Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин - старе повідомлення.
[ talka & tasic & co ] повідовив(-ла) Текст повідомлення: вчора розмовляв з Тасіком - сунуться в сторону ПІМ, ніч ночували під Берлабашкою (де це? )) в наметах
їх 5 осіб. Наталка досі не загубилася (якби не чув її голос в трубці - не повірив би)
снігу кажуть до 2м, пухкий але з снігоступами ок.
планують дійти на ПІЧ (нещодавно планували до Говерли, якщо вдасться - Петрос теж)) Все спілкування на дану тему
[ talka & tasic & co ]додав(-ла)yhirnyak18:40:41 04/01/2006 вчора розмовляв з Тасіком - сунуться в сторону ПІМ, ніч ночували під Берлабашкою (де це? )) в наметах
їх 5 осіб. Наталка досі не загубилася (якби не чув її голос в трубці - не повірив би)
снігу кажуть до 2м, пухкий але з снігоступами ок.
планують дійти на ПІЧ (нещодавно планували до Говерли, якщо вдасться - Петрос теж))
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)_taras20:28:57 04/01/2006 санкс за інфу, як будуть ще повідомлення - кидайте пліз форум.
Берлебашка - гірка перед пол.Лисича.
Тоді або сьогодні або вкрай завтра мали би бути на ПІМі, якщо погода дозволить.
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)vasyl’ [guest] 01:04:41 06/01/2006 вони психи %-))). Вони .....уті %0) Були в мене перед перед походом. Дай Бог щоби спустилися кудись.
Був 31-2 в Бистрецю. Випогодилося лише 31 увечері. На Бребенескул не піднявся %-((. 1-2 - погода чудова - втидимість відмінна + не було вітру. 1-2 не йшов нікуди - накурилися до чортиків :-)))))
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Astrik06:58:34 06/01/2006 То yhirnyak: На деяких мапах гора з назвою Берлибашка фігурує, як Латундур (1733.9м). То є біля сусідньої г. Пєтрос Марм. (1780.9м).
Так багато залежить від погоди особливо зимою. Від полонини де ЛАЗ за гарної погоди виходиться спокійно (за день, з наплічниками) на вершину ПІМ і повертається на пол Лисичу.
Перед походом розмовляв з Тасіком, надто оптисмістичні були у нього плани, щось не віриться мені, що за 9 днів дойдуть до Говерли. То не літо. Зимою за хорошої погоди перехід ПІМ - ПІЧ може зайняти 4 дні все залежить від їхнього спорядження, глибини і щільності снігу, а як непогода то можуть і взагалі застрягнути на не визначений час. Хіба би час не лімітував і продукти. Але побачимо куди і за скільки дійдуть.
І ще, як пишете що вчора говорив з тим то, то пишіть дату коли було то вчора і приблизну годину, плз. Щоб більш реально орієнтуватись за графіком їхнього руху...
[ Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Нормалайзер20:01:58 07/01/2006 на 6 січня 14год 50хв? на шосте??? То ж - ще ПІМ...
[ Re: Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Дідьок22:32:51 07/01/2006 2 січня - 4 січня
Богдан - п.Квасний - Радомир - північний гребінь Петроса М. - вершина Петроса М. (приблизно 21 год. 4 січня) - перемичка між Петросом М. і Берлебашкою
за лінком: гребінь Петроса М. від фотографа до тріанга (200-300 м? по прямій) проходився більше 5 годин http://www.ljplus.ru/img/w/h/w heeller/_Grebin-Petrosa-M-1.jp g
5 січня
Берлебашка (2 рази:) - Лисича
6 січня
Лисича - ПІМ (Тасік, Талка, Тоха), 2-є інших втекли в Ділове, бо їх збирались пустити на консерви
[ Re: Re: Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)_taras22:39:43 07/01/2006 а яка була погода, товщина снігу, вітер доки ті двоє не втекли від спроб пустити їх на консерви.
по фоті товщина снігу на гребні не така вже й велика, особливо як йти в снігоступах, чому траверс Петроса цілих 5 годин?(чи там по верхівям ялинок доводиться йти періодично вилізаючи з проваль між цими ялинками)
[ Re: Re: Re: Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Дідьок12:55:34 08/01/2006 У першій половині дня погода майже завжди була чудова, потім піднімались (опускались?) хмари, посилювався вітер. На полонинах снігу було досить, щоб заставити себе натягнути снігоступи перед походом в туалет, дуже заважав глибокий сніг при стрімкому підйомі з півночі на Петрос через ліс. На фоті видно лише те, наскільки провалювалися снігоступи у сніг на гребені, снігу там досить. Петрос проходили довго, бо на гребені багато карнизів, доводилось страхуватись і йти наскільки дозволяла мотузка по черзі, обходячи боком провалля між ялинками. Снігоступи на стрімких схилах тримають погано, особливо якщо ці схили - це гілки присипані неглибоким пухким снігом. Тоді сніг просто сповзає і снігоступи їдуть.
[ Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Tasic22:10:33 08/01/2006 2 січня після постсвяткування Нового року на заставі с. Богдан (а 31 грудня – днів народжень Наталки та Віктора) ми виповзли на дорогу уздовж потоку Квасного.
Жваво почали підйом Радомир-Ґрунем і дійшли до нижньої полонини на Петросі, де заночували і відсвяткували день народження Матвія (святкували 5 чоловік у 2-місному наметі).
Наст. дня піднялися до рівня траверса. Пішли через вершину.
Підйом був важкий, крутий і з глибоким снігом. Перед вертикальною скелькою Матвій остаточно збився з дороги і за годину на висоті метрів 5-6 над собою ми побачили його щасливу посмішку з мотузкою, якою він нас і витяг :).
Заночували з 3 на 4 січня на передвершині. Відсвяткували день народження бабусі Матвія. Зранку прокинулися на м’якій перині хмар.
Цей день був присвячений 200 (двохсот)-метровій прогулянці гребенем Петроса. Використовували системи, навішували мотузку. Йшли дуже обережно. Шлях до вершини зайняв 8 год. 45 хв.
Заночували під Берлебашкою.
Наступного дня (5 січня) піднялися на її вершину.Трохи спустилися протоптаними слідами, але на Лисичу вони не йшли. Піднялися назад. Протоптали траверс на Лисичу, де відсвяткували: проходження Петроса, розпалювання пічки, початок підготовки до підйому на ПІМ. Консерви почали закінчуватися ;)
Нас залишилося троє...
6 січня на ПІМі були і зберігаються великі надуви, місцями жорсткий фірн, а місцями – глибокий сніг. Сніг починає утворювати пласти. Використання снігоступів просто небезпечне. Йшли в кішках. Накрила „хмарка”. „Хмарка” виявилася повною дуп...ою.
Сила вітру була максимальною у районі тріангуляційного знаку і нас. Сніг на вершині дуже крихкий.
[ Re: Re: talka & tasic & co ]відповів(-ла)Tasic22:11:29 08/01/2006 Намет ставили більше години. „Зафіксували” його, засипавши снігом і прив’язавши розтяжками до металоконструкції, яка намагалася виконувати роль стінки. Посеред ночі вітер розігнав хмари і при світлі місяця подарував фантастичні види Румунії. Проте більше 30 секунд спостерігати їх було неможливо, бо він намагався розігнати і нас.
Штормова ніч перейшла в штормовий ранок. Вітер надірвав тент Hannah Lighter. Ми вирішили спускатися у Ділове.
Коли збиралися, з боку кордону з’явилися двоє киян (йшли з 31 грудня з Квасів із заходом на Феркеу???), котрі привіталися, постояли кілька хвилин і пішли в бік Лисичої. Ми вирушили згодом у тому ж напрямку, але їхніх слідів не знайшли.
Під час спуску пориви вітру досягали 25-30 м/с (зсовувало на фірні у кішках в упорі сидячи).
Спустилися до полонини. Над Лисичою, на початку підйому на ПІМ зведено коробку будинку, що раніше стояв на полонині. Він невеличкий. Усередині складена цегла для пічки.
7 січня захід сонця був просто неймовірний. Зупинялися через кожні кілька хвилин, аби помилуватися..
Далі: Ділове-Франківськ (є!) – Львів - Київ (оптимістично :)
Важливі деталі:
1) якщо вершина виглядає як сяюча красуня на фоні блакитного неба, але з гребенів злітає снігова курява (унизу вітру може і не бути), підніматися небезпечно-нагорі шторм;
2) йти траверсом Петроса узимку не варто. Перед нашим приїздом 2 дні йшли дощі, тому ми не ризикували і пішли через вершину;
3) на гребені Петроса (з боку Радомир-Ґруня) великі снігові надуви і сам гребінь дуже гостий. Без мотузки ми би не змогли там пройти;
4) прикордонники попереджали, що у лісі зараз багато вовків. Слідів ми бачили багато, самих тварин – ні.
Підсумок: хоча початковий план йти у бік Чорногори змінився, бо ми витратили 3 дні на проходження Петроса і з Попа вже не було часу йти на Межипотоки, похід виявився цікавим і вдався на 100%.