Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Маршрутна книжка ]додав(-ла)Fadel [guest]22:17:57 06/01/2006[ permalink теми ] Szto eto takoje Маршрутна книжка. Est eto nieobchodimoje dla "prikordonnikow"?
Diakuju za info?
[ Re: Маршрутна книжка ]відповів(-ла)_taras00:35:32 07/01/2006 маршрутна книжка - документ, який оформлює керівник групи. Містить інформацію про маршрут групи, планований графік руху, склад та детальну інформацію про учасників. Якщо похід категорійний - то інформацію про досвід учасників. Оформлюється вона в МаршрутноКваліфікаційній Комісії, яка перевіряє відповідність складності походу досвіду керівника та учасників та за необхідністю надає додаткові рекомендації по проходженню маршруту.
Бланки маршрутної книжки можна взяти тута - http://www.tkg.org.ua/travels/ docs.htm - див "стара маршрутна книжка"
*
стосовно прикордонників -судячи із читаних мною звітів на цьому сайті про походеньки в Мармароші вона допомагає. З іншого боку восени знайома група без маршрутної книжки слідуючи рекомендаціям з http://www.karpaty.net.ua/arti cles_04/marmarow.php отримала дозвіл і без проблем пройшла з Ділового по кордону. Лист посилали факсом і інтенсивно мучали прикордонників аби вони вислали всі необхідні телеграми на застави - якщо їх не пінгувати процес гальмується.
[ Re: Маршрутна книжка ]відповів(-ла)Fadel [guest]14:33:50 07/01/2006 Дякую _taras’u за лінкi i інфо. My uze ne bolszoie «чайникі», no wsiego ne znaiem.
Яки адрес MKK? Szto eto i kak podgotovit маршрутний лист (krome Маршрутнoi книжкi?)?
Xочемо пройти маршрут Ділове - Піп Іван Мармароський - Стіг- Чивчин - Гнітеса - в долині Білого Черемошу.
Будем вдячні за всі відповіді.
[ Re: Re: Маршрутна книжка ]відповів(-ла)_taras22:45:27 07/01/2006 тестовий лист пішов поштою, якщо все нормально з кодуваннями і мовою - надішлю все що знаю і маю
[ Re: Re: Маршрутна книжка ]відповів(-ла)_taras18:24:40 13/01/2006 оскільки ви їхатиметет з Польщі(як я зрозумів), то гратись з МКК вам не варто(до того ж я знаю їх адреси та розклад роботи лиш в Києві, що коїться у Франківську/Львові для мене загадка).
Тому для вирышення всых фрмальностей вам потрібно
1.
написати лист на ім’я командира Мукачівського прикордонного загону полковника Цивільова О. Є. зі списком групи, паспортними даними учасників походу, запланованим маршрутом(просто перелік сіл, вершин, полонини і т.д) та вказати запланований час перебування в прикордонній зоні(обов’язково врахуйте декілька днів про запас)
лист рекомендую надсилати факсом (03131) 2-12-61, попередньо зателефонувавши їм за (03131) 2-25-21.
Паспортні данні скоріш за все потрібно прописувати з закордонного паспорту, але уточніть це у начальника загону.
Якщо немає змоги надсилати факсом їх поштова адреса
89600, Закарпатська обл., м.Мукачеве, вул. Недецеї, 45.
2
після того як надіслали листа, потрібно через певний час їм телефонувати аби дізнатись чи вони його отримали і чи вони надіслали телеграми на заставу.
3
оскільки запланований маршрут проходить Закарпатською(до г. Стіг) та Чернівецькою(від Стогу до Білого Черемошу) областями, то теоретично потрібно надсилати лист і в Чернівецький загін.
На практиці ніби-то дозволу з Мукачева достатньо на проходження всім кордоном уточніть це при розмві з ними. Про всяк випадок лишаю координати Чернівецького загону -
58022б м.Чернівці, вул.Герцена, 2а, тел.(0372) 53-86-73
*
після того як ви оформите цю бюрократичну тяганину вже по приїзді в Ділове потрібно прийти на заставу(там всі знають де вона є) і отримати перепустку(папірчик з переліком складу групи та штампом місцевого загону) - його ви показуватимете всім, хто до вас чіплятиметься з питаннями "а що ви тут робите?"
*
Описана процедура є дуже довгою, але точно працює. Можливо, франківчани знають і підскажуть вам простіший шлях аби так сильно не морочитись
[ talka & tasic & co ]додав(-ла)yhirnyak18:40:41 04/01/2006[ permalink теми ] вчора розмовляв з Тасіком - сунуться в сторону ПІМ, ніч ночували під Берлабашкою (де це? )) в наметах
їх 5 осіб. Наталка досі не загубилася (якби не чув її голос в трубці - не повірив би)
снігу кажуть до 2м, пухкий але з снігоступами ок.
планують дійти на ПІЧ (нещодавно планували до Говерли, якщо вдасться - Петрос теж))
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)_taras20:28:57 04/01/2006 санкс за інфу, як будуть ще повідомлення - кидайте пліз форум.
Берлебашка - гірка перед пол.Лисича.
Тоді або сьогодні або вкрай завтра мали би бути на ПІМі, якщо погода дозволить.
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)vasyl’ [guest] 01:04:41 06/01/2006 вони психи %-))). Вони .....уті %0) Були в мене перед перед походом. Дай Бог щоби спустилися кудись.
Був 31-2 в Бистрецю. Випогодилося лише 31 увечері. На Бребенескул не піднявся %-((. 1-2 - погода чудова - втидимість відмінна + не було вітру. 1-2 не йшов нікуди - накурилися до чортиків :-)))))
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Astrik06:58:34 06/01/2006 То yhirnyak: На деяких мапах гора з назвою Берлибашка фігурує, як Латундур (1733.9м). То є біля сусідньої г. Пєтрос Марм. (1780.9м).
Так багато залежить від погоди особливо зимою. Від полонини де ЛАЗ за гарної погоди виходиться спокійно (за день, з наплічниками) на вершину ПІМ і повертається на пол Лисичу.
Перед походом розмовляв з Тасіком, надто оптисмістичні були у нього плани, щось не віриться мені, що за 9 днів дойдуть до Говерли. То не літо. Зимою за хорошої погоди перехід ПІМ - ПІЧ може зайняти 4 дні все залежить від їхнього спорядження, глибини і щільності снігу, а як непогода то можуть і взагалі застрягнути на не визначений час. Хіба би час не лімітував і продукти. Але побачимо куди і за скільки дійдуть.
І ще, як пишете що вчора говорив з тим то, то пишіть дату коли було то вчора і приблизну годину, плз. Щоб більш реально орієнтуватись за графіком їхнього руху...
[ Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Нормалайзер20:01:58 07/01/2006 на 6 січня 14год 50хв? на шосте??? То ж - ще ПІМ...
[ Re: Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Дідьок22:32:51 07/01/2006 2 січня - 4 січня
Богдан - п.Квасний - Радомир - північний гребінь Петроса М. - вершина Петроса М. (приблизно 21 год. 4 січня) - перемичка між Петросом М. і Берлебашкою
за лінком: гребінь Петроса М. від фотографа до тріанга (200-300 м? по прямій) проходився більше 5 годин http://www.ljplus.ru/img/w/h/w heeller/_Grebin-Petrosa-M-1.jp g
5 січня
Берлебашка (2 рази:) - Лисича
6 січня
Лисича - ПІМ (Тасік, Талка, Тоха), 2-є інших втекли в Ділове, бо їх збирались пустити на консерви
[ Re: Re: Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)_taras22:39:43 07/01/2006 а яка була погода, товщина снігу, вітер доки ті двоє не втекли від спроб пустити їх на консерви.
по фоті товщина снігу на гребні не така вже й велика, особливо як йти в снігоступах, чому траверс Петроса цілих 5 годин?(чи там по верхівям ялинок доводиться йти періодично вилізаючи з проваль між цими ялинками)
[ Re: Re: Re: Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Дідьок12:55:34 08/01/2006 У першій половині дня погода майже завжди була чудова, потім піднімались (опускались?) хмари, посилювався вітер. На полонинах снігу було досить, щоб заставити себе натягнути снігоступи перед походом в туалет, дуже заважав глибокий сніг при стрімкому підйомі з півночі на Петрос через ліс. На фоті видно лише те, наскільки провалювалися снігоступи у сніг на гребені, снігу там досить. Петрос проходили довго, бо на гребені багато карнизів, доводилось страхуватись і йти наскільки дозволяла мотузка по черзі, обходячи боком провалля між ялинками. Снігоступи на стрімких схилах тримають погано, особливо якщо ці схили - це гілки присипані неглибоким пухким снігом. Тоді сніг просто сповзає і снігоступи їдуть.
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Tasic22:10:33 08/01/2006 2 січня після постсвяткування Нового року на заставі с. Богдан (а 31 грудня – днів народжень Наталки та Віктора) ми виповзли на дорогу уздовж потоку Квасного.
Жваво почали підйом Радомир-Ґрунем і дійшли до нижньої полонини на Петросі, де заночували і відсвяткували день народження Матвія (святкували 5 чоловік у 2-місному наметі).
Наст. дня піднялися до рівня траверса. Пішли через вершину.
Підйом був важкий, крутий і з глибоким снігом. Перед вертикальною скелькою Матвій остаточно збився з дороги і за годину на висоті метрів 5-6 над собою ми побачили його щасливу посмішку з мотузкою, якою він нас і витяг :).
Заночували з 3 на 4 січня на передвершині. Відсвяткували день народження бабусі Матвія. Зранку прокинулися на м’якій перині хмар.
Цей день був присвячений 200 (двохсот)-метровій прогулянці гребенем Петроса. Використовували системи, навішували мотузку. Йшли дуже обережно. Шлях до вершини зайняв 8 год. 45 хв.
Заночували під Берлебашкою.
Наступного дня (5 січня) піднялися на її вершину.Трохи спустилися протоптаними слідами, але на Лисичу вони не йшли. Піднялися назад. Протоптали траверс на Лисичу, де відсвяткували: проходження Петроса, розпалювання пічки, початок підготовки до підйому на ПІМ. Консерви почали закінчуватися ;)
Нас залишилося троє...
6 січня на ПІМі були і зберігаються великі надуви, місцями жорсткий фірн, а місцями – глибокий сніг. Сніг починає утворювати пласти. Використання снігоступів просто небезпечне. Йшли в кішках. Накрила „хмарка”. „Хмарка” виявилася повною дуп...ою.
Сила вітру була максимальною у районі тріангуляційного знаку і нас. Сніг на вершині дуже крихкий.
[ Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Tasic22:11:29 08/01/2006 Намет ставили більше години. „Зафіксували” його, засипавши снігом і прив’язавши розтяжками до металоконструкції, яка намагалася виконувати роль стінки. Посеред ночі вітер розігнав хмари і при світлі місяця подарував фантастичні види Румунії. Проте більше 30 секунд спостерігати їх було неможливо, бо він намагався розігнати і нас.
Штормова ніч перейшла в штормовий ранок. Вітер надірвав тент Hannah Lighter. Ми вирішили спускатися у Ділове.
Коли збиралися, з боку кордону з’явилися двоє киян (йшли з 31 грудня з Квасів із заходом на Феркеу???), котрі привіталися, постояли кілька хвилин і пішли в бік Лисичої. Ми вирушили згодом у тому ж напрямку, але їхніх слідів не знайшли.
Під час спуску пориви вітру досягали 25-30 м/с (зсовувало на фірні у кішках в упорі сидячи).
Спустилися до полонини. Над Лисичою, на початку підйому на ПІМ зведено коробку будинку, що раніше стояв на полонині. Він невеличкий. Усередині складена цегла для пічки.
7 січня захід сонця був просто неймовірний. Зупинялися через кожні кілька хвилин, аби помилуватися..
Далі: Ділове-Франківськ (є!) – Львів - Київ (оптимістично :)
Важливі деталі:
1) якщо вершина виглядає як сяюча красуня на фоні блакитного неба, але з гребенів злітає снігова курява (унизу вітру може і не бути), підніматися небезпечно-нагорі шторм;
2) йти траверсом Петроса узимку не варто. Перед нашим приїздом 2 дні йшли дощі, тому ми не ризикували і пішли через вершину;
3) на гребені Петроса (з боку Радомир-Ґруня) великі снігові надуви і сам гребінь дуже гостий. Без мотузки ми би не змогли там пройти;
4) прикордонники попереджали, що у лісі зараз багато вовків. Слідів ми бачили багато, самих тварин – ні.
Підсумок: хоча початковий план йти у бік Чорногори змінився, бо ми витратили 3 дні на проходження Петроса і з Попа вже не було часу йти на Межипотоки, похід виявився цікавим і вдався на 100%.
[ Майские встречи на Несамовытом ]додав(-ла)Ombre&SHTUCHKA10:30:58 29/12/2005[ permalink теми ] Привет всем! У нас возникло спонтанное решение. Ввиду того, что мы изменили свой маршрут на майские праздники, предлагаем встретиться и разбить лагерь на Несамовытом всем тем, кто туда доберется числа 1 мая. Всегда ходим вдвоем или со своей компанией. Но почему бы не устроить импровизированный фестиваль под Туркулом? Будем рады Миросю, yhirnyakу (читали его движения по Мармаросам – есть о чем поспорить)), Tasicу, Нормалайзеру (законадателю эпистолярного жанра Карпат))) и всем другим ребятам. Понимаем, что еще рано загадывать, но мы собираемся быть там. С уважением и надеждой на встречу. Ombre и SHTUCHKA
[ Зимова Близниця ]додав(-ла)Коля23:52:42 28/12/2005[ permalink теми ] В двох словах: ми її побачили лише тоді, коли піднялися до засніженого тріангуляра. Кругом біла ніч, видно не далі, як за 5-10 метрів. Сильний боковий вітер зі снігом збивали з ніг. Якби не GPS, було б дуже сутужно, певно би не піднімалися, а повернулися назад в Кваси. А так, справді переконався, що GPS сильна штука.
2 vassia: На Драгобраті ми поселилися у Звонаря. Цікаво, чому ти мені колись писав не селитися у Звонаря?
[ Петрос (М) ]додав(-ла)Tasic11:59:23 28/12/2005[ permalink теми ] Підкажіть, але тільки ті, хто пройшов своїми ногами
Траверс Петроса (М), що починається після верхньої полонини (улітку там море кропиви росте) за Радомир Грунем, якщо з Богдана йти, – це дорога чи стежка?
Унизу поміж Петросом і Берлебашкою то вже дорога, але цікаво, як виглядає частина її з боку Квасного
Буду вдячний за фото, якщо у когось є
[ Re: Петрос (М) ]відповів(-ла)Tasic12:20:16 28/12/2005 Відповідаю сам собі :)
На заставі сказали, що то стежка. Прохання щодо фото залишається в силі
[ Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]додав(-ла)Ombre&SHTUCHKA10:56:59 28/12/2005[ permalink теми ] Привет! Собираемся этой весной на Черногору. Маршрут: Заросляк – озеро под Данцишем – озеро Бребенецкул – Рахов (или Заросляк или Верховина).
Вопросы: 1 – 2 мая на о. Бребенецкул много снега? Насколько сложный спуск от горы Бребенецкул к озеру? У нас будет возможность поставить палатку на землю, а не на снег? И еще – какой вариант спуска посоветуете, если не закольцовывать маршрут на Заросляк?
Про летний вариант этого маршрута просим не распространяться (мы сами можем прогрузить кого угодно ). Интересуют только весенние условия прохождения!
Заранее благодарны. Удачи всем!
[ Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)yhirnyak13:14:44 28/12/2005 дуже ймовірно - в районі озера все буде під снігом
в хорошу видимість спуск до озера не складний
варіант повернення - розгляньте через варіант г.Смотрич в с.Дземброня, по дорозі варта на обсерваторію на г.Піп Іван (Чорна гора)
весною може бути досить складна погода - в цю пору варта брати зимовий набір спорядження. багато для кого краще зима і -15 ніж весна і +3 з дощем.
може бути й зовсім екзотична - купа снігу і квітів і одяг=футболка+шорти
[ Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA14:55:30 28/12/2005 Спасибки, yhirnyak!!
В прошлом году ходили на Несамовыте в это время. Первый и второй день -
солнце в шортах. Третий день - молоко, ветер, а потом ливень до самого
Заросляка.
Спасибо за совет, но есть уточнение: как нам лучше идти через Смотрич -
хребтом или траверсовать? Насколько сложным может быть спуск по снегу (мы слышали его на Смотриче всегда завались) от Бребенескула до с. Дземброня?
И как из с. Дземброня выбраться хотя бы на Ворохту? Нам на Киев надо
[ Re: Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)yhirnyak18:29:22 28/12/2005 про траверс Смотрича нічого не знаю, але скоріш за все є. за можливості таки варта вийти на вершину - з хребта підйом нескладний, і на цій вершині побувати цікаво.
щодо добирання - з Дземброні до Верховини нечасто маршрутки, часто попутки.
з Верховини - дивіться на цьому сайті розділ ТРАНСПОРТ, там "фоторозклади" - є на Верховину
[ Re: Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)Tasic18:49:04 28/12/2005 з Дзмеброні їде автобус на Верховину о 6 чи 7 ранку. тре уточнити. або о 15 потірбно бути на розвилці біля річки
Попутки - то складно. Їх там не дуже багато і не дуже хочуть брати. УАЗом в один бік дорога коштує 60-70 грн. Можна домовитися і Ільцях на повороті біля крамниці "Мрія". Часом там стоїть машина МНС
[ Re: Re: Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)IrishHighlander23:05:01 02/01/2006 Не о 15-й, о 14-й. І слід врахувати те. що у неділю той автобус не їде. Зранку їде 2автобуси - один, якщо не помилояюсь в 6:30, другий десь коло 7-ї. Другий може бути забитий - ним, як казали місцеві жителі, діти в школу їдуть.
Мдя... за УАЗик деоли можна дешевше домовитись - скажем якщо з магазину він по своїх потребах їде. Ми так восени за 50 на 3-х доїхали :)
[ Re: Re: Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)IrishHighlander23:07:55 02/01/2006 Ой, сорі за помилку. Я переплутав Дземброню з Шибеним. Звідти вибиратись дійсно далекувато. А з Дземброні і пішки можна - там йти фігню, кілометрів 12 :)
[ Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)Мирось00:26:52 29/12/2005 Ще варіант спуску- через В. Маришевську(відрог Шпиці) перемичкою на хр. Кострич. Плюси:
1) з хребта - фантастична панорама Чорногірського.
2) на хр. Кострич є непогані колиби.
3) вихід на автодорогу Ворохта- Верховина.
Мінуси- в тумані перемичкою пройти практично неможливо.
[ Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA09:48:09 29/12/2005 Спасибо за ответы. Респект вашему опыту. Но, наверное, будем вынуждены изменить маршрут
(времени мало). Заросляк - подъем северный склон Пожижевской - старый
верхний траверс от Пожижевской на Данциш - озеро "под Данцишем" - озеро
Несамовыте. Там и лагерь. Оттуда сделаем ходки на Шпицы, Ребра и
Бребенецкул. Маршрут отхода в Заросляк по нижнему траверсу от Данциша к
метеорологам. Рекомендуем))) Даст Бог, свидимся! Хорошей погоды всем,
кто сейчас на маршруте!
[ Re: Вопросы «снежным барсам» про Бребенецкул весной ]відповів(-ла)Ombre&SHTUCHKA10:18:14 29/12/2005 "Спасибо,Мирось, но решили не заморачиваться. Если по хребту Ребра -
Бребенескул - Пип в "молоке" мы ходили и умудрились пропустить о.
Бребенецкул))), то на Кострич да еще и весной...да еще когда каждый час
дорог, что бы на работу успеть))) Нееет! Предлагаем на Несамовытом
засесть лагерем на две ночевки. Встретиться там всем желающим и провести
мини фестиваль))) Оттуда и побегать по хребтам".
[ С праздниками, горное братство! ]додав(-ла)Ombre&SHTUCHKA10:55:05 28/12/2005[ permalink теми ] Привет всем! С наступающими праздниками. Желаем всем, кто болеет горами, никогда не излечиться. Желаем верного пути, надежной компании и погоды под заказ. Желаем хоть раз в жизни взойти выше 2 061 :)) Желаем прекрасных впечатлений и сознания того, что мы – фанаты гор, самые лучшие! Удачи всем!
[ Re: С праздниками, горное братство! ]відповів(-ла)IrishHighlander20:10:39 28/12/2005 Дякую :)) Вам також всього найкращого :) І почастіше вибиратись в гори :)
Міка
[ апартаменти ]додав(-ла)Tasic17:16:48 26/12/2005[ permalink теми ] Питання до знавців :)
Що собов насьогодні представляють скайскріпери між Щавником і Радулем
(47 59,884N; 24 33,937E - сарай, 47 59,041; 24 34,457 - літнівка) і
між Радулем і Стогом (47 58,354N; 24 33,998E - будинок )?
L-35-002
у кого є фотки, то дуже просю!
Там, за легендою, закопано горівку ;)
[ Re: апартаменти ]відповів(-ла)Astrik02:53:17 27/12/2005 глянь пошту, щось відкопав...
[ Re: Re: апартаменти ]відповів(-ла)Tasic10:09:37 27/12/2005 взяв. дякую!
може, ще хтось має крупні плани будівель..