Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Прокат ]додав(-ла)kokanata19:49:20 12/08/2011[ permalink теми ] Підкажіть будь-ласка де в Івано-франківську можна взяти на прокат палатки,спальніки.дякую
[ Вказiвник на пол.Рущина ]додав(-ла)джек19:41:54 12/08/2011[ permalink теми ] Хто буде йти в тi мiсця прихопiть зо шiсть-сiм цвяхiв "сотки" щоб прибити вказiвник на Гуту та дашок (лежать зiрванi бiля рогача з схемою маршрутiв)
[ Пес мандрівник ]додав(-ла)вол13:31:40 11/08/2011[ permalink теми ] У Осмолоді від іншої групи туристів отримали мандівного пса у кампанію. Вівчарка, пацан, здається молодий, з ошийником та карабіном,не агресивний. Дуже любить гратися з каменюками. Можливо його шукає господар. Можу підказати де він.
[ Re: Пес мандрівник ]відповів(-ла)manyasfon20:42:50 11/08/2011 біля Догяски 6-7.08 познайомилася з цуциком, місяці зо три, білий, пастуший, любить гратися з камінцями. готова була забрати додому, та він пішов снідати до сусідів і залишився біля озера побиратися по туристам...
хто буде бачити - не ображайте, погодуйте, передайте, що я шкодую, що не взяла його додому. запав мені той псюк в душу...
Івано-Франківська обласна рада рішенням від 19 вересня 2008 року уточнила назву села Паляниця Яремчанської міськради на Поляниця. У повідомленні про зміни в адміністративно-територіальном у устрої Івано-Франківської області внести наступні правки: У Відомостях Верховної Ради України 1998, №2, стор. 31 замість слів "утворила Паляницьку сільраду" записати - "утворила Поляницьку сільраду" (підстава: рішення Івано-Франківської обласної ради від 07 листопада 1997 року).
[ Re: Система The Long Trail як варіант утримання пішохідних шляхів в Українських Карпатах ]відповів(-ла)telman4122:57:26 05/08/2011 Цікаво. В Штатах таки вміють облаштовувати своє життя. В принципі, схвалюю Ваше намагання організувати таку ж систему стежок в Карпатах. Але особисто я, якщо коли-небудь це все буде організовано, буду уникати таких "шляхів" всіма своїми силами. Навіть до того, що краще поїду куди-небудь на Кавказ, чи ще далі.
[ Re: ФЕСТИВАЛЬНІ НОВИНИ ]відповів(-ла)Nitroglicerin13:18:50 05/08/2011 Дякую за хорошу інфу!?!
Треба буде з’їздити на "Смачний спас" хотілося більше інфи про цей фест. А так ще раз вдячний.
[ Re: Re: ФЕСТИВАЛЬНІ НОВИНИ ]відповів(-ла)vassia14:30:10 05/08/2011 сподіваємось, селяни не будуть нас сприймати, як багатих лохів і правити за порію пАленки 10 грн. ......
[ Re: Re: Re: ФЕСТИВАЛЬНІ НОВИНИ ]відповів(-ла)Igor Melika15:17:48 05/08/2011 Також сподіваюся, що брустурянці не зловживатимуть ціновими накрутками :)
[ Re: Re: Re: Як з водою на чорногірському хребті? ]відповів(-ла)sobashko@gmail.com00:59:16 01/08/2011 Джерела: поблизу Марічейки, справа по ходу від Шибеного, на стежці, яка траверсує Бербенеську по закарпатській стороні; біля Несамовитого, стежкою 50 м в сторону Козла; в сідлі між Брескулом і Говерлою; при дорозі із Говерли на Петрос; на полонині Головчиській під Петросом.
[ Re: Re: Re: Re: Як з водою на чорногірському хребті? ]відповів(-ла)SLV12:39:40 01/08/2011 Ще після гори Дземброня( як йти до Попа) попри стежку зправа буде ямка з водою. Зараз має бути. Або можна від "Поганого місця" до перемички біля Вухатого каменю спуститись і там теж є водичка.
[ Про такий собі ювілей! ]додав(-ла)SLV15:16:18 26/07/2011[ permalink теми ] Подивився статистику
"Ми в мережі: 3647 дні(-в) "
То це ж скоро буде 10 років!!!
Щось треба думати......
[ як називати "карпатського волоцюгу"? ]додав(-ла)vasyl19:12:48 25/07/2011[ permalink теми ] Як до поїздки, але особливо після неї, все частіше задаю собі питання в стилі Bobua (може вже менше хочу працювати :) - чому в українській і карпатській термінології немає відповідності слова hiker, backpacker тощо? Може воно і є, але його чомусь не вживають???
Про "справжнього туриста" в іншому форумі пише telman41, але там сам собі суперечить - хто ж справжній :). Облишмо ту дискусію і займемось сучасною чи старою термінологією!
Слово ТУРИСТ всюди сприймають як загальне і мандрівник є також дуже близьке до нього і не менш загальне.
А як назвати вільного карпатського волоцюгу, який терпіти не може маркування і нормальних для всього світу туристів :).
А може тому, що не було в цьому потреби і таких мандрівників завжди кликали саме волоцюгами, бо толку з них ніякого не було - вештаються самі по собі і гроші мало де залишають? ;-).
Всім запеклим і затятим волоцюгам пропоную придумати назву - як Вас величати будемо в майбутньому по науці, якщо Вас вже стільки є? :).
Також варто придумати як називати звичайних піших мандрівників, які ходять маркованими стежками і не хочуть лізти в хащі, адже слово ТУРИСТ і для них є загальним!
І їм би теж щось пасувало підібрати менш героїчного, але все ж не матрасники! Бо в Радянському Союзі були тільки планові туристи, які і були справжніми радянськими туристами :).
Більшість з Вас не тягне за собою того тягара радянщини і вважає себе вільними птахами - то ж розкрийте свої крила і випустіть свіжу думку!
[ Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)telman4122:42:10 25/07/2011 І зовсім я сам собі не суперечу. В тій темі я писав, кого вважаю "справжнім туристом".
В СССР, справді, був лише один вид туристів. А зараз є багато, тому варто було б справді виділяти окремі категорії, і називати по-різному. Бо одне їздити в автобусі по "достопрімечатєльностях", а зовсім друге вештатися горами в пошуках пригод. І те, і те, називається зараз туризмом, але ж різниця то є.
[ Re: Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)Bobua23:57:25 25/07/2011 В справжній укр мові нема слова турист.
відповідниками є
мандрівник
мандрика
відвідувач
оглядач
подорожник
(зі словнка чжослів Штепи)
[ Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)Bobua10:10:43 26/07/2011 > чому в українській і карпатській термінології немає відповідності слова hiker, backpacker тощо? Може воно і є, але його чомусь не вживають???
Схоже, рідна мова забагатьом "недостатньо модня".
А синонімів є на будь-який смак :). Зі словника чужослів:
"бродяга" – аргат, волоцюга, галайда, заблуда, заблудько, заброді, заволока, зайда, мандрика, мандря, мандрьоха, микита, непритика, нетяга, потіпака, потіпаха. приблуда, приблудька, швайкалп, швендя, (див. скитальник
"скитальник" – блукач, бурлака, галайда, мандрика, мандрівник, мандрьоха, швендя, швендяло, (див. бродяга
"кочівник" – кочовик, мандрика, мандря, мандрьоха, галайда, волоцюга, (див. бродяга
[ Re: Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)Bobua10:11:02 26/07/2011 І так далі. :)
а вже залежно від поведінки окремих "представників" й буде видно хто ж ми: заблуди, зайди чи таки непритики-приблуди :). А мо й прості швенді. :))
Втім, маю таки неприємне відчуття що більшість таки й лишиться "туристами". Й далі "туристиметься", ходитиме "ТРАВерсами" й підійматиметься на "ПІКи"... залежно від "треку" :(
[ Re: Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)vasyl14:56:07 26/07/2011 ..але до буковельських їм теж не близько, тоді вони хто? Власне ті, хто зараз залишає найбільше грошей і живе в комфорті і вважаються туристами в загальноприйнятому розумінні за кордоном. Тому виникає потреба як називати пішохідників, наприклад.
Інша річ - коли пишеш пропозицію для отримання Гранту, то майже нема шансу його отримати, якщо згадуєш в англомовному варіанті слово турист - вважається що туризм є дохідним і самоокупним. Пишеш хайкінг і то проходить - вроді дрібниця, але важлива. Саме тому вони не розуміють назви наших шляхів (СКТШ чи ЗТШ).
[ Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)SLV15:18:24 26/07/2011 Чув що роверисти називають "Пішодралами" ))))
Я б сказав - "Проходимці" ))))), бо всюди проходять!
[ Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)Roman15:36:58 26/07/2011 Ну англійська мова теж не ідеал.
Наприклад мене питання на сайтах виробників ставить у тупік:
"Виберіть розділ: хайкінг, трекінг, бакпакінг, маунтанірінг, клаймбінг, бовдурінг"
Ну гаразд, з останніми двома ще більш-менш ясно...
А в чому різниця між першими чотирма?!
[ Re: Re: як називати "карпатського волоцюгу"? ]відповів(-ла)Qbl12:36:38 27/07/2011 Трекінг - пішохідний туризм
Хайкінг - трекінг в горах
Бекпекінг - це подорожування з використанням доступного транспорту
Маунтеньюрінг - класичний альпінізм
Клаймінг - скелелазіння
Болдерінг - дисципліна, яка виникла зі скелелазіння, це лазання коротких маршрутів(кілька метрів), і, як наслідок, відмова від страховки через шнурок.
[ Re: Народ поможіть плз опишіть маршрут Піп Іван - Говерла будь ласкаа ]відповів(-ла)simbel09:24:04 24/07/2011 привіт!
а на Попа як потрапити маєте? на гелікоптері?)))
якщо ні, то ми йшли так: старт із Дземброні і в перший день підйом через Вухатий Камінь і стоянка зразу за ним, як іти в сторону Попа Івана є рівне місце і вода. Далі у другий день, дійти до власне Чорногірського хребта, сховати рюкзаки щоб ніхто не бачив )) і без них збігати на Піп Іван та й назад. Забрати рюкзаки і вирушати по хребту в іншу сторону (на Говерлу). Щоб не дуже рвати ноги в цей день можна дійти до оз.Бребенескул і там заночувати (озеро видно чудово із маршруту, і до нього по ходу йдуть спуски пологі вліво і вниз). Інший варіант - добігти до оз.Несамовитого.
Третього дня піднятись від Бребенескула (крута стежка зправа від озера) і продовжити по хребту. До обіда будете вже на Говерлі. А там вже або вправо вниз до Заросляку, або далі на Петрос.
Чорногірський хребет дуже людний. Маршрут протоптаний, заблудитись важко, але можна, коли великий туман (буває). Загальний принцип - тримайтесь найбільш втоптаної стежки - вона точно на Говерлу)