стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ФАУНА / Плазуни / Вужі (звичайний і водяний) :::

ВУЖІ

Звичайний вуж (Natrix natrix).

Поширений майже по всій Європі, в північно-західній Африці, в західній Азії, аж до північно-західного краю Монголії, на півдні східного Сибіру і в північних районах Китаю, а також на сході та півдні південно-західного Ірану. Живе в різноманітних вологих місцях - по берегах рік, озер, боліт, на луках, вкритих кущами, в зарослях, в вологих лісах. Забарвлення - однотипне, колір буває від сірого до чорного, характерною особливістю є дві жовті або білі плями за головою, але в деяких екземплярів вони можуть бути відсутніми. Вуж дуже рухливий, любить тепло. Основною їжею для вужа служать жаби, інколи риба. Період статевої активності припадає на весну - квітень-травень. Через декілька тижнів відкладаються яйця, інкубаційний період триває 23-30 днів. Молоді вужі самостійно починають харчуватися дрібними жабами, мишами та рибою. Яйця вужів добре пристосовані до погодніх умов - витримують короткочасні перепади температур від 10°С до 55°С.

 

Вуж водяний (Natrix tesselata).

Поширений практично там, де і звичайний. Часто можна зустріти водяних вужів неподалік від звичайних. Забарвлення спини оливкового, оливково-сірого, оливково-зеленуватого або буруватого кольору з темними, розташованими приблизно в шахматному порядку плямами або вузькими темними поперечними смужками. На потилиці часто буває темна пляма V- подібної форми, вістрям до голови. Інколи трапляються вужі зовсім без малюнка на тілі, або зовсім чорні. Найбільш крупні сягають довжини 130 см, а інколи і більше. Водяні вужі теплолюбиві. Протягом всього життя вони повязані з водоймами, поза якими зустрічаються вкрай рідко. Заселяють не тільки прісні, а й сильнозасолені води. Прекрасно плавають, долаючи навіть стрімкі гірські потоки і можуть довгий час знаходитися під водою. Притулком служать пустоти під каменями, нори гризунів, сухе сіно. Активні в світлий період доби, особливо зранку і ввечері, а на ніч виходять з води на берег. Харчуються головним чином рибою довжиною від 20-30мм до 12см.

 

 Матеріал підготував (написав): Тарас Паливода

 Джерело інформації: N/A
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
fitsak повідомив(-ла) 21.02.2010 19:22
Хочеться, звернути увагу на те ,що самки вужів більші розмірами за самців.Так званий статевий деморфізм. Довжина самок коливається від80-130 см,а самців 65-100. Чув розповіді про вужів розміром 150 см.Особисто ніколи таких гігантів не бачив,проте одного разу впіймав вужа аж на метр,а може і трішки більшого ,це був просто гігант, Навіть спершу відчув якийсь страх. Вуж звичайний ,також добре плаває,та полює в водоймах, проте його життя не так тісно пов*язане з водою,як водяного його побратима. Особисто дуже багато спостерігав за вужами,є багато цікавих фотографій,навіть один вужик жив в мене декілька днів проте довелось його відпустити.Вважаю, що вужі є цікавими плазунами,і потребують охорони ,оскільки в природі мають багато ворогів,серед них приміром птахи.Крім всього люди бездумно їх просто вбивають.
Влад [guest] повідомив(-ла) 25.03.2006 11:59
невже Карпати обмежуються лише вужами і гадюками? розмістіть інформацію і про інші змії. як не дивно, але цікаво щось таке почитати.

Євген [guest] повідомив(-ла) 06.10.2003 18:45
http://www.pets.kiev.ua/terrarium/zmei/poloz_eskulapov.html
Євген [guest] повідомив(-ла) 06.10.2003 17:34
ЕСКУЛАПОВА ЗМІЯ (ескулапів полоз), змія сімейства вужів. Довжина до 1,5-1,7 м. У Пд., Центр. і Сх. Європі, М. Азії і на півночі Ірану. Спосіб життя напівдеревний, рідше наземний. Харчується головним чином гризунами. Перед спарюванням улаштовують складні шлюбні ігри. Вважається, що ця змія зображувалася на жезлі Ескулапа (звідси й назва), пізніше її зображення перейшла на емблему лікарів. Охороняється.
Євген [guest] повідомив(-ла) 29.09.2003 16:47
Це не удав, а Ескулапів полоз!
Але інформаціїї дійсно немає.
:(
Myroslaw повідомив(-ла) 10.06.2003 10:44
а про карпатського удава чому нічого ненаписали?
Karasj повідомив(-ла) 11.09.2002 13:15
2 Юрко & Нормалайзер:

:-))
То не 100, і не 550, то мало бути 10 і градус - маленьке колечко зверху:-)
Webmaster: fixed :))
Юрко повідомив(-ла) 02.09.2002 14:43
З температурою, цікаво, звичайно... Звідки такі дані? Якщо 100 град. С знайти в природі не так і складно, то про 550 - жерло вулкана???
По-друге, була домовленість виставити фотку "Вужа Котрий Пожирає Бичка", як тільки Карась наверстає статтю... Була б наглядна ілюстрація, як вони харчуються. А взагалі їх влітку просто кишить на узбережжі рік, як Стрия, так і Дніпра.
Нормалайзер повідомив(-ла) 31.08.2002 20:15
Виправ, таки ті температурні діапазони ;) в звичайного вужа
Webmaster: fixed :))


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::