стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: полонина Веснарка, лижі :) ] повідовив(-ла)
Текст повідомлення: Можга трошки детальніше про лижі ? В мене є дерев’яні Тиса ГТ з металевими смужками-кантами. Кріплення напівжорстке (з пружинками). Хочу з ними ходити взимку але для кращого контролю при спуску добавити до кріплення невеликі гачки для фіксації пружини біля п’яти.

Також була думка використовувати дитячі пластмасові лижі десь метрової довжини.

Чи чули щось таке ? Чи знаєте ще про якісь зимові походи з лижами ?
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: полонина Веснарка, лижі :) ]
  додав(-ла) lavrykslava 23:45:16 14/02/2006
  Можга трошки детальніше про лижі ? В мене є дерев’яні Тиса ГТ з металевими смужками-кантами. Кріплення напівжорстке (з пружинками). Хочу з ними ходити взимку але для кращого контролю при спуску добавити до кріплення невеликі гачки для фіксації пружини біля п’яти.

  Також була думка використовувати дитячі пластмасові лижі десь метрової довжини.

  Чи чули щось таке ? Чи знаєте ще про якісь зимові походи з лижами ?
  • [ Re: Re: полонина Веснарка, лижі :) ] відповів(-ла) IhorOs 00:27:07 15/02/2006
   То власне така Тиса й була, з окантовкою, але без гордої позначки ГТ, але думаю, шо то не настільки сутєво, кріплення таке ж. Відносно гачків не зовсім зрозуміло, але там проблема не в тому, шо пружина злітає - з цим нормально при достатній жорсткості взуття - а в принципі любий хоч трохи поважний туристичний мешт досить жорсткий, а в тому, шо "пружинки" не дають достатньої керованості лижою на спуску, хоча досить зручні власне для ходіння. То по перше. А по друге - доступні пружинки не довговічні для умов спуску, реально розтягуються за один похід - Тасік про це вже казав.
   Багато на цю тему можна почитати на форумі скитальця, чи в відповідних статтях там же, в росіян лижний туризм досить поширена забавка - http://skitalets.ru/ski/ski.ht m та http://skitalets.ru/wwwthreads /postlist.php?Cat=0&Board=snar &page=0&view=collapsed&sb=5 - якшо коротко, то все таки більшість дописувачів вважає, шо для походів по пересічній місцевості (шо досить близьке до Карпатських умов) дерево все таки неперевершене, а з доступного дерева - то старі добрі бескиди, чи та ж тиса, як один з варіантів, хоча, на жаль, бескиди поступово відходять в розряд раритетів.
   А відносно дитячих пластикових - то хіба є бажання вбитися, але як на мене, то можна зробити не настільки збоченим способом.
   Якщо ж малося на увазі просто шоби менше провалюватися під сніг - то є така річ як снігоступи, але площа дитячих пластикових для того діла явно замала. Фірмові снігоступи досить дорогі - за сотню уе, але люди умудряються використовувувати самопали, різні, навіть кусок дюралі, шо надівається на зуби кішок - почитайте розділ спорядження на цьому ж форумі..
   • [ Re: Re: Re: полонина Веснарка, лижі :) ] відповів(-ла) Tasic 08:54:21 15/02/2006
    Пружинки розтягувалися не настільки катастрофічно, щоб узагалі не кататися, але спускатися крутим схилом, тримаючі лижі постійно прямо, трохи важкувати :)
    Розтягуються вони тоді, коли на лижах намагаються виконати різкий поворот. Нога повертає вбік, а лижа продовжує їхати, куди їхала до того.
    Якби позаду кріплення був якийсь фіксатор, котрий би притискав каблук до лижі і не дозволяв би повертатися нозі, котра, по суті, фіксується тільки у передній частині черевика, то спуск був би значно комфортнішим, а пружинки би служили довше.
    При цьому кріплення перетвориться в аналог скітурного . Однак, зауважте, що повноцінне гірськолижне кріплення у випадку падіння відчепиться, а пружинки, та ще й закріплені позаду - залишаться там, де були. Тому така конструкція виглядає доволі небезпечною
    • [ Re: Re: Re: Re: полонина Веснарка, лижі :) ] відповів(-ла) lavrykslava 10:04:15 15/02/2006
     Ну та власне й мається на увазі фіксатор для п’яти. Думаю шо оптимально це прикрутити до лижі десь в районі середини каблука два гачки, за які б зачіпалася пружина.
    • [ Re: Re: Re: Re: полонина Веснарка, лижі :) ] відповів(-ла) yhirnyak 10:15:06 15/02/2006
     так в радянських пружинних кріпленнях для туризму якась фіксація п’ятки передбачена, саме з допомогою гачків.
     2 гачки кріпляться до торця лижі під п’яткою. при русі по рівному не використовуються. на підйом чи спуск пружина пропускається під гачки, т.ч. досягається певна фіксація п’ятки - напр. для руху "ялинкою" цілком достатня


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::