стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Мапи, навігація, GPS."   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Смішне запитання ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Давно парю мізки, де знаходиться Мала Близниця?
Все спілкування на дану тему
 1. [ Смішне запитання ] додав(-ла) Ed.ua 21:00:47 10/12/2009
  Давно парю мізки, де знаходиться Мала Близниця?
  • [ Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) vasyl 21:37:55 10/12/2009
   Півтора роки тому також досліджував то питання, тому що різні мапи по різному про то пишуть. То хіба глибше в історію копнути, то може щось знайдеться :)
  • [ Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 22:16:26 10/12/2009
   ти одразу уточнюй з яких джерел тобі потрібна інформація. А то зараз знову буде історія що правильніше місцеві назви чи офіційні документи. ;)
   • [ Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:52:43 10/12/2009
    Близницями називають Сивулі - Малу (1918) і Велику (1836) через їх подібність. Вони знаходяться на хр. Сивулі-Лопушна-БУревка. До речі, Боревка - із польського - Боруфка.Наша назва пішла від бурого кольору, який набирає рослинність на полонині осінню. А ще є Близниця В., Близниця і Близниця М. на Свидовецькому хр.Чекаю на заперечення Astrik-a/
    • [ Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 08:26:53 11/12/2009
     2 wolods@gmail.com , де знаходиться г.Стримческа і яка її висота?
     • [ Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 19:03:48 11/12/2009
      Гадаєш що під назвою Мала Близниця 1562м що на генштабі приховується назва Стримческа? Так само як однойменне урочище? Можливо така інфа буде тобі корисна. Зустрічав що позначали верхню течію потоку Тростянець як Strimcescek-Стрімчешек. А над полониною Бубуліка (не впевнений що правильно написав транскипцію) знаходиться/знаходилась полонина Тростянець.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 21:32:09 11/12/2009
       Я гадаю що власне як такої гори Стримческа не має(чи не було до недавно), але це мої суб’єктивні гадки. В неті ж г.Стримческа (не задумуючись певне по назві урочища з легкої руки нарекли ) це друга вершина Близниць з висотою 1872м , здається у Норма в таблиці теж так є. І лише один раз читаючи якийсь звіт зустрічав назву г.Стримческа, яку зв’язували з горою на захід від вершини 1872. Але в Квасах (всіх правда не питав ) її кличуть Лиса.
       По мапам крім генштабу ( до речі 1км, 500 і 250!) назву М. Близниця зустрічаємо на мапі East-carpathian але з помилково вказаною висотою 1872 (принаймі в не самій новій редакції мапі).
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 01:18:03 12/12/2009
        Я не відкидаю такої можливості існування гори Стрическа. Багато інших, неявних фактів вказують на це: азава урочища, полонини, потоку. Дуже часто за цими факторами можна знайти "загублену/забуту гору" прикладів дуже багато. Глянь на мапі околиці якоїсь гори. І в багатьох випадках ти знайдеш однойменний потік, чи плонину, чи урочище, чи інший обєкт.
     • [ Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 22:51:29 11/12/2009
      Знаю тільки урочище Стрімческа. Мабуть через крутизну називають це місце місцеві.
     • [ Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 00:41:58 13/12/2009
      Ур. (пл) Стрімчеська (Стрімческа) лежить на південно-західній стороні хр., який простягнувся від Квасів до г. Близниці (1872 ) між потоками Тростянець і Гропинець та полонинами. Корчувата (Кирчея) і Гропа.Зимою і в негоду прохід Стрімчеською небезпечний, так же як і Близницями через дуже крутий схил.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 09:00:41 13/12/2009
       Дякую, ви теж не підтверджуєте існування г.Стри(і)мческа! Не знаю як там з полониною Корчувата (Кирчея), але на рахунок урочища Стри(і)мческа усі без виключення мапи на вашій стороні:) , ну хіба що плюс-мінус згадана мною East-carpathian, на ній це просто полонина.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 18:12:49 13/12/2009
        Відверто, таких мап як East-carpathian я майже не розглядаю. Такі мапи є туристичними і реального відношення до топозамірів, чи до якихсь топонімічних досліджень не мають. Такий тип мап базований швидше за все або на мапах Генштабу, або ВІГ або на ВЗУ або КУК. Або в якійсь мірі суміш цих всіх вище згаданих.
        Лише ті військові інститутини на території Укр.Карпат мали реальні дослідження.
        Ще як варіант могла б бути якась мапа котра б була результатом топінімічного дослідження. Та нажаль такої ще не зустрічав.
        Все інше то вже похідні.
        Доречі на тій же East-carpathian мала близниця вказана в тому ж місці де і на генштабі. Лише намалювали висоту 1872 і навіть їх дві :)
        І взвагалі там стільи помилок що коментувати не хочеться.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 00:55:14 15/12/2009
         В даному контексті мені сподобалось слово "майже":).
         Стосовно мап згаданих інститутів по обговорюваній місцевості (за Сивулі прошу більше нікого не турбуватися- на городі бузина а...) то по них простежується трансформаціэю одних назв та повна підміна інших.
         Власноъ назви "Мала Близниця" чи інших, споріднених з цією назвою, на хр.Урду-Флавонтуч не спостерігається (очевидно до появи Генштабівок).
         Більше того офіційно вершина 1872 (хр.Урду-Флавонтуч) власною назвою не була і не є обтяжена нею по нині.
         Те саме можна стверджувати за горб з вершиною 156Х (...2, ...6, ...7метрів) але лише до появи топографічних даних Ген.штабу . Зауважте (вже повторююсь), назва існує на листах "1км", "500м", та "250м", що виключає друкарську помилку .
         Десятки ,радянської доби, років на всіх схемах туристичних маршрутів проіснувала назва "г.Мала Близниця" (в геоточці як на фрагментах схем).
         - http://i050.radikal.ru/0912/81 /a91b4689caa4.jpg маршрут 188;
         - http://s44.radikal.ru/i104/091 2/8b/df51c77692c2.jpg маршрут 187;
         - http://s52.radikal.ru/i135/091 2/9d/98d436354c2c.jpg ...

         А враховуючи те,що "Головн. управл. геодезії, картографії та кадастру при каб.мін. України"перебрало до себе картографічну спадщину СРСР по Україні , то мабуть дивним би було, якби щось тут змінилось, без вагомих на то причин.
         Про що свідчить і "купюра" наступної топомапи.
         http://s58.radikal.ru/i162/091 2/7f/caf66fc7d888.jpg .

         P.S.: шкода що не бачив топомапи KuK даного району масштабу 1:750000, але суті це не змінює, адже є пізніші мапи: "WIG_інтерпретації-копії" P56_S38_4772_Rachov та є чеська 4772 М1:75000
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 07:50:49 15/12/2009
          Чому моє "майже" так сподобалось? я щось не так написав?

          "Стосовно мап згаданих інститутів по обговорюваній місцевості (за Сивулі прошу більше нікого не турбуватися- на городі бузина а...) то по них простежується трансформаціэю одних назв та повна підміна інших."" Не зовсім зрозумів думку. Чи то більше не дивитись у згадані мапи чи то не дивитись на Сивулі. Я ніби ні одного ні друго нікому не невязував, або ж я недозрозумів то речення.

          "Власноъ назви "Мала Близниця" чи інших, споріднених з цією назвою, на хр.Урду-Флавонтуч не спостерігається (очевидно до появи Генштабівок)."- Якщо мова про мапи то я схиляюсь до такої ж думки. Якщо за місцеві назви то незнаю.

          "Десятки ,радянської доби, років на всіх схемах туристичних маршрутів проіснувала назва "г.Мала Близниця" (в геоточці як на фрагментах схем)." - Цікаві схеми, таких не бачив ще.

          "А враховуючи те,що "Головн. управл. геодезії, картографії та кадастру при каб.мін. України"перебрало до себе картографічну спадщину СРСР по Україні , то мабуть дивним би було, якби щось тут змінилось, без вагомих на то причин."- В цілому згоден. Хоча деякі зміни все ж є. Можливо то не так швидко мінятиметься, але поступ в тому напрямку є.

          "шкода що не бачив топомапи KuK даного району масштабу 1:750000, але суті це не змінює, адже є пізніші мапи: "WIG_інтерпретації-копії" P56_S38_4772_Rachov та є чеська 4772 М1:75000" - Деколи міняє суть. Не часто, але все ж має місце коли при первиданні мап назви губляться. КУК мав три виміри на території Укр Карпат, потім їх взяли за основу для пізніших ВІГ, ВЗУ, Генштаб. І в кожному первиданні можна не зустріти деяких назв котрі присутні в попередньому. Причин цьому може бути декілька і про це можна писати окремо. Але є факти коли дійсно губились існуючі назви. Декілька прикладів.
          г.Шумнє(е)ска, г.Урда, г.Бистра, можливо г.Бальц(з)атул., гадаю що зможу знайти і інші назви.
          Якщо тобі цікаво подивитись район Близниці на інших згаданих тобою мапах можу викласти ф
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 20:31:22 15/12/2009
           Сподобалось "майже" бо відверто написано.
           Сивуля-дядько-бузина ні в якій мірі не до тебе, а те що нашкрябав під твоїм постом... ну понеділок, важкий день, постив пізно, тому особливо не розбирався і по постам розносити не став...
           Питання за ВУЗ, що значить ця абревіатура?
           Звичайно мені цікаво глянути як виглядав на KuK той район, і впевнитися що вершина 1569 заміряна і вперше нанесена там.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 07:52:58 15/12/2009
          обрізало

          Можу викласти фрагменти тих і інших мап.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) wolods@gmail.com 23:02:37 15/12/2009
          "за Сивулі прошу більше нікого не турбуватися- на городі бузина а..."Дивує така категорична впевненість. Близницями таки називають Сивулі місцеві жителі.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 23:18:38 15/12/2009
           Володимир Якович, ви не повірите , але я теж чув від декого з місцевих власними вухами за Сивулі, як їх називали БлизнИцями. Але ж мова йде не про Горгани.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) zanuda 08:03:38 16/12/2009
           Так, так. Близницями ще називають дві гори на стику Міжгірського і Сколiвського р-нів :))) http://www.flickr.com/photos/3 3689026@N08/4188940167/sizes/o / А ще, може хтось ще пам‘ятає, був такий до нестями нудний фільм, котрий так і називався "Близниці" (Twin peaks) :)))
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) vasyl 21:14:59 16/12/2009
           Близницями називають не тільки Сивулі, хоча дану назву я теж чув від місцевих. Але вперше цю назву можна зустріти здається в Горганах Гонсьоровського, де він також посилається на те, що так кажуть місцеві. Але чомусь і в ті часи на мапах була назва Сивуля.
           Але мій комент був не про це, а про те, що пан Володимир відповів не по суті запитання, що підтвердив Едуард. Але варто подякувати йому за те, що вже не цитує витяги зі своїх описів в книгах :-)
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) zanuda 08:12:44 16/12/2009
         А хіба була ВІГ-овська зйомка Закарпаття??? Порівнюючи закарпатську частину ВІГ-овських і КуК-івських, не знайшов жодної інформативної різниці між ними. Є відмінність тільки в графічному представлені тієї ж інформації.
    • [ смішна відповідь ] відповів(-ла) vasyl 09:54:45 11/12/2009
     Задавалось конкретне питання по Малій Близниці на Свидовецькому масиві, а отримали відповідь про те, як хтось багато знає :).
    • [ Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 18:21:16 11/12/2009
     Чому чекаєте і чому обовязково заперечення? :)
     Особисто не чув і не зустрічав в описах чи на мапах аби одну з Сивуль називали Малою Близнецею. Можливо хтось і десь так її називає сперечатись не буду.

     Раз Ви вже трактуєте назви може скажете що означає Близниця? Ще як варіант транскрипції зустрічав Ближниця, можливо така назва точніша?
   • [ Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 08:24:31 11/12/2009
    Чи э щось з цього приводу в ГЕУ "Географічна енциклопедія України", а ще краще в "Енциклопедія українознавства" .
    • [ Re: Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Astrik 18:07:08 11/12/2009
     Ні нажаль цих книжок немаю :(. Здається в вебмайстра була "Географічна енциклопедія України" але не впевнений і не знаю чи всі томи, запитайся в нього.
     Субєктивно (я не читав цих книжок) але припускаю що в ГЕУ і в ЕУ може і не бути даних про Малу Близницю.

     Маю багато згадок Близниці в різних наукових працях, але за Малу Близницю ніц не знайшов. Згадується просто Близниця як найвища гора Свидовецького масиву.
     Серед усіх офіційних мап починаючи з 1769р. лише на мапах генштабу вказано Малу Близницю, з висотою 1566.7м що на дівденний захід від вершини 1872.0м
  • [ Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Юрко 15:54:31 11/12/2009
   на південь під Близниці 1881, біля перевалу Прислоп
   • [ Re: Re: Смішне запитання ] відповів(-ла) Ed.ua 22:24:06 11/12/2009
    Я теж це бачив, але табличку г. Мала Близниця 1872м н.р.м. я вже більше як рік спостерігаю на відповідній вершині, ну і тут вказано
    http://www.stezhky.org.ua/karp atia_old/carp_peaks_main.htm
    цитую: Близниця Найвища вершина Свидовця, яка його замикає. Розташована в його південній частині. СкладаєтьсяБлизниця з півночі. Липень 2000 р. з двох вершин: Великої (1883 м) і Малої (1778 м)
    а вже тут
    http://www.stezhky.org.ua/karp atia_old/carp_ranges_main.htm зустрічаю:
    "на вузькому хвилястому гребені яких окремі вершини досягають 1800 м: Котел —1771 м, Стіг —1707 м, Близниця — 1883 м, Драгобрат — 1786 м, Стримческа — 1872 м."


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::