стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / ТОПОГРАФІЯ / Ґорґани / Хомяк :::

хр. Хом'як

Невеликий хребет у пд.-сх. частині Скибових Ґорґан на території Івано-Франківської області. Висота до 1540 м (г.Хом'як). Складається з пісковиків. Схили розчленовані притоками річок басейну Пруту. У привершинній частині кам'яні розсипи та осипища, далі полонини і криволісся, середня і нижня частини схилів вкриті мішанимь і хвойним лісом.

 Джерело інформації: Географічна енциклопедія України
 


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
testemonium повідомив(-ла) 29.08.2010 11:57
слава україні!23 серпня 2010 р.піднімались в складі групи працівників дп львіввугілля.з полонини краще через ліс і вправо ,менше ялівцю,по камінню легше іти верх.вниз навпаки добре руками ловитися за низький ялівець .
oper_bam@ukr.net повідомив(-ла) 13.12.2009 20:04
Я на полонині хомяка був в липні 2009 році сміття безліч(я цілу ніч підтримував вогонь за рахунок пластикових баклажок), а так якщо б не молоко то краєвиди не забуваємі!!!!!!!!!!!! Якщо б не сміття то було б не забуваємі враження, хоча на хомяку не в перший раз!!!!!!!!!!
kope.yura@yandex.ru повідомив(-ла) 20.09.2009 20:18
Перший раз на Хомяк я вийшов в 13 років тоді ше статуї не було.Це був мій перший похід на серйозному рівні!відчуття незабутні!
19.07.2005р.
Іннуся повідомив(-ла) 18.02.2009 13:09
З квітневої мандрівки по Грганах 2008 р.
З галявини по дорозі на с. Паляницю між сивих хмар відкриває свої зелено-жовті кам’янисті боки г. Хом’як, які покриті великими пластами снігу. О-О! Там, на верху, мабуть цікаво!На галявині біля лісу є джерело, біля якого стоїть вказівник «На г. Хом’як».
Підйом на маршрут потрібно починати у квітні не пізніше 15.00 год.
Маршрут 201, має «провести» вас через гори Хом’як, Синяк, Малий Горган.
Далі лісовою стежиною круто вверх в напрямку до перемички між г. Хом’як та г. Синяк. Грунтова стежка переходить у кам’янисту хорошу стежину і перетинає шумненьку притоку р. Прутець
Стежка серпантином поволі набирає висоту. Бажано озброїтись альпенштоками.
Альпеншток – це така палиця, супутник туриста-пішохідника, яка має бути вирубана з сухого дерева, довжиною у зріст людини з загостреним кінцем. Альпеншток користується великою популярністю серед туристів. Він набагато зручніший за лижні палиці. Його можна використовувати як перекладину для приготування їжі, як «гальмівний пристрій» на спуску, і «третю ногу» на підйомі.
Приємно спостерігати як без особливих зусиль набираєш висоту.
Пам’ятайте: «З горами не жартуй. Вони не пробачають «глупоти», необережності, невпевненості, слабкості. Гори вчать бути мудрими, стійкими, справжніми.»
Йдемо далі. Набравши висоту приблизно1100 м, ліс з хвойного переходить у мішаний. Місцями губиться траверсна стежка. Можливі провали вище коліна. Приблизно через 500 м стежка виводить на полонину Хом’яків, де можна розташуватись на ніч. Трохи нижче на захід через ліс метрів за 150 є джерело.
Доцільно залишити біля вже розсташаваного табору чергового, а групі здійснити підйом на г. Хом’яг не пізніше 17.00 год., або на наступний день зустріти сонечко на горі – це теж досить цікаво.
До вершини менше 1 км. гарного підйому. З перемички стежкою у південному напрямку, через ліс до межі, де закінчується ліс, починається жереб (стелюх). Вправо вліво обходячи стелюх можна пройти по засніжених ділянках твердого снігу. Вище сніг прикриває велике каміння розміром більше 2 м.
З вершини відкриваються чудові краєвиди. Якщо повезе можна побачити Чорногору, Явірник,Синяк, і всю велич Карпат. На конусоподібній вершинці поляки розташували приблизно двохметрову статую божої матері, яка мала підсвічуватись сонячними батареями. Статую бачили, щоб світилась - ні.
Ура ви на вершині! Це те що не передається словами, те що можна відчути лише душею, те, що потім не дає спокою і знову магнітить до себе. Привітайте свою команду. Ви вже герої!


Рослик повідомив(-ла) 04.12.2005 01:01
Був на Хомяку в середині жовтня цього року, навіть трохи загорів, а за 2-3 дні почались дощі і морози, аж дивно. Чудовий хребет, найкращий краєвид як на мене, видно всі мої улюблені вершини і хребти, з Синяка вже зовсім не те. От якби ще Довбушанка трохи більше виглядала, то там би можна було мене і поховати... Ще страшенно обожнюю полонину на Явірнику, хоч вона і так заїжджена, але це ніби кордон між різними світами, з однієї сторони цивілізація, з іншої дикий світ... Це було моє перше враження, я ж не знав 6 років назад, що там стежок і доріг більше ніж в Яремчі, однак перше враження - на все життя, з задоволенням підіймаюсь туди знову і знову
Вовкулак [guest] повідомив(-ла) 26.08.2005 15:01
21.08.2005 знову підіймався на Горганський хребет. Пройшов Хомяк, Синяк, Малий Горган. Пробема постала з підняттям на Добошанку. Дорога на неї не маркована. Існує три виходи на гору, один з яких приямий - по стежці, біля 1 переходу через річку на ліво, або на зливі річки Жонка за мостом, зразу на ліво. єдина проблема - останні 700 м - підйом по річці. Ноги постійно мокрі і дуже ризиковано за поганої погоди. З обох боків дуже стрімкі гори, на які майже не можливо видертись. в разі опадів є можливість бути змитим до підніжжя гір. (Зате менше іти доведеться). Зате, після - стрімкий підйом на полонину, а потім з полонини на гору. Є третій варіант, уже між 2-м та 3-м мостом є стежка по хребту і до полонини. Як на мене самий зручний, але одночасно самий довгий і вимагає детальних розповідей про маршрут, які мож отримати або в тих хто вже там буував, або в місцевих мешканців. Бажаю успіху!
Serggio повідомив(-ла) 07.06.2005 12:12
15 мая 2005г был днем нашего подъема на г.Хомяк. С самого утра были низкие тучи и по прогнозу ни чего хорошего нам «светило», но это не остановило нас. Шли маршрутом №201. Легкой походкой мы добрались почти до самой вершины, но зима еще оставила свои пятна на нашем пути- это нас и затормозило. Мы не учли что это была северная сторона, на южной снега не было(гору все время наблюдали с юга). Мокрый снег в 1,5 метра на дал нам пройти далее. Попытки пройти по нему не увенчались успехом. Итог: полные башмаки снега и мокрые штаны. Попытались обойти, но грязь со снегом и плотной растительностью не позволили пробраться. Обидно, каких то 200-300 метров …. ! Только внезапно появившееся солнце немного согрело нашу душу.Зато есть повод снова подняться… .
ccbf повідомив(-ла) 07.09.2004 12:03
Для початківців рекомендую, підніматись по маркуванню. Від будинку лісництва в с.Татарів.

вовкулак [guest] повідомив(-ла) 01.07.2004 13:42
я там був 2003. проходили Хомяк і Синяк. з погодою теж пощастило. цілий день туман та дощ. видимість20 м. вийти неважко, але назад загубили дорогу. єдина проблема - велика кількість сміття під вершинами. багато негідних туристів
molchanka [guest] повідомив(-ла) 23.06.2004 13:18
Де можна хоч щось дізнатися про г. Довбушанку?
Cash [guest] повідомив(-ла) 10.04.2004 13:19
My zbandoj zawtra idem na Homyak potom Sinyak a potom gorgan wot takakja wot kanetel a ja w dobawok bolnoj...

Vudu повідомив(-ла) 26.03.2004 13:31
Я намагався сходити на нього в листопаді2003 з допомогою одного "провідника" який там був місяць перед тим.То він нас завів з іншого боку і вийти просто не було сил(ялівець тиснув в писок),тому вернулися вниз але який файний звідти був синяк це ТОРБА!!!!!! Шкода ,що плівка порвалася.
Taras Dzedze [guest] повідомив(-ла) 03.09.2003 17:27
Я там був 2002 після дня незалежності і пішов не траверсом а вверх по прямій, в результаті виіграв хвилин десять,а змучився в два рази більше :-)
Yamato повідомив(-ла) 08.07.2003 12:44
А ми вийшли на Хом'яцьку полонину близько 18-ї години (вересень) і нас накрило хмарою - як молоком. Там колибка стоїть, і хлопець, Дмитро, пас овечок і кіз. Він нам тоді сказав що за сезон має 16 (!) кг сушених грибів.
bey [guest] повідомив(-ла) 04.12.2002 11:54
Гора класна, я на ній разів 5 побував. Не дуже складний підйом. Добра для початківців. рекомендую.
natalya_sl повідомив(-ла) 24.08.2002 20:35
a ja prosto zakohalasya v homyak, koly vylizla na njoho! hohu she!!!

--------------------------------------------------------------------
-------------- СТАРІ ПОВІДОМЛЕННЯ (до 30.07.2002) ------------------
--------------------------------------------------------------------
slava повідомив(-ла) 24.06.2002 11:42
Відповідаю smarnu - якщо дотримуватись правил поводження в горах, то ні.
Я тут живу та працюю с.н.с Карпатський національний парк (географ)
smarn повідомив(-ла) 31.05.2002 01:08
Зимою там ідеально може накрити лавиною! :-(
alex повідомив(-ла) 19.05.2002 15:00
Хомяк - гора ідеально пірамідальна, більше такої я в Карпатах не бачив.


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::