стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ гора Чорна Клива ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Всім доброго дня! Питання до знавців Горган: підкажіть нормальні місця для ночівель в районі гори Чорна Клива...на карті на її схилах позначені руїни туристичного притулку, чи можна зупинитись там, можливо є інші джерела, не позначені на карті? Наперед всім дякую!:)
Все спілкування на дану тему
 1. [ гора Чорна Клива ] додав(-ла) vera-199-voloshina [registered] 20:17:56 25/07/2014
  Всім доброго дня! Питання до знавців Горган: підкажіть нормальні місця для ночівель в районі гори Чорна Клива...на карті на її схилах позначені руїни туристичного притулку, чи можна зупинитись там, можливо є інші джерела, не позначені на карті? Наперед всім дякую!:)
  • [ Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) Karl 23:10:43 25/07/2014
   маєш на увазі гору висотою 1719 м? (бо недалеко є гора висотою 1249 м із такою самою назвою)?
   який у вас маршрут? 2 роки тому зустрів людей, які йшли з Чорної клеви через Руську на Братківську.. казали з Кливи до Руської сильні зарослі альпійської сосни (жереп), яки дуже важко, цю ділянку йшли 4 години і мали погані спогади. більш на сзід від Руської є дуже гарні місця - Братківська, Гропа, Дурня... може одразу туди підете? де ви хочете фінішувати і скільки маєте днів на похід?
  • [ Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) Karl 23:22:19 25/07/2014
   раджу складати ваш маршрут по вже промаркованим маршрутам.
   карти тут:

   http://www.stezhky.org/?m0prm= 71
  • [ Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) vera-199-voloshina 01:00:22 26/07/2014
   Так, саме ця гора... іти туди будемо з полонини Бладжів через перевал Столи, а далі на Братківську і перевал Околе...за жереп знаю, але це лякає не дуже, на відміну від питання води і місця для ночівель...До речі, на Дурні я була - ми там влізли в такий жереп, що це вже не є проблемою...
   • [ Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) Lubкo 16:35:42 30/07/2014
    Перепрошую за повчання, але на Дурні (через вершину) жереп - так, високий (для дівчат то мабуть важко психологічно) але його небагато - кількасот метрів може, то є дещо не співмірно з кількома кілометрами.
    Тому, ще раз перепрошую, але хтів би трішки присмирнити такі заяви як "пройшли Дурню - отже всюди пройдемо".

    А загалом - цілком поважаю і підтримую натхнення ходити жерепами! Підіть ще Буштул-Кепутами, Аршицею.. ;)
  • [ Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) Roman 02:01:30 26/07/2014
   Південно-східні Чорної Кливи траверзує дорога, яка плавно виходить на вершину. Вона по черзі іде галявинами і лісом. На одній з тих галявин, по памяті, є джерело. Точних координат вам не скажу - коли я там був, трава була ще зеленіша, небо синіше, GPSів люди не мали, а соцмережі лише зароджувалися. Але пригадую що це зовсім недалеко від вершини, як по відстані, так по висоті.

   Далі з вершини на схід стежка пірнає в жереп. Ситуація ускладнюється тим, що там ряд невеликих галявинок, і безліч довільно натоптаних стежок у жерепі. Якби всі валили по одній лінії, то би його швидше протоптали. А так... Відстань до найнижчої точки сідловини перед г.Руська - біля 3 км. Там є стовпчик N40. Долати ці 3 км будете 2-3.5 години, залежно від фізухи.

   Далі жереп рідшає, і при підйомі на Руську є джерело і місце для ночівлі (на півдорозі між сідлом і вершиною). Його важко пропустити - воно практично на стежці. Карта також вказує джерело на полонині Левковець (південніше Малої Братківської) Але я там ніґди не був - то ж ніц не скажу.

   Врахуйте також, що джерела і потоки в горах чим раз більше пересихають. Там, де десять років тому було чисте джерело - нині може бути лише болітце :(((
   • [ Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) vera-199-voloshina 02:10:16 26/07/2014
    Та ось мабуть те джерело біля вершини, про яке ви говорите "джерело 200-300 м від вершини на спуску в село Чорна Тиса, N 48.20.748, E 24.15.797"...на нього і будемо орієнтуватися, дякую за поради)
   • [ Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) Roman 02:14:22 26/07/2014
    Доповнення:
    1. На картах плутанина, я насправді забув як правильно. Отож у вищенаписаному під г.Руська мається на увазі вершина 1677, а під Мала Братківська - вершина 1703. Так, як на сучасних картах написано.

    2. Дурня має траверз із півночі-сходу. Там майже немає жерепу.

    3. Руїни притулку, якщо це ті що на північ від Чорної Кливи, виглядає що дуже сильно падати треба до них
    • [ Re: Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) vera-199-voloshina 02:34:13 26/07/2014
     Дурню нам треба було брати не траверсом, а через вершину...але то таке...а руїни притулку дійсно дуже низько, отож вони тим і не подобаються...спускатись багато...
  • [ Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) ILC 13:40:54 26/07/2014
   недавно був в тих місцях. якщо є навігатор, можу скинути координати і частини треків.Вода є дуже часто. Літо дощове, проблем з орієнтуванням, водою і ночівлею немає на даному маршруті.
   • [ Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) vera-199-voloshina 17:57:30 26/07/2014
    Буду дуже вдячна за інформацію! Можете скинути на пошту vera-199-voloshina@mail.ru. Власне сподівання і були на те, що цього літа проблем з дощами у Карпатах немає, на відміну від минулого...
  • [ Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) trek 11:53:51 27/07/2014
   Був там цього року вперше і надіюсь востаннє. Це не Мармароси чи Свидовець з грандіозними масштабами і краєвидами куди хочеться ходити постійно. Сходите - оціните.
   • [ Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) Karl 12:27:41 27/07/2014
    в альпійці видимість краєвидів, напевно, не дуже. але із Братківської, Гропи, Дурні - чудові краєвиди - від Чорногори і Свидовця - до половини всіх Горган (треба лише назви гір вірно ідентифікувати). у західній частині хребта є чудової краси місцевість, малознищена... дуже раджу туди піти.
    • [ Re: Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) sobashko@gmail.com 00:06:48 28/07/2014
     Місця для ночівлі паоблизу Кливи Чорної:
     !.На полонині Погарській. Вода коло колиб. Мона купити молоко, сир. Добиратись із Яені.
     2. На закинутій полонині Штиришорі. Тут можна отаборитись коло руїн притулку-сторожки. Вода поблизу в потоці. Добиритись через Бистрицю-Річки, або Поляницю (Буковель)-Довгу-Плоску. Марути детально описані і на мапах зображені в путівнику «Гірськими стежками Карпат» В.Собашко. 2006.
   • [ Re: Re: гора Чорна Клива ] відповів(-ла) vera-199-voloshina 00:39:55 28/07/2014
    Ну про те, що туди нічого ходити, то спірне питання...у всьому є свої переваги і недоліки...йти треба, тим паче, якщо саме тудою прокладено наш маршрут:)


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::