стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Спорядження"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему :::
перейти в


  1. [ KOVEA ТКВ 2011 ] додав(-ла) mak 12:24:12 30/06/2005 [ permalink теми ]
    Хто що знає про цей пальник (KOVEA ТКВ 2011) - поділіться досвідом.
    Чи вартує 350 гриваків (грн.)
  2. [ [Primus чи MSR] ] додав(-ла) zhyvoy 20:06:22 28/06/2005 [ permalink теми ]
    Довго дивився і вибирав! Сподобався Primus Easy Fuel та MSR Rapid Fire. Хто користувався напишіть будь ласка! Бажана орієнтовна ціна у Київі. З більш дешевих цікавить MSR Super Fly. Можливо це кращий варіант для до 4 чоловік, переважно Карпати, зима також.

    Окремо цікавить Primus OmniFuel. Чи дійсно використання різних видів палива, вартує тих грошей, що за нього просять! Прохання, не пишіть слово юзав, а то як думаю про юзання пальника ...bym :-)
    • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) C++ 13:49:50 29/06/2005
      Якщо хтось мав таку можливість порівняти Multi-Fuel & Omni-Fuel моделі, напишіть, будьте ласкаві, чи ті моделі справді відрізняються настільки, наскільки різниться їх ціна. Цікавить не теорія, взята з сайту виробника, а реальні спостереження.

      Ну сам подумай: якщо в тебе є газовий пальник, то тобі треба мати надійне джерело перезаправки балонів. Або купляти нові. А вони досить дорогі. А бензина - дешева. Справді, MFS-пальники Primus за рахунок універсальності, важать більше, ніж звичайні газові. Взимку газ дозволяє використання всередині палатки. А от рідке паливо - надто ризиковано. Влітку, бензин дешевший, крім того, в Карпатах повно лісу.
    • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) akorud 11:38:44 30/06/2005
      Бензин і інші види рідкого палива - експедиції. Газ - походи вихідного для, виїзди (в тому числі ровером) наприклад на скали, на озера-моря і т.п. (моя думка яке на нав’язую). А з пальників на рідкому паливі самим крутим і визнаним вважається Optimus Nova ( http://www.optimus.se/products /nova/ ), але ціна така що тримайте мене...
    • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) Tasic 15:19:42 30/06/2005
      моя скромна думка: Шмєль-4 - вещ!
      Дешево і сердито (тест проведено на -27 С). Тіко за ним слідкувати потрібно і оператором примуса повинен бути його власник. Інакше усі інші ризикують залишитися у кращому випадку голодними, у гіршому - дивитися уночі на зірки через діру у наметі :)
      Моя думка: примус на зиму, оскільки газ ну ніяк не хоче горіти, хіба пальник покраще. Коім того, на низьких температурах пластмаса недорогих пальників просто кришиться (сам бачив під Попом цієї зими). Вони починають пускати вогняні язички і т.д. А влітку можна і газом - зручно.
    • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 18:31:09 30/06/2005
      Ше є титановий Primus Omnifluel, десь 250 євро, диже обмежена кілкіст´, кожен має свій номер.

      Маю Primus Multifluel, корустиюс мало, бо нема потреби. Думаю шо мені майже всюду MSR PocketRocket цілком вустачає. Взагалі газ приємніший, швидший, безпечніший.Ну на сильному морозі гірше горуть, тоді прімус звучайно. Хоча думаю і з газом можна все замутити. Але треба мати на увазі, шо шведи не дималу шо існує таке пальне як в нас, томи ґлюкі дуже часто бувают і забиваєця швидко, кадить(вухід очущений бензин, досуть дешевий)

      За omnifluel можи сказату шо кардуналних плусів не замітив, керування полуммям краще, а запалювати вроді така сама запарка як і Multifluel.
      • [ Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 19:38:23 30/06/2005
        Смарн а як під’єднати балон з газом, то як OmniFuel з ним справляється набагато гірше ніж звичайний газовий пальник чи ні. Є можливість купити його тільки не титановий за 134 канадських $, ще варіант MSR WhisperLite за 84 CAD, Primus Gravity MF за 95 CAD, що скажеш!
        • [ Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 21:41:26 30/06/2005
          Ні, з газом ніяких проблем, підєднав балон-відкрутув вентель-попив чаю. Правда, розхід газу на multifleulах я не знаю, але по відчуттях вроді більший. Заморочки з бензином є всюди і будуть. За MSR ніц не скажу бо не юзав.MSR Whisperlite це то саме шо Primus Graviti, тобто тільку бензин і соляра.Omnifluel ше газ горить але коштує дофіга. Якбу я так готів і шоб горів і газ і бензин, то брав би Graviti or Multifluel і MSR PocketRocket, зимою або коли їсту баґато зібрався, тягав би ґравіті, а в швидкі і спортивні походу МСР.
          Омніфлєл як на мене не вартує того бабла, ну тихіший, керованіший але 30 евро різниці. За 25 евро або посуд хороший купи або суто газовий палник.
          • [ Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 10:43:24 01/07/2005
            Дякую Smarn! Скажи ще трохи про Fuel Bottle, здається є на 510 та 850 мл, на скільки вистачає їх тобто по часу горіння. Чи часто доводиться розбирати твій MF в плані ремонту
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 17:00:08 01/07/2005
              Певно варто брати на 500 грам, в мене є дві на на 800 і на 1,5 літра. Навіт на 500 грам тобі стане на довґий похід. єдуна фігня- зе коли в 1,5 літровій банці мало бензу то троху херово горить.

              В ремонтних зілях ше не розбирав ні разу, тобто він ше в мене не забивався, бо бенза з европи була або очищена.Але це тільки питання часу, колись він таки забєця. Розбирав задля інтересу, ну і на газ-бензин форсунку міняв. Все геніално просто і швидко робиця.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 17:43:59 01/07/2005
                Скажи ще що входить в стандартну комплектацію і я відчеплюсь :) Зрозумів, що банку купляєш окремо! Які балони з газом мож під’єднювати. А як буде до 4 їдлаків то напевне треба буде взяти ще трохи про запас петрола чи як?
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 19:02:12 01/07/2005
                  Ну тут ти в курсі, все залежит від умов(топка снігу чи вода, зовнішня температура, вітер,кількість ґотовок,тривалість пруготування). Газу 80-100 грам в чоловікодень зимою, літом 50-80. Бензи десь 50-100 грам в людинодень. Точно сказати не можу, це тілку так на око прикинув. Є десь в неті якісь калькилятори але я не дуже вірю тому. Балони прімус, МСР, Колеман і інші, крім Кемпінґгазу. Такі в банках від дихклофозу не підходять і перехідник шо є в Україні для них теж не йде.
                  В комплекті: прімус, помпа, ріпеакід, сумочка. Ти всерівно думай сам, однозначної відповіді нема про розхід палива.

                  MSR recommends 4 oz. (114ml) of liquid fuel per person per day for cooking or 8 oz. (237ml) of liquid fuel per person per day for melting snow and cooking.
                  http://www.kzpg.com/Backpackin g/Stove/Stoves.htm
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 11:48:55 02/07/2005
                    Запитав тому що мало, що знаю про "буржуйські" прімуса, бачив у роботі не більше. Сам розумієш, що до такої інтелектуальної техніки не дуже пускають. Може трохи росповіси що там до чого крутити, хочяб коротко! Як брали для "Шмеля" то той не погано жре, кажуть що їхні економніші, є таке?. З газом усе зрозуміло
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) smarn [guest] 14:50:25 02/07/2005
                      Шмельом ніколи не користувався, тому порівняту не можу. А їхні прімуси дуже прості в конструкції, навіть без інструкції розберешся.Справді все дуже просто, шоб розкрутути є спеціална тул, якою ти в польових ймовах його розворотиш повністю(вона є в комплекті з прімусом). залив пальне підкачав десь 20 разів-відкрутив вентел-підпалив, принзип такий як і в Шмеля(шмел це наш невдалий плагіат ан їхні прімуса, на колеман вроді)...ни розхід палного я вже писав 50-100ґ на чоловіка в день. Розхід певно залежит від потижності. Беру їхній прімус, вону всі хороші і бидеш мати задоволення від викорустання.
                      А стравжній "інтелектуалний" девайс тут- http://www.jetboil.com/
                      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) zhyvoy 16:12:50 02/07/2005
                        ОК! Допоміг вияснити багато інформації! Фугасів файних багато, зупинюсь напевне на Omni Fuel, тим більш обійдеться зі знижками у 85 американських. Привезуть з Канади, думаю що буде мейд ін Швеція, у нас швидше за все такий буде мейд ін Прибалтика десь Естонія чи Латвія непамятаю є завод Прімусовський
    • [ Re: [Primus чи MSR] ] відповів(-ла) Sorex 16:10:53 03/07/2005
      подивись цi вiдгуки
      http://www.veslo.ru/cgi-bin/ww wvodn.dll/outputx?kod=8&gr up=15468&ident=15468&m axro=50

      http://www.veslo.ru/cgi-bin/ww wvodn.dll/outputx?kod=8&gr up=13475&ident=13475&m axro=50

      тест primus MFS
      http://www.activeinfo.ru/testd rive/primus/

      http://www.activeinfo.ru/revie w/cat.php?t=2&c=8
  3. [ GPS - за і проти. ] додав(-ла) E' 16:31:11 23/06/2005 [ permalink теми ]
    Хто використовував під час мандрівок gps? наскільки вони практично помагають тримати локацію і взагалі наскілька ця прибора практична. хто знає?
    • [ Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) Юрко 17:22:26 23/06/2005
      кілька раз не псував походи, хочеться думати, що навіть рятував життя. Річ практична, але треба підівчити матчасть. Є одна дурна властивість - заразна. Себто турік з жопсом втрачає здібності до автономного орієнтування (якщо такі були). В густому лісі без коннекту такі стають дітьми без мами.
      • [ Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) E' 15:11:59 24/06/2005
        А які моделі в нас оптимальні? не знаю чи варто платити по 300 баків за модель, і чи машинка за 150 не виявиться бутафорною декорацією перед проблемами які їй може поставити кількаденна мандрівка. І ще проблема - карти карпат, де їх можна взяти?
        • [ Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) Юрко 17:15:50 24/06/2005
          бери такий як в nevi, "євро", десь 150 баксів. http://dlearn.tstu.edu.ua/moun tains/x2p/pro.php?82 . Екземпляри з картами є набагато дорожчими і тих грошей не настільки вартують (в т.ч. тому, що самі карти коштують по 100-200 грн. за штуку). Карти робляться вручну, малюються в CADах векторним способом довгими місяцями, тому й такі дорогі.
        • [ Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) LLL 11:02:09 26/06/2005
          юзаю Etrex Legend - найдешевша модель з картами та з шнурком до ПК в комплекті. Дуже задоволений. На практиці жпс ідеально допомагає орієнтуватись в новій для тебе місцевості, особливо коли ніфіга не видно :) або якщо йдеш вночі (люблю таке:)
          Карта України для ГПС Etrex та інш. з зазначенням всіх населених пунктів та карта Києва є у вільному доступі, 200грн то надто! Халявна карта Львова розшукується :) Маршрути зручно складати в ОзіЕксплорері по різних мапах та супутникових знимках.
          • [ Re: Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) Юрко 09:02:15 01/07/2005
            в мене є карта Львова, але мене "культурно" попросили її не розповсюджувати. А де ти знайшов Україну халявну? Та, що на російських картах - не те, справжня - 8 мб.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: GPS - за і проти. ] відповів(-ла) LLL 23:11:54 01/07/2005
              emule - сила :)
              карта вроді нормальна - всі автошляхи та села є, рідко зустрічаються заправки і т.п. десь 7МБ.
              Може якось її "не розповсюдиш"? :)
              Буду дуууже вдячен :) втім не один я, певно :)
  4. [ Шукаю намети, спальники, каремати ] додав(-ла) Володимир [guest] 19:22:49 22/06/2005 [ permalink теми ]
    Наш фонд планує провести у Карпатах наметовий табір для 60 дітей-сиріт. Нам потрібно 30 тримісних якісних наметів (не одноразових), спальні мішки,каремати. Питання: які порадите купувати? де це краще зробити? (ми в Чернівцях) Чи готовий хтось продати - таку кількість?
  5. [ [Розмова про намети] ] додав(-ла) zhyvoy 14:37:58 22/06/2005 [ permalink теми ]
    Виникла потреба повернутись до теми наметів. Постійно на форумі звучить ця тема: кращий, гірший! Тому пропоную дослідним шляхом визначити це! Хотілось би побачити різні думки досвідчених і не зовсім наметників, власників наметів різних виробників, позитивні і не гативні сторони того чи іншого намету з власного досвіду! Прохання підключитись до обговорення як можна більшої кількості людей, можливо потім легше зробити висновок і буде дійсно простіше для людей, що потребують поради при виборі. Обговорюємо все: виробник, модель, ціна, термін використання, в яких умовах використовувався особливо екстремальні та інше. Буде цікаво побачити відгуки використання не тільки у Карпатах, експлуатація у зимових умовах, якісь поради і хитрощі з досвіду.
    Почну з тої Ханни, тому що в мене approach(Андрій Dumala - спокійно). Намет у мене десь пів року. Подобається: тент 5000 мм, дно 7000 мм надійно тримає вологу, дюрал. дуги, 2 входи 2 тамбора, 2 кішенькі, полочка хоча цим не користуюсь, запаска-кусочки матеріалу для тенту і дна кусок трубки для дуги, але це так ну всеж приємно.

    Неподобається: ціна - 996 грн( зараз на грн.100 дорожче); замки-блискавки на одному тамборі від сильного натягу вже барахлить. Трохи завеликій розмір в упакованому виді і вага 4 кг (краще розбивати на 2 наплічника). Написано поміщає 2+3 людини, але мені здається місця замало(враховуючи що я середного зросту і об’єму), одній людині його розкласти буде досить важко, особливо в екстремальну погоду, ще злить розміщення вентиляційної сітки на внутрішній палатці - це на стелі і великій розмір коли вранці хтось гупає по дугам увесь конденсат з тенту капає на тебе, немає юбки.
    Взагалом намет непаганий, але зараз би трохи подумав чи його купляти. Якщо зимою в гори не ходити немає сенсу його купувати.
    • [ Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) akorud 15:16:31 22/06/2005
      пропоную закрити тему оскільки нічого доброго тут не появиться за означенням, що підтверджує історія форуму.
    • [ Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 17:45:30 22/06/2005
      Живой, потерпи ще місяць. Найближчим часом зроблю кімнатний тест-драйв відомих на ринку наметів (да, буду лазяти всередину і звідти їх ногами рвати :-Е), перемивати ниточки, каротче.
      • [ Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) русин [guest] 19:06:04 22/06/2005
        Кімнатний тест наметів?:) Аффтар, пиши исчо.
        • [ Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 08:30:25 23/06/2005
          якщо продавець дасть його в болото запхати - буде аутдор ;)
          • [ Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) zhyvoy 13:43:31 23/06/2005
            А якщо в каналізацію то екстрім? Зрозумів, що спимо в шалашах та печерах чи як? Навіщо тоді це збіговисько під назвою - Карпати ком юей? Людина зверху запитала велику кількість спорядження і щось не видно консультантів :)
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) smarn [guest] 14:32:49 23/06/2005
              to zhyvoj: tu ne ponjav. Prosto Jyrko to tyt velukuj Arotorutet. Dymka vidminna ne prujmajetsja. Jak vin skazhe tak i byde. Oglad i vuprodyvannja nametuv v kimnatnux ymovax to DYZHE veluka shtyka. V vanni perevirjajetsja blja pruklady vodostijkist, na ytvorenomy v kvarturi protjagy -vitrostijkist....

              Xocha z drygoji storonu treba viddatu nalezhne xot shos dybe z informaziji dlja porivnnjannja...
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 17:25:46 23/06/2005
                не все звичайно в кімнатних умовах буде випробовуватись. Про те, чим користувався особисто, буде написато з особливою деталізацією. А ти, смарн, будь-ласка, прибережи свій австрійський цинізм для Альп.
              • [ Тест в домашніх умовах ] відповів(-ла) zanuda 07:34:00 26/06/2005
                Zu smarn
                GrЯІ Gott!

                Щодо тестування спорядження в домашніх умовах, то справа буває інколи дуже навіть корисною.
                Наприклад, свій куртяк я таки у ванні під холодним душем і тестував. :))
                Отак постоїш хвилин 20-25, перевіриш кожен шов, і вже знаєш на що можеш розраховувати.
                Щодо тестування намету, то домашній тест виглядає наступним чином:
                1. слухаєш прогноз погоди і вибираєш ніч на коли обіцяють зливу.
                2. дружині кажеш, що викликають на нічну зміну ( тут можливі варіанти, залежно в кого яка дружина і яка фантазія), а сам шуруєш з наметом до найближчого парку (краще якщо все відбувається в осінньо-зимовий період — темна пора доби подовша, і швидше за все ніхто не замітить).
                3. Якщо намет витримує тест, задоволений йдеш додому. Якщо намет підтікає, то так само йдеш додому, сушишся і також задоволено думаєш про те, що сушитись в хаті — то не сушитись десь на верхотурі та й тест не витрачаєш вихідних, проведення можливе у любий відповідний будній день. :))))
      • [ Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) akorud 20:27:59 23/06/2005
        "...Найближчим часом зроблю кімнатний тест-драйв відомих на ринку наметів..." будеш першим кому це вдалося (я про кількість)
        • [ Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 09:32:13 24/06/2005
          я мав на увазі українському ринку, не світовому. Буду дзвонити по крамницях і просити, аби порозкладали пару сигнальних екземплярів. Якщо від вас будуть конструктивні пропозиції - я вислухаю їх в першу чергу.
          • [ Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Tasic 12:52:39 24/06/2005
            перевіряти струменем з пожежної машини. одразу все в одному: і на вотерпруф, і кілки на стійкість, і дуги :))
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Roman 15:54:25 24/06/2005
              А скажіть но мені будь-ласка, любі знавці сучасного спорядження:
              чи всі серйозні і дорогі моделі наметів мають металеві дуги, чи існують і з пластмасовими?
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) smarn [guest] 16:39:30 24/06/2005
                Юзав не один раз моделі палаток Bibler і Terra Nova, їхні палатку дуже дорогі і дуже якісні. Bibler робить штурмові палатки, однослойні, матеріал типу Gore-Tex, але на якому майже не утворюєця іній. Дуги всі металеві, кріпляться маленькими пластмасовими кліпсами. Все зроблено дyже якісно і обдумано, окрім москіткої сітки на вході в штурмових палатках.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 17:21:55 24/06/2005
                всі екстремальні серії роблять з металу, а деякі навіть із серйозних алюмо-магнієвих анодованих сплавів. Аутдор - з вуглепластику. Наскільки якісного - залежить від порядності виробника: в ханки, наприклад, тримав і тримає "металеві" пориви вітру, а китайський ширпотреб ламається іноді сегмент на похід або й частіше.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) akorud 17:42:02 24/06/2005
                  уточнення - не плутай скловолокно (fiberglass) з вуглепластиком (carbon) який міцніший, легший і дорожчий за алюміній. Я тут колись кидав лінк на фірму що пропонує замінні комплекти дуг з вуглепластику для популярних наметів. То такий комплект 150-200 дольців коштує :-(
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) saperavi 19:48:27 24/06/2005
                    В бізоні сплав 7001 коштує 80грн. за дугу
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 09:43:06 25/06/2005
                    Зацитую бувалих хлопців з ПРОҐРЕСОРА:
                    "...Каркас бывает металлический, углепластиковый и стеклопластиковый. Первый самый надежный, но дороже (если ставить хороший дуралюминий). Второй самый тяжелый и дешевый, если учесть, что стеклопластиковый (хотя он и легче процентов на 30) в среднем летит первый раз через неделю и далее по одной - две палочки в день :-(.".

                    І БАСК.ру: "...Важная составляющая палаток - дуги. Дуги на палатках изготавливаются из стекловолокна и эпоксидных смол (обозначаются в описаниях как фибергласс или стекловолокно) или из алюминиевых сплавов различного качества. Наиболее распространены следующие марки: 7075, 7001 из АМГ (алюминиево-магниевого сплава) корейского производства, они используются в качественных палатках; 7178, 6061 - требуют анодирования; Российские марки Д16Т и В95 не выдерживают конкуренции и постепенно замещаются другими сплавами. Кроме марки сплава серьёзные фирмы указывают его "твёрдость". Обозначения 7075-Т9 и 7075-Т6 различаются тем, что в первом случае используется более прочный сплав: дуги из такого сплава применяют самые известные палаточные фирмы. Фибергласс тяжелее алюминиевых сплавов примерно в 1,5 раза. Кроме того, он не переносит больших перепадов температур и не подлежит ремонту. Если такая дуга сломалась, нужно искать новую. Алюминиевые дуги можно отремонтировать в походных условиях.

                    Кінець цитати. Я з ними згідний. А ти що скажеш?
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) dumala [guest] 16:16:51 25/06/2005
                  """Наскільки якісного - залежить від порядності виробника: в ханки, наприклад, тримав і тримає "металеві" пориви вітру, а китайський ширпотреб ламається іноді сегмент на похід або й частіше."""
                  Дуже цікаво це читати.
                  По перше,ХАНАК робиться в тому ж такі Китаї(на тому ж заводі, на якому робиться, наприклад, ЛОАП і Пінгвін.
                  По друге, як людина. до якоі часто звертаються з приводу ремонту або заміни пластикових каркасів, можу з впевненістю сказати, що ХАНАКа серед них аж ніяк не менше ніж інших.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) Юрко 16:41:37 25/06/2005
                    Андрій, питання не про Ханку, а про матеріал. Чи зверталися з ремонтом власники металевих каркасів? Якщо так, то по яким виробам?
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) zhyvoy 17:50:28 25/06/2005
                      Файно є! Вже навіть Думала підключився, активніше панове! Як можеш конкретніше розповіси про хіжини з власного досвіду, чи може яка у тебе.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) dumala [guest] 18:10:42 25/06/2005
                      З дюралевим - дуже рідко, в основному - від "падіння важкого нетверезого тіла"
                      З власного досвіду наметів - користуюсь АЛЕКСІКОЮ(РОНДО 2 ) - умови використання Карпати (лижні походи 1-2 к.с.) і Кавказ(2-3 к.с.) - нарікань покі серьйозних не маю
                      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) zhyvoy 10:47:54 27/06/2005
                        Нарешті ми визначили, що дуги з металу кращі ніж з фіберглесу(скловолокно) зато дорожчі, ремонтуються і довше служать. Ще є дуги з карбону, які кращі по міцності за метал, але ціна як у файного намету! Далі хочу звернути увагу на не меньш важливий елемент намету, як замок-блискавка. Для прикладу у Ханни цєй елемент більш за все не подобається. Знаю, що кращими у цій сфері є япошки з YKK.
    • [ Re: [Розмова про намети] ] відповів(-ла) saperavi 10:13:00 24/06/2005
      Слушна тема, тому відразу про вчорашній вибір намету в Бізоні
      (місто Київ), я вже повідомляв, що вибір між КОМАНДОРОМ та Pinguin
      Почнемо з обману, інакше не назвеш
      1) На сайті Командора вказано тент5000 дно 7000
      на справді на наметі тент 3000 дно 5000 ,навіщо так робити?
      тому перший плюс отримав Pinguin Exсel тент 3000 дно 7000
      2) Два тамбура КОМАНДОРА нажаль я на мене замалі, тому що низько починається шов
      Один тамбур Pinguin Exсel виглядає нормальним хоч, по цифрах 75 проти 90см.
      3) Дюраль на Командорі, але не 7001
      4) Розміри Командор 140х208 Pinguin Exсel 140х220
      5) Шви проклеені на обох моделях
      6) Ціна Командор 597грн. Pinguin Excel 469 грн Pinguin Dora2 546 грн.
      7) Вага Командор 2,6 Pinguin Excel 3,1 (дюраль проти фібергласу),
      Ітог: через 6 днів на ходові іспити в Карпати відправляються
      три намети: Ханнах Troll-s, Pinguin Excel, Pinguin Dora 2
      Після іспитів обов,язково порівняємо
  6. [ Балони ] додав(-ла) Юрко 13:37:21 21/06/2005 [ permalink теми ]
    Позавчора під Попом на Шешорській чуть хату не підірвав. Від’єдную балон від пальника (поруч ватра горить), зриває клапан (я собі так думав, що рано чи пізно се зі мнов трафиться), в результаті починає фонтаном виходити газ. Балона, звісно, шкода, адже повний 450 г , в шлунку теж бурчало часами. Крім того, ой як страшно никати шиплячий балон в бур’янах. А вдруг? Бікфордового шнура в мене не було, тай заповідник як-не-як... Але не про те мова: КУПЛЮ ПОРОЖНІ БАЛОНИ КАМПІНГАЗ 450 г. зі справними клапанами і невипертим дном. В крамниці за новими не посилати!
    • [ Re: Балони ] відповів(-ла) русин [guest] 20:24:04 21/06/2005
      а я б прикупив переходник для заправки балонів колеманівського типу з побутового.
      • [ Re: Re: Балони ] відповів(-ла) Семен [guest] 05:42:16 22/06/2005
        45 грн робота не кустарна але вони в Тернополі (0352)526080
        • [ Re: Re: Re: Балони ] відповів(-ла) Юрко 17:46:26 22/06/2005
          45 грн. - це за ремонтований балон, чи за перехідник? А якщо не кустарна, то яка? Кампінгазовська?
  7. [ Спальник ] додав(-ла) patriot [guest] 17:31:54 19/06/2005 [ permalink теми ]
    Доброго здоров"я вельмишановне товариство. Хочу поділитися з вами своєю маленькою проблемою і почути ваші відгуки. Вирішив я придбати спальника - але я ламер... Визначився лише з тим що мені потрібний кокон і на зиму. Екстримальна температура в районі -10... Підскажіть що брати, бо немаю гадки абсолютно
    P.S. Походив по магазинам - повно фірми pinguin, варто брати? Ще в одному місці розхвалили freetime. Що скажете з приводу їхніх спальників?
    заздалегіть дякую!
    • [ Re: Спальник ] відповів(-ла) C++ 16:57:54 20/06/2005
      Не впевнений, що то хороша ідея: мати один спальник і на зиму і на літо. Літній спальник взимку взагалі не врятує. Просто замерзнеш. А зимовий влітку - не дасть заснути від жари. Получиться, що будеш спати напівнакритим, та весь мокрий від поту. Якщо екстремальна температура -10, то це не гарантовано зимовий спальник. В різних виробників та температура визначається по різному. Бо я мав можливість порівняти 2 моделі. В одній це була можливість комфортно почуватись вдягнутому в спальнику, або дико мерзнути всю ніч роздягнутому в тому ж спальнику. В другому - це була практично межа виживання.
      В мене спальник, який задекларований приблизно на -10 екстрім - це весняно-осінній варіант. Літом у ньому жарко. Зимою - не ризикував пробувати.
      При таких покупках одразу виникає питання: на що орієнтуєшся в першу чергу: на якість, чи на ціну. Якщо на ціну, то визначся з ціною, потім подивись, які моделі попадають в той діапазон і питай, що краще.
      Якщо на якість - то це означає готовність відвалити чималі гроші. Небагато є людей, які при покупці першого спальника орієнтуються на якість. Краще орієнтуватись на суму, яку можеш витратити, а далі шукати найкращий варіант.
    • [ Re: Спальник ] відповів(-ла) Tasic 20:00:39 20/06/2005
      Hannah Bivak (+17 - +10 -5 -15). Непоганий спальник. Є кращі, звісно, але мені подобається
      а на -10 і на зиму - то, мабуть, жарт. Бо хто його знає, скільки накапає морозу насправді :)
    • [ Re: Спальник ] відповів(-ла) smarn [guest] 20:30:36 20/06/2005
      radzhy dva spalnuka, odun na lito-vesny-osin, inshuj na zumy. Pershuj komfort -1, dryguj-komfort -10 abo -15. Pershuj mozhe bytu abo pyx abo inshe, dryguj- tilku pyx. Pyxovuj krashche v dvox vupadkax bo legshuj, mensh obemnishuj i meni prujemnishuj. I she ne kypljatu vsjaki freetime-pinguin-krokodul i tak dali, a bratu odrazy spravzhnjy rich.
    • [ Re: Спальник ] відповів(-ла) patriot [guest] 00:35:41 21/06/2005
      Дякую за розумні слова! Допомогло! Я хотів вбити двох зайців відразу, чи навіть більше - мабуть не вийде! Орієнтуюся на якість - гроші, то сміття(не подумайте, що в мене їх валом, але я хочу серйозно зхайматися туризмом). Проблемав тому, що перший спальник хотів взяти зимовий, бо останній похід в криму дуб у всій одежі в поганенькому спальнику! І Взяти його такЮ щою на зиму в карпати - на лижі було і щоб в ті ж карпати зміг з"здити і через 5 днів (а квиточки то вже є :)) і на початку серпня - а вже на наступну весну купити літнього... Думаю так - пар кісток не ломить. Купуватиму з більшими температурами... Але який? А які спальники з qualofil-овим наповнювачем? Бо мені так здається пух в карпатах ой як намокне... Чи зупинитися на Hannah Bivak? Я ще у сумніві... Чекаю знов на ваші слова. Іншої опори в мене нема! Бо не хочу я вірити тим поганим продавцям, які хочуть втикнути кожен свій спальник!
      • [ Re: Re: Спальник ] відповів(-ла) Roman 10:07:48 21/06/2005
        Але зверни увагу на розміри!!
        Деякі спимішки Ханнах мають просто подивугідні розміри - десь так на половину середнього наплечника. :)
      • [ Re: Re: Спальник ] відповів(-ла) smarn [guest] 13:49:54 21/06/2005
        >>А які спальники з qualofil-овим наповнювачем? Бо мені так здається пух в карпатах ой як намокне...

        A sho ne namokne? Tu zh pid doshchem ne bydesh spatu...klasno robutu tak-pyxovuj legenkuj spalnuk+bivaksack(mishok bivachnuj),natjagnyv na spalnuk i she dodav des gradysiv 5, ne namoknesh v njomy, spalnuk ne zamastush, i v nich ljagnytu na zemli mozhna(ni rosa, ni slabkuj doshch chu tyman ne strashni)...Taka kombinazija byla provirena ne raz, zokrema i v munylux vuxidnux, dni nochivku vushche 3400 na gletcheri(ledniky), spalnuku bylu pyxovi odun do -1 dryguj +5 nixto ne zamers xocha temperatyra vnochi vpala dyzhe dobre...

        Shchodo napovnjyvachiv to dyzhe radzhy polarguard DELTA i tilku Delta....
      • [ Re: Re: Спальник ] відповів(-ла) Черешник [guest] 15:29:29 21/06/2005
        ИМХО - можно кроме Хани Пингвинов посмотреть... В данном интеревале температур - Мистраль и Топаз (чуть больше 200 и 400 грн. соответственно, разница в наполнителе, оба не пуховые). Сравнивая с биваком - у пингвинов меньший объём при тех же температурах.
      • [ Re: Re: Спальник ] відповів(-ла) zhyvoy 10:41:17 23/06/2005
        Патріот вірно зрозумів! Два зайці не замочеш та і на які гроші розраховуєш з тего теж треба дивитись. Вибір величесний, думаю які спальники у нас на ринку приблизно однієї якості, а з тим з високими темпами розвитку прогресу думаю не має потреби купляти на 20 років як при союзі! Тепер подумай приблизно скільки разів ти його будеш використовувати і в які пори року. Якщо зима в наметі випадає, то думаю Bivak підійте, але літом трохи жарко буде. Був з ним 2 рази в Карпатах. На початку травня і червня. Що можу сказати - було жарко. Навіть у травні при +5 в ночі, спав у одних трусах. З ранку весь карімат і спина зовні спальника була волога, а вночі постійно розкривався. Спальник цей файний, але як написано у специфікаціі всеж для високогорного туризму і альпінізма (Альпи, Кавказ) там ночі набагато холодніші навіть літом. Нервував мене трохи замок, як закриваєш з середини трохи важко. Об’єм у нього великуватий, якщо добре зажати в компресійному, то можна миритись. Сподобалось коли розпаковуєш, швидко приймає свою форму всеж таки використовують силіконові волокна в наповнювачі тому і довше прослужить не так деформується наповнювач. Якби мав більше грошей то на три сизона взяв би Шерпу від Ханни він меньший і легший. Ще можеш придивитись до Спортленда там теж є деякі не погані, трохи гірші за Ханну, але легші і дешевші. Пінгвіни також подивись. За другі говорити не буду не знайомий. Для зими треба спальник десь норма -25-30, такі є але ціна їх неймовірна (800-1300 грн і більше). На останок температурні режими це все відносно, усі люди по різному сприймають температуру комусь при -15 смертельний холод, а комусь гуд. Враховуй і це!
    • [ Вибір ] відповів(-ла) patriot [guest] 10:49:21 23/06/2005
      Вибирав вибирав - таки вибрав... Мабуть не на зиму точно, але на осінь і весну думаю піде. Тепер виникла інша проблема - де знайти у Києві? Чомусь я впевнений що воно є, але де саме незнаю і мабуть сам не впораюся. Отож допоможіть, хто знає де у Києві можна придбати чпальник Loop ST.Moritz. Актуально до завтра до 12. Якщо не підкажете, то мабуть куплю Pinguin Comfort.
      • [ Re: Вибір ] відповів(-ла) zhyvoy 11:04:16 23/06/2005
        Моя думка краще доплатити за Bivak ніж Comfort! Bivak меньший в упаковці і легший.
        • [ Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) Notyka 11:28:54 23/06/2005
          Bivak легше на 200 грам, а холодніший... бррррр... більше ніж на 2 градуси різниці екстріму...
          В мене ще й замок полетів моментально...
          Від власників Comfortu подібних нарікань не чула.. Та й компресується останній краще.
        • [ Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) patriot [guest] 11:48:59 23/06/2005
          Чому я написав не бівак а комфорт. Перше - мені несподобався наповнювач бівака. Якийсь ізотерм - невідомо чий... Комфорт - холовфібре, вже відоме :) Іще бачив бівака у використанні - за пару раз мішок компречійний порвався, там де стяжка іде... Температура комфорту у бівака -5, у пінгвіна комфорту -8. А я трохи мерзляк. Навіть влітку в душі полюбляю постояти під гарячим душем :) От вага дійсно у бівака краще...
          • [ Re: Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) zhyvoy 13:32:51 23/06/2005
            Кожний виробник називає наповнювач як хоче холовфібр, ізотерм, синсулейт, та інші назви аби звучало гарно! Хто знає що там у середині? Мішок порвеш на будь якому, як сили маєш купа і не відчуваєш її. На рахунок, що пишуть тем. режим, неодноразово говорили чи насправді відповідає дійсності не скаже ніхто!
            • [ Re: Re: Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) Sunrise 14:41:34 23/06/2005
              У мене Бівак. Хороший спальник, добре компресується, не промокає, якісно зшитий, нічого і не думало відірватись. Правда зимою холоднувато в ньому бувало (але інші спальники зимою ще не пробував:)) У травні на вершині Близниці не міг спати - було спекотно, а на вулиці було дуже холодно - температура, думаю, впала нище нуля. Одного разу, при -5 надворі, спальник повністю промок з зовнішньої сторони від конденсату. Але всередині було повністю сухо і комфортно.
              Я його брав за 250 грн. Зазар він, звісно, дорожчий. Для зими думаю можна взяти Кампус на -17 екстрім, але Ханька якісніший і надійніший імхо:) Думаю наступної зими брати з собою в похід ще й літній спальник, щоб вдягати поверх Бівака.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) zhyvoy 15:05:21 23/06/2005
                Такий метод ідеальний для внутрішнього спальника, вся волога буде залишатись на зовнішньому! але треба ще таскати за собою другий. Бажано використовувати тонкий спальник - одіяло десь до 1 кг.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) русин [guest] 21:08:57 23/06/2005
                В мене Бівак третій рік. Замки полетіли, наповнювач став набагато тонкішим і холоднішим :(. Наступний спальник буде напевно Салева чи Дойтер. А для малого купив спальник Луп, таки краще співвідношення ціна-заявлені температури.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) Sunrise 21:38:15 23/06/2005
                  Три роки це багато:) Краще дома спальник тримати в некомпресованому стані - прослужить довше.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Вибір ] відповів(-ла) smarn [guest] 14:13:17 24/06/2005
                  Salewa dyzhe ne radzhy...Firma sama vzhe na grani, rechi ne vartyjyt groshej jaki za nux prosut Salewa.
    • [ Re: Спальник ] відповів(-ла) LLL 11:29:33 26/06/2005
      Hannah Sherpa -8 (дехто пише -13) екстрім. Спав при -5 майже голий :) комфортно. Вага всього 1.3 КГ. Але якщо спиш при температурі вище за +10 то мокрий вже за перші 10хв :(
      В принципі все подобається, особливо вага. Від Бівака відрізняється просунутішим наповнювачем. Але ціна більше за 400грн.
  8. [ взуття ] додав(-ла) saperavi [guest] 09:29:45 17/06/2005 [ permalink теми ]
    Чи реально придбати у м. Київ гірське взуття великого розміру
    48 наприклад? У Baak є, але у магазинах вже нема.
    А фірма с одиницями мабуть не працює. Ранійше наша рідна "Чайка" робила спортивне взуття в гори за 10 руб. і у де кого воно досить живе.
  9. [ Наплечники Travel Extreme ] додав(-ла) Sunrise 12:08:52 15/06/2005 [ permalink теми ]
    Що ви можете сказати про наплечники Travel Extreme? Здається тут майже ніхто не згадував про них. Цікавить модель Denali.
    У нас в Чернівцях вибір рюкзаків невеликий (але Travel Extreme повно), а їхати купляти в інше місто впадло.
    • [ Re: Наплечники Travel Extreme ] відповів(-ла) русин [guest] 13:11:17 15/06/2005
      Ношу Деналі 70-літровий вже два роки. Особливих претензій немаю - фурнітура ціла, тіки поміняв тризубець на поясі на самоскид. При покупці для мене головним була досить низька вага при достатній функціональності.
      • [ Re: Re: Наплечники Travel Extreme ] відповів(-ла) русин [guest] 10:08:17 17/06/2005
        В магазині, якому я купував, мене запевнили шо з гарантійними випадками проблем нема, міняють-ремонтують без розмов. Правда, впевнитися в цьому не довелось.
    • [ Re: Наплечники Travel Extreme ] відповів(-ла) Юрко 17:15:42 15/06/2005
      я б не радив, в маккінлі лямку руками порвав.
  10. [ Для дюймовочок ] додав(-ла) nadya 22:07:21 13/06/2005 [ permalink теми ]
    Кілька днів тому на франківській гумці бачила черевики 37 розміру спортланд (точно не пам’ятаю), Dei-Tex в прекрасному стані за 120 грн. Може хто влізе, біжіть забирати :) на розкладці разом з роликами в передостанньому ряду.
    • [ Re: Для дюймовочок ] відповів(-ла) turyst 16:35:45 23/06/2005
      У Львові по дорозі до Краківського ринку є такий магазин "!Дешеве взуття" там Del-Tex були а може ше і є в прекрасному стані ціна дуже помірна 35-40 гривень, розмір десь 37-39. Хотів сестрі купити але 36 не було. Прекрасні шкари на зимові прогулянки. В мене знайома має дуже задоволена. Легкі, вологостійкі, не парять ногу. В тому магазині частенько їх можна побачити.



список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::