стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Хребет Добошанки ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Народ! Чи доцільно брати після Добошанки і Ведмежика щей Пікун з Полєнських, а потім скидатися в Бистрицю? Якщо так, то що там твориться?
Все спілкування на дану тему
 1. [ Хребет Добошанки ] додав(-ла) Nitroglicerin [registered] 10:12:03 02/02/2009
  Народ! Чи доцільно брати після Добошанки і Ведмежика щей Пікун з Полєнських, а потім скидатися в Бистрицю? Якщо так, то що там твориться?
  • [ Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) german 10:52:39 02/02/2009
   Маршрут надзвичайно цікавий, але й, водночас, складний. Взимку траверс Добошанка-Пікун-Полєнський класифікується як альпіністський маршрут 2Б категорії складності. Не раз ходив ним - взимку гребінь може бути льодовим і потрібні кішки. От і на цих вихідних їдемо, тож про сніжно-льодову ситуацію зможу розповісти по поверненню. Фото і опис маршруту тут: http://karpaty-tour.org.ua/fot ogallery/thumbnails.php?album= 23
   • [ Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) zanuda 05:20:29 03/02/2009
    Підсніжники шикарні, кобіта - ще ліпша.
    Тіко альпіністську 2Б не замітив :)
    • [ Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) german 10:54:20 03/02/2009
     "А як не бачиш того лиха, то все здається любо й тихо..." (с) Фото не передає реальної картини: штормовий вітер й крижані схили. Тай до Пікуна й Поленського ми не дійшли. А там кішкі й льодоруб явно би знадобилися!
     • [ Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) climber 11:30:51 03/02/2009
      опису маршруту не знайшов. ще таке питання - чи можна вписатися в 3 дні по Добошанці зимою і чи доцільні лижі на підходах.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 16:50:44 03/02/2009
       Люди!!! Схаменіться! Якшо треба льодоруб і кішки, то це ше не означає, шо маршрут 2Б, тим більше альпіністський. Він взагалі пішоходний! Нема там ніц складного, абсолютно! В карпатах взагалі альпінстські маршрути, і то дуже теоретично можна найти на Мармах, якщо схотіти! Якась 2А-2Б! А і забув Петросівський кулуар, для камікадзе, вроді в народному класифікаторі шось середнє між 2Б-3А! Альпінізм, як такий в українських карпатах, це маразм!!!
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Strange_R 19:10:56 03/02/2009
        Друже, ти занадто категоричний )
        але за "народний класифікатор" і "середнє між 2Б і 3А" дякую, повеселив )))
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Sunrise 19:16:27 03/02/2009
         та чого... є глузд в його словах
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Strange_R 22:14:36 03/02/2009
          Глузд є. Але хочу уточнити:
          Категорійні альп. маршрути в Карпатах виключно снігово-льодові, відтак - особливо залежні від погодніх умов. Якщо дуже поталанить, то й на Говерлі можна попрацювати не тільки з льодорубом\кішками, але й з бурами і перилами.
          а в плані підготовки до високих гір зимові Карпати - то є надзвичайно корисно, бо альпінізм - значно ширше поняття, аніж висота, ходьба в кішках чи лазання по скелях...
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 01:09:30 04/02/2009
           Згодний, як тренувальний майданчик для сніжно-льодових занять для новачків зимові Карпати незамінні!! І я починав з говерляни))) Весело Було)) Але сходивши в карпатах "народну" 2Б я б, бувши новачком не став хвастатися на якихось альп. зборах в великих горах, що ходив двійку)) Не та то двійка! Абсолютно! За альп. маршрутами треба їхати: скельні - Крим; льодово-сніжні, скельні, мішані - Кавказ, Алай і далі поки стане грошей) А про те твоє визначення альпінізму як широкого поняття: згоден на 200%))
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) german 11:08:32 04/02/2009
       От завдяки таким горе-критикам український альпінізм і є в занепаді. Цю класифікацію не любителі видумали, а федерація альпінізму, але через насміхання та суперечки так і не затвердили. Водночас, у російських довідниках є затверджені альпіністські маршрути у зимових Карпатах. Тож, якщо якісь москалі приїдуть у наші гори, то їм це буде зараховано, як альпіністська категорія, а своїм українцям - зась: їдьте до москалів на Кавказ та й ходіть на категорію!
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Sunrise 11:53:50 04/02/2009
        Не думаю що хтось заради якоїсь одинички чи навіть двійки "а" приїде в Карпати аж з іншої країни :)
        Всі ці маршрути карпатські дійсні і у ФАіС України, отримують ж значки тут.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 12:06:26 04/02/2009
        Для тих, хто мріє про звання альпініста - справжній альпінізм починається вже після отриманого 2 розряду, або хоча б трієчки + висота більше 4 тисяч. До цього моменту - це розминка, підготовка і задоволення власних амбіцій.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 12:09:29 04/02/2009
        "От завдяки таким горе-критикам український альпінізм і є в занепаді" - вже надто просте визначення серйозної проблеми.
        Несерйозний коментар.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 22:59:11 04/02/2009
         Так, значок я теж отримував тут, під Говерлою! на заросляку, і перше сходження в звязці робив на Пожижевській, і спирт з льодоруба тут пив, і кішки перший раз тут вдів! Але наголошуй ПЕРШИЙ РАЗ ТУТ! Після кавказької двійки, наші здаються не те шо одиничками, а якимись (-1). Український альпінізм є в занепаді! Бо порозвалювалися клуби! А федерація, сама, нічого не може зробити! Тим більше фінансувати цей, мяко кажучи, недешевий спорт!
         Можливо так сильно критикую, бо три роки підряд їжджу на Кавказ, і минулого року сходив першу 4А! Було важко! Можливо тому Карпати й здаються ніякими, щодо альпінізму!
         Те, що вони досить лавинонебезпечні, згодний, але якшо притримуватися мінімальної техніки безпеки при підйомі(спуску) по лавинонебезпечному схилу, а бо просто не заходити на них, то вся небезпека зникає, а з нею і складність, бо саме через небезпечність сходження лавин, селів Карпатам дають альпіністські двійки, трійки))
         Займайтеся люди!!!!! Альпінізм це здорово і круто)) Хоч і небезпечно!)))
         Цитата: "Скелелазання, це небезпечний вид спорту, який може привести до важких травм, чи навть летальних випадків............. Ну й шо з того"))) Ходіть в гори)
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Strange_R 00:24:50 05/02/2009
          Я не хочу придиратись до слів, але порівнювати треба явища одного порядку. В порівнянні з "одиничкою" - хоч на Говерлу, хоч на вдвічі вищий пік Брно, - двійка (тим більше перша в житті, тим більше "Б") буде яскравим откровенням. Тим більше, скельна двійка в порівнянні з зимовою карпатською одиничкою.
          Я не знаю, чи переглядали останнім часом класифікатор, але "трійок" в Карпатах не було. Але, що заважає тобі з досвідом 4А сходити зимову карпатську 2Б, а тоді вже проводити паралелі з високими горами. А то виходить, що маршрут є, а альпінізму чомусь нема.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 00:40:38 05/02/2009
           В даний момент?! Катастрофічна нестача часу! а спробувати звичайно можна! Мене вже навіть зацікавив цей маршрут! Зимою там не був) Тре буде якось спробувати. Може й справді то шось класне.) Дякую за пораду) І прошу вибачення якшо когось образив своїми дописами, схожу, подивлюся, і тоді буду казати шо на мою думку то є!
           Але в великих горах все якось простіше з класифікацією: Джан-Туган як був 3А 40 років тому, так і лишився! А сідловина Ельбруса як була 2А, так і тепер така сама, тільки те шо більш, вибачте на слові, засрана!
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 09:57:22 05/02/2009
          <Бо порозвалювалися клуби! А федерація, сама, нічого не може зробити!>
          А чому в інших країнах немає федерації, а альпінізм є ? :).
          Чому в інших країнах немає федерації туризму, а туризм є :).
          Клуби можна створювати і без федерацій, але треба, щоб
          1. Захотілось обєднатись для досягнення спільних цілей в клуби.
          2. Підтягнути та навчити молодих
          Причина в людях, які створюють самі собі та іншим життя, а не федерації. Федерації для тих, хто хоче управляти і тому створює таку систему. Було б менше наверху керівників стало б можливим через легалізовані офіційно клуби звертатись до держави (відомства, міністерства, адміністрації) напряму і отримувати кошти на конкретні справи, а не взагалі. Тому що взагалі - то бездонна бочка. Маєш добру обгрунтовану ідею- подавай і отримуй на це кошти - так має працювати система.
          Просто стара система розвалилась, а нова не сформувалась - бо нікому то поки не потрібно - ані вверху, ані внизу. Внизу ще немає критичної маси тих, кому це потрібно і вони не готові впроваджувати нову систему. Плюс людська лінь та очікування халяви - а може само щось чи якось впаде?!
          Щодо альпінізму в Карпатах - на мій погляд, тут має співпасти дуже багато умов, щоб можна то назвати альпінізмом для розряду. Значки - то для заохочення і не більше. В більш високих горах переважно не сезонна кваліфікація! Тому там є альпінізм. В Карпатах - карпатизм :).
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Roman 10:40:54 05/02/2009
           До всіх: панове, у вас настільки багато ентузіязму :)
           Адже всі були в Карпатах і не раз і в різні пори року. І всі виділи, що воно таке. Ну яка різниця, чи то назвати "одиничкою", чи "двійкою", чи "шестіркою"? :)
           Ну яка різниця, чи нас назвати туристами, чи альпіністами, тим більше шо (спостерігаючи за тенденціями вмирання української мови) ті слова і так вмруть за кілька років. Натомість будуть "трекери", "бакпакери", "клімбери", тощо... :)
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 22:57:45 05/02/2009
            Та так, головне шоб люди ходили! І хай краще будуть туристами чи альпіністами, ніж матрацами) Я тільки за! а Карпати, це дуже класно) Добре шо є! Бо звичайно шо далеко не в кого було б бажання чи змога їздити кудись за тридевять земель, шоб побачити сніг в червні))) Хай живуть Карапати!
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) ya_borman 22:53:28 05/02/2009
           це точно.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 18:10:47 10/02/2009
           до vasyl: дещо не погоджусь з тобою щодо федерацій. Вони є за кордоном.
           Проводяться числені змагання по льодолазанню, скалелазанню, гороходженню - це все прерогатива федерацій котрі виробляють правила, стандарти, несуть відповідальність. Багато відомих виробників спорядження співпрацюють з такими федераціями, так як останні виробляють стандарти, і просто дають поради щодо покращення технічного спорядження: мотузки, карабіни, щлямбури, льодобури, кішки, льодоруби і т.д.
           Аби не бути голослівним ось сайт міжнародної федерації UIAA http://www.theuiaa.org/ по cкалелазанню-гореходженню членом котрої окрім української федерації горопідкорювачів Ukrainian Mountaineering Federation (UMF) є ще близько 70 інших національних федерацій, асоціацій, клубів.
           ось список: http://www.theuiaa.org/federat ions.php
           • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 20:47:40 10/02/2009
            Зустрічні запитання - на якій основі вони працюють і щось я не чув у нас федерації горопідкорювачів. Була альпінізму, туризму, а горопідкорювачів? Я можу погодитись, що вони потрібні, але виникати мають через потребу знизу - клуби обєднуються та делегують їм певні повноваження, які перевіряються час від часу. У нас все створювалось у зворотньому порядку, власне як і вся владна вертикаль. Повноваження делегуються, але про відповідальність відразу забуваються :(. Я навіть чув, що посада коштує певних грошей - так можна довести будь-яку хорошу ідею до абсурду.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 20:59:11 10/02/2009
             То таки федерація альпінізму, а не горопідкорювачів в Україні. А це далі без коментарів, здогадуючись про реальний стан речей...
             • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 21:12:26 10/02/2009
              на заході слово alpinism для альпінізму вживається дуже рідко, це слово в більшості використовується на пострадянському просторі.
              В більшості використовоється Mountaineering, Mountain climbing, Hiking.
              Дослівно Mountaineering я переклав у попередньому пості.
             • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 21:27:50 10/02/2009
              Питання функціонування федерацій, асоццацій, клубів то вже інше питання. І у кожній країні є свої нюанси/проблеми що до цього. В той же час такі організації існоють не лише в Україні чи у країнах бувшого СРСР.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 21:00:26 10/02/2009
             це і є федерація альпінізму і скалелазення україни.

             НАЦИОНАЛЬНАЯ ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ УКРАИНЫ - ПРЕЗИДЕНТ - СИМОНЕНКО ВАЛЕНТИН КОНСТАНТИНОВИЧ
             тел: 234-81-96
             електронна адреса: svk@ac-rada.gov.ua

             Це я так переклав Ukrainian Mountaineering Federation
             Mountaineering- ходження/лазяння по горах
  • [ Re: чи можна вписатися в 3 дні по Добошанці зимою і чи доцільні лижі на підходах ] відповів(-ла) german 15:33:12 04/02/2009
   Взагалі-то питання дописувача не стосувалося категорійності маршруту... Навіть взимку за умов більш-менш нормальної погоди реально пройти з двома ночівлями. Можливі перешкоди: льодовий гребінь (потрібні кішкі, бажано льодоруб або палиці), глибокий сніг (суттєво сповільнює рух, бажані снігоступи), лавинна небезпека (краще не йти взагалі). Лижі доцільні на підходах, але більшу частину маршруту доведеться нести на собі. Першу ночівлю краще робити у підніжжя Довбушанки (якщо йти з боку Яремчі), тоді другу ночівлю можна зробити на полонині між Пікуном і Поленським. Наступного дня доцільно піднятися радіально на Поленський та й спускатися у Бистрицю попи озеро.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::