стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ГІДРОГРАФІЯ / Водоспади :::

Водоспади Карпат

Неймовірною красою та незбагненною потугою гірської стихії наділяють карпатські водоспади довкілля. Могутнім нестихаючим покликом лине їхній гуркіт на довгі відстані, справляючи на чужинців незабутнє враження, відлякує непрошених і заспокоює силою власної грандіозності втаємничених. Так, на тих, хто віднайшов сюди стежину, чекає неймовірне задоволення; і вже не відпустить їх вода, а то й поманить у глибочінь спіненої невідомості. Карпатські ріки утворили силою виснажливих і довгих пошукувань стихії низку прегарних водоспадів, далебі не таких високих, як у світі, зате не обділених красою. Найвидатніші з них:

Перелік (в абетковому порядку):

Бухтівецький
Воєводин (Шипіт)
Гук (І)
Гук (ІІ)
Гук (ІІІ)
Гук ІV (Шепіт)
Гуркало
Ґаджинські
Дзембронські
Женецький
Кам'янецький (Синевир)
Кам'янецький (Ключ)
Капливець
Лужківський
Лумшорський
Манявський
Піп Іван Мармароський
Прутський
Пробій (Яремчанський)
Салатручіль
Скакало (І)
Скакало (ІІ)
Сріблясті (Шешорські)
Черницький
Шепіт (Гук ІV)
Шешорські (Сріблясті)
Шипіт (Воєводин)
Шипот
Яремчанський (Пробій)


Бухтівецький

Buht_Vel2.jpg (133106 bytes)

Розташований на р. Бухтовець, неподалік присілку с. Пасічної - с. Букове Надвірнянського р-ну (по-місцевому - с. Бухтівець) Івано-Франківської області. Перший - маленький - розташований зразу за мостом через Бистрицю-Надвірнянську в с. Пасічна при усті однойменного потоку. Наступні два розташовані майже поруч - 6,5 км від устя потоку в Бистриці або 50 хв. пішки без вантажу хорошою ґрунтовою дорогою, 50 м один від одного, в мальовничому каньоні. Увага! Підхід до водоспаду слід здійснювати наступним чином: від вказівника вдсп. слід пройти 20 м впритул до урвища, далі слід знайти по праву руку круту стежку вниз. По роздоріжжю ліворуч можна вийти до верхів'я водоспаду.


Воєводин (Шипіт)

дуже галасливий через однакову назву зі своєю прародителькою - р. Шипіт, що згодом вливається зліва в Тур'ю. Зате матір сином вправі гордитися - Шипіт низвергає свої два потоки з висоти аж 24 м, що робить його та матір об'єктом уваги з боку подорожуючих. Проте держава так не вважає, в зв'язку з чим водоспад отримав титул пам'ятки природи лише місцевого значення, що, звичайно ж, аніскілечки не применшує його красу. Розташований на однойменному потоці. Висота на рівнем моря - 1100 м. Відстань під вершини пол. Рівної (Руни) 1479 м - 5,2 км, перепад 300 м. Відстань до с. Тур'я Поляна Перечинського району Закарпатської області - 14 км.


Гук (І)

утворився тоді, коли р. Брустурка зміцніла настільки, щоб подорожувати. Знаходиться практично в с. Шипіт (Шепіт) Косівського р-ну Івано-Франківської області, за 8 км від с. Прокурава. Сам Гук не полюбляє відвідувачів, особливо тих галасливих, хто претендує його переГУКати. Витікає в ущелині серед сестер скель, створює образ величності та чималої ваги серед собі подібних. Неподалік є напівзруйнована база, що складається з будиночків з нарами, де можна заночувати.


Гук (ІI)

є тезкою Гука І, проте розташований на р. Рибниці, що є правою притокою Пруту, в межах самого м. Косова Івано-Франківської області. При падінні вода опадає з кількох мальовничих уступів. Світлини відсутні.


Гук (ІII)

Наука називає так більший з двох водограїв, що розташовані коло с. Шешори. Див. Шешори


Гуркало

Розташований на схилі хребта Парашки, в Сколівських Бескидах, при усті геоправої притоки, що витікає з-під Оброслого Верху, до р. Велика Річка, 6 км від центру с. Корчин Сколівського району або 12 км - від залізничної станції Сколе Львівської області. Від с. Крушельниця до вдсп. веде маркування у вигляді білого прямокутника з жовтою смугою посередині. Висота приблизно 5 м, довкола оточений лісом і неподалік височіє гора Кичера, в підніжжі якої відбувались бої УПА.


Ґаджинські

Розташовані водоспади на пн.сх схилі Чорногорського масиву, на притоці р. Бистрець - потоці Мреє, в кількості 6 шт. Висота приблизно 1500 м. над р.м. Відстань від с. Ільці - 20 км, від устя п. Бистрець - 14 км, з вершини Ребра - 1,5 км і 500 м втрати висоти або 1 км з пн. передвершини г. Бребенескул. Висота найбільшого - коло 20 м. Світлини відсутні.


Дзембронські

Розташовані на пн. сх. макросхилі Чорногорського масиву на потоці Мунчель, який впадає в п. Дземброню і далі в р. Чорний Черемош. Висота над рівнем моря - коло 1500 м. Кількість вдсп - коло 20. Перепад води найбільшого - коло 10 м. Відстань від устя р. Дземброня в Чорному Черемоші - 8,5 км, від с. Берестечка (Дземброня) - 5 км. Відстань з г. Смотрич - 1 км та 400 втрати висоти, зі хребтової стежки Чорногорського масиву - 2,8 км. Світлини відсутні.


Женецький

)

Розташований в долині геолівої притоки потоку Женця, яка впадає в Прут, між масивами хребтів Явірника та Хом'яка-Синяка. Відстань від присілку Татарова (Кремінців) Женця (устя однойменного потоку) - 5 км, від залізничної станції Татарова Надвірнянського району Івано-Франківської області - 9 км, від станції Микуличин - 10,2 км. Висота над рівнем моря - 850 м., висота перепаду води - 11 м.


Кам'янка (Ключ)

Розташований в доволі людному та відвідуваному місці. Відстань від траси - 7 км, від залізничної станції Сколе Львівської області - 10 км.
Охороняється як геологічна пам’ятка природи. Об’єкт високого рекреаційного попиту в межах національного природного парку „Сколівські Бескиди”.


Кам'янка (Синевир)

Ряд водоспадів, розташованих на сх. схилі г. Кам'янка в Національному парку "Синєвир", Міжгірський р-н Закарпатської області, вздовж автодороги с. Синєвир - с. Синевирська Поляна. Висота перепаду води найбільшого - коло 6 м. Висота над рівнем моря - приблизно 600 м.


Капливець

Розташований на потоці Пишному, що є географічно правою притокою р. Прут, приблизно на висоті 650 м над р.м. та на відстані 6,5 км від залізничної станції Яремче або 3,5 км від станції Микуличин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Світлини відсутні.


Лужківський

знаходиться на відстані 6,5 км від с. Великий Рожа(и)н (устя однойменного потоку в р. Черемош) Косівського району Івано-Франківської області, де звивистий потічок Середній торує в ущелині свій важкий шлях. Знаходиться недалеко від дороги. Доволі високий і стрункий, чим дуже гордиться. Зате, на відміну від інших, сонце нечасто заглядає в його смарагдові бризки, ховаючись у лісових нетрях. Викликає шалену спокусу зануритись у величні потоки.


Лумшорський

каскад водоспадів, розташований на геоправій притоці р. Туриці на пн. зх. схилі полонини Рівної (відстань до тріангвисоти 1479 м - 6,2 км і 850 м перепад висоти). Висота над рівнем моря - приблизно 600 м. Відстань до с. Лумшори Перечинського району Закарпатської області - 3,5 км. Відстань до с. Тур'ї Ремети - 18 км. Світлини відсутні.


Манявський

mapa_maniava_buht.jpg (201303 bytes)

низвергає свої могутні води завдяки р. Манявці, що є притокою Бистриці Надвірнянської, неподалік від с. Манява Богородчанського р-ну. Сам водоспад розташований у вузькій ущелині на висоті 850 м над рівнем моря на східному схилі хр. Чортка. Висота 16 м. Гідрологічна пам'ятка природи. Крім основного дещо вище по течії є два менші.

Прутський

становить дивовижну самореалізацією цієї карпатської несамовитниці. Прут прориває гірські породи і низвергається вниз всією красою в лоні Говерли на висоті 1550-1600 м над рівнем моря. Перепад води - 80 м. Каскад складається з шести водограїв, висота спаду води найбільшого - 12 м. Відстань від СБ "Заросляк" - 2,3 км, перепад висоти 400 м (стежка вздовж потоку), від г. Говерла (або Туркул) з хребта - 1,5 км, 400 м перепад висоти.


Піп Іван Мармароський

Піп Іванські водоспади представлені: а) водоспадом на потоці Білому (відстань від с. Ділове Рахівського району Закарпатської області - 6,5 км, від полонини Лисичої (стежкою "Проводок") - 5,2 км, від г. ПІМ - 6,5 км; б) двома водоспадами у верхів'ї потоку Квасний (впадає в р. Біла Тиса в районі с. Богдан того ж району). Витікають з озера ПІМ (Криваве), яке розташоване в карі східного схилу однойменної гори на висоті 1600 м над р.м. Відстань траверсом від полонини Лисичої - 3 км, від с. Ділове - 14 км та 1300 м перепаду висоти.


Салатручіль

Формується потоком Салатрук, навпроти устя п. Салатручіль (місцева назва - "шостий кілометр"), який далі впадає в р. Бистрицю Надвірнянську за 6,3 км від с. Бистриця (Рафайлова) Надвірнянського району Івано-Франківської області на висоті 830 м над р.м. Висота спаду води - коло 6 м. З хребта Тавшпирка (роздоріжжя старого кордону і пд. хребетної стежки) - 3 км і 600 м перепаду висоти.


Скакало (І)

грайливо вискакує, виринаючи із свого ложа, мовляв, "я літатиму!", натомість земна тяжість переборює його і той знесилено осідає водами, утворює неймовірну красу. Його творцем служить гірський потік в долині річки Матекова (геоліва притока Латориці) на висоті 400 м над рівнем моря. Вода потоку спадає з вулканічного виступу висотою коло 7 м і наче скаче по камінню, звідки й назва. Каскад водоспаду складається з трьох ступенів, оточений величними скелями і брилами. Знаходиться в Мукачівському районі Закарпаття. Є пам'яткою природи місцевого значення. Відстань до залізничної станції с. Чинадієве - 4,6 км. Світлини відсутні.


Скакало (ІІ)

Ще одне "Скакало", згідно ГЕУ, існує на притоці Синявки, що впадає в р. Іршаву неподалік однойменного міста. Падає кількома струменями по кам'яних брилах в урочищі Нижнє Грабовище. Водоспад є пам'яткою природи національного значення. Світлини відсутні.


Сріблясті

Див. Гук (ІІІ)


Черницький

Водоспад на потоці Черник розташований на відстані 5 км від траси Надвірна - Бистриця. До самого водоспаду непогана ґрунтова дорога. Світлини відсутні.


Шепіт (Гук IV)

8 м водоспад на р. Сучава, який знаходиться на українсько-румунському кордоні, в районі устя Яловичери, в межах с. Шепіт Селятинського р-ну Чернівецької області. Пам'ятка природи місцевого значення. Висота над рівнем моря - 850 м над р.м. Відстань до Селятина - 8,5 км. Увага! Водоспад знаходиться в прикордонному районі, наряд може вимагати відповідного дозволу (можна отримати на заставах в Селятині на дорозі Усть-Путила - Шепіт, або на КПП за 1 км від устя Яловичери)


Шешорські (Сріблясті)

двійко невеличких водоспадиків, що сформувались з подачі р. Пістиньки, що є правою притокою Пруту. Більший тече нижче і спадає з висоти 4-5 м, менший - 2 м. Їх ще називають Сріблястими. Береги річки коло більшого частенько облюбовуються відпочиваючими, це не дивно, адже є на що подивитися. Розташовані в с. Шешори Косівського району Івано-Франківської області.


Шипот

Фото Володимира СосідкаФото Володимира Сосідка

не перебуває в жодних родинних зв'язках з попередниками, хоча знаходяться вони не так далеко один від одного. Утворився в результаті чималих зусиль потоку Пилипця, що бажав знятись в повітря, коло 6 км від с. Пилипець Міжгірського району Закарпаття. Розташований на висоті коло 800 м над рівнем моря, 3,5 км і 800 м висоти з г. Великий Верх або від с. Подобовець - 6,5 км. Розбризкує свої води у глибокій ущелині, знаходиться в межах хребта Боржави. Спадає вниз численними мальовничими каскадами, привертає чималу увагу з боку смертних. Як решта братів Шипотів, не дослужився ще до статусу національного, є лише пам'яткою природи місцевого значення. Проте це його, як і решту карпатських водограїв, абсолютно не турбує. Тече собі та й годі...


Яремчанський (Пробій)

є одним з найвідоміших карпатських водоспадів, протікає в доволі людному місці м. Яремча Надвірнянського району Івано - Франківської області. Відстань до залізничної станції - біля 2 км. Через всдп. перекинуто місток, який водночас слугує як відпочивальникам-пошановувачам краси, що постійно товпляться тут, так і прихильникам зануритися в стихію з висоти. Однак стрибати смертельно небезпечно - особливість завихрення потоку ("бочка") інколи ускладнює пошук авантюристів. Поруч фольклорний ринок. Водоспад має перепад висоти 12 м та, будучи могутнім за силою голосу та стихії, цілком справедливо може буде наречений українською Ніаґарою.


© 2004

 Матеріал підготував (написав): Юрко Гудима


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
han150 повідомив(-ла) 10.08.2017 22:24
Ще сюди можна додати водоспад Дзвінка, що ао дорозі до Бухтівецького. Висота десь 7 метрів. Власне його фото і взагалі інформація про всі водоспади які мені довелось відвідати є тут: http://waterfallsofukraine.blogspot.com/2017/08/vo dospaddzvinka.html
Dan повідомив(-ла) 14.05.2015 14:39
eraservsv/ Бо ніхто ці водоспади не знає. Вони важко доступні. Найбільший Юнтур - ось він і має 24м але каскадами перший каскад 8-10м Є ще 3-4 мет (Північний і на полонині ми назвали Холодний душ бо він має ванну, можна купатись
http://vigorlat.blogspot.com/2012/04/springwate r.html#more
telman41 повідомив(-ла) 21.09.2014 14:38
Водоспад на потоці Воєводин не має висоти 24 метри, як тут написано. На око, не більше ніж 10-12 метрів.
Євген.і повідомив(-ла) 23.08.2012 13:49
Гарно зроблена збірка водоскидів.
http://www.youtube.com/watch?v=KHJYuM0bVkU
Час 8.30. Є Гаджинські водоскиди.
Ed.ua повідомив(-ла) 07.07.2011 11:20
Про найдовший водоспад в Українських Карпатах <http://www.geograf.com.ua/uk/hiletskiy-discuss /1097-2011-04-06-18-02-00>
Дрымба повідомив(-ла) 19.06.2011 11:10
Водопад пробий в яремче был намного выше, но его взорвали для удобства сплава леса
Eric повідомив(-ла) 27.10.2010 00:12
Можете взяти фото з
www.waterfalls.com.ua
Олекс повідомив(-ла) 11.07.2010 14:09
Водоспади Мукачівщини:
Лавківський, фото тут - http://mukachevo-today.com/forum/index.php?showtop ic=4819&pid=27191&mode=threaded&start= #entry27191
та Скакало - http://mukachevo-today.com/forum/index.php?showtop ic=4819&pid=27380&mode=threaded&show=& amp;st=#entry27380
lockser повідомив(-ла) 25.10.2009 18:13
Побував на більшості Карпатських водоспадів. Про ці подорожі можно почитати тут:

http://suzuki-club.org/forum/index.php?showforu m=14

або тут:

http://forum.autoua.net/showflat.php?Cat=0& Number=3051608&an=0&page=0#Post3051608

Це не спам і не реклама, це мої нотатки "Мисливця за водоспадами"
Yasvik повідомив(-ла) 11.08.2009 15:17
Загалом сайт класний, дякую. Я люблю мандрувати до водоспадів і фільмувати їх на відео.
Одна заувага. Водоспад Салатручиль (Salatruczyl) знаходиться не ліворуч від потоку Салатрук, як позначено на мапі, а праворуч - НАВПРОТИ потоку Салатручиль на невідомому за назвою потоці (можливо ще один Салатручиль?) поруч з літерами wdsp на мапі. До речі, на півкілометрівці "Центральні Горгани" (Київ, 2003 р.) він позначений вірно. Логіку найменування водоспаду зрозуміти тяжко.
Бажаю всім мандрівникам хорошої погоди і чистої природи.
Влодко Меденицький повідомив(-ла) 17.06.2009 14:10
А де Труфанець? Забули? Чи не вважаєте водоспадом...
Влодко Меденицький повідомив(-ла) 17.06.2009 11:50
Я зараз заплачу! Краса! Ну де взяти часу, аби їх усіх об'їздити?....
Liuba_Zh повідомив(-ла) 03.09.2008 14:41
Маю фото з Черницького водоспаду. Напишіть на яку адресу вислати
Liuba повідомив(-ла) 28.10.2007 18:15
Дуже дякую за цікавий матеріал. Особливо корисний тим, хто має дітей і хоче показати їм красу Карпат. Щодо водоспадів у Бухтівці, то з м. Надвірна о 6.40 та біля 13.00 до них їде рейсовий автобус (з автостанції біля польського костелу).

Лесная повідомив(-ла) 20.11.2006 20:48
Дуже потрібні легенди цих водоспадів! Хтось знає?
jetti повідомив(-ла) 25.02.2006 02:43
Спробуйте Синевірське озеро, та не забудьте про долину нарцисів у місяці квітні. На планеті тільки два місця таких: Альпи та долина нарцисів на Закарпатті під м.Хуст, в сонячний день ріже очі білий відблиск квітів.
LEO повідомив(-ла) 12.12.2005 15:58
Я займаюся туризмом, мені це дуже подобається. Цього літа я був біля Женецького водоспаду, маю досить класні фотою Карпати - найприкрасніше місце в Україні, а можей і в світі!!!!!!!!!
atay91@hotmail.com [guest] повідомив(-ла) 04.12.2005 17:34
al sana
Лёка [guest] повідомив(-ла) 02.12.2005 23:54
Я вражена!!!!!!
Прожила в Карпатах, а саме у Сколе, 5 років дуже багато побачила окрім свого містечка, але такої небаченої краси як передано на фотографіях, я не бачила. Але без сумніву зберуся та й поїхзду по Карпат знову, це ж частинка мого дитинства. А фотографу; ВЕЛИКЕ СПАСИБІ, так передати усю красу Карпат ще ніхто не зміг!!!! УРА!!!!
ярослав [guest] повідомив(-ла) 11.08.2005 14:40
моя жінка зі сколівського р-ну,с.корчин.сам проживаю в росії,на ямалі.кожного року приїжджаю.облазив весь район.шукаю однодумців для обміну інформацією.дуже добре володію польскою мовою(нею написані всі книжки про сколе до війни)
Володимир Волошинович [guest] повідомив(-ла) 08.07.2005 16:45
Дуже гарний, інформативний та змістовний сайт. Тільки вчора відвідав г.Говерлу, та бував на Прутському водопаді, а вже хочеться знову відвідати його ще раз.
eraservsv повідомив(-ла) 29.06.2005 10:49
Щодо воєводинського водоспаду мож додати, що потік Воєводин, що тече з Полонини Руни є одним суцільним водоспадом. Вище відомого водоспада, який власне і має назву Шипіт (Воєводин) у непрохідній хащі дорогу потоку Воєводин перестріває скала висотою (на око) 8-10 м. Це суцільна стіна, з якої потік і падає вниз чудовим водоспадом. Чомусь він ніде не значиться!!! Може його так і охрестити Безіменний? Він гарніший за сам Шипіт
legolas повідомив(-ла) 25.06.2005 18:28
Привіт автору з Ужгорода! Ну, друже, ти створив шедевр!!! Блукав по сайту не один раз і тільки тепер здибав цю сторінку. Таких людей, як ти, на руках потрібно носити! Я про пиво пам'ятаю! Зустрінемось в Горах - виставлю!
z [guest] повідомив(-ла) 19.05.2005 13:35
не була ще на цих водоспадах, але дуже хочу там побувати. Маю велику надію!!!!!!!!!
Юрко повідомив(-ла) 30.03.2005 18:36
Нє, кордон по південному схилу ПІМа, водоспади на українській території. До нього краще добиратись по траверсу, а не через вершину (там досить круті схили). А ФОТКИ Є?
Стосовно Салатручіля: позначений також на 1 км польській
Hamal [guest] повідомив(-ла) 30.03.2005 12:21
Прекрасно!!!! Піп Іван Мармароський має цілу сітку тонких водопадів під самобю вершиною. За озером "Криваве". Цю красу можливо побачити, якщо спуститись із схилу гори в логовину на півн-сході. Частина цих водопадів знаходяться вже на румунській території. Але це зовсім не заважає туди збігати чи помилуватись...
А водопад Сала(о)тручіль :) позначений тільки на 500-метрівках австрійських. Від нього дуже зручно стартувати на вершину г.Сивуля. Надзвичайно красивий, дуже холодний, срібні води стікають по чорному чистому каменю відразу з гори!!! Ззовні не видно русла річки. Це вражає. Раптовий виплеск води із зелені лісу. Цей водоспад впадає в штучно утворену логовину (за часів Австрії). Там інколи літом купаються різні моржі із Пласту... :)
Mamaj повідомив(-ла) 30.03.2005 02:15
Чудові і гарно подані відомості, дуже корисні для розробки маршрутів. Велика подяка тобі, Юрку! Привіт з Вінниці.
Ed.ua повідомив(-ла) 21.02.2005 07:55
Юрко, так тримати!!!
Юрко повідомив(-ла) 08.02.2005 19:24
що ти маєш на увазі під каталогом?
шум повідомив(-ла) 08.02.2005 15:37
хто складе каталог високогірних водоспадів?
dimon повідомив(-ла) 03.02.2005 14:54
Був літом на Манявському, краса , але хочеться звернуться до людей:" ЛЮДИ БЕРЕЖИТЬ КРАСУ НЕ СМІТИТЬ, ПРИБИРАЙТЕ ЗА СОБОЮ ВИ Ж НЕ СВИНІ!!!", навколор водоспаду банки, бутилки
, пакети та інше смітя, скоро це буде не водоспад а смітезвалище.
vita_585 повідомив(-ла) 23.01.2005 20:57
Дуже гарний і цікавий матеріал. Ти просто - молодець!!!
nadya повідомив(-ла) 21.01.2005 22:11
дивлюсь на фотографії Манявського і аж дрижаки беруть. Знаю, що там дуже (!) небезпечні підступи до водограю, і якраз саме ті, з яких фотографували. Там гинули від нещасних випадків люди..(це зі слів місцевих). І навіть річка в долині по якій треба йти, щоб дістатися до водограю теж накликає моторошні думки. Дорогі мандрівники, тільки не думайте, що я вас віднаджую від оглядання сего природного чуда, просто хочу нагадати про обережність. Юрко, дивуюсь і радію з твоєї працьовитості :)
Ольга [guest] повідомив(-ла) 11.01.2005 19:04
Юрко, молодець!!!!
Я пропоную додати трохи наукового змісту до кожної світлини (для прикладу трохи цікавої інформації про річку з якої народжується воспад, чи про геологічні особливості певного регіону) і підготувати до друку книгу. Я думаю це обов'язково себе оправдає, навіть якщо прийдеться позичити трохи грошей.
Бажаю успіхів!!!
ВІННІ повідомив(-ла) 14.12.2004 19:26
фото дуже цікаві
scout повідомив(-ла) 05.12.2004 23:00
Велика подяка від кіровоградських туристів!!!
Запитання : де можна дістати польські мапи??? Відповідь надішліть на електронну пошту dmytro.panov@plast.org.ua
Lyuba [guest] повідомив(-ла) 19.11.2004 14:15
Юрко! Праця настільки вражаюча і фундаментальна!!!! Супер! Гарні коментарі і так наче там побувала! Дякую за таку працю! Вдалих звершень!
Igo [guest] повідомив(-ла) 12.11.2004 12:45
Рекомендую побывать на водопаде, вытекающем из става Балцатул в р. Вел. Балцатул, как раз по дороге из с. Луги на г. Ч. Гора. Впечатляет и высота перепадов, и каскадность, и мощь воды! Друг груга рядом не слышно...
Pavel повідомив(-ла) 09.11.2004 17:43
Фест!
shumik [guest] повідомив(-ла) 04.11.2004 16:29
Дуже чудова і пізнавальна стаття. Навіть і не знав, що у нас в Карпатах є стільки всього!
Чув, що у липні, коли була велика повінь у Стрийському, Сколівському районах, водоспада Кам'янецького (Ключ)... не стало :( - це правда? Хто про це щось може сказати?
Микола [guest] повідомив(-ла) 19.10.2004 13:41
Бажано поміняти на українській мові карти
ectar повідомив(-ла) 19.10.2004 11:58
Супер, дуже цікаві статті, у мене є зимові фото з Манявського.... якщо потрібно закину
Юрко повідомив(-ла) 08.10.2004 16:35
Про путівники Андрія Голобіна сайт в курсі. Однак не згадано його ім'я певно тому, що цей пан принципово відмовився прийняти участь в розробці цього розділу. І напевно ще й тому, що саме шановний пан Голобін цікавився, як потрапити на ті самі водоспади на сторінках місцевого форуму, а не навпаки.
Григорій Мельник [guest] повідомив(-ла) 08.10.2004 14:12
Оскільки ніхто не згадав за путівники по водоспадах Івано-Франківщини, то мушу втрутитись у Вашу бесіду і повідомити наступне.
Івано_Франківський любитель подорожей, Андрій Голобін, видав 2 туристькі путівники "Водоспади Карпат" (Верховинський, Надвірнянський та Косівський, Богородчанський райони) з цікавими світлинами.Їх можна придбати в магазинах Івано-Франківська.
Його E-mail: ag_waterfalls@yjahoo.com
Щодо стежки від Мунчельських водоспадів, то при перевидані карти "Туристичні стежки Чорногори" я покажу стежку через Вухатий Камінь, оскільки старою мало хто користується, але її серпантини дуже добре видно з хребта Вухатого Каменя.
ksanka повідомив(-ла) 01.10.2004 09:00
маю фото Дземброньського водоспаду
якщо треба, вишлю. Куди?
ксюха повідомив(-ла) 28.09.2004 14:51
дуже, дуже дякую за цікаву та корисну інформацію
udav повідомив(-ла) 27.09.2004 11:13
Re: Alex: Так, бачили той серпантин. Але, так би мовити, його вигляд не викликає бажання :) Здається, ним давно вже не ходили. А от права стежка зручна, до того ж прямує повз мальовничі скелі.
Alex [guest] повідомив(-ла) 25.09.2004 13:30
2 udav: є там ліва стежка - серпантин майже під саму вершину, і його дуже добре видно, якщо відійти по правій стежці метрів 100 і подивитися назад. Просто початок його малопомітний, і у верхній частині є жереп.
Zoryana повідомив(-ла) 24.09.2004 23:57
Дуже гарний матеріал! Так і хочеться відвідати усі ці водоспади! Дякую!
Юрко повідомив(-ла) 24.09.2004 16:32
Всім дякую за гарні слова. Прошу всіх висилати фото вдсп, які не викладені тут, а також тут у повідомленнях додавати нюанси добирання та розташування.
udav повідомив(-ла) 24.09.2004 12:48
ДУЖЕ цінна і потрібна праця!!!!!
Щодо Дзембронських: ті, що на на потоці Мунчель, насправді знаходяться не там, де позначені, а вище стежки. Доречі, лівої стежки (що червоним маршрутом на мапі позначена) зовсім немає, є лише та, що перетинає Мунчель і завертає праворуч. Ще один (дещо більший) водоспад є на потоці Дземброня, десь на тому ж рівні. Є знімки, можу надіслати (див. моє інфо :))
valik повідомив(-ла) 24.09.2004 12:19
Працьовитості цього "карпатчика" просто немає меж, а цей матеріал свідчить про те, що в Юрка є ще й поетичний потенціал... Далі так!
Alex [guest] повідомив(-ла) 23.09.2004 12:21
Був в неділю на Женецькому, там недавно обвалився шмат дороги перед самим розгалуженням потоків, якщо далі обсипеться, підійти до нього буде досить важко.
Roman повідомив(-ла) 23.09.2004 09:51
Юрцю, ти просто монстр.
В хорошому розумінні цього слова.
Tasic повідомив(-ла) 22.09.2004 20:40
Дякую! Дуже потрібний матеріал!
Luka повідомив(-ла) 22.09.2004 20:15
Старий, дивуюсь твоїй працездатності) Тримай так на далі. З повагою, Luka.
kapitan red [guest] повідомив(-ла) 22.09.2004 14:54
Piekne, po prostu piekne.
rbrechko повідомив(-ла) 22.09.2004 13:58
До Гуркала, напевно, найзручніше йти з с.Корчин - дорога веде прямо до водоспаду. Проте слід бути уважним, бо водоспад оточений лісом, тому по дорозі можна пройти повз нього. В Корчині біля мосту через Велику Ріку є вказівник.
grey повідомив(-ла) 22.09.2004 13:42
Сходити до Бухтівецького водоспаду (на ті 2 до яких потрібно йти дорогою) краще таким чином: не доходячи до вказівника водоспаду метрів 15-20 знайти стежку по праву руку від дороги, яка не така крута як та стежка, що йде від урвища (та стежка, що йде від урвища в мокру погоду ДУЖЕ небезпечна :((( ).
unmay повідомив(-ла) 21.09.2004 21:10
По просту хочу сказати тобі "ДУЖЕ ДЯКУЮ" за матеріал


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::