стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Може передусім про поперекові стежки, а також про схилові біля блукаючих потічків.

Дивовижно, але більше двох таких "болотець" бачив на, як мені здалось, дуже людному шляху з с.Квасів і до т.Заросляка.
Одне (десь на пол. Скопєська після г.Шешул) вразило тим, що хтось не пожалів сили й натхнення, щоби нарубати й втопити в багні купу галузок з кущів вище. За них, до речі, довелось чіплятись при "форсуванні". А ще вразило те, що пара парубків, що йшла на годину раніше не змогла виділити пару хвилин, щоби вичовгати патиком русло для струмочека, яке би пропускало воду повз багнище вниз по схилу.
Я розумію, що таке незацементоване :) русло може бути нетривким, але невже якщо кожен так зробить (нехай це буде хоч раз на пару днів), то стежка не стане кращою???А значно більше мене здивувало, що на крутому схилі з під-Говерлової г.1762 люди допустили щоби струмочок тік дорогою... (крутий схил, розмоклий грунт..., а там де йому вдалось трохи підсохнути - потрісканий: вода і там була). Дивно, бо там, схоже 100-ня людей йде щоранку з т.Заросляка. Не один, мабуть, ковзався на багні??? І жоден не зміг виділити кілька хвилин щоби "вказати" потічкови правильний шлях? Чи палиці в будь-кого не було???

Не розумію, чому ні?
Врешті-решт: найкращий відпочинок - зміна роботи. Зняв наплечник. Побавився з водою (багном :)). І стежка стане кращою. Навіть якщо більше там не йти, то може хоч би розраховувати, що й ще хтось в іншому місце так зробить?
Все спілкування на дану тему
 1. [ Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] додав(-ла) Bobua [registered] 22:38:26 20/06/2011
  Може передусім про поперекові стежки, а також про схилові біля блукаючих потічків.

  Дивовижно, але більше двох таких "болотець" бачив на, як мені здалось, дуже людному шляху з с.Квасів і до т.Заросляка.
  Одне (десь на пол. Скопєська після г.Шешул) вразило тим, що хтось не пожалів сили й натхнення, щоби нарубати й втопити в багні купу галузок з кущів вище. За них, до речі, довелось чіплятись при "форсуванні". А ще вразило те, що пара парубків, що йшла на годину раніше не змогла виділити пару хвилин, щоби вичовгати патиком русло для струмочека, яке би пропускало воду повз багнище вниз по схилу.
  Я розумію, що таке незацементоване :) русло може бути нетривким, але невже якщо кожен так зробить (нехай це буде хоч раз на пару днів), то стежка не стане кращою???  А значно більше мене здивувало, що на крутому схилі з під-Говерлової г.1762 люди допустили щоби струмочок тік дорогою... (крутий схил, розмоклий грунт..., а там де йому вдалось трохи підсохнути - потрісканий: вода і там була). Дивно, бо там, схоже 100-ня людей йде щоранку з т.Заросляка. Не один, мабуть, ковзався на багні??? І жоден не зміг виділити кілька хвилин щоби "вказати" потічкови правильний шлях? Чи палиці в будь-кого не було???

  Не розумію, чому ні?
  Врешті-решт: найкращий відпочинок - зміна роботи. Зняв наплечник. Побавився з водою (багном :)). І стежка стане кращою. Навіть якщо більше там не йти, то може хоч би розраховувати, що й ще хтось в іншому місце так зробить?
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Roman 10:56:28 21/06/2011
   Ви не повірите, я таким займався. Коли мав років 3-4, у нас на подвірї були великі калюжі, і я проколупував рівчачок до каналізаційного люка, і дуже тішився коли вода туди стікала. Але з віком чомусь покинув то заняття.
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) white 13:47:41 21/06/2011
   (2)бобюа:
   от тільки б не перестаратися з осушуванням... нє?
   Кеп, в Карпатах хватає роботи і без меліорації

   гав. якщо це акція, то пишіть відразу повну інформацію: організатори, спонсори, умови участі, призи... і т.д., але якщо це ваші роздуми на тему "***", то бдл думайте в якомусь одному форумі, а не у всіх відразу.. ОК?
   Не сміти!
   • [ Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Bobua 12:47:28 22/06/2011
    > Кеп, в Карпатах хватає роботи і без меліорації

    от і добре: кожен знайде собі до смаку :).

    Напр., мене не приваблють т.з. "притулки" (навіть коли я дуже мерз в ногах при -5...-7 в травні з 1кг спальником, то у мене не з’явилось бажання перейти кількадесят метрів до одного такого в Скол.Бескидах; бо він здавався мені "курником для людей"). Я навіть намет не ношу. Одна з причин - надто закрито порівно з тентом. А хочу бачити гори.
    Але комусь треба - хай робить "притулки". Раптом і мене допече :)

    Сухі газузки на ялинах, що вилазять на дорогу й заважають йти, кожен, нмсд, обламуватиме за бажанням і за моживостями похідної палиці.

    Збирати чуже сміття, яке, нмсд, є
    1) "індикатором бидлодоступності" місцини,
    2) натяком для людей, що смітники вже переповнені
    - теж мене не приваблює, поки не вирішено питання як тим зібраним дошкулити саме засмічувачам.. шоби дійшло!

    А хтось може хоче погратися з водою роблячи добру справу - то я й пишу, що то справа дійсно потрібна (нмсд, мокрі ноги влітку, то не біда, а от якщо набрати крім води ще й багна зі "стежки", а полокатись ніде, то це таки неприємно :(((). А десь послизнутись і гепнутись - теж радості мало.

    > це акція, то пишіть відразу повну інформацію: організатори, спонсори, умови участі, призи... і т.д., але якщо це ваші роздуми на тему "***", то бдл думайте в якомусь одному форумі, а не у всіх відразу.. ОК?

    Звиняйте, не знав правил оформлення акцій :)
    Нехай так:
    1) орг: сам мандрівник :)
    2) спонсор: ... нуууу, напр., мене хмарка закривала від Сонця, коли я закінчив біля однієї з баюр і пішов далі :). Також спонсорами мож назвати інших осушувачів стежок.
    3) умови: залежать від обставин, але як вже було зазначено вище: участь мож брати з 3-4 річного віку :)
    4) призи...: якщо знайдете щось (камінчик, тощо) в багні - Ваше.
    Ця тема лише в форумі http://www.karpaty.com.ua А хіба є якісь обмеження на її поширення???
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) zubr 15:12:29 21/06/2011
   2 тижні тому знайомі "осушували" стежку біля Несамовитого. Просто носили великі каменюки і складали по заболоченій стежці. Більше 20 чоловік брали в цьому участь
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) svalavec 14:55:48 22/06/2011
   Ви явно посягнули на глобальне. В Карпатах деколи зустрічаються туристи які реально не спроможні маленьке чуркало розчистити а не те що відвідні канали рити. Років з 4 назад при підйомі на Братківську з боку Околів, за якигось 200 метрів від вододілу два здорових, як ви виразилися, парубки, в півторачку корком (!) черпали воду з джерельця. Ми з товаришем не могли дивитися на таку дідву, він взяв патичок, я широкий камінець і за 15 хвилин джерельце було готове.
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vasyl 06:37:02 23/06/2011
   Знову словесний роздуми - як би то зробити щоб нічого не робити :). Може б хтось зробив а я б пару слів знову написав?!
   Я власне вчора займався з групою іноземних волонтерів відведенням води в тих же чузоземних горах. Не буду писати де саме щоб не давати приводу роздувати тему в іншому напрямку. Але приїду за пару тижнів і напишу.
   Але маю пряме питання - виявляється не всі роботи можна і треба робити волонтерським способом. І якщо пересічний турист твого гатунку весь рік важко пряцює і заробляє гроші аби у відпустці ходити по осушених та прочищених стежках, то чи не буде він готовий надати якусь не дуже суттєву для нього сумму коштів аби воду з тих стежок відводили спеціально навчені на це люди?
   Власне питання можна поставити ширше - якщо навіть у багатій країні держава не дає коштів на облаштування шляхів для активних туристів, то чи готові ці вибагливі туристи надавати фінансову допомогу для їх облаштування? Який річний внесок кожен готовий віддати для того щоб ці шляхи ставали кращими? Звісно його імя буде зазначене на дошці благодійників :).
   • [ Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Roman 10:59:46 23/06/2011
    Ну якщо ці люди розєднані - то буде балаган, кожен робить хто хоче.
    Значить - треба їх обєднати у спілку, організацію, товариство. Тоді надані кошти підуть (у кращому випадку) на облаштування офісу, закупку оргтехніки, і друк брошур :)
    Звичайно, можуть бути винятки, але то всього лиш винятки...
    Як це роблять іноземці?
    • [ Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vassia 14:32:41 23/06/2011
     50 баксів
    • [ Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Bobua 15:53:15 23/06/2011
     > Значить - треба їх обєднати у спілку, організацію, товариство.

     Люде!!! Ви якось захопились :).
     Кажу ж, що для одного осушування пересічного болітця на наймасовішому типі стежок: "одноколійній" стежці :) досить зусилль 1 (одна шт. :)) мандрівника впродовж лічених хвилин (більше - то вже хіба задля розваги).
     Єдине, що, нмсд, тре: повторювати ці дії після дощів або й просто через кілька днів. Тобто ПОТРІБНА ДОБРА ВОЛЯ БІЛЬШОЇ К-ТІ МАНДРІВНИКІВ (саме тому тема колись була в "акціях" :().

     п.н.
     НЕ ТРЕБА ПРОКЛАДАТИ ТРУБУ ПІД СТЕЖКОЮ :)))) Потім буде нецікаво взагалі ходити в гори :(
   • [ Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Bobua 15:35:42 23/06/2011
    еее, то схоже мені (ліній по висоті екрану нема :()?

    Тоді дещо незрозуміло, що там за "звинувачення", бо крім отих двох описаних місцин, які я "водовідводив" :))), то ще й пару раз "потренувався" в тому поході на поперековій дорозі г.Шешула (але там і так мож було пройти чи легко проскакати по каменюках, тому то не рахується :)).
    Чи мо тре було ВЕЛИКИМИ буквами писати, що то саме я їх розчистив і хочу "меморіальну табличку" :)))). Та ще й метрові фоти для доведення оприлюднювати??? :). А чи не перебір то для справи на 5хв?

    Бо мова ж не про про зміну русла сильного потоку (такої потреби не існує, бо такі потоки чистять себе самі - там нема й бути не може багна). Фактично тре перекрити лише крихітний стумочок до "заплави", бо він ні до чого: потекти вниз не може, бо не проб’є собі русло, а зате "трясовини" :) наробить на рівному й закритому для стоку - що й загрузнути мож.
    • [ Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vasyl 22:15:54 23/06/2011
     Справа не в 5 хв, а в створенні системи догляду за шляхами, яка включає не тільки водовідведення. Ви ж вважаєте себе на роботі фахівцем? Зате мабуть вважаєте що робити щось в горах мабуть розуму не треба- це погляд з київського офісу?.
     Знову багато писанини замість того щоб дати коротку відповідь.
     Тільки Юра дав конкретну відповідь про можливі внески. Вести ж дискусії з демагогами мені не цікаво.
     Щодо того як тут це робиться буде детальний опис і пропозиції, але по поверненні.
   • [ Re: Re: те до теми: розчищення стежок. ] відповів(-ла) Bobua 16:17:02 23/06/2011
    > Власне питання можна поставити ширше - якщо навіть у багатій країні держава не дає коштів на облаштування шляхів для активних туристів, то чи готові ці вибагливі туристи надавати фінансову допомогу для їх облаштування?

    А це, й дійсно, вже інша тема.

    Дехто писав, що поляки їдуть в наші гори, бо в них надто вже все впорядковане. Хіба це не так?

    Що ж стосується розчищення стежок в У., то виникають сумніви чи є на цьому форумі люди яким то тре?
    Згадайте: раніше хтось (зд., Телман) намагався відмовити Вас навіть від маркування (мнсд, то вже перебір :)).

    Припускаю, що ті хто хоче розчищені (від завалів) стежки їздять на Боржаву, Говерлу й т.п. От вони би з радістю вхопились за якесь нове місце (як то було написано на іншому форумі людиною, що їздить з Києва в Борж на одну добу!!!: "порядком поднадоєла") й наношували би сміття вже туди... :(

    Тому я і радий, що є складні стежки, бо мені приємніше саме тоді, коли тиша й спокій, і не шастають цілі натовпи, а трохи сміття - лише як нагадування, що екосистему Землі ще таки тре рятувати (напр., на початку травня від Майдану до Сколе 4 доби було цілковито безлюдно).
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Bobua 15:40:46 23/06/2011
   А от цікаво, що далі буває з тим "розчистками"?
   Якраз того дня, як на Говерлу, розмоклою стежкою (не всюди :)) пішла сотня дітей, там гриміло, а потім і дощило на околиці.

   Як швидко водовідвід замулиться, а вода змиє блокуючі камінці й знову потече не туди?

   Питання передусім, до тих, хто часто ходить однією дорогою і відводить з неї зайву воду.
   • [ Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vasyl 14:24:13 24/06/2011
    Чому я не сприймаю Ваші роздуми - тому що то все тріпологія в стилі нашої влади. Ви пропонуєте те саме, що займатись ямковим ремонтом на дорозі і тому саме наші дороги є такими. На мій погляд, у всіх справах має бути професійний підхід. Це не означає що нам треба закатати асфальтом наші стежки, але є вже інший досвід, коли фахівці займаються стежками як і будь-якою іншою роботою, Тоді фахівці визначають що робити в кожному конкретному випадку з даною ділянкою а вже волонтери, при чому не завжди безоплатно, виконують цю роботу під наглядом досідченої людини. Так набувається і волонтерський досвід! І потім ці люди вже можуть вчити інших.
    Немає проблеми для природи якщо стежками ходять одиниці, але коли 1000 осіб подумає пройти тим самим шляхом що і Ви, то це вже становить проблему для стежки і природи. Тому підхід до всякого роду осушувань має бути розумним і врівноваженим щоб менше завдати шкоді природі і тим організмам які там живуть і хочуть жити.
    • [ Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vassia 23:37:56 24/06/2011
     жирний +
    • [ Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) telman41 21:52:15 25/06/2011
     Пане vasyl, а чи не здається Вам, що все-таки не у всіх справах потрібний профессіоналізм? Особливо, у тому що стосується відпочинку? То вже трохи занадто. Як би Ви поставилися до того, що ввечері, біля багаття, на пропозицію трохи поспівати під гітару хтось скаже : Та що ви, це ж непрофесійно, навіщо це вам, ви ж не вмієте співати. Давайте краще заплатимо гроші, викличемо зараз професійну групу з Франківська, яка вміло заспіває і заграє вам будь-яку пісню, навіть за зовсім невеликі гроші, навіть не по тарифу, а на наші добровільні пожертви?
     Звичайно, я пам’ятаю, як ви казали, що і місцевим жителям на щось потрібно жити. Але навіщо тоді їхати в гори взагалі?
     • [ Re: Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vasyl 21:41:23 07/07/2011
      Те що Ви написали по-простому називається - доколупуватись до слів та виразів. Змішали духовне і матеріальне і рахуєте це аргументом??? Чи Ви теж, як агроном, з радістю зутрінете в посадженому Вами полі жителів великих міст щоб вони займались с/г?
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) telman41 22:10:50 11/07/2011
       Але я не буду мати нічого проти, шоби виділити жителю міста ділянку в десять соток, аби він міг там в своє задоволення вирощувати якісь рослини з допомогою лопати і сапи, а не сучасного комбайну , трактора і купи спеціалістів. То є відпочинок, а не робота, і в гори, наприклад, я, їду теж відпочивати ( відпочивати активно, а не їздячи в автобусі по маршруту , лежачи на матрасі і обідаючи в ресторані). За цим не треба далеко їхати. Досить вже є парків з асфальтованими доріжками, штучними водоспадами і скелями.
  • [ Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Bobua 13:01:42 07/07/2011
   Оскільки пропозиція чомусь викликала щось... незбагненне :), то вирішив дати фоти.
   Напр., того, як незручно йти Скопеським попереком на цьому шматочку:
   http://imglink.ru/show-image.p hp?id=381bbf20c8f1484a138b28b8 8abdfca0
   і того, наскільки просто виправляти проблему не калічачи кущі, а лише пустивши воду повз:
   http://imglink.ru/show-image.p hp?id=90a4c8703d25e02af4cb8bac 30499dbf

   А ось говерлянська :) вода потекла під "сотні ніг" вправо:
   http://imglink.ru/show-image.p hp?id=608a77a0155cf9f185b2413d ac8db9fd
   а зліва - очевидне вирішення проблеми (не лише мандрівникам, а й, власне, самій Горі - бо нащо їй зайві ями, вичовгані ногами в болоті?).

   Втім, мені от подумалось, що багато людей ходить в гори в чоботях до колін і звісно ж мої пропозиції їх, мабуть, роздратували :). То вже звиняйте :). Звісно ж тема стосується лише тих, хто мандрує у легкому взутті.
   • [ Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) vasyl 21:46:44 07/07/2011
    Ваші фото підтверджують тимчасовість вирішення проблеми. Добрий дощ зрівняє ваш рівчачок і вода знову піде стежкою!
    Почекайте трохи і я покажу на фото як це робиться краще. Матеріал зможу подати ближче до кінця місяця тому що його є багато.
    • [ Re: Re: Re: Озерцьо-болітця на стежках. Може тре їх осушувати? ] відповів(-ла) Bobua 13:25:30 11/07/2011
     Нмсд, набагато краще якщо "Добрий дощ зрівняє ...рівчачок і вода знову піде стежкою!", аніж якщо той дощ дістанеться до вже розмоклої землі саме на стежці. Тобто, "тимчасове рішення" добре не лише більшою зручністю в сухий час, а ще й тим, що дає змогу підсохнути основній стежці й, відтак, стати захищенішою від зливи.

     От передивляюсь фоти підоверлянської стежки. Важко точно визначити, але схоже, що глибина її завелика (навіть для такого "пасажиропотоку").

     То ж я й намагався повідомити людям, що варто присвятити 2-3хв для такого тимчасового рішення.
     Але якщо той тимчас.результат будь-кому не потрібен, то звісно нема сенсу звертати увагу на такі "дрібниці" під ногами. Гумаки по коліна і їхні сучасні "мембранисті байстюки" --- поможуть всюди :) ...


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::