стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Мапи, навігація, GPS."   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ потрібна карта Боржава в JPG ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: потрібна карта Боржава видавництва"АССА" в JPG.
також потрібна карта із Полониною Руна того ж видавництва в JPG.
Все спілкування на дану тему
 1. [ потрібна карта Боржава в JPG ] додав(-ла) Karl 03:04:37 23/06/2015
  потрібна карта Боржава видавництва"АССА" в JPG.
  також потрібна карта із Полониною Руна того ж видавництва в JPG.
  • [ Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) SLV 10:59:12 24/06/2015
   А як на рахунок того, що це інтелектуальна власність "АССА"?
   • [ Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) Karl 15:56:25 24/06/2015
    значить по твоєму виходить, що якщо 2-є осіб ідуть по карті в карпатах, то один із них, який її не купив порушив інтелектуальні права видавця карти і значить КОЖЕН в поході має мати куплені карти із зазначенням району походу?
    карта - це продукт колективного використання.
    мені потрібна електронна версія щоб спланувати вдома місця ночівлі в поході і місця нобору води.
    пропоную за ці карти інші карти на вибір.
    • [ Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) SLV 16:58:20 24/06/2015
     Напиши Василю Гутиряку - він є правовласником. Цікаво - що він скаже з цього приводу....
    • [ Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) vasyl 17:32:39 24/06/2015
     Бачив запитання від початку але не хотів втручатись - тепер прийдеться раз пішли розборки :).
     Карта куплена особою для власного використання. Вона може робити з нею що завгодно (паперовою) і спільно використовуватись в поході - останній процес абсурдно контролювати.
     Але Ви вже просите скан (відтворення карти), який не є Вашим, тим самим провокуючи власника скана на порушення умов купівлі карти. По іншому - якщо Ви зісканували карту (маєте JPG) то можете нею користуватись скільки завгодно, але... без права передачі цього скана і тим більше в публічну сферу. Здається саме так трактується законодавство про авторські права.
     Тобто всі скани фрагментів різних карт, які так часто виставляються на форумах, фактично порушують законодавство, тому що на картах написано - "жодна частина карти не може бути передана чи відтворена в будь-якій формі будь-яким способом без письмової згоди суб’єктів авторських прав".
     Напевно правники можуть краще прояснити чи сканування для власних цілей можна назвати "відтворенням", але контролювати це не реально тому тут немає про що сперечатись.
     • [ Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) SLV 17:53:50 24/06/2015
      Взагалі є така штука Ex.UA... Ввести "Карти Карпати".... Руна точно є. Зклейка ГШ 500 м. Ще на Рутрекері щось було.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) vasyl 19:15:55 24/06/2015
       Щодо завантажень на подібних ех.ua. Мені доповнили у видавництві, що в ганьбленій нами Росії існує спеціальний підрозділ в міліції, який відслідковує тих, хто виставляє навіть фрагменти авторських творів без згоди власника. Там досить легко через провайдерів знаходяться того, хто виставив і далі по повній програмі.....виходить дуже дорого і пропадає далі бажання! В нас це поки залишається проблемою власника...
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) crash 08:30:12 25/06/2015
        Розмови про інтелектуальну власність трохи не в тему. По друге електронні версії мали б продаватися комлекті з паперовою картою
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) vasyl 10:48:56 25/06/2015
         Я не починав цю тему, але роз’яснив суть - дискутувати на цю тему в Інтернеті собі дорожче бо у кожного своя правда, яка залежить від рівня його знань.
         Щодо електронних версій то мабуть варто було б дослухатись до Вашої пропозиції, але з нашої сторони це буде просто благодійністю, тому що воно нам не окупиться, а тільки створить проблеми для нервової системи :). Захист даних версій коштуватиме суттєво дорожче аніж сама карта.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) SLV 15:38:14 25/06/2015
          Для загального просвітництва можливо би було викласти карту в якості 80 dpi, що дало б змогу для загального вказування на клаптях роз"яснювати людям шлях, але для навігації було б не дуже чітким.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) Юрко 11:18:42 25/06/2015
         Стосовно використання у власних цілях:

         Стаття 25. Вільне відтворення творів у особистих цілях

         1. Допускається без дозволу автора (чи іншої особи, яка має авторське право) і без виплати авторської винагороди відтворювати виключно в особистих цілях або для кола сім’ї попередньо правомірно оприлюднені твори

         Це означає, що людина вправі сканувати придбану ним карту і користуватись цифровою копію у власних потребах та потребах сім’ї. Так само до особистих потреб можна віднести - показати другу під час походу. Але не передавати. Не виставляти на форумах чи файлообмінниках.
       • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) Юрко 11:15:14 25/06/2015
        Стосовно відтворення фрагментів на форумах - то варто звернути увагу на ч. 1 ст. 21 Закону України "Про авторські і суміжні права" ( http://zakon3.rada.gov.ua/laws /show/3792-12/page ):

        Без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов’язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення, допускається:

        1) використання цитат (коротких уривків) з опублікованих творів в обсязі, виправданому поставленою метою, в тому числі цитування статей з газет і журналів у формі оглядів преси, якщо воно зумовлено критичним, полемічним, науковим або інформаційним
        характером твору, до якого цитати включаються; вільне використання цитат у формі коротких уривків з виступів і творів, включених до фонограми (відеограми) або програми мовлення;
        (цитата - порівняно короткий уривок з літературного, наукового чи будь-якого іншого опублікованого твору, який використовується, з обов’язковим посиланням на його автора і джерела цитування, іншою особою у своєму творі з метою зробити зрозумілішими свої
        твердження або для посилання на погляди іншого автора в автентичному формулюванні)

        Це означає, що форумлянин вправі просвітити іншого зацікавленому на рахунок маршруту за допомогою відсканованого (сфотографованого) ним фрагмента карти в обсязі, що потрібен для такого пояснення. І вказати автора обов’язково.

        Стосовно відтворення карти в цілому: див. ч. 4 ст. 21:

        Без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право),
        але з обов’язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення, допускається відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або інше публічне повідомлення творів, побачених або почутих під час перебігу таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою;

        В даному контексті я вважаю, що закон дозволяє публікувати повністю зменшений зразок карти для публікації його у мас-медія для ознайомлення.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) vasyl 16:59:39 25/06/2015
         Здається ми ще жодного разу не робили зауваження тим, хто викладав фрагменти карт для пояснення маршруту. Видавництво буде проти в разі виставлення якісного скану і тоді буде писати власнику сайту.
         Я припустив варіант і дякую Юркові що виклав свою точку зору - ще й тому що скільки правників, стільки і думок :). А скільки тих думок і без правників...
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) TRAVEL 16:07:16 26/06/2015
          А хто користується картами Генштабу, на яких написано "СЕКРЕТНО" -посадити треба.. Пише-"Карта зроблена на основі генштабівських карт". У вас є дозвіл Генштабу?
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) Karl 18:11:50 30/06/2015
           я так розумію, що "так зв генштаб" "надав" платно чи безплатно картографічну основу видавцям. та й "секретність" після певного року зняли на певний масштаб, бо то вже анахронізм.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) vasyl 23:33:08 30/06/2015
           Про секретність вже відповіли. Картооснова давно куплена чехами офіційно в росіян. Якщо б Ви уважно все переглядали, то помітили б що перше авторське право за чеським видавництвом.
           Я з однодумцями займаюсь подальшим детальним дослідженням території і вносимо зміни в куплені в чехів картооснови (право на видання). Тому від Генштабу СРСР (неіснуючої держави!!!) на наших картах в основному залишились тільки горизонталі, які, кажуть, що можна згенерувати і самостійно.
         • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: потрібна карта Боржава в JPG ] відповів(-ла) Karl 18:25:26 30/06/2015
          василь, велике превелике щиросердне спасибі вам і колективу за чудові карти. кращого по карпатам в форматі "друкована карта" просто не існує. кого не зустрічаю в карпатах - усі із вашими картами. а ті, хто їх не мають - зазвичай або самі знають чудово місцевість, або настільки початківці, що незнають навіть про ці карти.
          дискусія про правочинність сканів складна і для юристів "в темі".... авторське право переслідує тих, хто намагається заробляти а не тих, хто безоплатно передає для некомерційного використання...
          маю запитання: напевно для створення карти був грант (гранти) з оплатою роботи осіб, які були в цьому задіяні а купуючи карти особа оплачує папір+друк+заробіток друкарні+заробіток магазину. тобто в друкованому примірнику немає вже заробітку розробників карти?


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::