стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Мусор. Костер или примус? ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: ти правий, тільки от "свідомих" туристів в загальній масі - може кожний десятий (в ліпшому випадку). а несвідомих можна навчити тільки ударом по кишені, і то сильним, так щоб надовго пам"яталося. але ті, хто мали би "вчити" - самі не кращі (в плані сміття і поводження з тим, що їм доручено охороняти), а зібрані на шлагбаумах гроші замість прямого призначення йдуть на горілку тим, хто їх зібрав.
І взагалі, поки людина не навчиться в першу чергу *в місті* викидати сміття виключно в смітник, а не під ноги, так само вона буде поводитися в горах.
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Мусор. Костер или примус? ]
  додав(-ла) webmaster [webmaster] 11:47:23 28/08/2006
  ти правий, тільки от "свідомих" туристів в загальній масі - може кожний десятий (в ліпшому випадку). а несвідомих можна навчити тільки ударом по кишені, і то сильним, так щоб надовго пам"яталося. але ті, хто мали би "вчити" - самі не кращі (в плані сміття і поводження з тим, що їм доручено охороняти), а зібрані на шлагбаумах гроші замість прямого призначення йдуть на горілку тим, хто їх зібрав.
  І взагалі, поки людина не навчиться в першу чергу *в місті* викидати сміття виключно в смітник, а не під ноги, так само вона буде поводитися в горах.
  • [ Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) Ombre&SHTUCHKA 12:21:28 28/08/2006
   Согласны. Но посредством этого форума, его авторитетности - мы можем повлиять хотя бы на его аудиторию.
   Надо говорить и формировать стиль поведения в горах. А каким образом это
   делать, нужно определить.
   Говерла в плане туризма лично для нашей группы уже потеряна.
   Стараемся отводить маршрут от Несамовытого. Очередь за Бребенецкулом?
   Может, уже пора признать, что ставить лагерь на любом из этих озер уже не гуманно?
   А может, наоборот, ставить надо. И на видном месте. И показывать потом всем, как обходиться с мусором, демонстративно уничтожая его?
   • [ Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) vasyl 18:04:26 28/08/2006
    Через даний форум ми можемо тільки поговорити, але результату майже не буде - свідомість треба виховувати з дитинства, і як тут вже зазначалось, з елементарних смітників у рідному місті, яких переважно майже ніде немає.
    Типова картина - підходиш до групи і просиш після себе не залишати сміття. Всі клянуться в любові до природи і, як правило, все залишають після себе.
    Якщо на вільних територіях в Горганах ми прибираємо за такими, то на заповідних територіях - це обовязок адміністрацій територій, як з ів.фр. так і закарп.сторін.
    Якщо не можуть самі прибирати, то треба цей процес ОРГАНІЗУВАТИ. Адміністрації НЕ ГОТОВІ до напливу туристів і тому сміття буде щораз більше.
    Якось мені розповідали, що десь в Європі на вході в заповідну територію видають одноразові мішки, роблять відмітку про кількість днів перебування і при виході вимагають показати кількість принесеного сміття, яке залишилось від споживання їжі. За відсутність сміття значні штрафи. Але там в силу різних способів стимулювання ходять виключно по маркованим стежкам.
    Також можна заохочувати збір сміття, але над цим треба ПРАЦЮВАТИ, а не тільки рахувати доходи, бо інакше Чорногора дуже швидко буде вся в смітті.
    • [ Re: Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) Roman 18:48:02 28/08/2006
     Ото був в неділю в Бориславі. Картина: високий обривистий беріг потічка, метрів 10 висоти, на ньому велетенська купа сміття. Зверху двоповерховий багатоквартирний будинок. Заходжу з другого боку - край обриву акуратно укріплений, до нього так протоптано, що видно туди ходять постійно.
     Це на власному подвірї!
     То що там казати про міські вулиці чи тим більше про Карпати.
  • [ Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) Юрко 12:41:08 28/08/2006
   З усіма зустрічними туристами (грибниками, ягідниками) ведеться профілактична робота на предмет прибирання сміття за собою. За результатом розмови складається враження, що співрозмовник ледве не активний поборник чистоти в горах. Ну гаразд, на Правичі, де основними генераторами сміття є місцеві, прибирати нікому, але Бребенескул... Невже в КНПП немає тверезомислячих? А ЗТШ/Дзядик, замість того, щоб лєві слупи по хребтах строчити, могли б трішки і поприбирати за швейцарські гроші.
   • [ Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) vassia 13:19:55 28/08/2006
    побрибирати ???? На це не має часу!!! А гроші ? - так от перше вересня, тре дітям купити щось до школи...жінці обновку...А так слупик закопав, фотку в звіт підшив - вислав, і вже бабло можна списувати.
   • [ Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) Ombre&SHTUCHKA 14:57:28 28/08/2006
    Да они и не будут ничего делать. Честно говоря, с "мытарями" мы
    прощаемся внизу и видим их только на выезде. А наверху, простите, никого из них не видел. Тем более, у них черным по белому написано:
    "Запрещается ставить палатки, разводить костер, отклоняться от маршрута и т.д. и т.п. Там только наши, родные восходители. Ну, еще овчаров
    несколько. А мусорье растет после каждого сезона, как грибы после дождя.

    Внизу свои проблемы. Согласны с Юрком - внизу основные "мухи" местные.
    Это, в основном, они пластиком от бутылок берега и дно потоков вымащивают. А вот наверху, простите, кроме нашего брата некому гадить.
    Не знаю кто как, а мы с женой не считаем, что по 5,40 на шлагбауме с носа мы откупаемся от выполнения элементарных правил организации и устройства лагеря.
    А были прецеденты того, что туристы организованно в виде плановой акции убирали мусор в горах, как это делают, например, дайверы на Казантипе? И
    насколько часто это нужно делать? Это, в общем, пока вопрос. Понятно,что с наскока такие вещи не делаются. Лимит свободного времени и средств оговариваются и обсуждаются заранее.
    • [ Re: Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) ksanka 15:14:32 28/08/2006
     >А были прецеденты того, что туристы организованно в виде плановой акции убирали мусор в горах?
     планувались такі акції (чит. минулорічні пости). І навіть дещо робилося. Але з другого боку - подумайте: що заважає самому, без запланованих акцій, в міру сил поприбирати і спалити зайве сміття? Хоча, можливо, для деяких смітників потрібні колективні зусилля.
     • [ Re: Re: Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) Ombre&SHTUCHKA 15:45:46 28/08/2006
      Зачастую, мы так и делаем. Когда приходим на место, мы его убираем после предшественников. Но, поверь, на Бребенецкуле уже не все так невинно. Еще три - четыре сезона и оно серьезно заболеет.
   • [ Re: Re: Re: Мусор. Костер или примус? ] відповів(-ла) sarat 10:30:03 30/08/2006
    В середині серпня був на Чорногорі і ночував дві ночі біля Дземброні вище колиби. Там сміття просто жах!!! Походив кругом стоянки і побачив альпінштоки з молодих ялинок. Оце справжнє горе для Карпат і всіх лісів України. Я взяв то все позбирав і використав для вогню, а вечором прийшли якісь лосі і зразу занили "Оні спіз... наши дрова!!!". Але довго не плакали і пішли нові зрубали - там зразу молодий ліс росте. Як на мене то найкращим захистом від сміття буде понадрукувати на принтері на декількох мовах звернення як тре поводитись, поламінувати і на всіх стоянках попрічипляти до дерев. Авось до когось і дійде. Також можна вирити ями для сміття. Також прохання інструктувати дівчат щоб вони не лишали будь-де свої прокладки з крильцями. І ще я був зустрів там геологів які теодолітом міряли місцевість. Хтось казав шо то хочуть з Дземброні до Попа Івана канатну дорогу робити а в обсерваторії готель зробити. Так шо буде там новий буковель і ходити там вже ніхто не буде. А смітя будуть самі гуцули збирати за гроші. Може хтось ще чув щось нове про ту канатку?


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::