Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ перегони ]додав(-ла)dovguj19:42:20 07/05/2007[ permalink теми ] Я був на цьогорічних перегонах (керівником команди "Граблі" -2 к.с.) і хочу Вам сказати, що більш непродуманого і халтурного ставлення з боку організаторів та суддів до подібних перегонів як цього року ще не бачив. І не тому, що ми зійшли 4-го травня з перевалу Легіонів, і не в погоді справа (погода хоч була і мінлива, проте непогана),- справа в поганомо складеному маршруті ( просто так тикати на карту і маркувати як КП г. Станимир чи Берляску-не можна- це непрохідне пекло після якого і сходять трохи слабші команди так і не відчувши смаку справжніх перегонів. Звідси і швидкість руху команд, нехватка продуктів, вивихнуті ноги і т.д.; 2-е Офіційнов правилах рухатись командам на маршруті можна було з 6-00 до 20-00.Як в дійсності було- Ви і так знаєте (хоча перед змаганнями Всі одноголосно на мене кричали за те, що ми пропонували дозволити рухатись командам уночі, оскільки більшість і так це робить); 3-е:організатори не напрягаються перед перегонами вийти на КП і промаркувати його (г. Станимир, г. Короткан...) як наслідок,- як завжди- ходиш по вершині як баран і шукаєш позначку.; 4-е: з пол.Рущини судді пішли швидше "бо там їм було дуже холодно" :-) (ми їх зустріли по дорозі) Ще вони нам сказали, що Кук з г.Короткан рухається на Рущину хребтом, в той час як у цього судді в зошиті вже записано, що той самий Кук вже був на Рущині і займає 2-е місце.; 5-е Бажано все таки робити днівки біля сіл (наприклад сідло між г.Станимиром і г.Короткан, поруч с.Максимець-хоч молока можна випити); 6-е: скільки буде тривати ця замануха цікавими нитками маршрутів з класними горами (такі як цього разу Довбушанка, Сивуля), аж потім раптом перед стартом замість Довбошанки нам треба йти на Пасічанку якусь. (Минулих змагань таке було з Чивчином- єдиною класною горою тієї гонки, яку перед стартом зняли і замінили на дороги і річки) А організатори навіть не глянувши на гору заявляють, що там лавини, і тому ми її знімаємо- то не професійно!
p.s. А "Друїди" дійсно сильна команда- Молодц
[ Re: перегони ]відповів(-ла)Миkола01:35:48 08/05/2007 Погоджуюсь із написаним.
Маю питання: хто знайшов стежку позначену на карті з хребта Чортки на г. Ріпна?
Бо ми з ким не говорили, то у всіх діяв прийом : - "ламанутися". Діяло. Але так довго не пройдеш. А ще цікаво було коли маркування змінили з зеленого не червоне - і трохи не в той бік... Хлопці що маркували, сказали повикидати наші карти... шкода, там ще трохи актуальних маршрутів є (було).
[ Re: Re: перегони ]відповів(-ла)vasyl19:17:34 08/05/2007 Коли в понеділок близько обіду ми побачили в районі Манявського водоспаду першу групу, учасники якої дивились тільки вперед (то були Друїди, як нам потім сказали, в яких останній учасник трохи прихрамував) в мене заклались підозри щодо популярності даного маршруту. Ми їх обігнали на підйомі перед взлетом на Чортку, і коли потім пройшло ще з десяток груп (ми чистили маршрут), мені пояснили, що то перегони. А я вже було подумав, що маршрут є дійсно популярним серед туристів:) і я не тим займаюсь.
Карта, по якій ви всі бігали, формувалась в 2002 році і я брав участь в нанесенні деяких маршрутів на ній. На карті були відображені МОЖЛИВІ маршрути для подорожей. Але за 5 років маркування в терені так і не було нанесене!!! Тому ви не могли йти неіснуючим зеленим маршрутом. Якщо б я наніс його зеленим, який би вів на Чортку, тоді можна було б продовжувати дискусію. Окрім цього, я попередив, що червоний маршрут перед взлетом повертає до Гути і щоб ви ним не йшли. Взлет на Чортку по зеленому маршруту з карти є дуже стрімким тому він для звичайних туристів маркований не буде. Червоний маршрут зєднає Пасічну, Бухтівецький та Манявський водоспади та вийде до с.Гута. На днях запустимо сайт і там все побачите. Або на новій карті Горгани.
Стара карта і надалі залишиться актуальною, але не всі маршрути на ній залишуться в такому кольорі маркування.
Але для чого перегонщикам маркування??? Маршрути маркуються для туристів, які насолоджуються навколишніми краєвидами, а не для тих хто бігає по горам (я маю на увазі і себе також). Саме тому в мене і виникли запитання до організаторів - в совдепівській школі нас готували до війни з будь-яким ворогом комунізму. Тепер до чого готують вас? Найбільше мені сподобалась остання група, яка спокійно йшла і насолоджувалась краєвидами в районі пол.Комарники.
В європейських країнах відзнаки дають не за швидкість проходження, а за виходи на ті чи інші верхи. Кому потрібні ці знущання над молодими напівголодними організмами?
[ Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)Миkола02:07:33 09/05/2007 чекаю на сайт.
Ні до чого нас не готують. Ми так вихідні проводили. Якби не змагання то я б надав перевагу вже давно стоптаним місцям. А так - різноманітність. А щодо гододу - це не про всіх - ми трохи гурманили.
[ Re: Re: перегони ]відповів(-ла)jean20:41:39 09/05/2007 Ми знайшли стежку з Чортки(команда Байдики), правда то в нормальних умовах і стежкою важко назвати, але для тих районів просто магістраль :). Щодо організації згідний, але на місці судді не хотів би бути. На Підсмеречі ми були перші, так суддя там вже ледве теплий був! І ще, всі бажаючі могли зголоситись в судді, було б більше добровольців, організація була б якіснішою думаю.
[ Re: перегони ]відповів(-ла)jarko10:29:26 08/05/2007 +1
Граблі, мої вітання!
теж погоджуюсь з написатим. пластуни черговий раз роблять змагання "під себе", а на інших вони плювати хотіли.
Друїди - кращі!
[ Re: перегони ]відповів(-ла)koreli10:51:03 08/05/2007 Така фігня була ще на СГ 4, років так 4 тому. Ми йшли одиничку і у нас в легенді опинилась зайва точка "ПИСАНА КРИНИЦЯ", яка була контрольною точкою для двієчки, вона була остання перед фінішем і ми ламанулися на неї, а усі інші пішли на фініш. Короче виявилось, що нам випадково проставило цю точку, але результати ніхто не переглядав, хоча ми прийшли 4-тими, а якби не поперлись на "ПИСАНУ КРИНИЦЮ" були б 3-тіми...
Паразіти!!!
[ Re: перегони ]відповів(-ла)drymba16:23:06 08/05/2007 Ви всі просто молодці!!! Шана!!!
[ Re: Re: перегони ]відповів(-ла)Петрик23:34:43 08/05/2007 Вітання всім командам, а особливо тій команді, яка першою спускалася з Тавпіширки і з якою ми зустрілися в жерепі під вершиною!!! :)
А хто переміг і що за призи?
[ Добошанка ]додав(-ла)Nitroglicerin18:48:46 07/05/2007[ permalink теми ] Народ! Хтось колись штурмовав Добошанку з півночі?
Якщо так,то коли саме (можливо хтось і зимою її брав),прошу поділитися досвідом,а якщо таких нема,то можна щось організувати?!
[ Re: Re: Добошанка ]відповів(-ла)ya_borman23:24:44 14/05/2007 2003 року, в грудні підіймались з північного боку. Підйом цікавий, трохи жерепу, багато каміння.
Робили це з метою розвідки місця для проведення альпсемінару. Але місце було визнане, як не придатне. А для походу - навіть дуже цікаво.
[ Re: Добошанка ]відповів(-ла)Astrik23:27:57 07/05/2007 10 березня 2001 р піднімався на Добошанку зі сторони г.Федикул, там же однойменна полонина. То не зовсім північ, а північний схід. І піднімався не кокретно на вершину 1754м , а на локальну вершину, що на хребті з висотою 1685м. А вже з тієї локальної вершини, по хребту, до головної вершини.
Що можна сказати про той підйом, попали трохи у відлигу, тому сніг був досить рихлим і вогкуватим, провалювались часом по пояс, доки не вийшли на лавиний зсув. Там сніг був спресований тому йти було легше. Десь за 150-200м до хребта, тобто після 1500м, піднімались вже на чотирьох. Перед самим хребтом є полиця, досиь лавинонебезпечно. Зі мною були друзі котрі в радянські часи походили трохи по Кавказу. Вони казали, що той підйомчик тягне на добру 1б (технічно), це при тому, що ми не піднімались в лоб на головну вершину. Проте, тривалість підйому не є достатньою тому до повноцінної 1б не дотягує, ні по висоті ні по тривалості підйому. Цілком імовірно, що підйом на головну вершину може потягнути на повноцінну 1б категорію.
[ Re: Добошанка ]відповів(-ла)Astrik23:58:27 07/05/2007 дві фотки з того походу
http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;142/
http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;141/
фотки провисять там тиждень, потім будуть витерті
[ Re: Re: Re: Добошанка ]відповів(-ла)Astrik15:57:43 08/05/2007 Я кажу про власні вдчуття і порівняння з Кавказом. А 2б, хм незнаю, мені видається що там далеко до 2б. Хоча розумію, що я не спеціаліст в тому. Двійка затверджена типу сумнівам не підлягає. Про те цілком імовірно що ті категорії трохи підтягнуті, по крайній мірі на пів бала...
[ Re: Re: перегони ]відповів(-ла)jarko14:47:07 07/05/2007 Дякую.
дивна ситуація - ввечері Кук відстає на 3 години, а вранці з відривом у 3 години фінішує...
[ Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)rstm14:54:48 07/05/2007 ніч 6 годин, тепер йти вночі здається не заборонено.
[ Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)jarko16:11:42 07/05/2007 тобто в інший (скажем так, для туриста - в нормальний спосіб) пластуни перемогти були неспроможні?
[ Re: Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)vassia16:14:54 07/05/2007 починає нагадувати фільм про коней.........загнаних. Так би мовити профанація ідеї.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)rstm17:21:43 07/05/2007 чому ж, це змагання і можна те, що не заборонено правилами.
А ідея, здається, бере початок від рейду Січових Стрільців, котрі пройшли добрячу відстань горами Сколівщини і сходу вступили в бій, - теж на ночівлі часу не мали :)
[ Re: Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)rstm17:15:41 07/05/2007 Мій попередній комент - моє припущення. Я яко той, хто ходив в гонку і ти Ярку знаєш, що сказати наскільки від тебе хтось відстає, чи ти наскільки від когось відстав можливо тільки тоді, коли суперника ВИДНО позаду чи попереду.
Останні два роки організації Стежок відрізнялися тим, що по усьому маршруту є техетапи на яких стоять судді, котрі точно можуть сказати хто наскільки від кого відстає. Чому було спочатку повідомлено, що Кук відстав на 22год., а потім це Друїди спростували - це питання до суддів, або до тих хто ту інформацію прийняв-передав-публікував. Остаточних результатів ще нема, так що це повідомлення про фініш теж може сприйматися правдивим досить відносно.
[ Re: Re: перегони ]відповів(-ла)jarko10:31:30 08/05/2007 Думаю, що такий висновок буде цілком логічним: Друїди витратили на подолання дистанції набагато менше часу, ніж Кук. Отже, вини і є справжніми чемпіонами.
Пластуни, а совість є?
[ Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)koreli10:56:53 08/05/2007 Пласт своє віджив.
Я був пластуном 7 років і зрозумів, що , нажаль, він опинився у руках не зовсім чесних...
Короче шо в країні те й в ПЛАСТІ....
[ Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)drd16:21:32 08/05/2007 Я б не був такий категоричний щодо того правильно чи не правильно було іти в ночі (а те, що команда Кука ішла останню ніч, є очевидним). Більше того, я б сказав, що вони молодці, оскільки в них вистачило мужності і сили зробити нічний перехід через хоч і найпростіший, але все-таки хребет.
Та я хотів сказати не про те. Проблема в тому, що результати важко оцінити із-за недосконало організованих змагань. Незрозумілою є цьогорічна фішка, в якій КП працюють досить обмежений час. От Вам приклад. КП "Могила С.Галечко" працював лише в перший день змагань і то лише до 20.00. Що виходить? Команди, які встигають потрапити на КП до 20.00 і проходять технічний етап отримують беззаперечну перевагу перед тими командами, які не пройшли технічний етап (не встигли). Тобто та команда, яка проходить на один етап менше займає місце після тої, яка проходить більше. Так от в чому проблема. Команди на старті отримують нерівні умови, оскільки для двійок у першої команди на 35 хвилин більше, щоб дібратись до найближчого КП. Що казати про одинички, в яких розрив у кілька годин. Було б все нормально якби контрольний час був реальним, а то ви мені скажіть: скільки команд встигло дійти до могили С.Галечко до 20.00? І взагалі чи реально було дійти до цього КП тим же Друїдам, якщо вони стартували останніми і було це майже 14.00? Ну а якщо хтось мені скаже, що це не настільки принципово і на результати не впливає, то виходить, що нафіг треба ті етапи, якщо команда, яка приходить на етап вчасно витрачає зайві 15-20 хвилин на проходження етапу, тоді як команда, що спізнилась, спокійно проходить етап без зупинок, фактично отримуючи фору. Ще є багато таких всяких приколів. А щодо розриву між Друїдами і Куком, двадцять дві години там не могло ніяк бути, тому що тоді команда Кука мала б прийти на наступний день після "Друїдів" аж в 14.30, а так бути не може, оскільки вони в цей день вже вийшли на маршрут в 14.00. А три з половиною години - це замало, оскільки до 21.00 на днівці Кука ще не було.
[ Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)rstm09:58:41 10/05/2007 Re: , якщо команда, яка приходить на етап вчасно витрачає зайві 15-20 хвилин на проходження етапу, тоді як команда, що спізнилась, спокійно проходить етап без зупинок, фактично отримуючи фору.
Якщо цього року все було організовано як і минулого, то фора якраз в тої команди, котра чекала зайвих 15-20хв. Оскільки час перебування на КП для проходження техетапу не враховується в загальний ходовий час, фіксується час приходу на КП і час проходження техетапу. Отже команда котра прочекала 15-20хв. на КП - отримала 15-20хв халявного часу на відпочинок.
[ Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)murdersdept13:08:39 10/05/2007 еее!!!під час переходів вночі йти заборонено!афігенні травми можуть бути!
[ Re: Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)webmaster18:10:24 07/05/2007 пластун сильний !!! :)
пояснюю - це я іронізую, як колишній пластун і колишній учасник подібних гонок (правда, вже не пластунських команд) :)
[ Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)jean20:47:17 09/05/2007 Наскільки я читав положення, йти вночі не заборонялось, але КП працюють з 6 до 21. Тобто йди коли хочеш, а на КП маєш попасти в ті рамки. Хоча якщо на КП нема суддів важко визначити коли там сфотографувалась команда.
А ще респект Друїдам, вони були найкращі, кажу як учасник цих змагань!
[ Re: Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)drd10:15:35 10/05/2007 відповім на обидві репліки:
цього року час проходження технічного етапу входив в загальний час проходження маршруту, тобто команда витрачала свій власний ходовий час. Зупиняли час тільки тоді, коли виникали накладки між командами, тобто, якщо команда приходить на КП, а там вже є команда, то тій, яка чекає, зупиняють час.
Кожній команді давалась інструкція до маршруту, де був чітко описаний перелік КП і графік їх роботи. Є такі етапи, що працювали з 6 до 21, а є такі, що цілодобово. Перевірити не важко. От наприклад фотокартка команди Кука на Женец. водоспаді зроблена вночі (в 21 ще світло), хоча графік роботи був. Але тут питання чи враховується це КП чи ні, оскільки судді на етапі не було ні напередодні і після їх проходження.
А взагалі темнувато щось тут.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: перегони ]відповів(-ла)rstm10:51:07 10/05/2007 Значить порівнюючи з минулим роком, дещо змінилося і в гіршу сторону. Взагалі Стежки за рахунок поганої організації себе скомпрометували цілком.
Для екстремалів є мультиспорт, але нажаль більшість перегонів проходить не в Карпатах.
[ Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]додав(-ла)etti11:58:26 07/05/2007[ permalink теми ] На травневі свята ходив з другом в Горгани: с.Ст.Гута-г.Ігровець-с.Осмолод а-оз.Росохан-Осмолода. Початковий варіант маршруту мав продовження з Осмолоди на г.Молода, потім на Яйко-Ілемське і закінчуватись у с.Мислівка. Але карпатська погода і карпатський блуд внесли свої корективи :-) 29 квітня. Приїхали з Франківська до Ст.Гути. Іде дощ, пройшовши село піднімалися у гори дорогою повз потік Вел. Кузьминець. Стежка не маркована, проте у досить непоганому стані, але через дощ вода в багатьох місцях залила стежку, протягом дня вісім разів вбрід по холоднючий воді і камінням долали потічки. Дійшли до верхів’їв річки, остаточно намокнувши і замерзнувши розклали під дощем намет. За день не зустріли жодної людини, але бачили двох козуль і багато оленячих слідів, з чого зробили висновок, що туристи тут ходять рідко. 30 квітня. Зранку нормальна погода. Починаємо підйом на Ігровець, який прямо перед нами. Губимо стежку, півтори години блукаємо у густому жерепі, намучившись, виходимо в менш густий жереп і дві години практично в лоб ліземо на Ігровець. Добре хоч сніг просідав і можна було поставити ногу на підйомі, а то б не вилізли. Нарешті ми на хребті між Ігровцем і Високою. Тут зустрічаємо туристів (з Києва, Львова, Польщі). Піднімаємось на Ігровець - чудові панорами Сивулі, Говерли. Далі п’ять годин по хребту, через жереп та ліс офігенно затяжним спуском ідемо в Осмолоду. Дорогою зустрічаємо поляків та велику групу білорусів з Мінська, яка вітаються і говорять білоруською. Приємно! А на хребті вже за Високою зустріли двох хлопців з Москви, які приторчали від Карпат:"Єто супєр, рєб’ята, проста тайга какая-та! Мнє тут нравітса большє, чем на Алтає!" Снігу на хребті небагато, на плоскій вершині Ігровця немає зовсім, а у лісі - ще дуже багато. 1 травня. Йдемо з Осмолоди по маркованому маршруту на оз.Росохан. Втратили купу часу, але озеро не знайшли, бо, виявляється, маршрут до кінця не промаркований. То чому немає про це попереджень на аншлагах? 2 травня. Вертаємось до
[ Re: Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]відповів(-ла)vassia12:44:55 07/05/2007 2 Василь: на найближчий зручний час підписуюся на допомогу в закінченні маркування на Росохан. (Напевне моє потрапляння туди без маркування - щасливий випадок)
[ Re: Re: Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]відповів(-ла)vasyl19:20:38 07/05/2007 Я потрапив туди з першого разу тільки по опису. Видно мені теж повезло:)
На сайті є інформація, що він не закінчений. Яким чином Ви бачите розміщення інформації про це на аншлагах?
Закінчення маршруту в наших першочергових планах, але на хребті Аршиця напевно ще сніг, тому ми маркуємо зараз інший маршрут в районі Бухтівецького та Манявського водоспадів (там де СГ бігали) - залишилось 7 км.
Планували в наступні вихідні виїзд в Осмолоду, але дощова погода не дає можливості закінчити. Тому вибачайте.
[ Re: Re: Re: Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]відповів(-ла)etti11:06:32 08/05/2007 Під попередженням на аншлагах про те, що маршрут до оз. Росохан не до кінця промаркований я розумію напис типу "не завершено маркування" на карті "Пішохідні маршрути Горганами" на околиці села Осмолода та аналогічні написи на ще одній карті з відстанями до вершин дорогою до Росохану (там де розходяться дороги, одна з яких веде на Грофу, а друга до г. Молодої і оз. Росохан). Тому що коли ви, Василь, писали мені що "Маршрут до озера майже промаркований", під словом "майже" я розумів 100-200, ну максимум 300 метрів незакінченого маркування. Але вчора victour скинув мені на мило фотку з гори Молодої хребта Аршиці, де він позначив де закінчується маркування і де приблизно знаходиться оз. Росохан. Так судячи по цій фотці від кінця теперішнього маркування до озера ще десь кілометр, тобто 20-30 хвилин підйому. Тому я вдячний вашій фундації за дуже потрібну роботу у розчищенні маршрутів, але все ж у таких випадках, як з Росоханом, треба туристів попереджати. Бо ми обійшли завал лісу, де закінчилось маркування, продерлись метрів тридцять через молоді смереки, найшли продовження дороги доверху, але через деякий час вона розхділилась: одна пішла праворуч, друга ліворуч, куди іти неясно. Хоч би якусь зарубку на роздоріжжі чи примітивну стрілку хтось би поставив. До речі, у вас немає фото Росохану? Хоч подивлюсь, бо мучились, шукали, а не дійшли. "Абідна, панімаєш!"
[ Re: Re: Re: Re: Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]відповів(-ла)vasyl19:52:57 08/05/2007 1.Карту на шлагбаумі переробляли нашвидкоруч (заморозки) наприкінці грудня і даний маршрут, наскільки я пригадую, там не нанесений.
2. Друга схема знаходиться на розвилці Котельця і виконана вона друком, а не нанесенням літер чи інших знаків, які потім буде можливість зняти.
Ми планували закінчити маршрут ще в грудні, але погода нам не дала цього зробити.
За що і вибачаємось.
3. на оз. Росохан (біло-чорна марка – не завершено 1 км) - так написано в інформації про діяльність нашої організації. http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=12&item=212
4.Маркування закінчилось ПІСЛЯ великої покинутої вязанки дерев (а не перед нею) і вийшло до стежки біля потічка. Далі через 150-200 м починається широка тракторна дорога по якій вверх і триматись лівих доріг. Всі завали на момент маркування були прочищені.
5. Vassia! І чому нас завжди тягне наліво??? Ось де наше щастя:)
6. Ліва дорога виводить до самого озера і йде далі на вирубку і я не памятаю там жодної галявини, окрім тої, що на самому озері.
7. Можливо ви пішли по лівій дорозі раніше, перед вязанкою, і перейшли потічок, тому і не попали.
Можу завтра скинути маршрут добирання у фотографіях. Ви могли б його отримати і раніше, якщо б наше листування не завершилось тільки одним Вашим листом із запитаннями.
8. Докладніше про всі маршрути можна дізнатись у Віктора Худяка, який працює рятувальником в районі с.Осмолода.
9."Абідна, панімаєш!" - розумію Вас після проходження 22 км дороги туди-назад даремно.
Наприкінці ще раз вибачаємось за тимчасові незручності в звязку з неможливістю закінчення маршруту. Не можемо цього зробити і в ці вихідні - знову за прогнозами дощова погода :( - фарба до мокрих дерев не береться.
[ Re: Re: Re: Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]відповів(-ла)Ed.ua21:23:33 10/05/2007 Ну дякую,право не варте, просто ресурс гідний.
До речі , Василь, Юрій Павлович в передостанній поїздці в Осмолоду (кінець минулого місяця) був приємно здивований та неабияк вражений проробленою фундацією роботою, тому передавав "Большой прівєт" просив "спасіба лічно сказать" ну і зичив тобі особисто міцного здоровля, що я при нагоді і роблю.
[ Re: Re: Cт. Гута-Ігровець-Осмолода-озеро-привид Росохан ]відповів(-ла)vasyl20:27:55 10/05/2007 Переглянувши фото, надіслане etti, не рекомендую в найближчий час ломитись на озеро Росохан - все завалено деревами. І так дивно, що вони стільки пройшли.
Після закінчення маркування і повної прочистки маршруту я подам інформацію на даному сайті
[ Чорні Полонини ]додав(-ла)kidman12:31:29 04/05/2007[ permalink теми ] Як і планувалося, цих вихідних побачили Чорні Полонини. Стали на маршрут в понеділок, 30.04. з с. Чорна Тиса. Гори в тумані та сильна хмарність не злякали:). Вже незабаром вийшли на першу вершину хребта - Чорну Кливу. Краєвиди звідти - суперові, Говерла з Петросом, весь Свидовець, як на долоні, Синяк, Хом’як, Довбушанка. Здалеку - Мармароські Альпи. За перший день пройшли хребтом ще вершини - Руську та Братківську, ночували саме під останньою. Морозно вночі та сніг зранку, палатки гарно так притрусило:). Вівторок за чудової погоди подолали ще Гропу та Дурню та почали спуск в напрямку с.Бистриця, ночівля - за кілька км перед селом. Загалом - враження прочто супер від місць та походу загалом.
[ Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Коля14:08:59 04/05/2007 А як ви піднімалися і коли саме?
Ми в той же ж день йшли, але нікого не бачили... І ночували в сідлі після Чорної Кливи.
[ Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Roman15:51:03 04/05/2007 так вони видиш як рвонули - за перший день аж за Братківську заперлися :)
певно знають таємну коротку дорогу
[ Re: Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Roman15:54:32 04/05/2007 я поки влітку виліз на Чорну Кливу - то в мене язик був на колінах аж. Ще ті занудні 10 км асфальту... :(
[ Re: Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Коля16:02:26 04/05/2007 А на спуску з Чорної Кливи можна той високий жереп влітку обходити справого боку по північному схилу. Я щось не звернув уваги тепер. Зимою там страшнувато пертися, бо можна нарватися на карнизи, цікаво що там влітку? Цекоти? І яка крутизна схилу?
[ Re: Re: Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)kidman16:14:54 04/05/2007 Ага, той жереп теж ледве пролізли:). Ніби видно, що стежка є, але заросла страшно. До речі, Дурню обходили саме так - справа, бо вона теж заросла. То як потім знизу подивилися - йшли по самому карнизі.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Коля18:07:30 04/05/2007 А щодо Дурні, то я побачив, що там круті засніжені схили і вирішив не траверсувати її, як Гропу. До речі, жереп на Дурні слабенький, в порівнянні з Чорною Кливою.
[ Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)kidman16:11:05 04/05/2007 Приїхали в Ясиню коло 7 ранку, 10 км асфальту хитро подолали попутнім транспортом:) А з Чорної Тиси знайшли стежку на хребет і досить швидко були вже біля колиб - звідти на Чорну Кливу близенько:). А вже тоді по хребтику...По дорозі ми бачили тільки 2 чи навіть 3 групи поляків, а наших-нікого:). Чесно кажучи, той останній відрізок в перший день - сідло між Братківською і Гропою був важкуватим:) Але тепер є що згадати.
[ Re: Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Sunrise23:54:39 04/05/2007 а ми раптом не з вами їхали маршруткою з Бистриці у Франківськ 2-го травня ?
[ Re: Re: Re: Re: Чорні Полонини ]відповів(-ла)Коля00:19:26 05/05/2007 То напевно ви з нами їхали. З Бистриці о 14:45. Маршрутка була до Надвірної, а поїхала до Франківська. :)
[ Східні Горгани ]додав(-ла)rstm11:34:32 04/05/2007[ permalink теми ] Ходив з трьома друзями 29.04-01.05 маршрутом пер.Торунський-оз.Синевир-ур.Р остока-старий кордон-г.Попадя-г.Паренки-с.Ос молода.
Ночівлі в ур.Ростока та біля стовпчика 8/5 по кордону.
Погода стояла мінлива та досить холодна, після нічних заморозків чай в казанку промерзав на 2-3см. 29.04 моросив дощик, а 01.05 досить часто легенький сніжок.
Вразила кількість поваленого лісу по старому кордону, обходити буреломи було досить виснажливо і забрало багато часу.
На Попадях і Паренках сніг в основному на північних схилах, але його досить багато і на прорубаній в альпійці стежці. Зранку він щільний і непогано тримає, під обід провалюється і досить мокрий.
На Попаді і в сідлі між Малою Пападею і Паренками тепер націлого ловить УМЗ, знаходився телефоном і Київстар (Київстар не перевіряв ліньки було карточку міняти). На г.Озерній стоїть Київстарівська базова станція.
[ Re: Східні Горгани ]відповів(-ла)vichola10:01:54 11/05/2007 Дякуємо за слід, який ви залишили після себе, а інакше заблукати (хоча і не обійшлося і без цього-потрапили на Дубелянку, коли збилися з вашого сліду), дякуємо за дрова на стовпчику 8/5, бо дуже були мокрі
[ Re: Re: Східні Горгани ]відповів(-ла)rstm14:13:05 11/05/2007 О, виявляється за нами хтось ще йшов, а коли саме Ви там були? Правда ночували ми під свіжозбудованим (навіть не знаю як то назвати, три стіни з похилим дахом) накриттям і дрів після себе майже не залишили.
[ Re: Re: Re: Східні Горгани ]відповів(-ла)vichola11:08:50 12/05/2007 Вийшли ми з Синевмру 3.05 о 7ранку
А дров нам достатьно було,щоб трішки підсушитись і ще дозбирали дров і приготовили плов.
А дах нам дуже сподобався, майже не протікає.
Да, на ст 8\2, всі оператори крім Київстар, працюють.
[ Бистрець-Шпиці?! ]додав(-ла)energyonbike14:58:51 03/05/2007[ permalink теми ] В найближчому, теплому, майбутньому планується одноденний велопохід, в якому є можливою ділянка Бистрець - г. Шпиці (Чорногора) - Несамовите - Луги. Цікавить саме ділянка Бистрець - Шпиці. Як там з жерепом, чи можна пролізти з ровером? Може там проїхати навіть можна? :))
[ Re: Бистрець-Шпиці?! ]відповів(-ла)Alex22:49:28 03/05/2007 Жерепу там не бракує. Стежка чітка, але думаю ровером не проїдете, хоча пролізти можна. В мене там жереп забрав каремат. Це якщо з Бистреця на Шпиці через перевал Маришевську. Якщо через Гаджину, то там жерепу мало, до нижнього котла навіть проїдете.
[ г.Піп Іван – Космач ]додав(-ла)odneoko13:34:17 03/05/2007[ permalink теми ] Завжди на “майські праздніки” намагаємося кудись випхатися. Цього разу не на жарт замахнулися по-максимуму використати даровані вихідні. План був такий: добратися в п’ятницю до Франика, звідти – до Рахова, з Рахова до с. Говерла, а там вже й рукою подати до Попа Івана. Крім того, план передбачав набіг на село Космач, де відбувався якраз етнофест. Фото - тут http://odneoko.livejournal.com/5032.html
[ Марми ]додав(-ла)Tasic12:24:53 03/05/2007[ permalink теми ] На вихідних ходили на ПІМ разом з IhorOs та tsupinskiy. У неділю прав сильний дощ. За Діловим - зсув грунту майже перегородив дорогу. На виході з Ділового зустріли групу молодих київських туристів. Потік Білий був несамовитий. Керівник страшенно ризикував, пустивши дітей на переправу, а сам сидів і дивився, як вони балансують на тонких і мокрих стовбурах, перекинутих через воду. Вони мали мотузку, але чомусь не хотіли кинути її нам (трьом). Мабуть не хотіли намочити....
Ночували на Лисичій. Хата-стайня завалилася у частині стайні - не витримала снігу. Кімнати цілі, тепер дров купа.
На ПІМ піднялися без спорядження. Удень сніг підтопився і можна було топтати сходи, тим більше, що перед нами пройшли ті ж кияни (цікаво, де ви ночували? якщо хтось із вас читає цей форум). НА спускові зустріли ще 2 групи з Києва, що йшли на Чорногору через Попа.
Дорога повз полонину Струмки важкопрохідна - фірн, кут 20-30 градусів. Тому назад повернулися також серпантином.
Із фольклору прикордонників: турист - то "карандаш, що мав спуститися сьогодні і спустився" :)
[ Re: Марми ]відповів(-ла)Tolstopuz19:08:43 03/05/2007 Скільки снігу по товщині?
Яка була температура вночі та вдень?
Можна якщо є, та не важко, вислати на <alekseynoyak_88@mail.ru> фото в обидві сторони хребта та якраз підйому з Лисичої.
А кудою краще підійматись на хребет через пол.Яворник чи через пол.Лисичу.
Чи реально середній групі дійти по кордонам до підйьому на ПІЧ за 2 дні, чи все ж потрібно 3 дні?
Дякую.
[ Re: Марми ]відповів(-ла)yarko200222:42:18 04/05/2007 В суботу-понеділок (28-30 квітня) був на ПІМ з групою 12 чоловік, серед якої більшість була киян, можливо це ми :-). Дійсно в неділю була жахлива погода, ми не піднялись до вершини метрів 200 - 300 через сильний дощ і вітер. За годину підйому з пол. Лисичої вся група, незалежно від професійності і вартості спорядження (дощовики, непромокаємі штани, чоботи), була наскрізь мокрою, в чоботах було по півлітра води. Ці чоботи, здавалось не пропускають воду тільки в одну сторону - назовні. Через те, що група змокла і сильно змерзла, ми повернули назад. В 10 хвилинах ходу від вершини... Шкода...
В понеділок зранку ми повертались в Ділове, так і не піднявшись на вершину ПІМ.
Ночували ми між Попом і Берлибашкою, вище полонини Лисичої. Там є дорога, яка веде до полонини, поряд з дорогою є місце для наметів. З цього місця добре видно Берлибашку, ПІМ, пол. Лисичу, Петрос Мармороський.
То Tolstopuz:
Снігу на Попі до півметра, може більше, але вбільшості він влежаний, так що не провалюється. Я провалився лише кілька разів і то десь по коліно.
Вдень температура +15...+20, йти можна в футболці. Якщо сонце заходить, то треба накидати легенький светр. Вночі на вулиці вода в пляшках і калюжах замерзала. Висновок роби сам.
Краще підніматись з напрямку г. Берлибашка спочатку по дорозі, а потім по наших слідах :-)
Два роки назад моя група за два дні пройшла (з 09.00) від хатинки з автобусом (який зараз хтось порізав на метал і забрав) до ПІМ (16.00), і через кордон до ПІЧ (20.00 наступного дня). Так що, якщо підніматись з Лисичої зранку, то на ПІЧ можна легко зайти за 2 дні при добрій погоді. Причому можна розслаблятись і не мучити себе зайвими навантаженнями.
[ Re: Re: Марми ]відповів(-ла)Tasic22:58:15 04/05/2007 ні, ми не зустрічалися з вами, бо у понеділок самі піднялися на ПІМ. І усі, кого ми бачили, також вийшли на гору. Погода у день була нормальна, хмарно тільки. Ну і мокро :)