Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
а ми радіалками в вихідні ходили з Осмолоди. ще nevi і співробітник
радіалками - бо Євген святкував другий тиждень без гіпсу після десяти тижнів в гіпсі, в мене простуда в розквіті сил.
ночували тут http://www.karpaty.info/ua/uk/ if/rn/osmoloda/houses/arnika/ - рекомендуємо!!
неділя - на Ігровище через хр.Матагів. вийшли в 12, повернулися в 21:30. по дорозі зайшли в хату під Високою. стежка хребтом мало того що найкоротша до Ігровища, так ще й напевно найприємніша в порівнянні з іншими варіантами. спочатку стрімкий набір висоти, такий, що на зворотньому шляху, коли поспішали в село бо дуже хотіли чаю, спостерігали невідчувані раніше спецефекти зі слухом.
неділя - на оз.Росохан. туди близько 3 год, назад 2 (2,5км від Осмолоди їхали автомобілем). озеро гарне і чисте, але до самих берегів вирубка, на дні колоди (невже було важко залишити хоча б 300м нерубаного лісу навколо озера??). крім мене всі купалися. на берегах ще сніг (озеро на 1100м).
по дорозі назад в болоті знайшли ведмежі сліди.
раніше чомусь вважав, що озеро на схилах Грофи.
[ Re: Re: Осмолода-Ігровище; Осмолода - оз.Росохан ]відповів(-ла)vasyl16:22:44 15/05/2006 ~50х20, але вони мали JPS, то могли і поміряти.
Наша думка про нього трохи відрізняється від Славкової - дуже нам сподобалось там (ночували), ще й були на Аршиці.
Найбільше вразила чистота - знайшли тільки ОДНУ ПЕТ пляшку і 2 бляшанки, які ліквідували.
А колоди - це природній процес, вони перегниють.
Навіть цікаво було спостерігати, як протягом вечора та колода із-за підводних течій здійснювала переміщення по озеру.
[ Re: Re: Re: Re: Осмолода-Ігровище; Осмолода - оз.Росохан ]відповів(-ла)vasyl16:50:12 15/05/2006 Напевно тільки в тому, що на вирубку ми звернули менше уваги - вона не є свіжою. Знаючи можливості лісогубів слід було очікувати, що лісу навкруги зовсім не буде.
Роману - озеро має приблизно 40м на 20м, це "на око", не міряв спеціально
цікавою обставиною є те, що витоку води з озера не побачиш, віно ніби в воронці.
але десь 500м знизу просто посеред дороги починається струмок - занадто потужний як для джерела, версія - вода з озера виходить під землею
і входить можливо теж не лише з джерел - Віктор (господар садиби, був з нами) ходив вверх - казав зверху є струмок який так само під землю пірнає
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Осмолода-Ігровище; Осмолода - оз.Росохан ]відповів(-ла)vasyl10:37:51 16/05/2006 Зверху дійсно є початок потічка, який пропадає. Якщо дивитись на карти, то дана водойма не відображена - показаний потічок (якщо ви писали трек, скиньте мені для уточнення місця). Немає також інформації у всіх доступних мені польських джерелах, а поляки такого не оминули б.
Це наводить на думку, що воно утворилось вже в післявоєнний час і ми не виключили можливості, що це відбулось внаслідок переміщення плит землі (землетрусу) чи попадання великої бомби під час війни - воно має вигляд воронки яйцеподібної форми (хоча це менш ймовірно).
А після такої реклами, Віктор з Осмолоди має нам виставити добрий могорич.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Осмолода-Ігровище; Осмолода - оз.Росохан ]відповів(-ла)yhirnyak11:49:12 16/05/2006 про воронку теж думали - але кого там було бомбити? і бомба мала б бути недешева.
ще мали версію - вирубка на берегах таки досить стара, дорога до вирубки попри озеро "підрізає" схил, себто зроблена з використанням спеціальної техніки. може це років 20-30 тому лісорозробники вирішили ідилію створити? але тоді дно могло б бути замуленим, а є чисте кам’янисте
ймовірно - розміри озера не дотягують до тих, які на карті відображають. імхо - на цятку на карті заслуговує
btw, на 500-метрівці "Центральні Горгани" озеро Росохан червоним курсивом написане на південно-західному схилі г. Коняка-Грофецький. Ще там написано в дужках (Гроф’янський став), і ур. Став.
Так от, "наше" оз. Росохан зовсім не там. На 500-метрівку воно не попадає взагалі, на кілометрівках його теж нема, хоча струмок є, безперервний.
І на польській мапі (перевидання 1933-1936 рр.) його нема.
[ Re: ]відповів(-ла)Юрко17:34:48 17/05/2006 якщо все буде добре, то в цьому році
[ Re: Осмолода-Ігровище; Осмолода - оз.Росохан ]відповів(-ла)vasyl16:15:59 15/05/2006 Від Осмолоди з наплічниками йдеться близько 4 год (~13 км, 11 з яких дорогою). Ваша машина була в ~3.5 км від села.
Ми зробили перший фотопутівник для чиновників в рамках оголошеної акції "Розкажи чиновнику про гори" ] додав(-ла) vasyl 14:58:47 05/03/2006[
Буде мати вигляд фотоальбому, містить 36 фото з маршруту і найближчим часом буде вручений в ОДА відповідним особам. Міг би виставити десь для прикладу, як я то бачу, але не зовсім дружу з глобальною мережею.Може хтось допоможе?
[ Долина нарцисів - приєднуйтеся ]додав(-ла)Марійка11:42:47 15/05/2006[ permalink теми ] Запрошую приєднатися до велопоїздки по Закарпаттю у Долину нарцисів на 20-21 травня 2006. Долина квітує всього 2 тижні на рік: ця поїздка - унікальний шанс побачити квітування величезної кількості нарцисів. Група вже майже сформована, залишилося 2 місця. Питання надсилайте на goodtour@ukr.net
[ Яремча-Зелене ]додав(-ла)Tasic11:04:56 15/05/2006[ permalink теми ] Привіт усім!
Повернулися з IhorOs у суботу уночі. Пройшли: Яремча – Явірник – Синяк - Малий Ґорґан – Добошанка – Ведмежик – Пікун (через вершину)– Полєнський – Зелене. Замість Зеленого мали бути Кізів + Черник, але у gps сіли акумулятори, а дорога униз була такою гарною і широкою, що ми не вважали за потрібне їх міняти, оскільки вже поверталися :). Коли визначили, де ми є, до Кізіва (так називають місцеві Козю) було надто далеко, тому довелося двічі перейти убрід Сітний і йти до Зеленого.
Відзначити хочеться наступне (зараз словами, пізніше з фото та координатами).
1. До полонини під Явірником ми прийшли не дорогою, а гарною пологою стежкою, що перед полониною різко набирає висоту.
2. Стежка з полонини між Явірником і Синяком до Женецького водоспаду чиста і широка. Можна, маючи кілька вільних годин, збігати униз і повернутися назад.
3. На перемичці існує зона прийому УМЗ. Вона починається біля „одіноко стоящєго дєрєва” на східному краю полонини. Зв’язок спазматичний від ніякого до відміного. Gprs-сервіс – відсутній з причини нестабільного зв’язку узагалі.
4. На Синяк з полонини можна піднятися ще кількома шляхами, крім зазначеного на генштабівці. Одиин із них – це стежка, що починається східніше від стежки, що йде центром відрогу висотки. Стежка у дуже поганому стані: суцільний сушняк, місцями бурелом. Друга її половина радикально краща і на вершину горба виходить широкою дорогою. Йти нею не варто, бо втрачається багато часу. Другий варіант – дорога, що йде від полонини у Зелену (повз. ур. Буковець). До притоку Зелениці (позначено на генштабівці 1000) це дуже широка, пряма і практично полога дорога. Йти нею можна дуже швидко, що економить багато часу. На дорозі існує перехрестя, звідки, за бажання, можна швидко дістатися вершини горба також широкою стежкою. Дійшовши до притоку Зелениці, потрібно повернути на південний захід і уздовж потоку вийти практично під вершину Синяка. Ми так і пішли. Хоча було багато снігу, піднялися досить швидко.
[ Яремча-Зелене ]відповів(-ла)Tasic11:05:46 15/05/2006 5. Від Малого Ґорґану в бік Новобудови ми йшли червоним маршрутом 500-метрівки Ґорґан. Там дуже багато доріг і збитися з правильної – справа 20 хв.
6. На горб під Добошанкою піднялися з боку Новобудови. З того боку на підйомі велика кількість траверсів, що полегшує хід, але місцями стежки сильно заросли.
7. (базуючись на п. 5 -6). Якщо мета – Добушанка та сусідні вершини, то варто з М. Ґорґану спуститися до Зелениці, пройти кілька км рівною і приємною дорогою уздовж річки і піднятися на Добушанку через ребро вершини 1520,2 м (спеціально після підйому на цей горб з боку Новобудови спустився униз до Зелениці - більше 300 м висоти :), щоб забити точку). Спускався 27 хв, піднімався назад 1 год 2 хв (ледве – ледве). Так можна зекономити півдня, а то і більше.
8. З Ведмежика на Пікун йти не надто важко (тре лиш себе заставити :). З гори потрібно прикинути, як краще йти, бо рятівні цикоти визирають то з південного, то з північного боку. Взагалі, якщо не поставлена мета залізти у страшний жереп, то Пікун краще обійти з півдня. На самій вершині стоїть тур з каміння, але він повністю заріс.
9. Якщо Пікун обходиться, то на Полєнський можна піднятися, почавши йти траверсною стежкою. Якщо ж йдеться через вершину то варіантів два: перший перемичкою, інший: спустившись униз лавинним жолобом, а потім набравши висоту до стежки. Першим не ходили, другий видався не важким. Правда, ночували на лавині, бо все інше було у болоті або під таким кутом намети не ставлять :), і вогонь пішов на півметра під сніг.
10. Траверс Полєнського у бік Кізіва (не позначений на мапах чогось) – гарна і цікава стежка. Місцями вона небезпечна, бо лавини її трохи зруйнували, але лісники відновлюють її.
[ Яремча-Зелене ]відповів(-ла)Tasic11:06:08 15/05/2006 Стежкою можна вийти під гору Кізів і далі спуститися у село. Спочатку на спускові можна побачити табличку „Ґорґанське лісництво” чи заповідник – точно не пам ятаю. За кілька хвилин пройдете галявину – потрібно йти прямо. Потім буде ще одна галявина і горб за нею. У Черник потрібно йти через цей горб, на Кізів і униз.
11. Цей район надзвичайно лавинонебезпечний навесні. Ми спускалися з Пікуна лавиною, що пройшла у квітні і знесла метрів 300 по висоті і метрів 50 завширшки лісу. 30-40-см дерева були поламані, як сірники. А лавини з Полєнського накрили 15 га лісу (лісники розповідали, коли підвозили нас із Зеленого).
У цілому похід вдався.
Є питання: чи існує хата між Синяком та пол. Верхня Зелениця? Хата позначена на 500-метрівці Ґорґан. Вона знаходиться на спускові з вершини 1259,0 (якщо знаходиться). На генштабівці вона не позначена. Ми її не дуже шукали (хоча на згаданій вершині і були), бо піднялися на Синяк інакше (вже згадував вище).
[ Re: Яремча-Зелене ]відповів(-ла)IrishHighlander15:15:20 15/05/2006 якщо можна, скинь точки та трек на irishhighlander@gmail.com - цікаво з своєю минулорічною прогулянкою в р-ні Синяка-Добошанки порівняти.
До речі ми теж щойно звідти, тільки маршрут набагато коротший: поворот на Поляницю-Хомяк-Синяк-Малий Горган - Буковель. Субота обід - неділя обід. На Синяку ночували.
[ Re: Яремча-Зелене ]відповів(-ла)IhorOs09:53:29 16/05/2006 Ага, десь так було..
ше декілька дрібних деталей.
На полонину під Явірником зі сторони Яремчі спочатку йшли дорогою, але коли обходили черговий поворот з болотом зіскочили на стежку, яку вже згадував Тасік. Пішли далі стежкою, початок стежки Тасік ніби не зафіксував, але на самій стежці знято пару точок. Шлях стежкою і приємніший, і цікавіший, з мінусів - минається джерело при дорозі перед полониною (хоча на полонині є й слабеньке джерельце, так що це не надто великий мінус). Також поворот вгору зі стежки на полонину не є очевидний, хоча в місці повороту стежка ніби починала зникати, і там щось було похоже на русло давно зниклого потічка.. Ще з характерних ознак - після повороту по ліву руку - щось схоже на порослу лісом скелю (можна сказати пагорб, але крутизна схилу його - градусів з 70, висота - метрів 30)...
На схилах Пікуна на сніжних плямах, зі сторони ПоленськогоЮ недалеко від місця сходження лавини, спостерігався лижній слід. Ото екстремал..
Навіть якщо з Пікуна до Поленського пройти по перемичці (а не так як ми йшли), то є зміст взяти траверсною стежкою в сторону Садок-Черника сотню-другу метрів, щоби вийти на цекоти, і далі вже підніматися ними (є дві полоски цекот, що йдуть до самої вершини). . Траверсна стежка в місці перетину цекот досить чітко проглядається з вершини Пікуна, напевно повина проглядатися й з перемички)..
... Відносно того, як "промазали" Кізів.. То було єдине місце, де ми звернули праворуч.. так дивився я на тоц горбик, але стежка праворуч так виглядала просто на траверсу, вже було трохи втоми і так не хотілося топати знову в верх.. Одним словом, орган думання відключчився на деякий час, і як наслідок - щоби бути за годину-другу в Чернику ми ще довго і нудно дружили з Сітним і прилеглими лісами..
Зате якась пані вгостила такими смачними яблуками в Зеленій, коли побачила двох варіятів, які майже в десятій вечора випитували, чи далеко до Надвірної..
[ Братківська-Свидовець 8-13.05.06 ]додав(-ла)sas23:29:04 14/05/2006[ permalink теми ] З 8-го по 13 травня пройшли маршрут: с. Бистриця - г. Братківська - пер. Легіонів - г. Татарука - хр. Свидовець - г. Близниця - с. Кваси. Підйом на Братківську проходив по доволі щільному снігу, спуск же був більш проблемним, так як на південно-західному схилі гори лежить "м’який" сніг (місцями провалювалися по-пояс). Схили Свидовця вкриті снігом, шлях, який проходить хребтом майже весь чистий. Озера біля гір Трояська та Догяська тільки-но починають звільнятися від криги. Загалом, сніг інтенсивно тане. Варто все ж враховувати, що можуть бути проблеми з орієнтуванням - багато ділянок стежок занесено снігом.
[ Кострич ]додав(-ла)Мирось22:54:23 14/05/2006[ permalink теми ] Чи знає хтось, чи збереглися і в якому стані зараз колиби на Костричі?
[ Re: Кострич ]відповів(-ла)Sunrise14:33:51 15/05/2006 Колиба, що на самому заході хребта, в чудовому стані
[ Re: Кострич ]відповів(-ла)Петрик00:21:57 16/05/2006 В колибі була записка, що "пічка" в аварійному стані, але вона прекрасно працювала. Загалом колиба хороша.
[ хата під молодою ]додав(-ла)Юрко09:40:50 14/05/2006[ permalink теми ] Завіси на ставні рятівного вікна за зиму добре заіржавіли. Щоб зняти її з петель потрібна добра сокира. На крайняк ставте намет на стриху, бомболюк зліва від входу, драбина поруч.
[ Re: хата під молодою ]відповів(-ла)kravets18:29:05 14/05/2006 То та Молода, що біля Яйком?
В якому місці можна точніше? :)
[ Травневі свята ]додав(-ла)Zheka11:02:12 12/05/2006[ permalink теми ] 29 квітня - 6 травня пройшлися маршрутом Ділове - пол.Струмки -ПІМ - румунський кордон - г.Стіг - ПІЧ - Говрла - Петрос - Кваси - пам’ятник загиблій групі на Близниці - Кваси.
Дуже порадувала погода до 5-го включно. На Мармароші та Чорногорі на хребтах снігу практично не було, на північних схилах був у достатній кількості. На румунському кордоні був, але майже не провалювався.
Карнізів вистачало, бачили наслідки їх зривів (великі брили снігу).
Ночували в обсерваторії, нікого крім нас не було (дивно, адже погода була чудова!), також ночували у симпатичній хатинці "притулок екотуриста" між Говерлою і Петросом.
Справжня "ж" накрила вже на Близниці -видимість нульова, шквальний вітер зі снігом, зупинились біля пам’ятника загиблій групі, розважалися будівництвом снігових стінок, намети дивом встояли, на Близницю вже не наважились, та і не було сенсу.
Висновок - в Карпати у травні ходити варто, але готовим треба бути до всього.
[ Кам’янка ]додав(-ла)Ron11:57:31 11/05/2006[ permalink теми ] Ходили з Міжгір’я на хребет Кам’янка. Нагорі хребет переважно вкритий жерепом, включно з головною вершиною (г.Кам’янка 1578 м). Стежка по хребту через жереп є, але капітально заросла, так що окремі відрізки доводилося долати на чотирьох, або взагалі по-пластунськи. На відкритих ділянках снігу по "самоє здравствуйтє", з східного боку ще лишилися сніжні карнизи, які подекуди доводилося обходити прямо через жереп. Схили дуже стрімкі з кам’янистими осипами, спускалися довше, ніж піднімалися. Мапи малоінформативні. Ні на кілометрівці, ні на генштабівській 500 м-ці, наприклад, не було зображено кам’яного урвища від якого ми спустилися в якихось 200 м.
Сусідні хребти - Пішконя (Негровець, Ясеновець) повністю вкритий снігом (принаймні з видимого нам північного боку), "безжерепні" Боржава та Красна мають окремі сніжники на схилах, Горгани куталися в хмарах, але, здається, теж ще повністю в снігу
[ Re: Кам’янка ]відповів(-ла)Roman14:48:49 11/05/2006 Можна побачити ваш маршрут на мапі?
[ Чивчини ]додав(-ла)slavko11:55:08 11/05/2006[ permalink теми ] Ходили 29,30 квітня 1 травня на г. Чивчин (Гомуль, як кажуть місцеві гуцули).
Ходили по хребту від Шибеного через Керничний, Фуратик, Ледескул, Будичевську, Чивчинаж. Спускались в Добрин.
Снігу було предостатньо (по самі то й во).
По дорозі здибали ведмедя, який протоптав нам тропу в снігу аж до Буркута.
[ Re: Чивчини ]відповів(-ла)Astrik00:27:32 12/05/2006 Якщо є декілька фоток, кинь на мило плз. freegroup_lda@yahoo.com
[ Re: Re: Чивчини ]відповів(-ла)Ogirok16:47:28 12/05/2006 І мені замильте, будь-ласка hata@ukarpatah.com.ua
[ Re: Чивчини ]відповів(-ла)Astrik13:57:09 13/05/2006 Брали пропуск у Шибеному? Якщо так, то чи небуло з тим пролем?
[ Re: Чивчини ]відповів(-ла)Astrik13:59:17 13/05/2006 Добирання до Шибенного все ті ж 4 автобуси через Жабє?
[ Re: Re: Чивчини ]відповів(-ла)slavko12:56:07 15/05/2006 пропуск в Шибеному без проблем, треба тільки документи (паспорт або посвідчення) і все, пускають всіх.
Казав начальник застави, шо навіть можна від них стартувати через Чивчини на Мармароси без проблем, що їхній пропуск діє, вони повідомляють на заставу в Ділове або Богдан.
А нарахунок автобусів не знаю, бо добирались своїм транспортом. З Коломиї є прямий (стартує з Коломиї десь в 14:00) до застави.
[ Re: Re: Re: Чивчини ]відповів(-ла)Astrik01:16:24 16/05/2006 В тих краях був минулого літа, і збираюсь у серпні знову, тому ситуацію знаю, а питаю бо хочу переконатись що нічого в гіршу сторону не змінилось. А те що ставлення прикордонників у Шибеному краще ніж у Діловому то однозначно. Я коли до них зайшов за пропуском то був настроєний на набагато важчу розмову. Але виявилось все набагато простіше.
Дякую за фото і інфу, якщо маєш ще декілька фоток, більше цікавить район Чивчин-Буркут (покинута застава), то був би вельми вдячний.