Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах,
які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення
про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення:
невідповідні тематиці форуму чи сайту,
рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику,
будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
нові повідомлення: - свіжіші за дві доби; - одну добу; - 6 годин
- старе повідомлення.
[ Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ] повідовив(-ла) - Текст повідомлення: Можливо то вже обговорювалось, тому прошу не ображатись якщо повторююсь. Чому взяли за вимір віддалі, точніше час між двома пунктами? Кожен ходить порізному, один швидше інший повільніше. Все ж вказкуючи віддаль у метрах-кілометрах, завжди будеш реально знати час проходження тієї чи іншої ділянки. Все спілкування на дану тему
<<< до початку теми <<< [ Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ]додав(-ла)Astrik16:42:59 07/05/2010 Можливо то вже обговорювалось, тому прошу не ображатись якщо повторююсь. Чому взяли за вимір віддалі, точніше час між двома пунктами? Кожен ходить порізному, один швидше інший повільніше. Все ж вказкуючи віддаль у метрах-кілометрах, завжди будеш реально знати час проходження тієї чи іншої ділянки.
[ Re: Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ]відповів(-ла)zubr20:24:10 07/05/2010 Особливо точно вказують відстань гуцульські кілометри :-)
2 км з гаком - це може бути і всіх 10.
А коли гуцул каже, що йти одну годину - це означає, що він хоче принаймі перед туристами бути трішки "героєм". Бо турист витратить на цей шлях 3 години і буде думати: "Який той гуцул моцний хлоп, за годину цю дистанцію проходить" :-)
[ Re: Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ]відповів(-ла)vasyl14:52:39 08/05/2010 Так ми даємо і кілометраж (віддалі) і приблизний час переходу між ключовими точками на шляху.
Чехи дають тільки відстані, швейцарці - тільки час (напевно із-за складності терену) - кожен виходить із власних підходів.
Я тільки не зрозумів яка пропозиція від тебе - подавати тільки кілометри? Читаючи поставлений нами час переходу мандрівники забувають дивитись на відстані? :).
Виходячи із власного досвіду - догодити всім НЕМОЖЛИВО!
[ Re: Re: Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ]відповів(-ла)Astrik09:15:20 09/05/2010 Для мене особисто зручніше читати кілометри і метри. В разі вказання часу - невідомо котрий час взято за еталон. Пропозиції, та тут вибір не широкий. Хоча якщо вказується кілометраж і час тоді немає що і пропонувати.
Хоч це трохи не втему цього посту але ще хотів уточнити, які дані беруться за основу при вказанні висоти гори? ГПС, чи карти, Якщо карти то які?
[ Re: Re: Re: Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ]відповів(-ла)vasyl09:35:05 11/05/2010 Уточнені висоти напевно подані на мапі Центральні Горгани і беру їх наразі. По інших районах напевно треба використовувати генштаб тому що мапи ВІГ будуть більш неточними. ГПСу вірити не дуже варто - він не може бути основою, так як його дані залежать від багатьох зовнішніх факторів.
[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Осмолода - Молода - Яйко - Горган ]відповів(-ла)Astrik17:48:48 11/05/2010 За ГПС власне тому і питав. і з тобою згодин що до того що дані ГПС багато від чого залежать
За карти, можливо варто брати дані лише з Гештабу?
Чого так кажу? Ми не знаємо звідкм взяті висотні дані на мапі горган. Чи мапа Центральні Горгани будувалась на власних тригонометричних вимірах? Майже впевнений що ні. Тому мапа Горган вже є похідною від якихось інших мап - чи то ВІГ, чи то Генштаб чи ще якихось. А як так, то великий шанс що на таких мапах буде так звана накопичувана помилка. Крім того так як мапа Центральні Горгани є туристичною то не відкидаю варіанту що на ній може бути симбіоз висотних даних - чого не вдалось знайти на генштабі взяли з віг. В такому разі буде каша. Тому радив би брати для такої справи першоджерела. Тобто ті маппи котрі будувались на основі реальної топозйомки і реальних топовимірів.