Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ Rumunija ]додав(-ла)Pidgur19:40:46 16/07/2008[ permalink теми ] Привіт.Чи хтось останнім часом бував в рум.Карпатах і як тепер з візами?Пробивав по турфірмах-глухо-ніхто не хоче робити.
[ Re: Rumunija ]відповів(-ла)dUmka19:53:37 16/07/2008 Їздив торік. Візи робив через турфірму в Франківську. Проблем не було абсолютно. Транзитну румунську пару днів назад зробив без проблем (через фірму також). Якщо цікавить то пиши на мейл що в профайлі, але не відповідатиму 2 тижні бо завтра їду до Болгарії
[ Rumunija ]відповів(-ла)Pidgur23:42:33 16/07/2008 Хто знає такі турфірми?
[ Водоспад Шипіт ]додав(-ла)sanich18:43:44 16/07/2008[ permalink теми ] Доброго дня всім учасникам! Найближчим часом плануємо пройтися за маршрутом: Воловець - маршруткою до Подовбця - Шипіт - вихід на хребет - Стій - ночівля - Томатник - Воловець. У мене є кілька питань.
1. Як з проїздом від Воловця до Подовбця?
2. Де на карті можна знайти Шипіт, ато кругом про нього написано а точне розташування знайти не можу.
3. Де краще ночувати біля Стою? Чи краще на Великий верх повертатися?
4. Як з Томатника краще спуститися з Воловця до залізничного вокзалу?
Дякую.
[ Re: Водоспад Шипіт ]відповів(-ла)vassia20:55:08 16/07/2008 Я би йшов зворотнім шляхом. Воловець-хребет-Стій-В.В.- Шипіт. І ночував би над Шипотом. зранку Маршрутка на Воловець. За день без напрягу робиться
1. Маршрутки приблизно 1 раз в год.
2. Це кінець села Пилипець. Приблизно 2 км від витягу на Гембу по дорозі вздовж річки
3. Це хребет. Води нема. дрів Також. Або падати до межі лісу, або ночувати на хребті.
4. вниз по Леп ,або дорогою
[ Re: Re: Водоспад Шипіт ]відповів(-ла)Alex09:06:00 17/07/2008 Вниз по ЛЕП - це буде спуск не з Томнатика, а з Плаю. Зараз всі дороги там в нижній частині сильно понищені трельовкою лісу.
Якщо є зайва година, то найкраще спускатися з Томнатика через вершинку з хрестом свіжо маркованою сухою стежкою (жовтий маркер).
[ Re: Re: Водоспад Шипіт ]відповів(-ла)sanich13:10:14 17/07/2008 У нас буде теоретично 2 дні і пробігти весь маршрут за 1 не бачу сенсу. Крім того надійніше доїхати до Пилипця а назад вже на своїх - все ж поїзд чекати не буде. І знайти з хребта де спускатися до водоспаду важче чим від нього вийти на хребет :).
Я ось дивлюся на карту і бачу що кінець села Пилипець - це біля Подовбця, то куди їхати маршруткою до Подовбця чи до Пилипця?
Крім того, може хто знає де є джерела близько до Великого верху, чи Стія, куди можна булоб зручно спуститися і там переночувати?
[ Радіалка з Осмолоди ]додав(-ла)Tasic10:07:38 16/07/2008[ permalink теми ] У компанії з IrishHighlander, ole, Колею, eos, Сергієм (haos) пробіглися 11-15 липня за маршрутом: Осмолода-Плісце-Паренки-Попадя -Дарів-Буштул-Кепути (Мала та Велика)-кордоном на Кінець Ґорґану-Рущина-долина Бистрика-Осмолода.
Перший день можна не рахувати, оскільки він був присвячений боротьбі із зеленим змієм на Плісці, бо ідеологічно похід задумувався як безалкогольний. Залишили запис у книзі відгуків ;-)
12 липня вирушили на Попадю (води під Малою не знайшли). Піднялися на Попадю, півтори години загоряли, роздивлялися. Погода була хороша. З сідла перед Коретвиною траверсом вийшли на кордон і спустилися до перевалу Дарів (Руський, Німецький). Заночували на перевалі. Якщо на Плісці гнуса було майже не помітно, то на перевалі він скаженів.
13 липня пройшли кордоном до полонини під Буштулом. Звідти відкриваються чудові краєвиди на навколишні гори. Стримба - як на долоні. Піднялися на Буштул. У жерепі продиралися хвилин 40. Думали, що на цьому всі проблеми закінчилися. Проте, як виявилося, жереп на Буштулі - то тільки прелюдія до Кепут. Мабуть, вони тому так і називаються і у вільному перекладі повинні означати "Великий Капут" :) Жереп там справді злосний. Місцями можна знайти обривки карематів, гаманець на гіллі (порожній), чийсь светр. Заночували на 44 стовпчикові. Там справді знайшли воду (дякуємо polywuk http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=forum&forum=4&frange=10&m sg=53870 ).
14 липня дісталися М.Кепути. Сумарно жереп у нас забрав 9 годин. Продиратися ним складно, навіть, дуже. Спуск із Кепути стрімкий, у дощ підніматися там, мабуть, важко. Дійшли того ж дня до 25 стовпчика. Дорогою зустріли групу із Одеси-Києва. Вони йшли на Кепуту :) Увечорі була страшна злива і прем’єра лазерної вистави блискавок та потужної звукової установки :)
15 липня постійно падав холодний дощ. Піднялися на Кінець Ґорґану, дійшли до Рущини і спустилися долиною Бистрика в Осмолоду. Загалом пройшли 80 з копійками км.
[ Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)Коля10:19:13 16/07/2008 Похід суперовий! Погода внесла поправку в маршрут, тому із запланованого не потрапили на Сивулі, Ігровець та Високу. Ми з Рущини траверсували Сивулі, потім зійшли в долину Бистрика. На спуску в лісі бачили зовсім свіжий, ще не змитий потоками, слід ведмедя. Загалом - вражень море! :)
[ Re: Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)Ole10:32:50 16/07/2008 Ми з Закарпаття, нас затопило. Настала на світі тяжкая година........
[ Re: Re: Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)Eos10:40:14 16/07/2008 НІччоооо не врооодиииилооо нічоооо не зіійййшлоооооо :))))
Вражень дійсно море, особливо як на перший нормальний похід :-D
Я себе таким покусаним, покоцаним, подертим і замученим не памятаю.
А за групу з києва-одеси я правда переживаю.
щодо групи з Одеси - ми ж рятувальників попередили. Хоча думаю вони таки самі справляться :)
[ Re: Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)джек10:39:12 16/07/2008 Красота. Давно є мрії поломитись жерепом у тих місцях. Ех, візьму відпустку і чкурну у саме серце Горган.
[ Re: Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)IrishHighlander14:10:16 16/07/2008 Угу. Я теж мав би бути не в метрі від тебе, а по дорозі в Кваси. Але - "маємо, що маємо". І добре є :)
Прогулялись вельми нефігово :)
[ Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)Eos12:03:49 16/07/2008 а за борщ таки дуже ВЕЛИКЕ дякую :-)
було дуже дуже дуже смачно :)
[ Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)Eos22:02:50 16/07/2008 я тут трохи описав наш похід, з фотками :)
http://eosunknown.livejournal. com/141138.html
[ Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)rstm09:59:57 17/07/2008 Молодці. По-доброму заздрю. А можна хронометраж мандрівки, хоч приблизний.
[ Re: Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)IrishHighlander13:51:28 18/07/2008 П’ятниця, день перший. Не йдем- прикалуємся. Вийшли з Осмолоди, без поспіху вийшли на Плісце. Розклались, облаштувались, забухали (випили всю горівку, щоб далі безалкогольно йти), заночували.
Субота, день другий. Плісце-Паренки-сідло під Малою Попадею. Трохи постояли - хлопці шукали воду. Далі Мала Попадя-Велика Попадя - сідло Попадя-Коретвина. Тут звернули, трохи траверснули і вийшли знову на лінію кордону. По ній аж до Німецької Полонини і перевалу Дарів дійшли. Тут знайшли воду і заночували. Йшли десь з 10 до 18.
Неділя, день третій. З перевалу пішли на Буштул, далі по лінії кордону на Велику епуті і далі в сторону малої. Зупинились на полонині біля стовпчика №44 - вода і зручне місце. Йшли десь з 10 до 20.
Понеділок, день четвертий. Перейшли Малу Кепуту і по кордону пішли в сторону Кінця Горгану. До 20:00 дійшли на полонину біля стовпчика №25. Подумали, що збираєтсья гроза, пізнувато вже, а тут добре місце для стоянки і вода - потік гарний. Заночували. Тільки псотавились - гроза таки вліпила :)
Вівторок, день п’ятий. Перейшли Кінець Горгану, вийшли до Рущини, а звідти спочатку йшли траверсом Сивулі, а коли він пішов вище 1520, звернули стежкою вниз, вийшли спочатку на закинуту дорогу, потім на тракторну дорогу. Спочтаку вийшли до Бистрика, а потім дорогою до Лімниці і до Осмолоди. В Осмолоді біли в р-ні 18-ї.
[ Re: Re: Re: Радіалка з Осмолоди ]відповів(-ла)rstm18:44:53 18/07/2008 Дякую, мені ще Коля трек скинув - ніяк не знайду часу подивитися його докладно.
[ привет от Одесситов! ]відповів(-ла)Romah15:24:41 22/07/2008 Да, мы из-за грозы не прошли хребет Малая Кепута-Буштул.
В тот день, когда мы вас видели, мы заночевали в двух часах от Малой Кепуты, на подходах к вершине. Гроза была жуткая - молнии лупили несколько раз в минуту - казалось, что это не гром гремит, а небо рассыпается на части..
Утром все кружки и казан были по край полные воды - думается, что выпало 12-15 см осадков.
Дождь пошёл, когда мы были на Малой Кепуте - отсиживаться смысла не было - от росы и так уже все были мокрые, вот мы и ломанулись на жерепа. Конечно, это было зря - получилось пройти полтора километра (до развилки тропы на г. Берть - там небольшя поляна и столбик №43) за два часа. То есть, 750 метров в час. На ветках жерепа - обрывки одежды, сидушек, шнурки и затяжки от рюкзаков.
В общем, на 43 столбике поставили палатку, погрелись на сухом спирте, поели, и ломанулись просто на север в долину р. Ломница. Кстати, отличное место для аварийного спуска - жерепа там нет - только смереки, и через час мы уже ставили палатку на высоте 1100-1200 в лесу.
А потом за полтора дня сбежали в Осмолоду. Речка разлилась, автомобильный мост возле Дарьева снесло, переходили вброд. В тот день - в седьмой раз :)
А вообще получилось нормально - жерепа остались на следующий поход: погуляем там следующим летом :)
[ Re: привет от Одесситов - два года спустя. ]відповів(-ла)Romah22:02:12 19/10/2010 Всё-таки прошли жерепа.
Родничёк на С-З от столбика 44 есть, вода проточная и чистая. НО: у нас через день шли дожди. В сухое лето, думаю, прийдётся искать воду ниже.
[ Похід Воловець - озеро Синєвир ]додав(-ла)Desertman21:19:14 15/07/2008[ permalink теми ] Привіт усім ;)! Планую пройтись цим маршрутом по Боржавському хребті. Може хто знає де є джерела води поблизу хребта, так щоб не спускатись далеко вниз?
[ Re: Похід Воловець - озеро Синєвир ]відповів(-ла)Alex09:04:42 16/07/2008 На Боржаві джерела близько від хребта є:
1) біля руїн сироварні під г.Плай і на її траверсах;
2) під Великим Верхом
3) на пд-зах схилі г.Магура-Жиде, майже під самою вершиною
4) під полониною Кругла
5) недалеко від траси газопровода між г.Камінна і полониною Кук.
[ Re: Re: Похід Воловець - озеро Синєвир ]відповів(-ла)Carpatian Tourist09:38:11 16/07/2008 2) під В.Верхом з якої сторони?
4) під полониною Кругла - це під г.Ополонок?Чи між г.Звор та Кругла?
6)ще на перевалі Присліп є вода.
[ Re: Re: Re: Похід Воловець - озеро Синєвир ]відповів(-ла)Alex10:23:46 16/07/2008 2) зі всіх сторін на траверсах. Подивіться на карту-кілометрівку.
3) уточнення - під Магурою джерело не з пд-зах а з південного боку
4) на полонині між г.Звор і г.Кругла була колиба пастухів. Там внизу є струмок.
[ Полонина Руна ]додав(-ла)projdusvit14:30:50 15/07/2008[ permalink теми ] Повернулись з веломандрівки Закарпаттям.
Їздили за маршрутом:
Ужгород - Невицьке – Тур’ї Ремети – вдсп. Лумшори – оз. Велика Тресця – Полонина Руна – вдсп. Воєводино - Соколові Скелі – Тур’я Поляна – Свалява
Відвідали три замки(Ужгородський, Невицький і Чинадієвський), три водоспади(Соловей, Партизан і Воєводин).
Було правда, одне ЧП. З Руни на вдп.Воєводин стежки не знайшли, тому спускались по азимуту з відрогу хребта, власне з Руни Плай. Антон і Ігор пішли швидше за решту, в результаті ми впали до річки в різних місцях.. Поки ми шукали хлопців, вони встигли піднятись назад на Руну, там біля джерела заночували, і на ранок через Липовець спустились у Сваляву.
[ Re: Полонина Руна ]відповів(-ла)vassia21:00:04 16/07/2008 розкажи про спуск з Рівної. Може є трек ???
[ Re: Re: Полонина Руна ]відповів(-ла)projdusvit17:24:21 18/07/2008 Треку немає..
Спускались приблизно так: з бетонки повернули на відріг Руни(Менчул). Далі їхали тією ж дорогою, доки вона не обірвалась, впершись в кількаметрові скелі на межі лісу. Далі потрібно знайти стежку, що обходить ті скелясті утворення правіше. Стежка досить вторована, довго іде у заростях папороті. Аж поки не впирається в якесь болітце. Звідси її продовження ми вже не знайшли. Очевидно, це десь в району Руни Плай.
Потім - просто падали вниз до потоку(що виявилось великою помилкою, потрібно було ще пройти верхом хочаби з кілометр). В долині нас чекав сюрприз - ніякого натяку на стежку тут не було. Без велосипедів було би ще більш-менш, а так довго барахтались по камінню, завалам і тд. Десь за кілометр паралельно річці з*являється стежка, якою і вийшли до Воєводина.
[ Re: Re: Карпати - маршрут вихідного дня ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:47:04 16/07/2008 Залізнична станція Микуличин - полонини Свинянка,Явірник Круглий, Явірник -хребет Явірник - полонина Явір - Яремче.Цей маршрут легший попереднього.
[ Re: Карпати - маршрут вихідного дня ]відповів(-ла)german09:58:41 15/07/2008 Для початку - в Сколе на Парашку, або в Славськ на Тростян на кріселку. Доїзд з Києва зручний, та й маршрути мальовничі й нескладні.
[ Re: Карпати - маршрут вихідного дня ]відповів(-ла)Kobzar10:23:12 16/07/2008 Як варіант можна розглянути Боржавський хребет,здається що до Воловця ходить прямий потяг з Києва,або через Львів на 91 з пересадкою на мукачевську електричу(Львів-Мукачево) яка відправляється зі Львова з головного вокзалу о 7-10 ранку,з Воловця на Боржаву можна іти двома маршрутами,перший найняти бусік або таксі і підїхати в бік Пилипця до Шипіттського водоспаду і стартувати від нього на хребет і йти ним в бік Воловця а можна прямо з Воловця в верх і так само назад
[ Молода-Яйко-Ілемське ]додав(-ла)lysyj14:35:56 14/07/2008[ permalink теми ] Збираємося іти Осмолода-Молода-водорозділом до Яйка-Яйко-Ілемське-спуск до перевалу між Правичем і Мшаною-долиною Правича до Мислівки.
Хто ходив в останні роки тими краями, буду вдячний за будь-яку інформацію.
[ Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)Carpatian Tourist15:35:41 14/07/2008 З Осмолоди - жовтий промаркований маршрут на Молоду, далі червоний майже до Яйка. Яйко видно здалеку, а з Яйка і Мислівку видно. Краще з Осмолоди йти зеленим маршрутом через Грофу, далі на Молоду. Якщо підете зеленим і будете на полонині Плісце, будь-ласка, не смітіть в притулку і навколо нього. І, вгагалі, ніде в горах не смітіть. А то буде як під Хом"яком, коли на День Конституціїї пройшло 200 чоловік. Можете уявити? Якщо ні,то сходіть і подивіться.
[ Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)vasyl16:05:19 14/07/2008 Певні прохання-рекомендації (щодо засмічення) їм не потрібно нагадувати - йде серйозна група ;-).
Там можуть бути дві проблеми:
1.Пару років тому лісогуби рубанули ділянку лісу разом із знаками після стрімкого підйому дорогою до г.Молоди. Але в кінці вирубки можна буде побачити продовження маркування.
2. Спуск з Довгого Поля після Яйка Іл. кажуть що малозамітний. Позавчора був перший раз на Яйку Іл. влітку.
і зробив відкриття, що я вже був на Довгому Полі раніше, але то було взимку в погану погоду і стежки я не бачив.
Після спуску на перевалі Мшана при переході поляни відразу забирайте лівіше і далі здається трохи по райтштоку і вниз хребтовою стежинкою до потоку.
[ Re: Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)Carpatian Tourist16:45:44 14/07/2008 1. Як вийдете на вирубку , поверніть трохи вправо (на північний схід) і так по діагоналі пройдіть вирубку ,а там знову маркування. Навіть лісоруби залишили посеред вирубки один зрізаний помаркований стовбур.
2. Як будете йти через Довге поле після Яйка , майже на дорозі росте ялина, зліва сліди від кострища, пройдіть ще трохи-зову зліва сліди від кострища, а справа на ялинці привязана стрічка. Шукайте справа стежку - це і є спуск на полонину Мшана. Через 3 хв буде джерело - жолоб з водою.
3. Якщо підете через Грофу, р.Молоду будете переходити вбрід, але вода тепла.
[ Re: Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)lysyj16:23:13 15/07/2008 я уже читав ваш відгук, дякую. найбільше наразі мене цікавить жерепняк, а взимку він присипаний. )
[ Re: Re: Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)Carpatian Tourist15:30:32 16/07/2008 через Молоду жереп добре прорізаний. Товщина зрізаного стовбура біля землі вражає. Через Сиваню, Укерню також стежка хороша в жерепі. Через Поганець мало прорубана,але жереп дитячий - йдеться легко. Спуск з Яйка на Довге поле - є стежка в жерепі. Йдіть по горганах, поки йдеться, а потім шукайте стежку по осі Яйко-Довге поле. Я знайшов стару, пройшов 30 м і побачив справа просвіт - це була нормальна стежка. Якщо карімат нормально привязаний -проблем не буде з жерепом.
[ Re: Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)Carpatian Tourist12:17:39 15/07/2008 3 дні легко влітку.
1 день - Осмолода,Молода, полонина Солотвинка
2 день- Укерня,Поганець,Яйко, полонина Мшана
3 день - Мислівка,Долина,Львів
Думаю з легким рюкзаком можна і в 2 дні вкластися.
[ Re: Re: Молода-Яйко-Ілемське ]відповів(-ла)lysyj16:28:23 15/07/2008 2 ночівлі. Це частина маршруту, ми ще думаємо далі піти, лісами й болотами на Тухлю.
[ Як краще спуститись з Попа-Івана? ]додав(-ла)andry912:49:57 14/07/2008[ permalink теми ] Друзі, таке питання - ідемо в похід, маршрут: Ворохта- г.Кукул - Козьмещик - г.Петрос (без речей) - г.Говерла - ... - г.Піп-Іван (Чорна-Гора) - оз.Марічейка. А далі плануємо спуститись в с.Зелене. Питання - чи легко звідти вибратись на Верховину, чи є буси (Нас 12 чоловік). Можливо ви порадите інший шлях спуску, буду вдячний.
[ Re: Як краще спуститись з Попа-Івана? ]відповів(-ла)andry912:59:48 14/07/2008 Забув сказати - плануєм в 6 днів вкластись, як ви це оцінете наш плян: 1-й - Ворохта - Кукул (між іншим, якщо хтось ночував на Кукулі - поділіться враженнями, на карті і по описах там колиби для пастухів, є вода і ліс)ж 2-й - Кукул - Козьмещик 3-й - прогулнка на Петрос, 4-й - Козьмещик - Говерла - оз.Бребенескул, 5-й - Бребенескул - г.Піп-Іван - о.Марічейка, 6-й - оз.Марічейка - с.Зелене
[ Re: Re: Як краще спуститись з Попа-Івана? ]відповів(-ла)Alex14:33:06 14/07/2008 План цілком нормальний. На Кукул легше і цікавіше підніматися з Вороненки. Місце для ночівлі там знайдете без проблем.
З Шибеного автобуси орієнтовно в 6.00, 6.30 і 13.30.
[ Re: Re: Re: Re: Як краще спуститись з Попа-Івана? ]відповів(-ла)Larry16:50:48 14/07/2008 Автобуси з Шибеного до Верховини не дуже щоб аж великі, якщо загружаєтесь не першими, є шанс їхати вперемішку з рюкзаками, рюкзак збоку, рюкзак знизу і зверху теж рюкзак. А ще людей може багато попастися, тоді взагалі...
Тим більше вас 12.
Ну а з Верховини вже простіше
[ Re: Re: Як краще спуститись з Попа-Івана? ]відповів(-ла)wodopad_319:47:34 14/07/2008 Врахуйте, що з оз.Марічейка йти 2,5- 3 години в швидкому темпі до автобуса біля погран. шлагбаума.
[ Re: Як краще спуститись з Попа-Івана? ]відповів(-ла)vsobasko@rambler.ru23:18:40 15/07/2008 Хребет-кордон від Кукула в сторону Говерли осінню 2007 був у тяжких завалах. Обходити їх легше було по закарпатській стороні.
[ Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф16:30:35 14/07/2008 Маршрут приблизно такий:
оз. Синевір- г. Вишківський Горган- г.Нечка (1131) – г.Кругла Млака (1242) – г.Стругна- г. Попаддя - г. Буштул - г.Кінець Горгану - г. Сивуля - Хребет Чортка - Манявські водоспади - Манявський скит.
Від оз Синевір до г. Буштул опис я знайшов, проте скільки часу займе, та в якому стані стежки не зрозуміло. Від г. Сивуля до Мянявського Скиту зовсім не знайшов інформації. Навіть 500-м генштабу відсутні листи M-35-121-1 та M-35-121-2. :(
[ Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)beholder21:16:23 14/07/2008 а не підкажете де саме можна таку придбати??? Хотілось би в Києві, та я на таке тут не розраховую, то може хоч в Франківську десь підкажете, ми як будемо там, придбаємо. Дякую заздалегідь.
[ Re: Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф22:34:16 14/07/2008 Я на Петрівці купував.
Мандрівки по Карпатам. Центральні Горгани. Аерогеодезія, 2003 р.
Не вистачає координатної сітки, проте скан+Ози+Дримба допомогли вирішити цю проблему :)
Доречі, на півдні мапи трохи збитий масштаб, точно відкалібрувати так і на зміг :(
[ Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)lysyj16:34:19 15/07/2008 Я б не ліз на Вишківський Горган, а вийшов на кордон через Слободу (взявши в селі праворуч), бо з Горгана село обходити тре по болотам і доволі болотяну Млаку теж обійшов би кордоном (зручніше орієнтуватися) до самої Попаді. Стежка там нормальна. Буштул і Берть досить заросли жерепняком, той шлях на любителя ІМХО. Від Щавника (стовпчик №25) до Рущини стежка красива і в міру втоптана :) По Чортці не ходив, до Маняви колись дійшли пішки з Гути по дорогам, соромно сказать.
[ Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф19:45:16 14/07/2008 Дякую, зрозумів. Мапу "Центральні Горгани" знайшов. Дуже корисна, але ще б туди координатну сітку ;).
Якщо важкопрохідна, то може краще через Різарню-Лопушну ? Як справи там з альпійкою ?
[ Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)lysyj16:55:07 15/07/2008 Ми обходили Буштул-Берть від стовпчика чи то 56, чи 57 (перевал газопроводу) униз дорогою до долини Лімниці, далі уздовж берега і потім піднялися уздовж потоку Великий Щавник до стовпчика 25 і скромно пішли далі старим кордоном.
пропонований мною варіант дозволить вам обійти берть-кепути.
[ Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)vasyl10:44:02 15/07/2008 Зараз Tasic, Ole, Koля, Irish Highlander і ще двоє йдуть тими дебрями.
В неділю за день пройшли від Німецького перевалу до 44 стовпчика. Більше звязку з ними не було ;-).
Десь на кінець тижня напевно щось напишуть, але вже після першого дня емоцій вистачало ;-0
[ Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)german09:52:25 15/07/2008 А як ви плануєте дістатися до оз.Синевир? Від озера зручніше було б йти через с.Слобода безпосередньо на Попаддю, ніж дертися різними Горганами. Є ще цікавіший варіант - йти з Синевира на хр.Негровець, а з нього через г.Передня вийти прямісенько на л-д Кепута відки дістатися до підніжжя Сивулі можна без проблем!
[ Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф10:06:56 15/07/2008 До Синевіра планую або безпосередньо бусом під’їхати, або з с. Лопушне, в залежності від кількості вільних днів. Пішконю ми 2 тижні тому проходили, тому знов на Негровець не хочеться йти.
Через саме село теж не хочеться йти - цивілізація... Думаю, що цікавіше буде пройти кордоном над селом, можливо й не так зручно. Хіба через погоду буду змушений десь щось скоротити.
[ Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф15:21:40 15/07/2008 Склав приблизний маршрут. Хочу критики, зауважень та побажань :)
1. Приїзд. с.Лопушне-оз.Синевир(10 км). Ночівля над озером.
2. Синевир - Сідло нижче г. Вишківський Ґорґан - кордон між обл. - Нечка - Мегла -р. Свича - г.Укерня (22 км)
3. Укерня -Молода -Плісце(17 км)
4. Плісце- мал.Попадя-Попадя -Петрос - р.Петрос (різарня)(16 км)
5. р.Петрос- хр.Горган - г.Горга - Кінець Горгану - пол. Рущина (20 км)
6. пол. Рущина -с. Стара Гута (ночівля десь за селом) (19 км)
7. Гута - хр. Чортки - Манявський водоспад - Манявський Скит
8. Додому :)
[ Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)vasyl17:06:49 15/07/2008 2-3. Укерня - то 2 вершинки і на них немає води :-).
Ночувати треба або в долині Свічі, або на пол.Солотвинка (між Сиванею Лолінською та Молодою). Краще на останній - вода справа по стежці вниз в потічку. Ще кажуть, що на підйомі є регулярні завали, тому напевно даний відрізок маршруту будемо перезнаковувати на інший - з долини Свічі на Солотвинку.
4. Плісце-Різарня - оптимістично для групи! Я водив групу минулого року (17 осіб), то ночували на кордоні між Коретвиною та Попадею (вбік 1 км траверсною стежкою). Але воду треба там довго набирати. Води на полонині Плісце треба набрати з собою БАГАТО - бігав не близько за добавкою до потічка.
Розраховуйте в кращому випадку впасти в долину Петроса (Довга Поляна), але з пол.Плісце треба рано вийти.
5. Круто!!! Виходячи з Рущини о 10.30 група, яку я вів, тільки о 20 год зійшла з Горгану. Зійшли вбиті - крутий спуск (для вас підйом) + хр.Горган без води.
Набір висоти з Рущини менший, аніж від підніжжя Горгану.
7. Маршрут маркований траверсом Чортки, а не по хребту - хребет заліснений.
[ Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф17:31:50 15/07/2008 2-3. Ночувати в долині Свічі не дуже хочеться, проте буду дивитися по часу. В крайньому випадку наберемо води в Свічі чи десь поруч на вечір та ранок. А де ця Солотвинка, як ще можна на Укерню зайти? Наскільки стежка завалена ?
4. А в якому стані стежки? Я не бачу там виликого набору висоти, а до Петроса лише 11 км.
5. А як краще тоді пійти?
7. Зрозуміло так і підемо.
[ Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)vasyl17:59:18 15/07/2008 2-3 На Укерню - тільки так. Завали можуть бути на середині підйому (ми їх чистили років 5 тому, але то напевно свіжі - тут писали на сайті). Але на Укерні жереп і здається там немає де ставити намет. Полонина Солотвинка - між Сиванею Лолінською та Молодою. На схемі http://www.stezhky.org.ua/Sche ma_marshrutiv/schema_marshruti v_karpatski_stezhky.jpg
до неї примикає планований "чорний " маршрут.
Від ночівлі над озером через Вишківський Горган по кордону до Свічі у вас займе 4-5 годин і трохи більше треба часу через Укерні до Солотвинки. Для великої групи малореально, але мобільна маленька може пройти. Маркування на маршруті цьогоріч відновлено поки що тільки по кордону, спуск на відгалуженні до Свічі ще не означено (місцеві пастухи понищили знаки). Не впевнений що раніше середини серпня я там буду.
4-5. Стежки в нормальному, але то йшла велика група, а це завжди довше. Одиночки проходять за день до самої Осмолоди, а не тільки до Різарні.
Я не знаю кількісний та якісний склад вашої групи, тому радити не берусь
[ Re: Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф22:21:16 15/07/2008 Нас буде десь 5-6 чоловік. Як потрібно, то ходимо досить швидко та далеко. А чи можна за день дойти від Різарні до Рущини не через хр.Горган, якщо пойти "чорною" а потім "червоною" через Лопушну ?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф10:02:37 16/07/2008 Дякую. Ну буду на місті орієнтуватися в залежності від стану групи та її "ходябельності". Від Осмолоди до пер. Легіонів вже ходили ;) І в зворотньому напрямку від ПІЧ до пер.Легіонів також.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)vasyl11:20:06 16/07/2008 Ще пару застережень
1. Частина підйому на хр.Горган (дорога) порито трельовщиками (беруть ліс). Але здається можна обійти боком.
Ole напиши, бдл. що там насправді.
2. Частина відрізку дороги ур.Кругла - став Грофянський підмита потоком - лісогуби трельовщиками загорнули русло потічка і він пішов по дорозі
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Ельф12:09:04 16/07/2008 От тварюки. Я колись не взнав дороги від села до пер. Легіонів, коли ввечері йшов, так понівичили :(
А "ур.Кругла - став Грофянський" обійти цей відрізок можна, чи по річці доведеться йти ?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: о. Синевір-Сивуля-Манявський Скит ]відповів(-ла)Carpatian Tourist15:43:34 16/07/2008 там не зовсім річка, можна стрибати по камінцях і ноги залишаться сухі. І то тільки до невеликого підйому. Далі дорога повертає вправо (на Грофянський Став) , а річка в інший бік.Не знаю,як вчорашні і сьогоднішні дощі ... Ніхто не сподівався,що восени знесе міст через Молоду в Осмолоді.
[ л/у Свіча - пол.Солотвинка (під Молодою) ]додав(-ла)vasyl10:12:57 14/07/2008[ permalink теми ] В продовження теми 2213, цікавить думка щодо зміни перебігу "Сх.Карпат. Турист. Шляху"від Яворової Кічери в долину Свічі (л/у Свіча) і далі до пол.Солотвинка (під Молоду).
Даним варіантом пройшов сам. Від л/у Свіча колією і далі по старому польському "жовтому" (мапа WIG) до вододілу Солотвинка-Гича.
Головний (червоний піде далі на Солотвинку), а відгалуження - до Гичі (також без маркування дорогою на старий кордон (Кругла Млака). Даним варіантом можна буде ходити з Осмолоди на оз.Синевір (через Молоду).
Пройшов також синусоідним варіантом Яворова Кічера - Кругла Млака. Не просто млаки - мраки. Весь час лісом і болото (в суху погоду без дощів). Тільки в одному місці відкриваються незначні краєвиди.
Якщо рахувати відстань, то в обидвох варіантах (як через л/у Свіча, так і через Круглу Млаку приблизно 9-10 км).
Як на мене, краще раз зійти в мальовничу долину притоку Свічі і потім піднятись, аніж ходити вверх-вниз.
[ Re: л/у Свіча - пол.Солотвинка (під Молодою) ]відповів(-ла)Carpatian Tourist09:49:52 16/07/2008 можна і від Свічі промаркувати і від старого кордону . Сам кордон не треба маркувати.Через 2 роки побачимо де більш натоптана стежка, як і у випадку з теперішнім СКТШ.
До речі, чехи промаркували асфальтову дорогу від Колочави до Синевіра, замість того щоб промаркувати Стримбу чи Негровець.
[ Re: Re: л/у Свіча - пол.Солотвинка (під Молодою) ]відповів(-ла)vasyl11:33:31 16/07/2008 Кордон хай знакують (але і чистять також і не чужими руками) ідеологи 14 маршруту зі Львова ;-).
Від розвилки на Гичі до Круглої Млаки стара тракторна дорога (здається 3 км) і я не впевнений, що той відрізок треба знакувати. Планую тільки поставити вказівники на роздоріжжях. Але то все тільки після середини серпня, якщо поступить фінансування.
Чеські друзі в термін 2-10 серпня будуть продовжувати маркувати. У них такі плани (на чеській мові):
Tábor - Usť Čorná
2.8 až 10.8.2008
předběžný plán:
- vyznačení nástupu na Klimovou od turbázy Jalynka
- vyznačení nástupu z Ozorelu přes Vulšan na Stohy
- doznačení Ruskij puť - Popaďa / modrá
- doznačení Usť Plajská - Urva Peklo / zelená
- doznačení hřbitov Legioněrů - Usť Plajská -per. Legionov / žlutá
- přeznačení per.Legioněrov - Talpiširka
- instalace vrcholových směrovek a označníků (Klimová, Stohy, Urva Peklo, Ruskij Puť, sedlo pod Popaďou, Německá Mokrá, Príslop, per. Legionov)
- vyznačení trasy Něm. Mokrá - Príslop / žlutá
- úklid studánky pod poloninou Krásná
predbezny plan:
- vyznaceni nastupu na Klimovou od turbazy Jalynka
- vyznaceni nastupu z Ozorelu pres Vulsan na Stohy
- doznaceni Ruskij put‘ - Popada / modra
- doznaceni Ust Plajska - Urva Peklo / zelena
- doznaceni hrbitov Legioneru – Ust‘ Plajska -per. Legionov / zluta
- preznaceni per.Legionerov - Talpisirka
- instalace vrcholovych smerovek a oznacniku (Klimova, Stohy, Urva Peklo, Ruskij Put‘, sedlo pod Popadou, Nemecka Mokra, Prislop, per. Legionov)
- vyznaceni trasy Nem. Mokra - Prislop / zluta
- uklid studanky pod poloninou Krasna
Всі їх маршрути погоджені з Закарпатською рятувальною службою.
[ Re: Re: л/у Свіча - пол.Солотвинка (під Молодою) ]відповів(-ла)vasyl11:57:50 16/07/2008 Чехи зробили наступне:
Інформаційні таблиці
1.установка інформаційної таблиці "про село Усть-Чорна та туристичні можливості" та другої таблиці "про історію лісової залізниці" у барі "Тетяна" (у центрі села біля зупинки автобусу), розмір рамів є 70 х 100 см
2.установка інформаційної таблиці про цікаві місця Усть-Чорної та туристичні можливості на стійці біля лісоруба - розмір стенду є 60 х 85 см
3.установка таблиці про історію лісової залізниці в Усть-Чорній на станційному будинку лісової залізниці в Усть-Чорній
Помічення туристичних трас
1.Установка покажчиків напрямку із вихідної точки туристичних трас в Усть-Чорній були розташовані в центрі села (на стовпі електричного проводу перед будинком бару "Тетяна") - 4 покажчики та на визначному перехресті туристичних шляхів біля скульптури "лісоруба"
2.Червона відмітка – на туристичній трасі на полонину Красна – на гору Клімова 1492 м (приблизно 10 км) було зроблено 79 червоних смугоподібних відміток
3.Червона відмітка - нa туристичній трасі на половину Свидовець, за гору Стоги 1290 м (приблизно 8 км ) було зроблено 73 червоних відміток
4.Зелена відмітка - на туристичній трасі під гору Сивуля – на полонину Пекло (Рушчина) через село Лопухів, поселення Плайська та вихід у кінці долини Плайська було зроблено 85 зелених відміток (на трасі довжиною 30 км)
5.Жовта відмітка – із Перевалу Легіонерів була позначена траса із Бистриці (в Івано-Франківській області) назад у долину Плайська на зелену відмітку (на 4,5 км було зроблено 15 жовтих смугоподібних відміток) та відновлено 6 відміток на Талпішірці (поворот до Перевалу Легіонерів). У долині Плайська на перехресті із зеленою відміткою був розташований покажчик напрямку.
6.Синя відмітка – траса у напрямку на Попадю (вихід із Усть-Чорної була позначена лише стрілками у напрямку на Німецьку Мокру - остання стрілка розташована біля санаторію в Усть-Чорній). Ціла траса не була позначена, проте позначення буде завершене на Руський путь та далі до Попаді