стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Запитання до Tasica ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Ви знавець ведмедів,що мешкають у Карпатах (читаючи попередню тему). Чи можна натрапити на ведмедів на Малому Горгані, Довбушанці (чи Добошанці), Сивулі ?
Все спілкування на дану тему
 1. [ Запитання до Tasica ] додав(-ла) Carpatian Tourist [registered] 11:00:19 10/04/2008
  Ви знавець ведмедів,що мешкають у Карпатах (читаючи попередню тему). Чи можна натрапити на ведмедів на Малому Горгані, Довбушанці (чи Добошанці), Сивулі ?
  • [ Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) Tasic 11:56:33 10/04/2008
   Ні, я не знавець ведмедів, я просто їхні сліди бачу регулярно на Мармах, а самих бачив тільки у зоопарку, тьху-тьху :)
   Там є місця, де їх більше, тому що людей - менше. Відповідно, тварини себе почувають там, мабуть, вільніше
   Щодо інших місць - не знаю. Якщо компанія 4-5 чоловік, то у загальному можна себе почувати безпечно (так фахівці стверджують). Але спеціально йти у гості до них (згадані місця в районі Петроса) у той час, коли їжі менше, мабуть не варто :)
  • [ Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) komaruk 15:21:51 10/04/2008
   Вибачаюсь, запитання було до Тasica, але тут і я можу прокоментувати. Два роки тому йшли на сивулю з боку Осмолоди. Від хатки в ур. Лопушна і ледь не до самої вершини бачили ведмежі сліди різних калібрів. А нижче, на підході до хатки, бачили взагалі сліди, по довжині ледь не такі, як моя стопа (42 розмір) і мало чим менші в ширину. Ведмеді в Горганах є, але спеціально до них "у гості" йти ніхто не збирається. Якщо вас хоч троє, ведмідь зійде з дороги. Хіба будете до нього приставати)))) А на рахунок часу, коли їжі менше - той період десь в середині квітня має закінчитись.
   • [ Re: Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) zhyvoy 18:19:52 10/04/2008
    Ну раз пішла така тема, також всунусь...Переважно территорія одного мішки десь 10 км., але враховуючи те що їх залишилось в Карпатах дуже мало(останні дані меньше 100 шт. на укр теріторії Карпат) може збільшитись. Тому робим висновок, що майже біля кожної вершини є ведмідь. В Горганах їх може бути і більше, меньше людей ходе, але знайомі з Осмолоди, бачили ведмежа біля осмолодської вишки. Як бачимо незавжди в дикіх місцях. На Сивулі постійно знаходив сліди в долині Бистрика(на хребтику між х-том Горган і Сивулським). А що його боятись доки сам не побачиш;), головне ненайти на нього несподівано бо він сліпий, а слух та нюх і мішкі добрий, занюхає за кілометри. Удачі
  • [ Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) jean 10:50:30 11/04/2008
   Бачили медведя, а потім і медведицю з малими на спуску з Свидовця до Усть-Чорної, в травні, саме тоді розумні люди кажуть їх найлегше зустріти, бо малих в світ виводять.Але читав в якійсь розумній книжці, що в історії не зафіксовано ЖОДНОГО випадку нападу ведмедя більше ніж на 3 людей.Тому якщо вас є багато то проблем не мало б бути.
   • [ Re: Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) KJaR 16:20:05 11/04/2008
    На одного, напевне, також. Принаймні живих свідків не лишалося. ;)
   • [ Re: Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) Нормалайзер 20:41:46 11/04/2008
    не вірте непевним книжкам
    якщо ведмедиця вирішить, що малим загрожують не двоє, а троє - атакує без роздумів

    я знайомий з чоловіком, який був у значно більшій групі, атакованій ведмедем. Так, це - не карпатський випадок. Але я більше вірю в те, що характер західно-саянських та карпатських ведмедів різниться значно менше, ніж реальність та інфа, якій ви дуже необережно довіряєтесь

    не в кількості справа, повірте. ні ви, ні ведмідь не бажаєте взаємної зустрічі. але якщо це таки стається... (навіть не знаю, що далі казати. Я дивився ведмедеві увічі двічі. І щодного разу не робив того, що кажуть робити. Тікав, раз з броцаком на плечах, раз - загубив. як тікав і куди - не знаю. Дуже неприємно. До всирачки. У прямому значенні цього слова)
    • [ Re: Re: Re: Запитання до Tasica ] відповів(-ла) Tasic 22:57:37 11/04/2008
     минулого року було повідомлення про те, що у Румунії ведмідь вбив людину. У групі було багато людей (чи не 2 десятки. Пробачте, якшо перекручую трохи). Напав без вагомих причин. Його відігнали. А потім він повернувся і людини не стало. Так шо теорії - теоріями, аа ведмідь книжку не читав


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::