стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: хм... а навыщо вам та г Жовта змою? а я кзо в Білого звернути по дорозі вздовж Яворникового потічка і вийти на полонину під Щербанем? або звернут раніше і піти по хребту в сторону г Прилука до полонини Гальчинка і потім по дорозі? або звернути пізніше і піти до пол Струмки а звідти по кордону або на щербань і по кордону?
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Re: Re: Петрос Мармароський ]
  додав(-ла) Shteel [registered] 13:17:27 10/12/2011
  хм... а навыщо вам та г Жовта змою? а я кзо в Білого звернути по дорозі вздовж Яворникового потічка і вийти на полонину під Щербанем? або звернут раніше і піти по хребту в сторону г Прилука до полонини Гальчинка і потім по дорозі? або звернути пізніше і піти до пол Струмки а звідти по кордону або на щербань і по кордону?
  • [ Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 08:34:11 11/12/2011
   Та власне. Жовта і улітку не так, щоб дуже потрібна була. Я її згадав просто як кінець траверсної дороги від Попа. Ще щось не дуже ясно з коментів, де той злосний жереп на Шербані. Там же стежка. Ну хіба що влоб брати ) А якщо для когось стежка Шербанем виглядає як тонкі смужечки над прірвою, то Петрос М буде відкриттям, коли йти Радомиром )
   • [ Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 11:15:47 11/12/2011
    <Та власне. Жовта і улітку>
    Та вродє мова про зимовий похід -з чого і я виходив, када писав про дорогу з Щербаня, яка попід однією горою в`ється буреломною стежкою і взимку при надувах може бути небезпечною.Жовта нічим не приглядна -вигляд на Ділове та Румунію отримаєте і з траверсу попід Жовтою, на яку ще дертися тра.
    Жереп не на Щербані, а перед ним, (я ж писав!)-кілька фрагментів тієї стежки я пролазив в тунелі,взимку буде важче-ібо жереп не дає снігу зфірнуватись -а обійти нема де -круті схили взимку будуть небезпечні.Додаю для топікстартера фрагмент-вирізку виду на Щербань з передвершини ПІМа з однієї панорамки з літнього походу
    http://mokrizzonni.org.ua/Uzha sy%20Shcherbanya.jpg
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 15:39:53 11/12/2011
     Взагалі, не Щербань, а - Шербан (Sherban). Не лякайте людей. Там, де є жереп - ходять тоді, коли він засипаний снігом і зверху - твердо. Де Ви там знайшли Uzhasy Shcherbanya - не доберу. Ніяких тунелів там не треба проходити, від Попа до дороги під Полонинкою йде стежка через вершини. Спуск під Полонинку - трохи крутий, але не такий страшний, яким він виглядає знизу. Він виходить на сідло, рівень якого співпадає із висотою дороги. Звідти ж піднімаються на Шербан, а не влоб. Дорога траверсна - відносно чиста. Є там пару завалів, але вона не така вже і буреломна. Ще раз: траверсом узимку не ходять! За мінімальної кількості снігу дорога виглядає, як бобслейна траса на повороті зі значнми кутом зафірнованого надуву. І йти доведеться, закручуючи гаки ) А коли снігу нема- то не зима
     • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 17:42:19 11/12/2011
      <Взагалі, не Щербань, а - Шербан (Sherban)>
      Я користуюсь генштабом.І я не краєзнавець Карпатського краю -шо ви хтіли цим сказать??
      <Там, де є жереп - ходять тоді, коли він засипаний снігом і зверху - твердо.>
      Або ви не ходили гребені з жерепом взимку(особливо на початку) або свідомо мене перекручуєте -жереп збирає сніг, але через гілчастість свою-сніг в жерепі не зфірновується -там не буває твердо в грудні то точно( смайл з язиком).
      <Ніяких тунелів там не треба проходити, від Попа до дороги під Полонинкою йде стежка через вершини.>
      Запевняю вас, шо я пролазив на стежці що йде гребенем кілька тунелів зарослого жерепа цього літа.І взагалі стежка поступово заростає -жереп шкрябав мене за лосіни.Із снігом там буде не дуже легко йти -згадую аналогічний гребеневий траверс від Шешульської безіменної вершини до Петрос Чорног.
      <Звідти ж піднімаються на Шербан, а не влоб. >
      Я не писав про підйом в лоб із дороги попід Щербанем...вам скушно, колега?
      <Дорога траверсна - відносно чиста. Є там пару завалів , але вона не така вже і буреломна. >
      Те саме..знов.І я писав про лиш одне місце буреломів (!) попід однією горою. а не всі надцять кілометрів її
      <Ще раз: траверсом узимку не ходять! За мінімальної кількості снігу дорога виглядає, як бобслейна траса на повороті зі значнми кутом зафірнованого надуву>
      І я про це ж писав (!), правда лиш передбачаючи такий характер траверсу ібо взимку там не бував, але на мєсності до цього бобслею бачив всі передумови
      Колєга -шо ви доціпались, простітє? Відпадає всяке бажання писати коли я знаю шо можу чимсь допомогти -зорієнтувати.Нафіга мені ваші екзамени, да я чайник -не скриваю -але пишу то шо ходив і бачив і лиш на рівні власного досвіду!
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) white 17:52:57 11/12/2011
       Яким генштабом ви користуєтесь?
       На Л-35-001 я Щербаня не знаходжу... Шербан є.

       пес. Раз вже є тунелі, значить скоро пустять метро! ;)))
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 19:28:59 11/12/2011
        Друзіа, ну шо ж ви? Ну помилився з навзвою, да..не знаю навіть звідки в мну засів цей "Щербань"....таки на картах нема такого-уж простітє старічка ))
        Але ж мова то не про то ;) .і вобсче -я все сказав
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 21:35:04 11/12/2011
       Ну для мене, вже не так все однозначно з цією назвою, хоч румуни і кажуть щось близьке до (Шербан) а також дивлячись на числені мапи.
       Що може означати назва Шербан на числених радяньских чи австрійських чи Жербан як от на польських мапах. Наразі пробував знайти у тих мовах значення чи якісь близкі слова що мали б зміст та давали б якесь пояснення значення цього слова. Наразі в мене нічого путнього не вийшло. Цілком приймаю думку, що або погано шукав, або, що так і є, погано або взагалі не знаю тих мов.
       З іншої сторони, якщо прийняти думку що походження назви тієї гори "наше" тобто якась варіація української мови. То в українській мові є слово щербатий, надщерблений. Взагалі, практика давати назви обєктам за їхніми характерними візуальними чи іншими ознаками є не рідкістю, можливо то навіть є типовим. І дійсно ця гора з багатьох сторін є ніби щербата, надщерблена численими скельними утвореннями.
       http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=833
       http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=338
       http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1934
       і ін.

       Крім того власне назва (Щ)ербан присутня на деяких військових мапах 30х років де вказано Scerban з зачком "v" над (S) і (c) що з чеської власне читається як Щ.
       Ще однією навіть більш цікавою мапою може буте одна угорська мапа аж 1769 року де згадується Schorban. Правда тут я не впевнений за буквосполучення Sch. Але по аналогії з іншими мовами виглядає як Щ.

       Все це, принаймі мене, дещо заставляє задуматись що до походження і власне вимови назви цієї гори.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 22:03:42 11/12/2011
        http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=833
        http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=338
        http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1934
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 15:53:27 12/12/2011
        <Крім того власне назва (Щ)ербан присутня на деяких військових мапах 30х років>
        Уррааа....я знову бєлий і пушЫстий:)) А то загнали як кабана.
        А тєрь по суті: кассно прагматичності підходу наших предків до присвоєнь назв власних географічним одиницям -так це факт однозначно доказаний вченими, якщо хтось думає шо наші предки були настільки романтичні люди, що присвоювали такі красіві на перший погляд назви урочищам-горам-озерам то він сильно помиляється.Люба географ. одиниця мала одну або кілька відмінностей чи функцій-що яскраво та точно її описували що давало змогу точно орієнтуватися предкам на мєсності.Про це більше читайте десь, от в статті-передмові до "Топонімічного Словника України" -той шо великий років десь 60-70хх.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::