стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / РЕПОРТАЖІ / На зустріч з Гуком :::
Untitled Document

На зустріч з Гуком

Хто не знає карпатського містечка Яремче? Його краєвиди, санаторії, ресторан відомі далеко за межами Івано-Франківщини. Та поїдемо далі, в менш відомі місцини. Спочатку маленьке село Ямна, а за ним, ніби в протилежність, довге і розкидане - Микуличин. Всі навколишні гори і горбочки усіяні окремими хатками. Навіть далеко вгорі, майже на вершечку, біліє чиясь садиба. Недарма ж Микуличин вважається найбільшим (за площею) селом на Україні.

Це-Микуличин
І це-Микуличин

Пробігши через все село і минувши його межу, дорога круто повертає вліво і біжить в Татарів. Саме на цьому повороті починається стежка, що веде в бік ріки Прут. І поведе вона вас до шумливогоЖенецького водоспаду , або відомого як водоспад Гук.(До речі в Карпатах Гуком називають водоспади,які створюють великий шум, тому необхідно уточнювати про який іде мова.) Відразу, за заростями верболозу, потрапляєте на підвісний міст через Прут. Далі переходите залізничне полотно і опиняєтесь перед незвичним для Карпат і таким небажаним для туристів шлагбаумом. Причому навіть для пішоходів. Оплативши певну суму (принаймі так було в минулім році) і поправивши спорядження, можете рушати вперед – в урочище між хребтом Хом’як-Синяк і хребтом Явірник. Попри дорогу біжить потік Женець. Ніби спокійний, та не раз підмивав він цю дорогу, створюючи тим самим клопіт людям. Доводилось споруджувати кам’яні загорожі і так примушувати потік текти старим руслом.

Такий він-Женець
Природа-художниця

На півдороги до водоспаду, праворуч, будуть споруди з охороною. Не звертайте на них увагу. Це - приватна власність. А для мандрівників при дорозі є місця для відпочинку зі столиками і лавками. Можна  і невеликий дощ перечекати. Нарешті дійдете до такого місця, де потік таки переміг людину( а може людині тут і не потрібно перемагати) і дорога закінчується. Тоді стежкою через невеликий горбок минаєте цю ділянку шляху. Ще 100-150м і перед вами з’являється  потік, що тече ніби на вас, але щезає в проваллі, витесаному в скалі. Наблизьтесь до провалля і оцініть роботу води.. Хто хоче відчути водоспад зблизька може вернутись трошки назад і стежкою збігти вниз до потоку. З висоти 11 метрів в кам’яний жолоб падає стовп води, розлітаючись в повітрі на краплинки. Внизу вони зливаються разом і потік продовжує свій біг, ніби нічого й не було. Біля самого водоспаду вода сягає до колін, але шум, водяний пил і неймовірний протяг перехоплює подих. Враження неймовірне.

Початок
Кордон

 

Кам'яний жолоб
Дух перехоплює

 

Ще раз так вище

Намилувавшись красою водоспаду, можна подумати і про мандри в гори, в ті місця, де бере початок Женець і його притоки.

Василь Дуткевич

 Матеріал підготував (написав): Vasil Dutkevich


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
vasilut повідомив(-ла) 03.11.2010 20:23
Як кажуть: якщо чогось забагато, то це починає шкодити. Мова піде про розмітки маршрутів. Мітки ставляться настільки часто, що відпадає необхідність роздивлятись навкруги, щось запам'ятовувати, аналізувати. Пропадає страх збитись з маршруту, заблудитись. Йдеш, як по вулиці і тримаєш орієнтир на слідуючу мітку. Впевненість, що не заблукаєш, потягнула в гори всіх, кому не лінь ходити ногами. Багато і випадкових
"мандрівників", які просто шукають затишного куточка, щоби повеселитись і розрядитись на природі. І такі місця гулянь знаходяться все глибше в лісах і в горах. Погуляли і пішли домів, залишаючи по собі все, що стало непотрібним. Залишили не задумуючись про тих, хто прийде слідом. Для таких і пишуться інструкції, з надією, що запам'ятаються і будуть виконуватись!
Ще один шлагбаум напевно для ще одного пункту збору грошей на "реставрацію" водоспаду.

Andriy_M повідомив(-ла) 31.10.2010 23:24
Обновили розмітку маршрутів там. Добудували нові об"єкти. Перед самим водоспадом ше один шлагбаум, як пропучкний пункт. Скоро це перетвориться на пародію на о. Синевір!!! а ше купа інструкцій із опери "що мож і бажано робити із сміттям".
bon98 повідомив(-ла) 11.07.2010 11:47
дуже гарно...були там в червні...дуже гарно неможливо передати словами.....!
VovaNetLS повідомив(-ла) 06.07.2010 12:35
Дуже гарний водоспад. Я там побував коли відпочивав в Карпатах минулого літа. Нам провели похід на водоспад та екскурсію. Була ще можливість піднятися на вершину воддоспаду різними способами, а саме, на конях, на квадроциклах або велосипедах. Дуже все сподобалося. Якщо хтось захоче також незабутньо відпочити то завітайте на http://www.gorvat.com.ua
isabelj повідомив(-ла) 26.03.2010 08:50
Гарно. Мрію там побувати.
fitsak повідомив(-ла) 15.03.2010 10:54
Дуже красива місцина, останній раз там побував років зо 5 тому,проте побачивши фотки в статті захотілось туди знову.
Irish82 повідомив(-ла) 01.02.2010 13:08
Проходили повз той КПП минуло року, як йшли на Хом'як і Синяк. Шлагбаум був справді сюрпризом, бо ще зовсім пару років перед тим тудою можна було пройти без перепон.
На вимогу оплатити прохід, ми попросили чек-квитанцію. Як результат - пропустили безоплатно. Робіть висновки...
Andriy_M повідомив(-ла) 13.12.2009 02:15
І так маршрут:
Варіантів багато.
Дуже добре було б мати карту Центральні Горгани 1:50000. Маршрут з Північної сторони.
1. Починається на місці зливу річок Женець і Прут, біля лісництва. По асфальту до приватної власності добродія Ю., далі по дорозі до водоспаду. Звідти вернутись трохи назад, десь 1,5 км. і вийти на маршрут, який на карті позначений червоним штрихпунктиром. Там треба вийти на полонину і з правого краю ввійти в ліс. Там видно трохи дорогу. Йде вона досить круто вверх. Позначок маршруту майже нема. Поцарапані дерева. Ліс спочатку буковий, потім - смерека (крутіше), потім знов бук (найкрутіше). Виходиться на поляну, де випасають худобу, де є хатинка пастухів.
Звідти направо на Синяк (далеко але не дуже круто) по червоному суцільному маршруту. Вертатись я б радив назад тією ж дорогою.
Або наліво на Хом"як (круто, не далеко). А можна і туди, і туди - на вибір. Якщо час дозволяє, сили...
І вернутись назад. Це похід на один день. Можна під"їхати машиною, походити, вернутись.
Якщо з наметами, то на поляні під Хом"яком ночувати. Там вода є недалеко по маршруту в сторону потіка Розкільського.
Якшо хочеться ше полазити, то на Синяк - Малий Горган і спуститись до р. Зубринки. Але я туди не ходив, точно не знаю.
З під Хом"яка можна спускатись на південну сторону на дорогу, що веде до Буковеля. По серпантинах, як позначено на карті.
2. Є ше один варіант підйому на цю полонину, що під Хом"яком. Маршрут старий але існує. Він на карті не позначений як маршрут. І тим не менше на деревах є помітки досить хороші. Старі в вигляді великого ромба і нові прямокутник з синьою полоскою. Такі як попри асфальт йдуть, точно!
Він починається перед самим лісництвом. Навіть за шлагбаум не заходиться, так табличка вказує на маршрут вліво. Це досить затягнутий плавний підйом серпантинами по лісі. Ліс мішаний, смерековий. Це маршрут, по якому гонять тварин на сезон туди на полонину.
Він досить зручний шоб йти з великими наплічниками. Підйом поступовий, зато йти досить далеко. Увага. Я був там осінню 2009 року. Там помітки маршруту на участку в глухому смерековому лісі пропадають. Стежок досить багато. Ложних стежок!!! Розгалужень. Там треба бути дуже уважним! Зблудити дуже легко. Не по стежці йти тяжко.
Цей маршрут частково співпадає з пунктирною дорогою (стежкою), позначеною на карті, що прямує приблизно на захід.
В результаті ця стежка виводить на цей самий маршрут червоний і по ньому легко попри джерело виходиться на поляну під Хом"яком. Звідти на Хом"як, Синяк, а спускатись напряму по штрихпунктиру до водоспада.
Звідти можна спукатись і на с.Паляниця, але то треба, шоб хтось знав дорогу. Може ше хтось напише...
Влодко Меденицький повідомив(-ла) 10.12.2009 08:57
Коли виник воопад, то питання цікаве дуже.... Я навіть чув, що та повінь в результаті якої він утворився була в 50их роках минулого сторіччя.... (себто він значно "молодший")
Але я не про це. Я попрошу, якщо хтось може, то подайте якісний опис походу Синяк-Хом'як-Женцький водоспад (або навпаки). Буду дуже вдячний.
Andriy_M повідомив(-ла) 24.11.2009 22:26
Гук))) В принципі всі водоспади мали б називатись "Гуками"). Дійсно, Гуків багато, і тому я цей принципово називаю ЖЕНЕЦЬКИМ!
Інтересний факт (чув від місцевого жителя, не знаю, наскільки це правда): водоспад цей дуже навіть молодий. І утворився він у 1969 році, коли Прикарпаття топили сильні повені. Породи там такі крихкі (як закам"яніла глина), вот велика вода вимила собі там жолоб і обрив. А раніше, мовляв, там попри саму річечку проходила дорога вверх, сліди якої є над водоспадом. Казав, що там був крутий підйом, річка йшла порогами, було старе згарище...
Одного разу хотів пройтись вище по руслі Женця. Глухо, сиро, тяжко, непролазно... дуже старі стежки, маршрут...
За останніх 8 років там змінилось багато. Дорога, будинки, "приватна власність", а також вже є колиби, грибочки. Я пам"ятаю, як у 2004 році там будувалась ця власність. Дуже активно нищили дорогу помаранчеві КамАЗи та КрАЗи з написом "ЯвСон" на кабінах, і псували запах лісу дизельним вихлопом. Раніше було там глухіше. А тепер то місце стає схожим на околиці оз. Синевір. І це справжнього туриста відштовхує всторону, В ГОРИИИ!
Всякі мостики, перила, викладені камінням стежки - це добре, але це позбавляє відчуття тієї природи, яка існувала там лиш якихось там 10 років тому. І все це не так страшно, як сміття, що залишають "кульочки", що приїхали на авто з далеко не Франківськими номерами, та й не тільки.
Асфальт там дуже класний. В Франіку таких доріг мало!!! Але на велосипедах їхати - одне задоволення!!! Дзеркала на поворотах!
Місцевість біля самого водоспада: досить тіснувато. Там щось типу каньйона. Скажем, місць для пікніка недалеко від самого водоспада мало. Але оскільки там Природний парк, то вогні палити напевно і не можна...
На вихідні влітку там досить великий наплив відвідувачів. Машин багато. Чим ближче до водоспада, тим менше місць для того, щоб припаркуватись і розвернутись.
chick повідомив(-ла) 28.09.2009 15:19
vasilut
Івано-Франківська обл. Косівський р-н.
kravets повідомив(-ла) 13.07.2009 18:02
Десь я чув,що водоспад утворився в наслідок зсуву під час повені початку 20 століття... Чи це правда?
Влодко Меденицький повідомив(-ла) 10.07.2009 14:00
А хіба цей водоспад називається ГУК? Бо щось тих Гуків дуже багато?...
Tasic повідомив(-ла) 07.07.2009 12:12
2 Astrik:
>Женецький водоспад нібито попадає в володіня Капатського Національного Природнього парку
Так і є. Там і табличка відповідна при дорозі є, на КПП. Гроші, принаймі, у 2003-му вже точно брали

vasilut повідомив(-ла) 06.07.2009 23:48
Микуличин є найбільшим селом нашої області, яке за своїми розмірами перевищує навіть площу обласного центру.
Mandrivka.net
А Космач у якій області?


bermooood повідомив(-ла) 06.07.2009 13:35
Чу, що Космач - найбільше село в Україні.
victour повідомив(-ла) 06.07.2009 09:10
Гарна туристично-поетична замальовка
vasilut повідомив(-ла) 05.07.2009 14:34
Дякую Astrik за уточнення і історичне доповнення по цьому маршруту. Про докладність польських карт зрозумів з клаптика, що додається до опису "Мандрівка озерами Аршиці". Останнє посилання на ці джерела остатачно утвердило думку про необхідність мати їх в своєму розпорядженні.
Асфальт в тих місцях засмутив мене, бо цивілізації нам і так вистарчає.Контакт людини з грунтом оздоровлює, знімає негативні заряди, навіть це є своєрідний масаж ступні коли ти ступаєш по камінцях, натискаючи ту чи іншу точку.
Про дачу я знав, та не хотів тим приваблювати, тим більше що там не одна така "визначна" дача. Колись, до теми, згадаю про інші. Бентежить, щоб через дачі не перекрили доступ в цей район. Практика перекривань вже відома в селі Гута. Резиденція президента перекрила дорогу в урочище Черешеньки та на гору Ріпна.
galya-2008 повідомив(-ла) 05.07.2009 10:57
Для туристів приємним є те, що покращилась дорога до водоспаду - прокладено асфальт до дачі президента, а дальше прочищена дорога і зроблено нормальні містки.Машиною можна доїхати практично до водоспаду.
galya-2008 повідомив(-ла) 05.07.2009 10:47
Тільки вчора повернулась з Карпат. Побувала і на Женецькому водоспаді: краса, аж дух захоплює!
Astrik повідомив(-ла) 05.07.2009 09:44
Останній раз там був 8 років тому. Навіяло спогади.
Про опис - гарно але мало.
Хотілось би довідатись трохи більше інформації про цей район Женецького гука.
Довелось глянути мапи .
Ось що, на мій погляд, цікаве звідти вдалось прочитати.

Женецький водоспад нібито попадає в володіня Капатського Національного Природнього парку.
Можливо через це почали збирати гроші за вхід.

Згідно польських мап ВІГ Женецький вдсп знаходиться не на потоці Женець, а на притоці Женьчик.

Недалеко місця де колія перетинає Женець і де він впадає у Прут колись була невеличка залізнична станція (полустанок) Женець.

Сам водоспад орієнтовно знаходиться в межах висот 840-820м.

Думаю що можна знайти ще якусь цікаву інформацію по цьому водоспаду.





Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::