Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Re: Re: капличка на г. Піп Іван ]відповів(-ла)ILC11:30:10 13/07/2012 Батюшка і народ , як вибралися на вершину ? Як туристи чи транспортом? Туди можна виїхати джипом?
[ Re: капличка на г. Піп Іван ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com22:23:49 12/07/2012 1. Кради, рубай, гріши, а потім збудуй каплицю, помолись і - рай тобі забезпечено. Це канон релігії
2.Ідемо до абсолютної влади церкви і інквізиції.
3. Як це співвідноситься із законом?
[ Re: Re: капличка на г. Піп Іван ]відповів(-ла)dUmka11:27:29 13/07/2012 Парафія основний закон. Уроди блін. Хрест на вершині - ще більш-менш, ну а коли мракобіси вже ставлять споруди - то є жесть.
[ Re: Re: капличка на г. Піп Іван ]відповів(-ла)Юрко16:09:44 13/07/2012 народ, не нервуйтеся ви так. час розставить все на свої місця. В свідомості місцевого населення на кожній вершині має бути якщо не каплиця, то хрест. Бабуся з Колочави мене недавно питала, чи ми, прикарпатці, вже всюди хрести поставили? А тим часом Громовержець вирішить долю будівель на вершині.
[ Весілля в Карпатах ]додав(-ла)Andrii Oliinyk22:39:39 10/07/2012[ permalink теми ] Панове, хочу справити невелике весілля (на 11 людей) в Карпатах, може, порадите готель з рестораном, буду страшенно вдячний ))
Ідея така.
Місце: невеликий готель в Яремче або в населеному пункті поруч або маєток, сучасний із зручностями і великими ліжками, 6 кімнат (5 пар і 1 людина)
Час: 15-18 вересня (або 16-19)
Інфраструктура: ресторан (для маєтку можна кетеринг), wifi, парковка, на вулиці альтанка і місце для танцмайданчику.
Додаткові організаційні моменти, які організовуватиму: ведучий, музики, апаратура для дискотеки, трембіти, організація розпису (в рагсі або на виїзді), фотограф, перукар, візажист, машина (якщо їхати розписуватись в рагс або фотографуватись), автобусні екскурсії (в Коломию, на Шешорські водоспади і на полонину в один день і кудись ще в другий).
Це все, що вигадав на разі. Маю визначитись до 15 липня аби не лишатись в Києві )
Ще: наречена з Криму і Закарпаття (були в Поляні в Континенті) не підходить, не вразило )) А Карпати (були в Яремче в Рубелі) дуже підійшли, бо інші, ніж Крим, і дуже вражають ) Рубель класний, але інфраструктури замало.
[ Re: Весілля в Карпатах ]відповів(-ла)EsinaMargo00:59:24 17/02/2017 Насправді, дуже насичено для 11 осіб, але продумано майже все до дрібниць. Мені здається, що коли йде мова про весілля такого масштабу, варто доручити це компетентній особі - фахівцю якогось весільного агентства. Якщо вже витрачатися, то з глуздом - ось як такі люди, наприклад, вирішують питання щодо декорації банкетного зала http://wedding.ua/company/deco rating/kiev/ виглядає доволі солідно, як на вашу думку?
[ щось я геть нічого вже не розумію... ]додав(-ла)manyasfon22:24:15 09/07/2012[ permalink теми ] <https://plus.google.com/ph otos/107411064026626213922/alb ums/5761324398631109393/576132 5641327096786?banner=pwa> прогляньте коментар
і більше фото ,там ,де грейдер <https://plus.google.com/ph otos/107411064026626213922/alb ums/5761324398631109393?banner =pwa>
ото я не розумію... щось у мене в голові, в свідомості ламається, як бачу ті світлини, де так прокладається дорога до високогірного озера. починаю думати, що то Я з глузду з,їхала, бо такого бути НЕ МОЖЕ! а оно, є...
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)manyasfon22:25:06 09/07/2012 кляті лінки! пробую ще раз! <https://plus.google.com/ph otos/107411064026626213922/alb ums/5761324398631109393?banner =pwa>
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Roman22:39:19 09/07/2012 Чому ні? У нас
1. Сауна
2. Пейнтбол
3. Біліярд
4. Поїдзки до романтичного високогірного озера Догяска, оповитого легендами...
5. Профіт
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)victour22:37:45 10/07/2012 Так і є - логічне продовження "розвитку" туризму, чи ж бо рубання бабла на цій темі. Чому хтось за тридцять грантівських злотих може безконтрольно малювати смереки, а пацани з бульдозером і купою грошей не можуть заробити на цьому ще більше грошей? І головне ж, звучить красиво: "Мета - зробити безбечними екскурсії для великої кількості туристів, які приїзджають у Карпати"
Всі, від чиновника в столиці до маляра по смереках, "розвивають" туризм, читай бізнез на темі туризму в Карпатах. А чи потрібен такий "розвиток" самим Карпатам, на скільки ще стане тих гір?
Ну нехай вже з піонерами-пластунами, яким кілька рвачів від "розвитку" задурили мізки фарбодошконосінням, але де Ви, Мандрівники, коли на ваших очах нищать Карпати, що залишите, не те що онукам, дітям - продовження хайвею!? Потрібно не потакати, а хоча б інформаційно протистояти цьому.
ДОСИТЬ "РОЗВИВАТИ ТУРИЗМ" В КАРПАТАХ - СЛІД ЗАХИЩАТИ ПЕРВІСНУ ПРИРОДУ САМИХ КАРПАТ ВІД "ТУРИСТІВ".
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)vasyl10:34:37 11/07/2012 Як на мене найбільше шкоді "первісній природі самих Карпат приносять":
1. Нерозумні лісовирубки, що збільшує ерозійні процеси та захламлює лісові масиви штучним непотребом.
2. Місцеві і заїжджі грибарі-ягідники - суцільним засміченням території пластиком.
3. Неврівноважений і неконтрольований розвиток туризму.
Все в тебе погане виходить - лиш ти один білий і пухнастий, і живеш без грошей, і мабуть тільки за рахунок КОНТРОЛЬОВАНОГО збору грибів і ягід :). Давай тоді закриємо і то підприємство, на якому ти працюєш, бо воно добуває і переробляє вуглеводні в передгірї Карпат, які шкодять нашій атмосфері і тоді побачимо що ти будеш робити!?
Щодо себе, то я вдячний тобі за критику нашої діяльності - тепер ми намагаємось краще прибирати за собою, бо "за кущем сидить victour з фоокамерою" :). А як ти мене називаєш мені все рівно - це показник твого рівня і намагання попіаритись на чужих недоліках, які є нормальними коли людина хоть щось хоче змінити в цьому житті.
Далі коментарів не буде, бо "йду малювати смереки за грантові гроші" :-)))) Але ти помиляєшся що робимо ми то безконтрольно - все погоджується на необхідному рівні, до якого ти не входиш через те що працюєш в нафогазовій галузі.
[ Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)victour14:14:53 11/07/2012 "Неврівноважений і неконтрольований розвиток туризму" - якраз Ви і подібні організації сприяють навалі маркопроходців. Якщо раніше вміння орієнтуватися в горах слугувало своєрідним фільтром і в горах перебували туристи з певним рівнем культурного розвитку, то тепер, через тотальне маркування, в горах багато випадкових людей, які згубно впливають на природу.
Шкода від вирубок і засмічення місцевими не може бути виправданням Вашої шкідливої діяльності, бо прокладаючи маршрути Ви не несете відповідальності за наслідки та підтримання їх в чистоті в подальшому. Зважаючи на випадки незадовільної якості виконання робіт http://io.ua/10275087 Ваша маркувальна діяльність носить шабашницький характер.
Оце Ваше " живеш без грошей, і мабуть тільки за рахунок КОНТРОЛЬОВАНОГО збору грибів і ягід :). Давай тоді закриємо і то підприємство, на якому ти працюєш, бо воно добуває і переробляє вуглеводні в передгірї Карпат, які шкодять нашій атмосфері і тоді побачимо що ти будеш робити!?" підтверджує меркантильний характер Вашої діяльності, але ж Гори не можуть бути заложником Вашого фінансового становища.
Якщо Вас цікавлять мої гроші, то вони дозволяють мені ходити в гори для мандрівок, а не з метою промислу.
Про "погодження на необхідному рівні" вже писав - Розпил, від столиці до ялиці...
Шкода природі від маркування в Карпатах, не окремих маршрутів у яких є хазяїн, а тотального, очевидна. На мою думку туризм в Карпатах, як пристрасть, а не джерело наживи, не потребує, крім інформаційного, якогось спеціального розвитку. Всі ті "розвитки туризму" від лукавого, настав час захищати Природу Карпат від самих розвивачів.
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)SLV15:50:28 11/07/2012 Не хочу сильно лізти у Ваше протистояння з п. Гутиряком, але як співвідносяться Ваші слова про вміння орієнтуватись у лісі та наявність у Вас хорошого навігатора де закладені всі координати грибовищ....
Та й для Ваших мандрівок не потрібно тисяч гривень - з Долини можна в сотню вкластись.
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Tasic16:30:31 11/07/2012 Пане Вікторе, Ви повертаєтеся до старого. Дуже прошу не переходити на особистості і Вашу давню "приязнь" до п. Василя з’ясовувати поза цим форумом, оскільки він не є форумом Карпатських стежок. А також не провокувати такого ж ставлення до себе. Ми всі вже давно в курсі. Темою топіка є конкретна дорога на конкретному хребті.
Маєте що сказати - кажіть, але спокійно і аргументовано. Дякую за розуміння
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)victour21:58:25 11/07/2012 Хоч, як пише Tasik, цей форум "не є форумом Карпатських стежок", але чомусь на тему маркування і "розвитку" туризму тут табу - як тільки заходить мова, наближені до КС доводять тему до абсурду і труть.
А тепер відповідаю виключно з приводу зауважень до мого повідомлення (трьом в одному повідомленні).
До Tasic: Ви причинно-наслідковий зв’язок можете відслідковувати?
В першому повідомленні написав по темі, якщо коротко, що та дорога і бездумне маркування - ланки одного ланцюга і що я проти такого "розвитку" туризму (читайте ціле повідомлення). Де Ви побачили там "особистості"?
Далі, йде ВІДПОВІДЬ на пост vasyl, треба ж чоловіку відповісти, раз він до тебе звертається. Що, на форумі вже не можна озвучити власну думку, що маркування в теперішньому виді, як і ті дороги шкідливе для Карпат? Де Ви побачили там "особистості"?
А от Ви займаєтесь повчанням і притягуєте за вуха тези, які не мають відношення до обговорюваної теми.
До SLV: "Не хочу сильно лізти..." - от і не лізьте. "Смешались в кучу кони, люди..." - так і у Вас, наговорили - "орієнтування..., навігатор де закладені всі координати грибовищ..., не потрібно тисяч гривень...". Це звідки, до якої теми? Про "навігатор де закладені всі координати грибовищ" посилання на джерело будь ласка.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Tasic22:10:38 11/07/2012 То треба були сліпим, аби не бачити, що Ви маєте на увазі під "грантівськими злотими" :) Так що не прикидайтеся овечкою. Порозумілися би вже нарешті і закрили б ту тему. А ображати один одного - то найпростіше
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)trek23:16:41 11/07/2012 Шкода що прихильники первісних Карпат,оберігають їх лише балачками на форумах, навмисне публікують провокуючі повідомлення, безпідставно переходять на особистості і ображають форумчан..Цікаво було б побачити їхню діяльність(чи то може якраз бездіяльність)Хоча поки що , крім інформаційної війни з прихильниками маркування не знайшов. Здогадуюсь, що діяльність ця лише словах(в більшій мірів в ущипливій формі),чиможе я помиляюсь? але вести її в такому виді просто нерозумно. Чомусь ніколи не задумуємось про те, що маркування в якійсь мірі той потік туристів, сліпо привязує їх до стовпчика з маркером. Хай так, хай ці туристи будуть картографічними дилетантами і йдуть по стрілочці навігатора, краще якраз Від цього буде горам. Краще керувати потоками туристів, так як це роблять в цивілізованому світі.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)zubr12:45:29 12/07/2012 Тут нема "чорне" і "біле". Істина десь посередині. Праві обидва - і vasyl, i victour. І кожен може сказати аргументи в свою користь, з якими всі погодяться. І обидва люблять наші Карпати і хочуть, щоб вони не ставали гіршими. То навіщо сваритися?
От Буковель - ніби зло для Карпат. Але завдяки йому десятки (а може й сотні) тисяч людей дістали можливість відчути красу Карпат. І тисячі людей мають роботу, годують свої сім’ї. Так що це і зло, і добро водночас. Хоч більшість вважає Буковель добром.
З маркуванням - аналогічно. Є плюси, є мінуси. І знову - більшість вважає маркування добром.Та тут можна багато говорити...
А були б ми культурніші - не було б того сміття в горах.
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Юрко22:39:19 09/07/2012 полярні почуття в мене після перегляду... з одного боку шкробати по металі живчик на вежі - зовсім якось по-печерному..., з другого - почистили дерева на Пішконю, нехай і з власних меркантильних міркувань. Але бульдозер - це явно блядство. І там не заповідник, на жаль...
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)eR-man23:14:36 09/07/2012 В черговий раз: "бідний" Свидовець! Радує хоч, що тим бульдозерам (а заодно і джиперам) до Ворожеських озер зась! А стосовно прочистки дороги, то може воно якраз лишнє? Чим більше завалів - тим менше зайд...
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik09:48:05 10/07/2012 "бу-бу-бу, я нічого не роблю..."
по-факту: дорогу ці люди відновлюють бульдозером, та як руками просто неможливо. Мета - зробити безбечними екскурсії для великої кількості туристів, які приїзжають у Карпати. Дорога там геть розмита і є реальна небезпека перекинутися на автомобілі з пасажирами. А дороги там існуть з діда-прадіда. Пояснювати чому вони там є рахую зайвим.
На думку спав один сарказм: стає зрозумілим, чого в Україні такі погані дороги - всі керівники дуже люблять бездоріжжя, щоб не їздили. А для чого? :)
Що до озера Догяска: якщо комусь невідомо, то нагадаю, що озеро колись мало більш високий рівень води. А робітники ферми, яка була розташована ярусом нижче, взяли і розрівняли лівий берег, чим значно понизили воду. З часом вода вимивала собі струмки і озеро міліло з кожним роком. Те, що зробив бульдозер (мінімально пошкодивши травяний прошарок) дасть змогу трішки підняти рівень води і в результаті озеро буде збережено.
Фото мене просили не викладати, бо "зелених" дуже це чіпляє. А чого їх не чіпляють лісовози і хаотичні вируби?...
Сподіваюсь на Ваше розуміння. Слідуючи простій істині, що нічого з нічого не буває, треба вирішити, що є більшим злом, а що меншим.
Особисто прикладаю багато зусиль щодо відновлення і збереження Карпатських шляхів і стежок. На цих вихідних прочистив наглухо завалану дорогу до полонини Гича і розпочав реконструкцію будинку. Дорогу заплановано прочистити до полонини Солонка (район г. Молода, Горгани). Прочистив маршрут на г. Піп Іван зі сторони Щавника (фото дороблю пізніше) і ще багато чого. І так кожними вихідними.
Не будьте ігоїстами - дайте змогу і іншим людям насолодитися красою нашої природи
[ Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Alex10:03:33 10/07/2012 Тут вже один писав на форумі, що планує чистити Несамовите від "зарослі". Не розумію, звідки беруться такі спеціалісти із збереження високогірних озер?
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik10:12:53 10/07/2012 Гича: прочистили дорогу від с. Свобода. Біля будинку змайстрували "косо-криво" солик. Але то тимчасово. Цими вихідними вивозимо туди нову печку і доски. Плануємо поремонтувати підлогу, зробити нові лежаки і полиці. Відремонтувати двері (коні часто заходять). Якщо є бажання - приєднуйтеся. Зайві руки не помішають
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)victour22:45:33 10/07/2012 "Не будьте ігоїстами - дайте змогу і іншим людям насолодитися красою нашої природи" – от Ви доклали, як пишете, "багато зусиль" щоб добратися до полонини Гича, і що? Ви відродите автентичне вівчарство на тій полонині, полонина стане чистішою, піші туристи відчують себе затишно ("Не будьте ігоїстами") і не будуть шугатися джипарів, звірині навколо стане спокійніше жити??
А буде там а ля Свидовець - полонина покраяна коліями, купи сміття, навали "отдихающіх", мисливців (браконьєрів) і т.п.
І що доброго Ви своїм ентузіазмом зробили горам-Карпатам?
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)джек23:48:11 10/07/2012 Про Гичу. Був в тому районі цих вихідних. Потребує прочистки стежка червоним маршрутом (Солотвинка-Гича (багато завалів) та розвилка на Гичу й долина Свічі (декілька завалів).Тож думаю, коли буде акція по відновленню будинку можна "вбити двох зайців". Готовий допомогти!
Будь-яка фізично здорова людина зможе дійти від Драгобрата до Догяски пішки. Не треба тільки згадувати про людей з особливими потребами, бо в нашій країні вони на джипах і квадроциклах не іздять.
А про те така дорога, особливо після дощу, стає непридатною для пішоходів, ви мабуть не в курсі.
Дайте змогу і іншим людям насолодитися красою нашої природи!
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik10:32:42 10/07/2012 До Alex: шановний, Ви мабуть ніколи і не їздили на джипі, чи квадроциклі. І не намагайтеся, те не для Вас :)
А пішки я подорожую не менше.
Привіт!
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)duda11:43:47 10/07/2012 людоньки, та схаменіться, та після джипу дорога стає краще!!, каміння влягається на свої місця, переорана земля враз стає вкатаною, розкатане болото всихається, придорожні кущі обростають листям...шо ше...не можу пригадати
перефразовуючи....джипінг головного мозку
[ Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)RomanVII12:55:14 10/07/2012 "по-факту: дорогу ці люди відновлюють бульдозером, та як руками просто неможливо. Мета - зробити безбечними екскурсії для великої кількості туристів, які приїзжають у Карпати. Дорога там геть розмита і є реальна небезпека перекинутися на автомобілі з пасажирами." Якщо юрист, я думаю з досвідом роботи, каже що на бульдозері по території КБЗ можна (надіюсь це ще КБЗ), то значить воно так і є. Тільки от цікаво чи була ця поїздка бульдозером погоджена В таму ж КБЗ??? Але в нашій країні розмір шкоди міряєть через призму товщини гаманців... Так що завтра прийде хтось і забере ДЖИПА в юриста, бо він йому сподобається, і плювати буде на закони....
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Alex14:28:48 10/07/2012 Дорога, збудована *руками* сто років тому (Pflanzer-Baltin straße): http://lh5.googleusercontent.c om/-hSHLoXeFjYI/T6PI12ZqgNI/AA AAAAAAOG0/WXBjhAuXGVg/s1067/IM G_6255.jpg
Досі збереглися залишки бруківки і бордюрів. Якби не півстоліття рядянської трельовки лісу важкою технікою, мабуть була б в ідеальному стані.
А ця тракторна траншея за два роки перетвориться в яр, і за десять метрів збоку зроблять ще одну. Треба ж драгобратським бізнесменам бабло рубати на "атдихающих", яким краса природи без шашликів, водяри і шансону не відчувається повною мірою.
[ Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)mutya18:42:41 10/07/2012 "по-факту: дорогу ці люди відновлюють бульдозером, та як руками просто неможливо. Мета - зробити безбечними екскурсії для великої кількості туристів, які приїзжають у Карпати." По факту - наш грейдер здирає в мікрорайоні Х усіх лежачих поліцаїв, та як руками просто неможливо. Мета - зробити безпечними пергони для великої кількості срітрейсерів які приїзжауть у мікрорайон Х пострітрейсити.
[ Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)white10:22:26 11/07/2012 Друже Олександр, "ці люди", "ці хлопці", "бульдозер", ви мали з ними безпосередньо розмову, чи з*ясовували хто вони, кого представляють, хто замовник цього "відновлення".., чи мають вони елементарний набір дозволів. Як юрист, напевне, ви знаєте що перед початком любого будівництва треба мати "папку паперів". А тут ціла дорога! Мене б зацікавило..,
чи то суто приватна ініціатива.
?
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)manyasfon10:56:39 10/07/2012 Сашко, особисто до тебе я не маю жодних притензій і не хочу, щоб хтось, перходячи на особистості, применшував твої заслуги. Фото афішувала не про тебе, а про бульдозер. Те, що ти вважаєш, що вони роблять добру справу, можливо, від недостатнього розуміння ситуації. А, можливо, чогось не розумію я.
у всьому світі гірські стежки і дороги роблять навпаки, укріплюючи, камінням і т.д, щоб нанести якомога меше шкоди оточуючій хиткій рівновазі природи. У нас же здирають живий шар ,який за пару років перетвориться в набагато гірші ритвини - корозія неминуча.
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik11:47:22 10/07/2012 людина по суті є руйнівником. Залишаюсь при своїй думці.
Але радий чути і іншу сторону "медалі", можливо так дізнаємось істинну.
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)vasyl16:33:58 10/07/2012 Щоб людина не була бездумним руйнівником, повинні існувати засоби стримування. В печерні часи це не мало таких наслідків тому що і людей було поменше, і засобів для руйнування також.
1.Те що твориться на Свидовці, взагалі не піддається розумінню європейського туриста! Наші ж споконвіку їздили підводами і викидували відходи в річку і ця традиція, на жаль, збереглась, але вже в осучасненому пластикованому і моторизованому вигляді.
Тому це біда Закарпаття, що там більшість людей сам за себе, а влада за гроші :(. Хоча якщо прийти до кожної конкретної людини, то більшість з них чудові люди (але і рагулів достатньо також як і всюди). Особисто знаю хорошу людину з Усть-Чорної, яка регулярно організовує виїзди "матрасів" до цього озера за гроші.
2. Межа КБЗ проходить від Близниці в районі Стогу і далі йде на південь, тому оз.Догяска (Геришаска) не в заповіднику. А попробуйте докажіть джиперам (особливо правникам) що їхати по межі заповідника не можна?!
Цікаві у нас парадокси зустрічаються - поруч Буковель і ПЗ "Горгани", КБЗ і забудований Драгобрат? Де набрати стільки охорони щоб це оберігати?!
3. Багато джиперів і подібних їм моторизованих туристів не вважаюь свої мандрівки злом і мають на це свої аргументи.
Але більшість з них звертають увагу на те, що є гірші від них (трактори, релювальники і т.п.), і стимулів ставати кращими, екологічнішими вони не бачать в цьому бардаку.
Взагалі екологічна тема в нас не є модною і поки вона такою не стане нічого не зміниться, тому що державні стуруктури переважно всі корумповані і продаються. Азіопська держава і азіопське мислення, на жаль, буде ще довго існувати.
4. Знаю що Живчик купив це http://www.stezhky.org.ua/?m0p rm=50&m1prm=162 , тому є надія що таки йде до кращого :)
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)mutya18:28:23 10/07/2012 Цікаво, "людина по суті є руйнівником" - хороше самовиправдання для будь-якої неправильної фігні - під це можна великий список підвести. А взагалі красномовний коментар на адекватне питання - таке собі загорнуте в красиву оболонку - "інші думки мене взагалі не цікавлять ..."
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)zubr16:51:55 10/07/2012 Тиждень тому на задньому траверсі Сивульського хребта (десь під Лопушною) активно працювали бензопили. Там ніби і так була потужна стежка. Може, трасу для джипів розчищають? Хтось в курсі?
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)geshik18:01:52 10/07/2012 Чомусь ніхто не згадує що на Апшинецьке озеро теж накатали доріжку джипами любителі аля "піво,дєвочки,шашликі",а ч-з Рущину ,на квадрациклах спокійно гасають вздовж Пекла на південь.А дикого Турбатецького Звору вже років 5 нема-майже автострада.Ну джип на Негровці-маразм!Кому потрібні ваші "подвиги",і ці фотки в неті на всю країну?Людям потрібна краса природи.Нічого скоро ваші онуки будуть гратись на помийках серед пластикових пляшок,і бачити рибу і звірів тільки на картинках.
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)vasyl22:07:27 10/07/2012 Це мабуть львівські волонтери прочищали траверсну стежку Сивульного хреба - вони мені попередньо дзвонили і питали що казати лісникам в разі чогось :). Якось раніше рік чи два тому вони починали це робити і тепер продовжили
[ Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik09:24:50 11/07/2012 от і поговорили... По українськи це звучить так: Балакали-балакали, сіли та й заплакали.
Постійно буду намагатися підкинути Вам для обговорення реалії нашого життя. Я буду "поганим поліцейським", а Ви будете "Хорошим". Повчимо один-одного, як потрібно жити. Може щось путнє вийде.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Chinger13:57:09 11/07/2012 Віталік, та ти не правий. Шановний Олександр, зареєструвався тут трішки більше ніж два місяці тому, а вже взяв на себе важкий тягар - навчити життя писак-голодранців, в коротеньких штанцятах, які не взмозі оцінити сувору романтику джипінгу, це ж просто не дано для більшості писак з сайту... Хто як не я, водій з чотирнадцятилітнім активним стажем може його краще зрозуміти. А ти кажеш троль - айайай... це ж так природньо зайти на сайт, де в основному збираються люди які займаються спортивними пішими походами, підняти неоднозначну, болючу тему і "підкидати реалії" і відкривати очі мрійникам босоногим, які життя незнають...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik16:18:20 11/07/2012 не буду з Вами мірятися досвідом, адже "папір все може витримати".
Візьму до уваги пораду Tasic - іноді краще мовчати, ніж говорити
До Vasil: маю в загашнику всі карти (українські, польські, військові і т.д. і т.п), за що Вам окрема подяка і нагадую, що пішки мандрую не менше, ніж на колесах :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)manyasfon09:46:54 11/07/2012 даремно ти іронізуєш, Сашко. Ситуація доволі несмішна, в т.ч. із-за "собака лает - караван идет". Реально не маю уяви, як вплинути на ситуацію. Можливо, в таких балачках зрештою щось народиться.
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)white18:01:21 10/07/2012 У великому і потужному, як той бульдозер, язику є слово "бєспрєдєл"... Здається шо він зараз всюди.
Можливо це новий вид відпочинку, в зародку, альтернатива джипінгу — bulldozzzering..
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)manyasfon15:43:04 11/07/2012 друзі, шо реально можна пробувати робити, крім тицяти пальцями по клавіатурі, переходячи на особистості?
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)white17:03:14 11/07/2012 Напевне, то замкнуте коло, і мені здається шо відповідь можна знайти в пості Василя Гутиряка. Чиє озеро? Виходить що нічиє (а розумій всіх, то кожен має право), і якшо замовником того грейдерства є місцеві підприємці, то проти громади не попреш, бо то !їхні! гори (знаю, шо є і така позиція), вони господарі.
Лягати під гусениці? навряд чи то вихід...
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Alex17:47:30 11/07/2012 Нічиєї землі не буває. Озеро знаходиться на території Косівсько-Полянської сільсьої ради, принаймні так воно зареєстроване як гідрологічна пам’ятка природи.
[ Re: Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)white18:09:46 11/07/2012 Та на рахунок землі зрозуміло, тим більше зараз, тим більше в Карпатах. Мав на увазі те, що аби хоч якось привернути увагу чиновника чи правохорганів до якогось об*єкту і впливати на безмеж, то він повинен мати статус: бути якоюсь пам*яткою, заповідником, зоною... і т.д, інакше, в нашій місцевості, це потенційне місце для випивання пива, розваг, і сміттєзвалищ. Для одного гори (ліс, озеро, берег, поле, море ....), то якесь особливе місце, а для місцевого — не більше ніж рельєф. А шо на горба не може бути дороги? Та чого не може, може, тим більше для місцевих... Я це мав на увазі.
Місцеве населення - перший ворог будь-якої екосистеми, принаймні в нас. То моя суб*єктивна думка.
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)manyasfon18:10:36 11/07/2012 я згадую про міні-ГЕС. наразі, будівництво призупинено. хоч і зацікавлені в тому всьому були тежгеть не прості пацани. може варто так само стати на захист свидовця? принаймі спробувати. я не знаю як то робиться -підписи, юристи...
хай їздять, тільки хай дороги зроблять з каменю і смітники поставлять і вивозять непотріб за собою. може це компроміс?
[ Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik17:54:21 11/07/2012 Дякую! Що хоч ти "тролем" мене не вважаєш :)
Фото колись поверну - адже це фактичні матеріали, а не просто видумка.
Кожне чудо триває три дні
Привіт!
[ Re: Re: Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)jivchik18:15:49 11/07/2012 ще раз все детально прочитав - "ну Вы, блин, даете!!!"
То ж скільки думок?!!!!
Перший раз прочитав, що є противники маркування... Особисто мені вони тільки допомогали, хоч місцеві їх постійно і ламають.
Люді окрема подяка, що підняла всіх і вся.
Не знаю, чи раніше піднімалося питання на цьому сайті (сам тут недавно, як хтось вже підмітив) про зустріч "всіх зацікавлених сторін" без представників влади?
Було б цікаво зустрітися і висловитися про своє ставлення, навести аргументи і т.д. Можливо виробили б якусь нову лінію толерантної поведінки. Адже треба розуміти, що люди не відмовляться від якихось звичних речей. А от упорядкувати це було б доречно.
Можете рахувати це як запрошення
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)Водопад09:18:33 12/07/2012 Можливо на такі виїзди джипами та іншими механізованими транспортами треба ввести ліцензію на право пересування по гірській місцевості і з обмеженням кількості за рік.Мисливці ж платять ліцензію за відстріл звірини...
[ Re: щось я геть нічого вже не розумію... ]відповів(-ла)manyasfon10:03:09 12/07/2012 Ми дружно пошуміли, покипіли, пображали одне одного, а реально нічого ніхто не запропонував, крім Живчика. Саша пропонує зустрітися вживу всім учасникам "дискусії" (Пишу в лапках, бо цей срач, вибачте, дискусією назвати важко). Для того, щоб спробувати вплинути на ситуацію якось реально, а не тицяючи пімпочки на клавіатурі. йти в сільраду ,облраду, звертатися вище... чекаємо (я з Сашою) конструктивних пропозицій.
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Roman01:03:18 09/07/2012 Вже писав давніше - напишу знову. В створення там наукового чи учбового обєкта - не вірю. Не та країна. Не ті часи. Готель-ресторан - чому б ні? Можуть зробити. Уявіть картину - обсерваторія обростає ще десятками прибудов, халабуд і яток :)
Щодо цифри в 100тис - тут є більші спеціалісти в будівництві, нехай мене поправлять. Мені ж здається що того вистачить хіба на розробку креслень "фірмами з багаторічним досвідом" і накриття добротною грубою цератою :) Зверху перекинути дроти а до кінців привязати камінці що вітер не забрав. Чим не "умови для просушування" ? :)
[ Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Chinger08:14:44 09/07/2012 На жаль мушу погодитись з думкою, що "відновлення" не піде на користь в цілому.
В наших реаліях це як скринька пандори, яка може відкрити шляхи і для подальшої "приватизації інвестором" об"єкту, і для "чорногора-трофі" яника молодшого...
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)victor_v11:33:08 09/07/2012 ніби пишуть про задіяння якогось гранту від ЄС - на 2 млн доралів. хоча здається це не така вже й велика сума для українських реаліів - з цих грошей ще ж і вкрасти тре...
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)jivchik12:58:32 09/07/2012 самі не можемо, то хоч поляки зроблять.
Панове, не вірите ви в добрі наміри, а коли вони починають реалізовуватися, то зразу шукаєте підвох, чиїсь корисливі інтереси і загарбницькі настрої. Сам не гам і другому не дам.
Про цю ідею сам дізнався щойно і перш ніж критикувати, буду намагатися отримати побільше інформації. Основним підтвердженням намірів буде початок робіт на обсерваторії. Тоді буде ясно - це піар, чи серйозно.
Що до публічних "базікань" про захоплення історичних місць і "пахабне" їх використання в комерційних цілях і т.д. і т.п., то хочу навести реальний УКРАЇНСЬКИЙ приклад - Мукачівський замок "Паланок". Довго точилися байки, що замок приватизують і зроблять приватний готель, де вхід буде тільки за великі гроші і для своїх. В результаті замок в оренді. Зроблено ремонт, хоч і частковий, зате будівля далі не розсипається. На його території є музеї і приватні заклади (кафе, винбар) з ВІЛЬНИМ доступом кожного. І що в цьому поганого??? Приватний капітал іде в ногу з суспільними інтересами.
Р.S.
якщо справа в цих хлопців піде, то потрібно думати, як їм допомогти у відновленні (збереженні) Білого Слона
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic21:25:54 09/07/2012 Вже писав за то кілька разів, не хотів встрявати зараз. Викладаю у ПУ, але до сфери моїх службових обов’язків не входить Слон. Ті заклади, які викупив університет, приведені до ладу і функціонують. Спорткомплекс Оліпм, скажімо, викуплений у підприємця, проти якого увесь колектив вийшов на вулицю з плакатами. Корпус на радіозаводі відремонтований і там зараз інститут туризму і великий актовий зал.
Оці крики типу "караул, розпродають" - це справжній хом’ячкізм. Візьміть N мільйонів і відремонтуйте її. Сам маю можливість спостерігати обсерваторію усього з 2003 року і бачу, що за ті 9 років будівля сильно здала. Спати на 1 поверсі зараз страшнувато (березень), бо перекриття вже прогнулися.
То що краще: дати нове життя чи дочекатися, доки розвалиться? Даруйте, такий підхід нагадує мені відоме фото Кевіна Картера..
[ Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Roman22:33:13 09/07/2012 Ніхто не має застережень щодо щирості викладачів університету. Це останні острівки інтелігенції, причому як на заході, так і на сході країни. Проте їхнє слово важить небагато.
Якщо ж вибирати між створенням там "елітного" турзакладу (а це неминуче призведе до прокладення ліпшої дороги, електролінії, водопровоподу, дами на каблучках з тойтерєрами...), і розвалом - то вже ліпше нехай розвалиться.
Це не критика (критикувати поки що нічого) а просто міркування і екстраполяція...
А як воно буде - час покаже.
[ Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Юрко22:42:11 09/07/2012 на рахунок ваги слів викладачів - я б посперечався. Студенти в нас досить активний прошарок. Я думаю, поклич Віталік їх на гору, їх би там зібралось немало. А от на рахунок деяких дописувачів цього форуму - дуже сумніваюсь...
[ Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Chinger18:51:19 10/07/2012 От мені цікаво, ти насправді думаєш, що занепокоєння на рахунок того, що відновлення одного об’єкту може принести шкоду в цілому району - це "хом’ячкізм". Чи все таки наші реалії справді дають підстави для таких переживань. І ще одне - хочется вірити, що тобі буде так само цікаво ходити на обсерваторію, коли там будуть всі супутні до цивілізації моменти, як то - автотранспорт, сміття, сувенірні лавки і шашличня...
[ Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic20:48:02 10/07/2012 Я не про занепокоєння. А про сам підхід. Валиться - караул! Щось робиться - караул!
Ти сам знаєш, шо ше якийсь час - і там все завалиться, споруда і зараз вже більше, ніж аварійна і перебувати там небезпечно. Якщо хто не зрозумів: до того проекту не маю жодних точок дотику. І Слон для мене - то не просто приміщення. І зимове сходження до обсерваторії - важить багато. На мене, зараз варіантів є 3: 1. обгородити парканом, аби ніхто не постраждав, і дати можливість спокійно завалитися, 2. відремонтувати за гроші міжнародного проекту, 3. зробити ресторан.
Перший варіант реалізується просто, третій - з огляду на ментальність - також. Можливо (то я припускаю) другий варіант не дасть роздерти її. Не думаю, аби не було бажаючих побудувати там готель тощо. Очевидно, через ласість шматка поділити його було важко.
Сам не бачу там надання можливості вести бізнесу. Щойно з’явиться перша ятка - за нею з’явиться море інших. Або то буде якийсь науковий заклад, або справді споруда стане кабаком.
От цікаво було б почути, що можна зробити із руїною? Навіть не у порядкові дискусії, а просто тезами. Але реальні думки, без допомоги марсіан. І ще врахуйте, що рано чи пізно дорога до Шибеного стане кращою і там народу буде незрівняно більше. І шашлики там усе одно з’являться. Доки виїхати джипом чи квадроциклом у гори не буде соромом і такий спосіб поведінки не викликатиме суспільного осуду - нічого хорошого нам не світить. Це вже питання не обсерваторії, а влади району.
Сам я - за те, аби будівля завжди була такою ж, якою я її побачив уперше узимку і щоб її стан ніколи не мінявся. Але ж так не буде
[ Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic20:57:05 10/07/2012 Можливо, я ставлюся до цього проекту не так емоційно, бо чую про це на роботі регулярно і поки що нічого злого не було. Час вирішить. Якраз тут мала би спрацювати громадськість, бо реконструкція вестиметься на на власному городі
[ Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Chinger21:32:36 10/07/2012 Ти чудово розумієш, що відновлення - це та шпарина крізь яку на чорногору під прикриттям наукового проекту пролізе великий бізнес. Хто як не ти вкурсі як у нас фінансується наука, а тепер уяви скільки коштуватиме утримання такої споруди на горі... ніякому університету своїм коштом це не під силу. Отже - знову ми повертаемся до комерції, під благим приводом: потрібні кошти на утримання. Сподіваюсь в тебе немає ілюзій, як ведеться бізнес в горах "по-українськи"? На рахунок "небезпечно, валиться" - на мою думку саме більше що варто там зробити, (звісно як є кошти і бажання вкластись в неприбутковий проект) - то це консервацію і розчистку, з метою простого збереження в існуючому стані. Нажаль, наукової цінності в сучасному світі і в наших реаліях ця споруда все одно не представлятиме, а перетворювати її на черговий пансіонат для пузатих імхо не варто. Я не ідеаліст і чудово розумію, що і дорога буде на Шибене, і ятки рано чи пізно там стануть і дроти кинуть і машини виїздитимуть на хребет... Можна подякувати лише за те що ми ще застали ті часи, коли цього всього ще не було...
[ Re: Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic21:45:06 10/07/2012 Не бачу, як заперечити. Згоден, шо проста консервація була би розумною, бо наукової цінності там - нуль, тим більше як обсерваторії. Але цього ніхто не зробить, бо "нікому то не треба"
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Chinger22:00:13 10/07/2012 ну от бачиш - принаймі дійшли згоди що з тим Попом робити маємо )))))))))))))))))))))
от тіко руки короткуваті ))) а як серйозно то чому нікому не приходить в голову, що саме в РУЇНІ цієї споруди весь шарм? І як руїна і памятка вона важить набагато більше ніж відреставрована і обліплена новою бляхою.
[ Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Qbl11:07:12 11/07/2012 Перший варіант, враховуючи нашу ментальність - неможливий. Навіть якщо це буде триметровий паркан з колючої проволки. Треба охорону ставити)))
Але вона скоро точно впаде...
[ Слон на Історичній правді ]відповів(-ла)zanuda23:28:30 10/07/2012 Вже навіть Українська Правда добралася по Слона:
http://www.istpravda.com.ua/ar ticles/2012/07/9/89646/
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com01:55:17 20/07/2012 Стаття цікава, але з помилками:
1.Висота г Піп Іван не 2028 м, а 2020,5 м.
2. Другою по висоті після Говерли є Бербенеська (Бребенескул) - 2036 м. а Піп Іван тільки третя.
[ Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Ed.ua08:17:23 20/07/2012 http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=2
різні джерела - різні цифри
число 2028 -як висота ПІЧ вперше зявилося на туристичній мапі Стежками Чорногори
2020,5 -це висота за генштабом, і ця цифра як спадок виставляється на мапах сучасної доби
Цікаво хто скільки "наміряв" своїм GPS-ом?
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com14:25:20 22/07/2012 Думаю, від навігатора користі мало при визначенні десятих долей метра. На мапах генштабу 1:25 000 (найточніших і найдетальніших), на основі яких розроблялись інші мапи, висота ПІЧ 2020,3, або 2020,5.
Може щось із цього питання скаже Tasic?
[ Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic17:50:22 22/07/2012 Та про наші навігатори можна забути для такої задачі. У паспорті на 60 CSx, скажімо, написано, що похибка: +/-10 футів, роздільна здатність 1 фут, тобто розмах становить 6 метрів і то за умови вірного калібрування (альтиметр - барометричний). Плюс враховуємо зміну погоди. За спокійної погоди у мене (в основному) показував 2020 м, у шторм - цифри стрибали у межах кількох десятків метрів, коли вітер то притискав, то відпускав. А китайці цілий симпозіум скликали з приводу встановлення висоти Евересту: враховувати льодову шапку, чи - ні :)
[ Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Юрко00:06:19 23/07/2012 може я десь недочитав теорію, але поясни мені, чому в побутових жпс не використовується метод тріангуляції для визначення Z координати, тобто висоти? натомість лише через тиск!
[ Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Chinger11:21:10 23/07/2012 Можу помилятись, але здається, можливості використання цивільними системи в цілому обмежені свідомо самими розробниками. Принаймі, це стосується точності. Можливо функція визначення висоти також входить в перелік обмежень.
[ Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic19:34:22 23/07/2012 Та чому, висоту там визначають точно так само, як і інші координати, тобто X, Y чи Z - байдуже. Підкалібровування барометричного альтиметра даними визначення висоти за допомогою трілатерації дає стабільніший результат, ніж поточні дані, визначені тільки за допомогою gps (просто цифри стрибають менше і значення не залежать від того, що у небі робиться).
Тріангуляція - то побудова геодезичної сітки за значенням кутів трикутників, що дотикаються, та величиною однієї зі сторін (базисної).
А трілатерація - побудова сітки за допомогою трикутників, у яких визначають довжини усіх сторін, а вже потім обчислюють кути. Цей принцип фізично закладено в основу роботи gps. Визначають відстані від супутників до приймача.
Усі обмеження на систему були зняті у 2000 році (якщо вірити урядові США). Точність визначення координат підвищується за домопогою введення диференціальних поправок (DGPS), у США/Європі використовують системи WAAS/EGNOS. Остання працює і на Україні, тільки наземних базових станцій немає, тому користь залежить від погоди утч.
Оскільки у побутових приймачах немає атомних годинників, які є на супутниках GPS, то точність роботи дуже залежить від класу апаратури та алгоритмів, які використовуються.
Апаратура, яка забезпечує точність порядку міліметрів, коштує як ціла шафа побутових приймачів :)
[ Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Юрко09:57:11 24/07/2012 як довів кількаразовий досвід замірювання висоти в літаках, підкалібровування не працює (корист. гармін віста), тобто показує висоту тиску в салоні судна, при тому, що x,y - 100% сигнал.
[ Re: Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic14:41:25 24/07/2012 Барометр сам по собі - тупий. Абсолютне значення тиску не має 100% зв’язку із висотою. Тому його можна підлаштувати або за даними gps, або уручну, вказавши висоту. От виставив у себе зараз висоту Евересту і все ок. Якщо покладаєш цю задачу на дані висоти gps - то так і буде. А у салоні літака підтримується нормальний тиск, тому після калібрування прилад думатиме, шо він не піднімається і не опускається. У тих приладах, шо сам тримав у руках, не бачив можливості відключити барометричний альтиметр. Хіба шо перекалібровувати. Ти не писав, що тебе цікавить режим роботи у літакові. Ясно, шо там умови за тиском не відповідають реальним
[ Re: Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Юрко17:38:44 24/07/2012 літак - це лише приклад того, що пристрій по своїй недосконалості не керується нехай і грубо, але визначеною координатою Z, а лише виміром тиску (в салонах літаків дійсно такий тиск тримають). В таких випадках дійсно доводиться "вчити" його. На перевалі Khardung La 5600 мені з інтервалом у кілька днів (з різною погодою) він вперто показував 5200. Так, можна ввести йому правильну висоту, але це він мені її повинен був сказати, а не я йому. І барометричний альтиметр виробник позиціонує як більш точний пристрій. Цікаво, які похибки у дівайсів без барометра, наприклад, gpsmap 62 або vista hcx...
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic17:54:33 24/07/2012 Не знаю.. у 60CSx не маю жодних найменших нарікань на роботу альтиметра. Крім того, там завжди є можливість дізнатися покази супутникового висотоміра, мінус в тому, що немає можливості отримати усередненого значення. Тобто: вибрав з меню подивитися висоту за GPS - отримав цифри. Вибрав ще раз - маєш стрибок. 60-ка калібрує сама себе автоматично. Час від часу прилад підлаштовує себе. Наскільки то часто відбувається - знає виробник. Скоріш за все, процес - неперервний. Висота, отримана за GPS, має більшу точність за абсолютним значенням, якщо вона усереднена за деякий час на певній незмінній висоті. Барометр - чутливіший до невеликих перепадів. Обоє упарі вони забезпечують хороший результат. Все ж не міряй по дрєвніх пристроях, зараз з тим все ок. Примусове калібрування виглядає так: знаєш висоту? - Нє. Знаєш точний тиск? - Нє. Хочеш використати дані GPS? - так. Все. Якщо на старті прилад сам почне шось робити, це буде некоректно, бо він не може знати, що ти від нього хочеш. Людина може мати своє бачення щодо висоти і прилад самостійно не повинен туди лізти. Або дозволяєш у меню Altimeter setup: Auto Calibration, упродовж 30 хв прилад підлаштується під усереднені значення, отримані з GPS і робить це дуже незле
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Tasic18:22:59 24/07/2012 Ну і ще варто згадати за налаштування: Variable Elev / Fixed Elev. Доки йдеш - вмикаєш Variable Elev. Стаєш на ніч - Fixed Elev. Аби зранку не виявити, шо за ніч опустився або піднявся, доки спав :)
[ Re: і знову ПІЧ ]відповів(-ла)Юрко22:59:07 24/07/2012 ну так, я трошки відстав від нової техніки) думаю, що у нових все гаразд.
2 Чінгер: я точно не пам"ятаю, здається, це було в рейсі, який злітав з такої ж висоти - 3500. А 2000 - точно пам"ятаю, бо ж висоту Говерли собі запам"ятав. Знову ж таки, можливо допотопна Віста криво міряла.
[ Re: і знову про відновлення обсерваторіі на ПІЧ ]відповів(-ла)Ed.ua12:15:28 24/07/2012 А які були в літаку дані від супутників?
to sobashko@gmail.com :
-А навіщо туристичним навігатором визначати десяті долі метра?
В той час як на туристичній паперовій мапі січення 20метрів то точності альтиметра, скажемо Garmin GPSmap 62, +\-3м (роздільна здатнісь 0,3м) для походів цілком вистачає http://s018.radikal.ru/i525/12 07/2d/02415740ea43.png
(До речі заявлена точність позиціювання на місцевості не є кращою, що тим не менше жодних нарікань не викликає)
З іншої сторони якщо розмова йде про десяті долі метра то бачу навіть за генштабом будуть різночитання 2020,3 чи 2020,5 (можливо заокруглено від 2020,3) а також невідомо чи це стосується поверхні землі чи дані враховують висоту будівлі. Ну і зрештою практично що таке 20см на землі, коли на вершинах викладають камяні баби висотою 1,5-3м.
Далі, не забуваємо що згадана будівля це перш за все наукова обсерваторія, а тому не лишнім би було поцікавитись які дані у поляків.
[ Плісце ]додав(-ла)ksm18:05:39 08/07/2012[ permalink теми ] Притулок на Плісце розташований на тому ж місці де був старий чи на новому?
[ Re: Плісце ]відповів(-ла)SLV23:41:39 08/07/2012 А від якої дати рахувати? Бо є люди, що пам’ятають хатку, котра була вище. А при Польщі ще трохи далі...
Останні 5 років не переносили.
[ До знавців Горган. ]додав(-ла)ksm09:13:19 06/07/2012[ permalink теми ] Можливо хтось володіє інформацією, звідки пішли назви Грофа, Паренки, Коретвина, Петрос Горганський.
[ Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)pid_mostom12:21:35 06/07/2012 є ідея щодо Паренок - когось вони конкретно запарили :)
[ Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)dUmka09:48:32 07/07/2012 Колись один дядько з місцевих розказував, що була легенда, згідно якої якись палкий до полунички граф хотів звабити жінку попа - попадю. Всіх деталей не пам"ятаю, попадя йому не далася і втікла, а граф став горою (Грофа), а попадя втікла десь далеко-далеко (і теж стала горою Попадя). Пареньки також там фігурують, але не пам"ятаю в якому контексті.
[ Re: Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)джек12:44:16 12/07/2012 Про осмолодську Грофу існує цікава романтична легенда. У ній розповідається, що одного разу два брати, угорські графи, полюючи в цих місцях, викрали славну на вроду перегінську попадю. Але та попадя мала коханця, парубка, який, довідавшись про викрадення, зібрав гурт товаришів і пустився в погоню за викрадачами. Графи, прагнучи уникнути погоні, втекли на світанку. Але коли почули наближення переслідувачів, вирішили, щоб один з них утікав з попадею, а інший став до поєдинку. Коли перший з братів упав від кулі, другий, посадивши попадю на коня, помчав далі. На одній з вершин загинув під ним кінь, і вже далі попрямував пішки. Але, побачивши на другій вершині, що не зможе вирватися, виршив збезчестити свою жертву, Та, обороняючись, пробилася ножем. На треій вершині переслідувачі догнали графа і вбили його. Так першу гору назвали Кінь Грофецький, другу Попадя, третю - Грофа .(Габорак М. Назви гір і полонин Івано-Франківщини. Словник-довідник. Видання друге, доповнене, уточнене. – Івано-Франківськ: Місто НВ,2008. – 500с.)
[ Re: Re: Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)Ed.ua21:07:31 12/07/2012 >>[ Re: До знавців Горган. ] відповів(-ла) Юрко 12:45:01 07/07/2012
<http://www.karpaty.com.ua/ ?cha pter=21&item=230> <http://karpatia.org.ua/old /peo ple_nature_main.htm>
Про осмолодську Грофу існує цікава романтична легенда. У ній...
Оповідають, що одного разу два брати, графи угорські, полюючи в тих місцях, викрали славну на вроду попадю перегінську. Але та попадя мала коханка, парубка, який, довідавшись про викрадення, зібрав гурт товаришів і пустився в погоню за викрадачами.
Графи, прагнучи уникнути погоні, втекли на світанку, а врешті, бачачи загрозу небезпеки, вирішили, щоб один з них утікав з попадею, інший мав стати до поєдинку.
Коли один з братів поліг від кулі, другий, посадивши попадю на коня, втікав далі. На одній з гірських вершин загинув під ним кінь. Утікав він далі пішки, а, побачивши на другій вершині, що не втече, вирішив збезчестити свою жертву. Та, боронячись перед зганьбленням, пробилася ножем. На третій вершині догнали графа і там його застрілили.
[ Re: Re: Re: Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)Tasic23:26:29 12/07/2012 З цим все ок, у книжці є посилання на це джерело
Цікавіше там про Паренки написано. Мовляв, то від пареного молока, яке виробляли на полонині, що розкинулася НА Паренках
[ Re: Re: Re: Re: Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)Юрко16:17:29 13/07/2012 1) де на Паренках є полонини? (Явори - не рахується) 2) І яка користь з пареного молока на полонинах?
[ Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)ksm08:36:28 08/07/2012 Паренки, Коретвина, Петрос Горганський не згадуються в тих легендах.
[ Re: Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)Юрко12:07:48 08/07/2012 Паренки: 1) від імені Паранька 2) характеристика хребта, що вказує на певну його симетричність, парність.
Коретвина, ймовірно, має відношення до слова "корито", що описує характерну улоговину між г. Петрос і Попадя.
Петрос (лат.) - кам’янистий, горгани (міф.) - горгони, "чудовиська"
[ Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com20:13:32 08/07/2012 Коретвина-коритвина-корита. По них за Австоро-Угорщини, Чехословаччини і Польщі в Карпатах спускали із схилів стовбури дерев, щоби не здирати землі. В деяких місцях їх назиавли жолоби. Радянській, та і нашій владі на оголення схилів наплювати -хапай доки можеш, доки ще є залишки лісу.
[ Re: До знавців Горган. ]відповів(-ла)Юрко23:56:25 05/08/2012 в "історії осмолодської пущі" парпана-третяка-бойчука згадується гуротвина замість коретвини.
[ Яремчанщина туристична та заповідна - новий атлас-путівник ]додав(-ла)vasyl22:54:02 28/06/2012[ permalink теми ] Пропонуємо вашій увазі видання екологічно-туристичного спрямування, яке акцентує увагу на необхідності врівноваженого розвитку туризму на Яремчанщині та покликане переконати широкі туристичні кола в необхідності існування недоторканих людською діяльністю територій Українських Карпат та охороні й збереженні їх унікальних природних комплексів.
Нове видання формату 210х150 (вага 190 грам), яке містить 96 сторінок + ламінована обкладинка.
Змістовна частина: 32 сторінки україномовного та 32 сторінки англомовного тексту з інформацією.
1.Яремчанщина заповідна 2. Яремчанщина туристична 3.Масовий туризм чи врівноважений розвиток?
4.Активний відпочинок (всі знаковані маршрути) 5. Корисна інформація
Карта - 30 сторінок
Більше інформації на сайті http://www.stezhky.org.ua/?m0p rm=60&showItem=93
[ Re: Яремчанщина туристична та заповідна - новий атлас-путівник ]відповів(-ла)vasyl23:06:35 28/06/2012 Замовлення тимчасово (через від’їзд на знакування) надсилаються тільки 29.06 і 30.06 (до 16 год)
і далі після 15 липня. Телефонуйте кому треба швидко, або шукайте в районі сіл Ясіня та Кваси :-)
[ Re: Re: Яремчанщина туристична та заповідна - новий атлас-путівник ]відповів(-ла)Ed.ua07:36:50 29/06/2012 Вітаю!
Сама ідея атласу 500м, що охоплює нас. пункти: Максимець, Бистриця, Зелена, Делятин, Яремче, Поляниця (Буковель , нанесені усі витяги), Микуличин, Татарів, Ворохта, Лазещина, Чорна- Тиса, Ясіня, Кваси, Білин, Волова, Кривопілля, Стаїще, Ільці, Красник - чудова!
На нині це перший українськомовний туристичний атлас найбільш затребуваної частини наших Карпат
Вказано марковані маршрути.
Сторінки карт детально не вивчав, але при поверхневому огляді уже видно що пророблена неабияка робота. Дорожна сітка (стежки) співпадає з "живими треками". Виправлено немало ляпів, що раніше сліпо копіювались з ранніх видань.
Присутньо багато назв (поки що читаю-вивчаю :) ).
Однозначно на сьогодні це сама актуальне топографічне видання даної місцевості. Правда мало зазначено стежок на заповідній території, але це і зрозуміло, дана частина карпат не для паломництва туристів.
Нинішніх (Ціна 35 грн.) гриваків атлас вартує.
[ Re: Яремчанщина туристична та заповідна - новий атлас-путівник ]відповів(-ла)Tasic16:32:48 29/06/2012 Вітаю! Ще не бачив, але вже тішуся!
Дайош можливість придбати електронний варіант мапи! Книжка-книжкою, але для вивчення із якимось софтом треба хоча б растру. Заплатив би за 2 файли (однакових :) в межах розумного.
Розумію, що це питання дискусійне з огляду на особливості менталітету..
У даному випадкові книжку сканувати і клеяти - то невдячна робота. А от коли мапа йде одним листом, то зрозуміло, що вона сканується і виставляється у нет. Боротися з тим - те саме, що з вітром. Тобто, скан однаково потрапить у вільний доступ. А так - якась частина свідомих туристів придбали би і електронний варіант. Питання лиш у тому, наскільки ця частина чисельна.
Можна, скажімо, продавати такий варіант після того, як розійдеться тираж паперовий
[ Re: Re: Яремчанщина туристична та заповідна - новий атлас-путівник ]відповів(-ла)vasyl22:50:41 29/06/2012 Виставлена ціна покриє тільки витрати на дане видання і про заробіток можна говорити умовно. Тираж до того ж досить великий і повертатись вони будуть довго.
Боротися з халявою в Україні звісно даремно, але саме це є однією з причин нашої відсталості - якщо не поважають права автора і не дають можливості заробити, то якого милого він має напрягатись і робити щось нове?!
Дане видання - це моя перша спроба запустити випуск карт з якісною основою саме в Україні. Якщо всі і далі будуть очікувати на халяву, то звісно я це закину і буду просто продавати чеські чи польські, які звісно будуть дорожчими.
Купуй українське - підтримай свого виробника :))
[ Re: Таких Карпат ви ще не бачили ]відповів(-ла)zubr16:01:54 26/06/2012 Czarnohora z lotu ptaka, Bystrec - Kosaryszcze - Smotrec - Pop Iwan - Szpyci - Howerla, film z 2008 r. udostępniony przez Muzeum Huculszczyzny z Werchowyny (Żabiego) z muzyką Kapeli "Czeremosz" Romana Kumłyka.
[ Re: Re: Таких Карпат ви ще не бачили ]відповів(-ла)zanuda06:52:34 29/06/2012 Тобто, по горизонталі. Якщо припустити, що кадр мав виповнити чорні смуги по сторонах, то виходить, що стистнено десь на 72%.
Це щоб Чорногори крутішими виглядали.
Гарні зйомки. І музічка файна.
[ Re: Таких Карпат ви ще не бачили ]відповів(-ла)Юрко10:32:28 29/06/2012 ось як за допомогою аматорського відео можна будь-які гори зробити крутими (стрімкими). P.S. Ніхто не знає, що за дошки на Говерлі складують? Невже буде ще одна каплиця?
[ Re: Re: Таких Карпат ви ще не бачили ]відповів(-ла)sjann22:57:16 29/06/2012 пару днів назад був на Говерлі, ніяких дощок там не було, і каплички немає, а також немає прапора якого добре видно на відео
[ Ночівля в Рахові ]додав(-ла)Ferrum12:22:40 22/06/2012[ permalink теми ] Дорбого дня! Підкажіть, будь-ласка, де можна поставити намет щоб заночувати в Рахові чи околицях, прибувши туди пізно ввечері поїздом Львів-Рахів? Або, можливо для цього є кращі місця в Квасах чи Ясіні? Наступного дня плануємо йти з Ділового на Мармароси.
[ Re: Ночівля в Рахові ]відповів(-ла)german18:54:28 26/06/2012 Найліпший варіант - вийти на ст.Кваси та поставити намет просто біля станції (найкраще під лісистим схилом біля джерела по правій стороні по ходу поїзда). Ще можна збігати запастися водою до мінерального джерела. А о 7 ранку буде дизель на Рахів. Далі до Ділового маршруткою. До вечора легко можна дійти до пол.Лисичої. Саме так щороку і їздимо!