стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] повідовив(-ла) vasyl
Текст повідомлення: В моїх коментах згадування про відсутність заборони на закриття маршрутів, вільне пересування, перила і т.п. пропонувалось розглянути в такому змісті, що необхідно створювати умови, щоб групам дійсно було безпечно і захотілось цього самим. Забороною нічого не досягнеш, як і перевіркою перед виходом. За групи відповідає керівник і буде нести за це відповідальність. Але великими групами в Європі майже ніхто не ходить і в нас це роблять теж не так багато. Ти ж дивишся на проблему зі своєї дзвіниці - спортивних туристів чи скелелазів (т.зв. тобою людей) тут одиниці і мова про них не йде.
На мою думку, щоб попередити травмування в неорганізованих малочисельних групах необхідно створювати умови, але не заборонного характеру. Для цього необхідно зацікавити рятувальні служби - їм перш за все це має бути вигідно, бо буде менше роботи. Згоден, що цим ніхто не займається і про це мало говорять. В Польщі теж зарплата рятувальників є відносно невеликою, але там також багато значить їх імідж (якщо можна так виразитись). Поки не наладиться в цій державі в верхах, нічого скоро не зміниться. З цим маємо жити і давати поради на цьому та інших сайтах
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ]
    додав(-ла) vasyl [guest] 18:43:41 20/09/2005
    В моїх коментах згадування про відсутність заборони на закриття маршрутів, вільне пересування, перила і т.п. пропонувалось розглянути в такому змісті, що необхідно створювати умови, щоб групам дійсно було безпечно і захотілось цього самим. Забороною нічого не досягнеш, як і перевіркою перед виходом. За групи відповідає керівник і буде нести за це відповідальність. Але великими групами в Європі майже ніхто не ходить і в нас це роблять теж не так багато. Ти ж дивишся на проблему зі своєї дзвіниці - спортивних туристів чи скелелазів (т.зв. тобою людей) тут одиниці і мова про них не йде.
    На мою думку, щоб попередити травмування в неорганізованих малочисельних групах необхідно створювати умови, але не заборонного характеру. Для цього необхідно зацікавити рятувальні служби - їм перш за все це має бути вигідно, бо буде менше роботи. Згоден, що цим ніхто не займається і про це мало говорять. В Польщі теж зарплата рятувальників є відносно невеликою, але там також багато значить їх імідж (якщо можна так виразитись). Поки не наладиться в цій державі в верхах, нічого скоро не зміниться. З цим маємо жити і давати поради на цьому та інших сайтах
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) akorud 19:30:26 20/09/2005
      Хм, по-моєму в нас одинакова думка про цю проблему, не вважаєш? А щодо престижу - згідний - "рятувальник ТОПР" - звучить гордо. А підробляють вони собі наприклад роботою гідами (в них потижневі зміни-червування), писанням путівників, рекламною фотографією (тобто самі фотографуються для плакатів спонсорів)
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) LIS 08:38:49 21/09/2005
      >на проблему зі своєї дзвіниці
      как всегда друг друга не услышали..
      я говорил все время в прошедшем времени, о том, как было когда то...
      да реально, если группа не проходила тест она не выпускалась на маршрут.. это к "Їх би не пустили? Як???".. не так давно лесники и спасатели встречая группу на маршруте спрашивали маршрутный лист или маршрутную книгу. если записаное не совпалало с действительным, группу "заворачивали", потому что она не имела права выходить на что то более сложное.
      теперь про взгляды на проблему. мой взгяд : ">Пуста дискусія
      ничего она не пустая.. я просто не хочу в наших горах ни провешенных веревок ни забитых костылей с цепями. И еще хочу что б люди выходящие на маршруты были РЕАЛЬНО готовы к тому, что их РЕАЛЬНО ждет". я к чему это говорил. К тому что я считаю что не надо Горы подстраивать под себя, а себя надо воспитывать, что б посещение Гор было б в наслождение. Вот и все...
      2vasyl: я уже са давно не "спортивный". Давно перестал гоняться за значками и медалями. Прости, это я опять про колокольню)))
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) akorud 12:40:06 21/09/2005
        "К тому что я считаю что не надо Горы подстраивать под себя, а себя надо воспитывать, что б посещение Гор было б в наслождение." - проблема в тому що 90% людей так не думає... А от уяви себе на місці рятівника, і в тебе є вибір - зробити місток через річку чи щодня виловлювати невдах що пробували перестрибнути і звалилися на каміння. Причому твоя зарплата фіксована. Твої дії?
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) IrishHighlander 15:41:04 21/09/2005
          Так це ж шлях найменшого опору виходить - робити те, що найпростіше і найдешевше. І повних "чайників" далеко не 90%. Більшість добре знає, куди і на що йде. До того ж мало хто ломиться кудись в безлюдні райони Ґорґан чи Мармаросів. А на Чорногорі зараз стільки туристів, що як на мене і без рятувальників пропасти не дадуть. Та й рятувальники працюють добре. Люди принаймі в Верховинському рятувальному загоні справу знають і гори люблять, і роблять справу не тільки ради зарплати. А ситуація з фіксованою не дуже великою зраплатою мені відома - сам працюю в службі технічної підтримки і зранку до ночі або з вечора до ранку терпляче допомагаю чайникам :)

          Що ж до виховання - нічого дуже неймовірно складного нема. Я сам почтаківець. Вперше в серйозному поході був 7-9 травня 2004. На Петрос чорногорський ходили, сніг був, погода погана, аметрів 500 не дійшли - вчасно розвернулись. Підготовка тоді була ніяка. За останні півтора роки багато чого змінилось. Встиг пройти пару раз всю Чорногору, Свидовець, трохи Горганами походив. В Львівській області на зимовоий Пікуй ходив, на Парашці як вдома - навіть день народження там святкував :) Позавчора з Мармаросів повернулись. Кілька раз в сольники ходив, одного разу в зимових умовах. Головне - мати бажання, трохи часу і серйозно ставитись до підготовки маршрутів і спорядження.

          А "перестроювати гори" максимально сприяючи чайникам - це все одно що боротись за безпеку руху на дорогах поставивши всюди обмеження швидкості кілометрів до 20. Щоб ДАІ на фіксовану зарплату працювати легше було.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) akorud 17:15:58 21/09/2005
            " І повних "чайників" далеко не 90%. Більшість добре знає, куди і на що йде." Повір мені - в Україні в Карпати їздить не просто мало, а дуже мало людей. Навіть порівнюючи з тою ж Польшею не кажучи вже про дальше. Уяви собі дорогу від Франківська до Ворохти (60км) повністю забиту шнурком машин в сторону гір - це тут наприклад нормальне явище перед довгим вікендом. Або черги (!) в туристичних магазинах за взуттям гірським.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) IrishHighlander 17:24:03 21/09/2005
              І це правильно - в гори ходять не тому що модно, а невелика кількість людей, які цим живуть. І серед цих людей більшість підготовлена і знає на що йде. І не треба рівнятись на Польщу. Ти ніколи не задавав собі питання, чому поляки, які мають свої Татри, так масово пруться до нас в Карпати? Думаю не в останню чергу тому. що у нас ще залишилось трохи дикої природи і горами натовпи туристів не бігають. А з розвитком інфраструктури і створенням умов для масового туристичного буму ці натовпи будуть і у нас. І ніякі рятувальники тоді не справляться. Надіюсь, що у мене тоді буде достатньо часу і грошей, щоб ходити і якісь більш дикі місця ніж "окультурені" Карпати.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) vasyl [guest] 20:16:36 21/09/2005
                Я дуже добре знаю чому до нас їздять поляки - був провідником в Горганах для польських груп. Дзень добри кожних декілька хвилин-секунд мені теж не дуже подобається. І тому у нас спільні погляди з akorud, хоч ми і не знайомі.
                Але ти не будеш заперечувати, що активний туризм стає МОДНИМ (фраза від vassia) і нікуди від цього не дінешся. Я не бачив в Ів.Франківську стільки магазинів із спортивним одягом як тепер і вони далі відкриваються. І це краще аніж пити чи колотись в підворотнях.
                Як завжди, наші влади завжди борються з наслідками, замість того, щоб це передбачити. Саме тому я полюбляю поїхати в Польщу і подивитись, як це в них - нам необхідно передбачати цей розвиток і наслідки від цього. Не можна займатись розвитком, якщо не можеш забезпечити безпеку туриста чи організувати збір після нього сміття. Тому необхідно визначити дозволені для пересування маршрути (небагато і не куди попало), ознакувати ті стежки, визначити місця відпочинку та ночівель, поставити таблиці в заповідних зонах, місця для збору сміття і т.п.
                Якщо турист не буде цього всього знати, він буде робити все що завгодно і це є небезпечним як для нього, так і для природи. Знаковані нами стежки тільки фіксують популярні ходжені маршрути.
                Для любителів диких місць - їх буде достатньо. Хочеш на дико - бери провідника. Я поляків не водив одним і тим же маршрутом і вони в захваті були, коли туди йшли маркованим маршрутом, а назад - старими мисливськими стежками.
                Притулки потрібні не стільки для заробітку, а для того, щоб можна було десь пересидіти лиху годину, а гроші платитимуть ті, кто прийшов на довший відпочинок. Кому допомогла та хатка, той сам дасть внесок (надіюсь). І ці гроші підуть на забезпечення цієї ж безпеки - маркування, відновлення інших притулків тощо - це початок для дискусії на Плісце.
                Якщо б хотілось заробити гроші, хатки не там треба було ставити, а в низинах, коло струмків та річок і з іншими умовами для проживання, як це робиться в Польщі.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) akorud 00:09:58 22/09/2005
                  " І тому у нас спільні погляди з akorud, хоч ми і не знайомі." Пропоную при нагоді зустрітися і познайомитися :-). Або тут або там.
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) IrishHighlander 11:11:28 25/09/2005
                  Ги :)) Цікаво звучить - "Хочеш на дико - бери провідника. " :))) Коли я маю на увазі дико - то це добре підготовлені і споряджені люди, які добре перед походом навіть в зовсім незанайомі місця вивчили карти та всю можливо доступну інформацію про району, мають добрі карти, надійний компас і по можливості GPS для навігації. Тобто не заблудяться самі, а якщо заблудяться, то виживуть і виберуться без стороннньої допомоги :)
                  А з провідниками - це попса...

                  А притулки і гроші... До чого ту це в поточному топіку? Ніби ніде вище не згадувалось. І на добру справу грошей, якщо вони є, ніколи не шкода. Але мені власне здається, що притулки, якщо їх взагалі десь ставити, потрібні в низинах, в долинах - щоб після походу і перед поверненням транспортом додому можна було в мальовниичих місцях обсушитись, перепакуватись і відпочити. А притулки в диких місцях типу тих же Ґорґан - як на мене зайве.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нове в надзвичайних ситуаціях ] відповів(-ла) LIS 12:36:35 26/09/2005
          2akorud: не путай мост через речку и лесницу\цепи в скалах..потому что мост по идее нужен каждому, а цепь никому.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::