стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Мапи, навігація, GPS."   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


список форумів ::: додати тему ::: перейти в

сторінки: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 ·

  1. [ Накладання треків в Google Earth ] додав(-ла) zubr 19:23:51 17/12/2009 [ permalink теми ]
    Вирішив для себе невелику проблемку. В Інтернеті є чимало треків з походів по Карпатах (на сайтах Народні стежки Карпат, Блуд і т.п.). Як їх переглянути, не використовуючи програм типу OziExplorer?
    Беремо трек з вищезгаданих сайтів (файл типу *.plt), зберігаємо в себе на комп’ютері, переконвертовуємо його з допомогою http://www.gpslib.ru/services/ OziTrack-to-GoogleEarth-Track/ , результат зберігаємо в файл типу *.kml .
    І цей результат відкриваємо в програмі Google Earth, яка швидше всього є у кожного. Маємо гарно відтворений шлях.
    І так - багато разів (по кількості треків, які цікавлять).
    • [ Re: Накладання треків в Google Earth ] відповів(-ла) Tasic 21:44:51 17/12/2009
      "Блуд" віддає plt, gpx та kml :) Тиснете кнопку - і одразу переглядаєте у гугльоерсі, якщо він інстальований. Можна приліпити гугльомапс на сторінку, але не бачу сенсу, оскільки гугльоерс безкоштовний і вільний для завантаження. Конвертувати дані із хмари форматів у таку ж хмару можна ще за допомогою програми http://www.gpsbabel.org/, яка також є безкоштовною
      • [ Re: Re: Накладання треків в Google Earth ] відповів(-ла) zubr 23:26:24 17/12/2009
        Дякую.
        Пробував раніше - і не раз. Не виходило. Google Earth інстальовано, але відразу по кліку не хоче відкривати файл *.kml. Треба спочатку зберегти його на свій диск - і потім відкривати в Google Earth.
        Ще й різні броузери по різному зберігають. Опера дає розширення *.xml, яке Google Earth не хоче відкривати. Аж після перейменування розширення файлу з *.xml в *.kml цей файл відкривається в Google Earth.
        А Internet Explorer зберігає файл нормально - *.kml , але все-рівно треба його зберегти у себе, а потім відкривати в Google Earth.
        Ху, розібрався трохи. Виявляється, треки в Блуді мають ще й мітки часу, а треки з Карпатських стежок - ніби ні, тільки координати.
        • [ Re: Re: Re: Накладання треків в Google Earth ] відповів(-ла) Tasic 07:38:47 18/12/2009
          Отут http://www.karpaty.com.ua/gps/ написано "Користувачам Opera", не дивилися? Судячи із сайту, розробники Opera про то знають, але їм усе одно, видно не товаришують із гуглем :)
          А з мітками часу у гуглі будьте уважні, там глюк: при перегляді списку не враховується локаль, а на слайдері угорі - все ок. Тобто, якщо дивитися список, то година буде на 2 зміщена. Нічого з тим не зробиш, сподіваюся, що гугль виправить. У двох місцях google earth інтерпретує час по різному. Зберігати kml не обов’язково, зробіть Open with
          • [ Re: Re: Re: Re: Накладання треків в Google Earth ] відповів(-ла) zubr 09:55:09 18/12/2009
            Ще раз дякую. Після зміни налаштувань Опери все працює, як треба. І відкриває треки відразу з Опери, вже нема потреби зберігати на диску. І різницю в часі 2 години побачив.
            Google Earth з треками виглядає явно краще :-)
  2. [ Блуд, поновлення ] додав(-ла) Tasic 18:59:58 15/12/2009 [ permalink теми ]
    http://www.karpaty.com.ua/gps/ tracks.php?update=2009-12-15
    Трек із Микуличина перекликається із Alex'овим, бо саме він і брався за основу.
  3. [ Смішне запитання ] додав(-ла) Ed.ua 21:00:47 10/12/2009 [ permalink теми ]
    Давно парю мізки, де знаходиться Мала Близниця?
    • [ Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) vasyl 21:37:55 10/12/2009
      Півтора роки тому також досліджував то питання, тому що різні мапи по різному про то пишуть. То хіба глибше в історію копнути, то може щось знайдеться :)
    • [ Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 22:16:26 10/12/2009
      ти одразу уточнюй з яких джерел тобі потрібна інформація. А то зараз знову буде історія що правильніше місцеві назви чи офіційні документи. ;)
      • [ Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:52:43 10/12/2009
        Близницями називають Сивулі - Малу (1918) і Велику (1836) через їх подібність. Вони знаходяться на хр. Сивулі-Лопушна-БУревка. До речі, Боревка - із польського - Боруфка.Наша назва пішла від бурого кольору, який набирає рослинність на полонині осінню. А ще є Близниця В., Близниця і Близниця М. на Свидовецькому хр.Чекаю на заперечення Astrik-a/
        • [ Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 08:26:53 11/12/2009
          2 wolods@gmail.com , де знаходиться г.Стримческа і яка її висота?
          • [ Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 19:03:48 11/12/2009
            Гадаєш що під назвою Мала Близниця 1562м що на генштабі приховується назва Стримческа? Так само як однойменне урочище? Можливо така інфа буде тобі корисна. Зустрічав що позначали верхню течію потоку Тростянець як Strimcescek-Стрімчешек. А над полониною Бубуліка (не впевнений що правильно написав транскипцію) знаходиться/знаходилась полонина Тростянець.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 21:32:09 11/12/2009
              Я гадаю що власне як такої гори Стримческа не має(чи не було до недавно), але це мої суб’єктивні гадки. В неті ж г.Стримческа (не задумуючись певне по назві урочища з легкої руки нарекли ) це друга вершина Близниць з висотою 1872м , здається у Норма в таблиці теж так є. І лише один раз читаючи якийсь звіт зустрічав назву г.Стримческа, яку зв’язували з горою на захід від вершини 1872. Але в Квасах (всіх правда не питав ) її кличуть Лиса.
              По мапам крім генштабу ( до речі 1км, 500 і 250!) назву М. Близниця зустрічаємо на мапі East-carpathian але з помилково вказаною висотою 1872 (принаймі в не самій новій редакції мапі).
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 01:18:03 12/12/2009
                Я не відкидаю такої можливості існування гори Стрическа. Багато інших, неявних фактів вказують на це: азава урочища, полонини, потоку. Дуже часто за цими факторами можна знайти "загублену/забуту гору" прикладів дуже багато. Глянь на мапі околиці якоїсь гори. І в багатьох випадках ти знайдеш однойменний потік, чи плонину, чи урочище, чи інший обєкт.
          • [ Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 22:51:29 11/12/2009
            Знаю тільки урочище Стрімческа. Мабуть через крутизну називають це місце місцеві.
          • [ Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 00:41:58 13/12/2009
            Ур. (пл) Стрімчеська (Стрімческа) лежить на південно-західній стороні хр., який простягнувся від Квасів до г. Близниці (1872 ) між потоками Тростянець і Гропинець та полонинами. Корчувата (Кирчея) і Гропа.Зимою і в негоду прохід Стрімчеською небезпечний, так же як і Близницями через дуже крутий схил.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 09:00:41 13/12/2009
              Дякую, ви теж не підтверджуєте існування г.Стри(і)мческа! Не знаю як там з полониною Корчувата (Кирчея), але на рахунок урочища Стри(і)мческа усі без виключення мапи на вашій стороні:) , ну хіба що плюс-мінус згадана мною East-carpathian, на ній це просто полонина.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 18:12:49 13/12/2009
                Відверто, таких мап як East-carpathian я майже не розглядаю. Такі мапи є туристичними і реального відношення до топозамірів, чи до якихсь топонімічних досліджень не мають. Такий тип мап базований швидше за все або на мапах Генштабу, або ВІГ або на ВЗУ або КУК. Або в якійсь мірі суміш цих всіх вище згаданих.
                Лише ті військові інститутини на території Укр.Карпат мали реальні дослідження.
                Ще як варіант могла б бути якась мапа котра б була результатом топінімічного дослідження. Та нажаль такої ще не зустрічав.
                Все інше то вже похідні.
                Доречі на тій же East-carpathian мала близниця вказана в тому ж місці де і на генштабі. Лише намалювали висоту 1872 і навіть їх дві :)
                І взвагалі там стільи помилок що коментувати не хочеться.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 00:55:14 15/12/2009
                  В даному контексті мені сподобалось слово "майже":).
                  Стосовно мап згаданих інститутів по обговорюваній місцевості (за Сивулі прошу більше нікого не турбуватися- на городі бузина а...) то по них простежується трансформаціэю одних назв та повна підміна інших.
                  Власноъ назви "Мала Близниця" чи інших, споріднених з цією назвою, на хр.Урду-Флавонтуч не спостерігається (очевидно до появи Генштабівок).
                  Більше того офіційно вершина 1872 (хр.Урду-Флавонтуч) власною назвою не була і не є обтяжена нею по нині.
                  Те саме можна стверджувати за горб з вершиною 156Х (...2, ...6, ...7метрів) але лише до появи топографічних даних Ген.штабу . Зауважте (вже повторююсь), назва існує на листах "1км", "500м", та "250м", що виключає друкарську помилку .
                  Десятки ,радянської доби, років на всіх схемах туристичних маршрутів проіснувала назва "г.Мала Близниця" (в геоточці як на фрагментах схем).
                  - http://i050.radikal.ru/0912/81 /a91b4689caa4.jpg маршрут 188;
                  - http://s44.radikal.ru/i104/091 2/8b/df51c77692c2.jpg маршрут 187;
                  - http://s52.radikal.ru/i135/091 2/9d/98d436354c2c.jpg ...

                  А враховуючи те,що "Головн. управл. геодезії, картографії та кадастру при каб.мін. України"перебрало до себе картографічну спадщину СРСР по Україні , то мабуть дивним би було, якби щось тут змінилось, без вагомих на то причин.
                  Про що свідчить і "купюра" наступної топомапи.
                  http://s58.radikal.ru/i162/091 2/7f/caf66fc7d888.jpg .

                  P.S.: шкода що не бачив топомапи KuK даного району масштабу 1:750000, але суті це не змінює, адже є пізніші мапи: "WIG_інтерпретації-копії" P56_S38_4772_Rachov та є чеська 4772 М1:75000
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 07:50:49 15/12/2009
                    Чому моє "майже" так сподобалось? я щось не так написав?

                    "Стосовно мап згаданих інститутів по обговорюваній місцевості (за Сивулі прошу більше нікого не турбуватися- на городі бузина а...) то по них простежується трансформаціэю одних назв та повна підміна інших."" Не зовсім зрозумів думку. Чи то більше не дивитись у згадані мапи чи то не дивитись на Сивулі. Я ніби ні одного ні друго нікому не невязував, або ж я недозрозумів то речення.

                    "Власноъ назви "Мала Близниця" чи інших, споріднених з цією назвою, на хр.Урду-Флавонтуч не спостерігається (очевидно до появи Генштабівок)."- Якщо мова про мапи то я схиляюсь до такої ж думки. Якщо за місцеві назви то незнаю.

                    "Десятки ,радянської доби, років на всіх схемах туристичних маршрутів проіснувала назва "г.Мала Близниця" (в геоточці як на фрагментах схем)." - Цікаві схеми, таких не бачив ще.

                    "А враховуючи те,що "Головн. управл. геодезії, картографії та кадастру при каб.мін. України"перебрало до себе картографічну спадщину СРСР по Україні , то мабуть дивним би було, якби щось тут змінилось, без вагомих на то причин."- В цілому згоден. Хоча деякі зміни все ж є. Можливо то не так швидко мінятиметься, але поступ в тому напрямку є.

                    "шкода що не бачив топомапи KuK даного району масштабу 1:750000, але суті це не змінює, адже є пізніші мапи: "WIG_інтерпретації-копії" P56_S38_4772_Rachov та є чеська 4772 М1:75000" - Деколи міняє суть. Не часто, але все ж має місце коли при первиданні мап назви губляться. КУК мав три виміри на території Укр Карпат, потім їх взяли за основу для пізніших ВІГ, ВЗУ, Генштаб. І в кожному первиданні можна не зустріти деяких назв котрі присутні в попередньому. Причин цьому може бути декілька і про це можна писати окремо. Але є факти коли дійсно губились існуючі назви. Декілька прикладів.
                    г.Шумнє(е)ска, г.Урда, г.Бистра, можливо г.Бальц(з)атул., гадаю що зможу знайти і інші назви.
                    Якщо тобі цікаво подивитись район Близниці на інших згаданих тобою мапах можу викласти ф
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 20:31:22 15/12/2009
                      Сподобалось "майже" бо відверто написано.
                      Сивуля-дядько-бузина ні в якій мірі не до тебе, а те що нашкрябав під твоїм постом... ну понеділок, важкий день, постив пізно, тому особливо не розбирався і по постам розносити не став...
                      Питання за ВУЗ, що значить ця абревіатура?
                      Звичайно мені цікаво глянути як виглядав на KuK той район, і впевнитися що вершина 1569 заміряна і вперше нанесена там.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 07:52:58 15/12/2009
                    обрізало

                    Можу викласти фрагменти тих і інших мап.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:02:37 15/12/2009
                    "за Сивулі прошу більше нікого не турбуватися- на городі бузина а..."Дивує така категорична впевненість. Близницями таки називають Сивулі місцеві жителі.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 23:18:38 15/12/2009
                      Володимир Якович, ви не повірите , але я теж чув від декого з місцевих власними вухами за Сивулі, як їх називали БлизнИцями. Але ж мова йде не про Горгани.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) zanuda 08:03:38 16/12/2009
                      Так, так. Близницями ще називають дві гори на стику Міжгірського і Сколiвського р-нів :))) http://www.flickr.com/photos/3 3689026@N08/4188940167/sizes/o / А ще, може хтось ще пам‘ятає, був такий до нестями нудний фільм, котрий так і називався "Близниці" (Twin peaks) :)))
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) vasyl 21:14:59 16/12/2009
                      Близницями називають не тільки Сивулі, хоча дану назву я теж чув від місцевих. Але вперше цю назву можна зустріти здається в Горганах Гонсьоровського, де він також посилається на те, що так кажуть місцеві. Але чомусь і в ті часи на мапах була назва Сивуля.
                      Але мій комент був не про це, а про те, що пан Володимир відповів не по суті запитання, що підтвердив Едуард. Але варто подякувати йому за те, що вже не цитує витяги зі своїх описів в книгах :-)
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) zanuda 08:12:44 16/12/2009
                  А хіба була ВІГ-овська зйомка Закарпаття??? Порівнюючи закарпатську частину ВІГ-овських і КуК-івських, не знайшов жодної інформативної різниці між ними. Є відмінність тільки в графічному представлені тієї ж інформації.
        • [ смішна відповідь ] відповів(-ла) vasyl 09:54:45 11/12/2009
          Задавалось конкретне питання по Малій Близниці на Свидовецькому масиві, а отримали відповідь про те, як хтось багато знає :).
        • [ Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 18:21:16 11/12/2009
          Чому чекаєте і чому обовязково заперечення? :)
          Особисто не чув і не зустрічав в описах чи на мапах аби одну з Сивуль називали Малою Близнецею. Можливо хтось і десь так її називає сперечатись не буду.

          Раз Ви вже трактуєте назви може скажете що означає Близниця? Ще як варіант транскрипції зустрічав Ближниця, можливо така назва точніша?
      • [ Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 08:24:31 11/12/2009
        Чи э щось з цього приводу в ГЕУ "Географічна енциклопедія України", а ще краще в "Енциклопедія українознавства" .
        • [ Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 18:07:08 11/12/2009
          Ні нажаль цих книжок немаю :(. Здається в вебмайстра була "Географічна енциклопедія України" але не впевнений і не знаю чи всі томи, запитайся в нього.
          Субєктивно (я не читав цих книжок) але припускаю що в ГЕУ і в ЕУ може і не бути даних про Малу Близницю.

          Маю багато згадок Близниці в різних наукових працях, але за Малу Близницю ніц не знайшов. Згадується просто Близниця як найвища гора Свидовецького масиву.
          Серед усіх офіційних мап починаючи з 1769р. лише на мапах генштабу вказано Малу Близницю, з висотою 1566.7м що на дівденний захід від вершини 1872.0м
    • [ Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Юрко 15:54:31 11/12/2009
      на південь під Близниці 1881, біля перевалу Прислоп
      • [ Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 22:24:06 11/12/2009
        Я теж це бачив, але табличку г. Мала Близниця 1872м н.р.м. я вже більше як рік спостерігаю на відповідній вершині, ну і тут вказано
        http://www.stezhky.org.ua/karp atia_old/carp_peaks_main.htm
        цитую: Близниця Найвища вершина Свидовця, яка його замикає. Розташована в його південній частині. СкладаєтьсяБлизниця з півночі. Липень 2000 р. з двох вершин: Великої (1883 м) і Малої (1778 м)
        а вже тут
        http://www.stezhky.org.ua/karp atia_old/carp_ranges_main.htm зустрічаю:
        "на вузькому хвилястому гребені яких окремі вершини досягають 1800 м: Котел —1771 м, Стіг —1707 м, Близниця — 1883 м, Драгобрат — 1786 м, Стримческа — 1872 м."
  4. [ Попожіть вибрати GPS ] додав(-ла) ksm 20:45:00 08/12/2009 [ permalink теми ]
    Хочу придбати собі GPS . Поки зупинився на GARMIN Colorado 300 GPS, хтось користувався?
    Що можете порадити, щоб з картами проблем не було, щоб можна було доставити карту памяті і встроєної було достатньо, короче кажучи треба девайс, щоб проблем з ним було мало!!!
    • [ Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) Astrik 04:11:40 09/12/2009
      Можеш брати, проблем з ним особливих не мав. Все що ти перерахував там присутнє.
    • [ Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 10:36:28 09/12/2009
      наразі займаюсь тим самим - "хочу придбати". вагаюся між colorado 300 і oregon 300. різниця - орегон з тачскріном, вбудована антена. почитав відгуки по нету- переважно позитивно щодо тачскріну. якщо теж їх порівнював і маєш якісь коментарі - напиши, цікаво.

      і як ремарка - починаючи з колорадо підтримується формат kml, що важливо може бути.
      • [ Re: Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) Astrik 22:26:22 10/12/2009
        орегоном в поході не користувався, так вдома і біля дому. орегон і солорадо по функціоналу в загальному практично однакові. В орегона трохи більше вбудованої памяті і принцип управління відрізняється. Залишив собі колораду. Це все стосується 300-х моделей.
        Ворегона є декілька більш продвинутіших моделей, з фотоапаратом і з покращеним компасом. Як писав вище практично ніяких прблем з колорадо немає.
        • [ Re: Re: Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 22:43:57 10/12/2009
          сам гармін пише, що різниця орегон/колорадо 300 лише в тачскріні. так а чому порівнюючи обидва апарати зупинився на колорадо?
          • [ Re: Re: Re: Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) Astrik 23:14:42 10/12/2009
            е-е-е ну ходзю я в гори часто і у всі пори року. От собі і подумав що тицяти пальцями по екрану в складних умовах, особливо зимою, не надто зручно. Невідомо як довго екран буде не поцарапаний, і як сенсорний екран працюватиме на морозі. Брав з рзрахунку температуру -10С до -20С, так як в такі морози не раз попадав. Чисто субєктивні думки.
            Обєктивно на момемнт купівлі колорадо був дешевший на 20уо. Але в мому випадко то було не критично. І основним критерієм вибору стали субєктивні роздуми.
            Можливо був і є не правий. Але приладом задоволений.
            З мінусів відзначну що хотілось би трохи довшої дії апарату на комплект батарей.
            Але цілком терпимо. Для прикладу. Ввересні цього року на двох комплектах батарей йшов 3.5 дня Чорогорою. Один комплект з двох батарей був такий http://www.energizer.com/produ cts/hightech-batteries/lithium /Pages/lithium-batteries.aspx , інший ось такий http://www.energizer.com/produ cts/alkaline-batteries/Pages/a lkaline-batteries.aspx В активний період прилад був постійно ввімкнутим.
            Ще одним малокретичним недоліком, вважаю трохи заслабку чіткість без режиму підсвітки. Ні не подумай зо ніц розібрати не можливо, все досить нормально видно. Але хотілось би трохи яскравіше. З підсвіткою все ок.
            Зимою при мінус 10-15 комплекта літієвих от таких батарей http://www.energizer.com/produ cts/hightech-batteries/lithium /Pages/lithium-batteries.aspx вистарчає десь на годин 10-12 безперервоної роботи.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 11:21:38 11/12/2009
              ну власне в мене теж єдиний сумнів - про тачскрін в поганих умовах. відгуки які траплялися на очі
              - на погану поведінку на морозі не жалілися (але й позитиву на цю тему не бачив),
              - що незручно в рукавицях - не жалілися (на джойстик колорадо теж потрібно рукавиці зняти напевно)
              - хвалять швидшу доступність підпунктів меню, швидший набір тексту

              тут нагода підвернулась - в шефа день народження, і колектив не знав що подарувати. так от - чомусь дарують орегон 300)). спробую потренуватися на ньому
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) eliashyur 16:25:37 11/12/2009
                На морозі з дотиковим екраном не мало б бути проблем - переважна їх більшість працює на основі вимірювання опору (думаю в Гармінів теж). Але стосовно механічної міцності - не впевнений що він переживе сильне падіння екраном на гостре каміння... Я на свою Вісту НСх одного разу каблуком вібрама на всю вагу наступив... і нічого - жива. Крім того в поході руки, мяко кажучи, не завжди чисті. Глина з піском наприклад, при невдалому натисканні залишить слід на екрані, який буде дуже помітним при яскравому сонці. При інтесивному використанні часто захисну плівку тра міняти.
                Ще один момент - для управління стрілкою на дотиковому екрані заступається карта - треба ж пальця притулити. Ну і точність позиціювання - спробуйте пальцем в рукавиці точно, туди куди потрібно поставити стрілку (без збільшення) ІМХО.
                Шкода, шо нових Гармінів к "кнопково-дотиковому" варіанті нема...
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) yhirnyak 17:42:29 11/12/2009
                  згоден. все ж маю деяку (наївну) довіру - що гармін під своєю маркою не буде просувати безтолковий продукт. з понеділка матиму орегон в користуванні, правда в міських умовах наразі. подивлюся.
    • [ Re: Попожіть вибрати GPS ] відповів(-ла) asd008848 18:26:49 10/12/2009
      А що скажете про Dakota 20?
  5. [ Налаштування навігатора ] додав(-ла) rsumalo 21:17:46 06/12/2009 [ permalink теми ]
    Добрий день (вечір) усім . Підкажіть будь-ласка в кого-які встановлено налаштування в навігаторі в пункті "Меню налаштувань" - "Курс", а саме - який з варіантів "істина", "магнітний", "за сіткою" чи "на вибір" встановлено на "Північний полюс". І які переваги і недоліки того чи іншого вибору.
    • [ Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Alex 22:46:03 06/12/2009
      Аж самому цікаво стало (ніколи над тим не задумувався). Виявилося - по замовчуванню було встановлено - магнітний.
      Що кожен з пунктів означає - очевидно. "Істина" - стрілка компаса показує на Північний полюс, "магнітний" - на магнітний полюс (як у звичайному компасі). Для туристичних цілей різницю між цими двома значеннями ви відчуєте хіба десь на півночі Канади :) Більшість українських карт зроблені на основі генштабівок і зорієнтовані на північ по істинному азимуту (імовірно, не перевіряв), але там вже ніхто ніяких магнітних відхилень не вказує (як і системи координат чи проекції - це ж секретна інформація :))
      Не сумніваюся, що якісь карти також можуть бути зорієнтовані по лініях кілометрової сітки, причому самої сітки немає...
      "На вибір" - дозволяє встановити власне магнітне відхилення, відмінне від думки навігатора. Для чого - невідомо.
      "За сіткою" - це, якщо встановлено, що навігатор видає в якості координат не градуси, а метри в певній проекції (наприклад, UTM), і орієнтувати стрілку буде по лініях цієї сітки.

      У будь-якому випадку різниця між цими значеннями в нашій місцевості не перевищує 2-5 градуси.
      • [ Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Astrik 02:46:14 07/12/2009
        "різниця між цими значеннями в нашій місцевості не перевищує 2-5 градуси"- Прилади виробляються ж не в Україні, і для всього світу. Тому і додали можливість додати на вибір магнітне відхилення.
        Доречі на мапах генштабу вказується магнітне відхилення для певної території. Наприклад біля Дубровиці що у Рівненьській області магнітне віхилення може досягати 9грдс.
        • [ Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Alex 09:06:52 07/12/2009
          Ні, установка "Magnetic" якраз враховує це відхилення. А от "Custom" чи "User" (не пам’ятаю, як точно) дозволяє задати якесь інше значення, відмінне від існуючого.
          • [ Re: Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Astrik 09:22:11 07/12/2009
            Я зрозумів.
            В зонах магнітних аномалій магнітний компас поаодить себе непердбачувано.
            В такому разі виставлєш на північ (не магнітний) + магнітне відхилення для певної території котру задає користувач. В такому випадку компас буде показувати на правдивий магнітний полюс. ( все вище написане- моя гіпотеза :) )
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Lubкo 20:56:42 07/12/2009
              по ідеї навігатор має вбудований магнітний давач, який в зоні магнітних аномалій глючить точно так само як і магнітна стрілка.
              але то стосується суто іграшкового режиму "компас", коли на екранчику малюється магнітна стрілка :), до визначення напрямку руху (а не орієнтації в просторі) то жодного відношення не має.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Astrik 21:11:29 07/12/2009
                Тому і подумав що якщо виставити ГПС на географічний полюс, він до магнітної стрілки нібито не привязаний і визначається за допомогою супутників, то в такому разі гпс мав би правильно показувати на магнітний полюс. Але ще раз кажу то лише роздуми. Як реально, незнаю.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Alex 09:16:01 08/12/2009
                Магнітний компас в навігаторі - аж ніяк не іграшковий, а моделі з таким компасом коштують дорожче аналогічних без компаса. Він потрібний для орієнтування по напрямку руху, коли ти стоїш на місці, або рухаєшся повільно, тому що сам GPS у цьому випадку не може визначити цього напрямку і стрілка (або карта) будуть крутитися.
      • [ Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Lubкo 21:11:07 07/12/2009
        на генштабівках вказано відхилення координатних ліній від істинного і магнітного меридіанів. цікаво спостерігати, як це відхилення міняється туди-сюди на різних мапах. і не тільки по модулю, а й по знакові :)
        • [ Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Astrik 21:29:31 07/12/2009
          ну ніби на генштабівках вказують ще й з нак. Чи я помиляюсь?
        • [ Re: Re: Re: Налаштування навігатора ] відповів(-ла) Alex 09:19:28 08/12/2009
          Відхилення меридіанів від ліній сітки на різних мапах має різний знак тому, що на мапах номенклатур M-34 і M-35 ця сітка нахилена в різні боки. Вони належать до різних зон (центральні меридіани яких 21 і 27, відповідно). "Учіте матчасть..." :)
  6. [ Допоможіть знайти!!! ] додав(-ла) asd1606 21:17:30 03/12/2009 [ permalink теми ]
    Всім доброго вечора.Допоможіть знайти реальний трек злитий з Garmina з Лазещини на вершину Говерли(підйом планується за відсутності денного світла) Мій адр.andriy.lviv.dom@mail.ru Наперед дякую!!!
  7. [ "Блуд", поновлення ] додав(-ла) Tasic 19:15:38 02/12/2009 [ permalink теми ]
    Треки від Alex’a: http://www.karpaty.com.ua/gps/ tracks.php?update=2009-12-02
  8. [ "Блуд", поновлення ] додав(-ла) Tasic 20:56:16 01/12/2009 [ permalink теми ]
    Додав кілька своїх треків з літа http://www.karpaty.com.ua/gps/ tracks.php?update=2009-12-01
  9. [ Шедевр :) ] додав(-ла) Tasic 17:34:37 30/11/2009 [ permalink теми ]
    http://map.online.ua/ifrankivs k/
    Може то вже давно є, не в курсі, але переклад просто шедевральний :)
    Загвоздье - Загвіздя
    Криховци (рос И, не маю букви) - Крихівці
    Подлужье - Підлужжя
    Подпечери (рос И) - Підпечари
    Никитинци (рос И ) - Микитинці
    Подлесье - Підлісся :)
    • [ Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 21:05:08 30/11/2009
      Це яскравий приклад русифікації давніх місцевих назв.Правда, Загвіздя давно називалось знаменитим Пациковом, до якого скупі брались за копійку переганяти кози.
      • [ Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 22:23:24 30/11/2009
        Думаю що то не той випадок.
        Наскільки, я зрозумів з сату, але можу пимилятись, то не є офіційна електронна карта. Тому переклад вільний.
        Сайт двомовний. Можна бачити і укр назву обєкта і російську.
        Нібито за правилами, географічна назва - власна назва, тобто змінам не підлягає. Але треба пошукати в правописі, можливо є якісь вийнятки.
        З цим стикнешся дуже багато де.
        Ще раз можна згадати той же Лвів, Леополіс,Лємберг, Львув і ін.
        А як на рахунок уркаїнського правопису, перше що спливло на думуі- Техас, Гудзон?
        вони ж на місцевому і офіційному рівні вимовляються Тексес, Хадсон. І таких прикладів ,не побоюсь сказати, сотні якщо не тисячі.
        Гадаю що то проблема не лише в Україні, а в цілому по світу. Причиною пернесення назв з однієї мови на іншу, можливо є те, щоби було зрозумілим значееня оригінальної назви для іншої мови, країни в котрій та мапа видається. І аж ніяк не якісь політичні чи іншим мотивам, аби применшити оригінальність назви. Хоча вийнятків також можна знайти досить багато. Та ж Джомолунгма - Еверест. Та й навіть Джомолунгма вимовляється по іншому ніж так як вона пишеться і вимовляється в укр. транскрипції. Подібно але не так.
        коротше кажучи я не вірю що та проблема коли небудь вирішиться. Завжди будуть місцеві назви, будуть офіційні назви і будуть в іншомовних мапах прекладені назви.
        • [ Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:07:46 30/11/2009
          Думаю, що саме той, бо місцеве населення завжди вживало саме ці українські назви, та і на всіх офіційних документа в області вони присутні.А передавати офіційні назви іншими мовами мабуть потрібно так, як вони звучать, а не так, як хотів старший брат.Його ціль була - русифікація.
      • [ Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 22:35:42 30/11/2009
        Забув додати- помилки також завжди будуть ;)
      • [ Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Tasic 09:24:40 01/12/2009
        та до чого там русифікація.. то - неписьменність :)
        • [ Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:28:33 01/12/2009
          Придивіться до генштабівських мап. Така "неписьменність" стосується 80 проц. українських назв.Це-продовження Валуєвських указів і створення єдіного советского народа
          • [ Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 06:03:17 03/12/2009
            Якщо не секрет, звідки така статистика, 80%? Чи дійсно проводилось таке дослідження?

            На мапах Радяньського Союзу були російські назви бо російська була офіційною мовою. І деякі назви, близькі за вимовою і за значенням, так би мовити, злегка перекладались на російську.
            За польщі те ж саме було, українська-польська.
            За Чехів/Мадярів- знову те ж саме.
            Та і за Авсітії теж була така практика. Кожна країна адаптовувавла назви так, аби хоча б приблизно збереглось звучання і зміст оригінальної назви але в той же час було зрозумілим і зручним для написання і прочитання на тій мові, мові для котрої видавалась карта.
            Те ж саме і в українських картах що зображають інші країни. Ураїна - українізує, адаптовує іншомовні назви під власну "модель"- зручність вимовляння, написання, але із збережженям змісту.
            Я не кажу що все це 100%но, але це типова практика, і не лише в Союзі.
            І не варто в кожному російському слові, чи назві з тримтінням вбачати зазіхання на чиюсь свободу чи спроби щось пререкрутити на власний, російський, польський і ін, лад.
            Ще раз кажу сайт є привватним, і може не висвітлювати офіцйних назв. При такій кількості назв - зробити помилку чи то в українській чи то в російській чи то в будьякій ішій мові дуже легко. Якщо вбачаєте помилку у назвах, може варто звязатись з авторами сайту і аргументовано вказати про це. Це краще чим вішати ярлики, і казати що все зле.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:44:37 03/12/2009
              1."Звідки така статистика". Підчас роботи над мапами до путівників я відновлював русифіковані народні українські назви і одночасно враховував відносну кількість відновлених.Чи ще хтось робив таке не знаю.
              2. "За Польщі те ж саме було, українська-польська". "Та і за Авсітії теж була така практика".
              Ціллю будь-якого агресора на захопленій території є витравлення всього національного. І вони це робили. Поляки перекручували значно менше.За Австрії в Чернівцях не було вулиць, були штраси із австрійськими назвами. Хоч Австія прирівняла русинів у правах з іншими націями.А на румунських мапах не було практично українських назв. Розгляньте польські,радянські і румунські мапи.
              3."Сайт є привватним, і може не висвітлювати офіцйних назв".Діло не у сайті, автори, мабуть, взяли назви із радянських мап.Я про сайт не знаю нічого.Діло у підході агресора до підкорених народів. Згадайте: Царська Росія Валуєвськими указами (їх було коло 80 шт.) категорично забаронила українські назви і мову. Це факти! Вивчайте історію! Це була відкрита антинаціональна політика. Радянська Росія робила те ж, але приховано,дволично, підступно. На словпах вона пропагувала національну культуру, а на ділі винищувала не тільки національні мови, а винищувала фізично цілі народи.
              4."Кожна країна адаптовувавла назви так, аби…було зрозумілим і зручним для написання і прочитання на тій мові, мові для котрої видавалась карта". Очевидно, Ви маєте на увазі мову міжнаціонального спілкування. Такі мови у світі є.Але держави з такими мовами не нищать національних мов.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 23:39:11 05/12/2009
                1. "і одночасно враховував відносну кількість відновлених" дуже цікаво, матиму на увазі і зможу на Вас при нагоді посилатись.
                2. "Ціллю будь-якого агресора на захопленій території є витравлення всього національного" По великому рахунку це так і є. Це дійсне і сьогодні. Просто методи як це робиться сьогодні трохи інші як це було у попередніх століттях.
                "А на румунських мапах не було практично українських назв." - Бо це була Румунська територія. А Ви хотіли аби за авастрії чи за польщі чи на тогочасній території Румунії чи СРСР були на мапах, та й просто в житті, українські вулиці з українськими назвами?!!! Звісно, що кожна влада встановлює свої порядки і свої навви . І тим паче на власній мові. Це признак влади. І немає значення чи та мова міжнаціонального використання чи ні. Те ж саме є і в Україні? Чи Ви може знаєте де є румунські чи мадярські назви, та й не лише цих країн.
                За Вашою логікою в Криму потірбно всі назви перекласти/переробити на Турецьку чи мову кримських татар. На Українських мапах обовязково вказувати оригінальні назви і мою оригіналу. Це аби Україна з ваших слів не виглядала загарбником.

                3. Не розумію яке відношення той сайт має до агресорів. Ну взяли вони мапи Генштабу ну і на здоровя. Що не можна подавати назви російською чи будь якою іншою мовою? Гадаю якби розробники иали якісь інші точніші і детальніші джерела інформації то вони їх би використали. Не варто це так драматизувати. Зрозуміло шо хотілось би точнішого викладення матеріалу.
                Подякував що зайвий раз нагадали мені вивчати історію, час від часу це роблю.
                На жаль доступу до указів Валуєва не маю. Гадаю Ви зможете мені процитувати його укази там де забороняється українська мова і назви. Мені було б дуже цікаво про це дізнатись.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 23:53:00 05/12/2009
                4. "Такі мови у світі є. Але держави з такими мовами не нищать національних мов." Не порівнюйте сьогодення - другу половину 20ст. з попередніми століттями. Навіть сьогодні є офіційна мова країни і є мови національностей котрі присутні в тій країні. Багато де дозволено школи, видавництва, спілкування і багато інших благ, але не більше. Вся офіційна документація, спілкування, видавництво, медіа і ін. все одно здійснюється на офіційній мові. Офіційна мова завжди буде домінувати і витісняти мови інших національностей. І знову ж не бачу звязку всього цього з тими сайтом.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 00:24:14 07/12/2009
                  Я не лінгвіст, не історик, тому відносно назв висловлюю лише свою думку, думку не спеціаліста: назви на офіційних документах повинні бути такими, повинні звучати так, як їх вживає місцеве населення, на якій мові назви би не приводили.Було би корисно, якби до цього питання долучились спеціалісти. Можливо в інших джерелах це і обговорюється.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 02:51:30 07/12/2009
                    А як на рахунок указів Валуєва?
                    З того що вдалось знайти ніяких згадок про заборону мови і назв не згадується. Є згадка про заборону друкування лише освітницької літератури.
                    Якшо щось ви читали щось більше, вкажіть будь ласка посилання де ви то прочитали. Ви мене дуже зацікавили цими указами. Маю надію що мої знання історії після цього стануть трохи багатшими.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 08:02:57 07/12/2009
                      Не читав, чув декілька раз по радіо і телебаченню про заборону мови і друку в офіційних установах.
                      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 22:05:30 07/12/2009
                        Ну приїхали. Ви так ствердно посилались на ті укази і так наголошували мені на вивчені історії, а виявляється що Ви базуєте свої знання і твердження на даних масмедіа. Як на мене це не краще джерело для вивчення будь чогось серйозного.
                        Не буду стверджувати стовідсотково, все ж я не читав тих указів - циркулярів Валуєва. але можу посилатись на таке джерело як М. К. Лемке в кн. «Эпоха цензурных реформ 1859—1865 гг.» (СПб., 1904), С.302-304.). де цитуються його укази, його відношення, і тогочасні настрої влади до українознавства. Нижче лінк на фрагмент з оригіналу тієї праці
                        http://temp.karpaty.com.ua/Rep orts/Astrik/1904_Epoha%20Cenzu rnyh%20Reform.pdf
                        Дозволю сказати Вам те саме "Вивчайте історію!"
                        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 22:08:22 07/12/2009
                          щось лінк не спрацював http://temp.karpaty.com.ua/Rep orts/Astrik/1904_Epoha%20Cenzu rnyh%20Reform.pdf
                          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:30:21 08/12/2009
                            Бачу, Ви серйозно вивчаєте тему.А ж не історик і не лінгвіст, користуюсь повідомленням радіо- і телепрограм.Прте...
                            1. Сумнівне джерело - масмедія.
                            По телебаченню із повідомленнями про укази Валуєва виступали не тільки письменники і коресподенти (сумнівне по Вашому джерело), але і солідні вчені - доктори і академіки. Треба думати,що вони мали перевірені факти.
                            2.Указів було більше 80, а у приведеній Вами літературі є фактично тільки 1.
                            3. Але і в цьому єдиному приведеному указі забороняється викладання на "малоросєйском" в школах, заборонені і "малоросєйские" підручники.
                            4. Призупинено цим же указом друкування Малого Завіту на "малоросєйском".
                            У Вас ще є сумніви ?
                            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 02:27:01 09/12/2009
                              Я також ані історик ані лінгвіст. Але стараюсь знайти більш менш достовоірну інформацію і базуватись на фактах. А не на "одна баба сказала".
                              Телебачення і радіо не є джерелом інформації воно є розповсюдником інформації. Це трохи різні речі. Будь яку працю не стане ніхто розглядати якщо вона базована на даних масмедіа. Це просто смішно. Крім того. Масмедіа грають під дудку влади. Це інструмент влади для пропагування власних ідей. В залежності що вигідно владі вона може казати або правду, або прикрашати правду або брехню. Може не казати або приховувати правду. А може відверто казати брехню. І не має значення хто про це говорить.

                              А Ви нічого не наплутали слухаючи докторів? Чи всі ті 80 указів стосувались заборони української мови. І чи взагалі було їх 80. Щось надто багато указів на заборону чогось.
                              Достатньо одного що і було зроблено одним циркуляром. Я не стверджую що їх не було, просто беруть сумніви.

                              Давайте речі називати своїми іменами.
                              Чи там згадується про заборону мови як такої?
                              Чи там забороняються назви?

                              Знову ж видавництво і мова то різні речі. Крім того була заборонена лише певна література. Викладання на укр мові було забороне і до Валуєвського циркуляру. Так як в офіційних установах була дійсна лише державна російська.

                              Думаю що все це вже давно поза темою початкового заголовку. І я не можу дискутувіати далі без посилання на реальні документи. Удачі Вам.
                          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:32:11 08/12/2009
                            Боюсь, що закриють наше дискусію, як таку, що не по темі.
    • [ Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) vasyl 12:12:51 02/12/2009
      Треба звести Вас з Войткем Крукарем :). Польський фахівець 4 роки ходив в околицях Чорногори і збирав назви в місецвого населення на нову мапу Чорногори, яка орієнтовно має вийти наприкінці січня.
      Але укр. версії не буде, на жаль. Буду мати польську на продаж, але про ціни менше 40 грн можете забути - менших цін на добрі мапи в Європі просто не існує.
      • [ Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Tasic 13:20:32 02/12/2009
        Польська мапа - то не документ :) А місцеві назви і тут є кому збирати ;)
    • [ Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Tasic 23:58:26 03/12/2009
      Тееееееерти! Вже жалію, що написав цього поста.. Будь-що зводиться до політики - нудно, панове
      • [ Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Astrik 06:58:21 04/12/2009
        ш-ш-ш, зачекай ще трохи. Ще трохи подискутуєм. Нормальна балачка, ніхто нікого не ображає, все дружньо в руслі конструктивізму. А політика, так вона хочеш нехочеш та десь вилізе ;)
        • [ Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Tasic 07:11:23 04/12/2009
          У нас тут і так вже стільки тої політики, що хоч з хати не виходь, тре у гори тікати :)
          • [ Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) zubr 11:33:13 04/12/2009
            Правильно. В гори треба. Підйом в 3-й ночі - і в Карпати :-)
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 12:51:47 04/12/2009
              Я стараюсь це робити. Цього року вже 104 походи. Маю переваги: я - пенсіонер.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) Lem 21:33:17 04/12/2009
                Круто! Фактично кожний 4 день у горах. А я знову мабуть піду сам, нема навіть кого нафіг послати.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Шедевр :) ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 22:18:24 05/12/2009
                  Послати, можливо, буде нагода мене.Я також ходжу в самоті.Пишіть на мило.
  10. [ Маркування у містах ] додав(-ла) Lem 15:11:55 26/11/2009 [ permalink теми ]
    Черговий раз їду до Львова і бачу біло-зелене маркування Бібрка, поворот на Свірж, Перемишляни 491 (+ біло-жовте). Хтось знає, звідки і куда воно простягається, і де взялося?


сторінки: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · 26 · 27 · 28 · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 ·

список форумів ::: перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::