стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Гроза ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Дерево розщеплено знизу вверх більш як на 10м. http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;2503/
Не раз зустрічав в лісі такі розщеплені дерева, деколи бувають обгорілі. Часто зустрічається таке хребтом Матахова, як йти на Високу. Якось там пересидів сильну грозу на серпантині перед вершиною, повертаючись назад, побачив прямо біля стежки, в суцільному лісі, свіже розбите блискавкою дерево.
Так думаю, що від удару блискавки волога в дереві закипає і розриває парою на такі штахетини. Якщо знаходитись поруч то мало не буде. Тобто блискавка лупить не тільки на відкритих місцях, а і у суцільному лісі.
Напевно під час грози потрібно сходити з хребта на схил.
Все спілкування на дану тему
  1. [ Гроза ] додав(-ла) victour 14:20:27 26/03/2009
    Дерево розщеплено знизу вверх більш як на 10м. http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;2503/
    Не раз зустрічав в лісі такі розщеплені дерева, деколи бувають обгорілі. Часто зустрічається таке хребтом Матахова, як йти на Високу. Якось там пересидів сильну грозу на серпантині перед вершиною, повертаючись назад, побачив прямо біля стежки, в суцільному лісі, свіже розбите блискавкою дерево.
    Так думаю, що від удару блискавки волога в дереві закипає і розриває парою на такі штахетини. Якщо знаходитись поруч то мало не буде. Тобто блискавка лупить не тільки на відкритих місцях, а і у суцільному лісі.
    Напевно під час грози потрібно сходити з хребта на схил.
    • [ Re: Гроза ] відповів(-ла) Strange_R 18:31:17 26/03/2009
      Під час грози під деревами ховатись не можна. Особливо в полі під поодинокими. До стовбурів не притулятись ні в якому разі. Також це стосується і всіляких схованок в скелях, камінні, нерівностях рельєфу - до схилів не притулятись. Сидіти трохи осторонь.
      Будь-які засоби радіозв"язку потрібно вимикати.
      • [ Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) Kys 20:31:13 26/03/2009
        почитав даний пост і згадав таку от передачку як "Розбивачі Міфіф" по діскавері крутять, так от там вони тестували куди бють випадкові електричні заряди (така собі заміна блискавки), ставили і в дану установку мобільний телефон (включений і виключений) і по статистиці вийшло що телефон ніяк не впливав на даний експеремент. Того от напрошується питання - а де правда ? Чи таки притягує мобільний телефон блискавки аж на стільки ? За рації знаю - притягують.
        • [ Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) Roman 00:05:45 27/03/2009
          Блискавка шукає собі найкоротший і найглеший шлях, аби пробити повітря (діелекрик).
          А впливати може кілька факторів.
          Найсуттєвіший - згущення ліній ел. поля коло будь-яких виступів.
          Менш суттєві - збільшення провідности повітря як за рахунок автоелектронної емісії (будь-який метал), так і йонізації (випромінювання телефона). Проте на практиці, думаю що їх вплив мізерний.
          • [ Re: Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) victour 09:00:22 27/03/2009
            На комент під фото - не раз бачив саме таку картинку, лиш розщеплено. А те що займається, згорає майже повністю. Найшов давнішу картинку розщепленого і підсмаленого бука http://io.ua/8562612
          • [ Re: Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) Lubкo 11:29:08 27/03/2009
            Романе, але чи ел. поле напружується біля гострих виступів будь-яких предметів, чи тільки провідників? хоча, насичена соком деревина для статичних зарядів також є хорошим провідником...
            про моб. телефони і радіостанції абсолютно згідний, що неважливо, ввімкнений дівайз чи нє, а важливо що є тонка гостра антена... крім того, хоча радіостанції працюють на нижчих частотах (менша іонізаційна дія) але на порядки потужніші, що в сукупності з громіздкою антеною робить їх дійсно набагато небезпечнішими, ніж стільникові телефони.
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) Roman 17:26:58 27/03/2009
              Гм...
              Ну так на хлопський розум - поки не гримне, струм не тече. Тому провідність несуттєва, достатньо навіть невеликої.
              Якшо поряд стоять металевий і деревяний патик однакової форми - то бахне у той котрий вищий (якщо не враховувати менш суттєві фактори).
        • [ Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) avatorl 13:45:04 27/03/2009
          Не впевнений, що їхній експеримент відповідає реальним умовам, які виникають в горах в грозу...
    • [ Re: Гроза ] відповів(-ла) Lubкo 11:42:54 27/03/2009
      між іншим, питання: чи є великі дощові краплі (як під час грози) свідченням того що атмосфера іонізована?

      також на підходах до Високої (Матаговом з боку Осмолоди) спостерігав грозу десь аж над рівниною (приблизно над Калушем). нас тільки трошки заділо краєм хмари з якої сипало такими здоровенними краплями. незнаю, можливо це чисто психологічно, але відчувалось напруження. на деякий час постояли на стежці у жерепах у роздумах рухатися далі вверх чи звалювати вниз. атмосфера була вкрай нестабільною - все так і вертілося, то прояснювалося то знов затягувало важкою задухою. чесно - було страшно, але звалювати сильно й не було куди - воно застало нас зненацька а ми вже добряче набрали висоту над лісом. але якось згодом заспокоїлось, перестало гриміти і неспокійні напружені вихори перетворилися в млявий туман, який на підході до Ігровця розвіявся.

      ото ж бо й питаю, чи свідчить розмір крапель про рівень іонізації (ймовірність грозових розрядів)?
      • [ Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) avatorl 14:03:38 27/03/2009
        http://meteoweb.ru/phen035.php
        потужні хмари (по висоті) = великі краплі = більша ймовірність грози
        • [ Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) Lubкo 12:32:36 30/03/2009
          дякую, моцна стаття, багато нового для себе дізнався )
    • [ Re: Гроза ] відповів(-ла) rstm 11:54:51 27/03/2009
      На День Незалежності ночували в наметі біля с.Луквиця на аеродромі. Гроза в ту ніч була така, що земля під наметом двигтіла. Зранку побачили, що за 50м від нас блискавка влучила в сосну на вершку якої була причеплена шкарпетка (вказівник вітру) на металічному флагштоку. Розкол такий самий як в Віктора на фотографії, дрібніші уламки (3-5кг) деревини розкидало в радіусі 10м.
      • [ Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) KJaR 13:59:12 28/03/2009
        а якби з собою носити дугу від палатки бажано чим подовшу і під час грози за метрів 30-50 вкопувати перпендикулярно в землю в якості громовідводу, думаєте помогло б?
        • [ Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) TRAVEL 19:38:40 28/03/2009
          Ага помогло. Рятувальникам по орієнтиру було б легше знайти що залишилось...Блискавка не передбачувана і ніхто не знає куди гепне. Зверніть увагу,що в деякіій місцевості блискавка бє по верхушках дерев і буквально розщепляє їх на дощинки, а на Попі мармароському лупить по жерепу.От і вгадай куда їй заманеться гепнути. По крайній мірі дотримуватись старих правил і шанс досить великий що все минеться.
          • [ Re: Re: Re: Re: Гроза ] відповів(-ла) квв 01:19:27 30/03/2009
            Літом 2007 року гроза нас застала біля Петросу. Блискавки ніразу не попали у вершини. Одна навіть десь внизу в річку попала. А інша метрів 100 від нас. Так шо, дійсно, їй ліпше знати, куда бити.
    • [ Re: Гроза ] відповів(-ла) akorud 23:53:28 28/03/2009
      Блискавка лупить по найменшому опору. Найменший опір - там де найбільша іонізація поділена на відстань. А іонізація найбільша там, де найбільша неоднорідність електричного поля (виступи, вістря, і т.п.). А поле під час грози постійно є (див. вогні святого Ельма). Ввімкнена радіостанція ефект підсилює але не думаю що суттєво.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::