стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАРШРУТИ / Маршрути / По Лісистих Карпатах :::

ПО ЛІСИСТИХ КАРПАТАХ

Маршрут №53 (364)

 

Ясиня - Полонина Драгобрат (14 км) - полонина Шаса (25 км) - смт Усть-Чорна (18 км) - г. Нижня Передня (24 км) - р.Озерянка (17 км) - Синевирське озеро (14 км) - с.Верхній Бистрий (22 км) - с.Пилипець (18 км) - водоспад Шипіт (7 км) - смт Воловець (15 км)


Характеристики :

  • Тривалість : 10-12 днів
  • Протяжність : 174 км
  • Сезонність: червень-вересень.

Примітки :

  1. може бути рекомендований на проходження 2 категорії з туризму

Транспорт:

 


Маршрут починається у смт Ясині, проходить по високогірних районах Свидовецького хребта, верхній частині басейну р.Тереблі і закінчується у смт Воловці. Бажаючі можуть пройти цей маршрут у зворотньому напрямку - з Воловця у Ясиню (маршрут №364).

У перший день туристи покидають Ясиню і стежкою, яка йде схилом г.Боркан, піднімаються у напрямі вершини Великий Менчул (1406 м). Далі ліс стає все рідший, часто трапляються галявини і незабаром група виходить на полонину Драгобрат, розташовану під вершиною г.Близниці (1882 м). Далі можна піднятися на вершину Близниці, а потім спуститися дорогою до верхньої межі лісу, де розташований туристський притулок.

Далі стежка веде на Свидовецький хребет і по ньому у північно-західному напрямі до полонини Шаса. Недалеко від Близниці видно двоголову вершину г.Стіг (1707 м), далі стежка йде південним силом г.Великий Котел (1771 м), схили якої разом з г.Татарукою (1711 м) утворюють велику котловину, що нагадує амфітеатр. З Великого Котла по його західному гребені можна підійти до г.Догяска (1764 м), біля підніжжя якої знаходиться мальовниче озеро Герешаска. Далі група минає г.Унгаряска (1707 м), від неї повертають вправо, проходять г.Підпула (1630 м) і спускаються на полонину Шаса. З вершини г.Підпули добре видно Ґорґани з вершинами Братківською (1788 м), Гропою (1763 м), Чорною Клевою (1723 м) і Дурною (1709 м). З полонини Шаса стежка виводить на лісову дорогу, яка одним з відрогів спускається в долину р.Яблуниці. Вона виводить в с.Лопухів. Звідси до Усть-Чорної всього 5 кілометрів.

Наступним пунктом маршруту є г.Нижня Передня (1543 м). Іти до неї потрібно у північному напрямі дорогою, яка йде вздовж р.Мокрянки. Група проходить село Руську Мокру, на північній околиці якого є мінеральне джерело. Далі буде невелике с.Комсомольське. За ним долина Мокрянки перетворюється в ущелину і приводить до старої сироварні, де починається стежка, що веде до вершини Нижня Передня. Стежка часто перетинає серпантини старої лісової дороги і значно скорочує відстань. Закінчується ліс і група виходить на велику і дуже красиву полонину, розміщену правіше вершини Нижньої Передньої. Тут біля верхньої межі лісу можна влаштуватися на ночівлю.

Наступний день починається підйомом на сідловину гір Нижньої Передньої і Передньої, потім буде спуск у північно-західному напрямі в долину р.Песйої. Русло цієї ріки приведе в долину р.Озерянки, де у присілку Кантині коло мінерального джерела є хороше місце для табору.

Далі починається перехід до Синевирського озера. Від Кантини стежка веде вниз за течією Озерянки і через 2 км повертає направо, в вузьку ущелину потоку Чорного. Переваливши через сідловину гір Менчула (1315 м) і Попаді (1456 м), туристи попадуть в долину потоку Канчівський, а потім в с.Синевирську Поляну. Звідти вже недалеко до Синевирського озера, де розміщений туристський пансіонат.

Після відпочинку в околицях озера група обходить озеро з північного боку по стежці, яка веде через ліс в с.Лопушне. З Лопушного потрібно йти вздовж р.Ріки, яка приведе в с.Великий Бистрий. Далі потрібно перейти на північний захід на полонину Смерек, звідти в с.Новоселицю, а потім - на захід, на невисокий перевал коло с.Рокити. Далі грунтова дорога через поля і пасовища приводить в с.Пилипець. Звідси 7 км до водоспаду Шипіт, де можна влаштувати днівку.

Останній відрізок маршруту проходить дорогою і коло с.Подобовця виходить на автомагістраль і далі через присілок Веретичів, північну околицю с.Гукливого, веде у Воловець, звідки можна виїхати залізною лорогою у Львів чи Мукачево.  


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
SuperKot повідомив(-ла) 26.09.2014 17:23
на полонине Шаса, кстати, долго искали, где стать на ночевку, чтобы вода была неподалеку. К колыбам спускаться не стали. Место под стоянку нашел в лесу метрах в 300 от седловины.
SuperKot повідомив(-ла) 26.09.2014 17:18
Взяли этот маршрут за основу, но по причине хорошей погоды вместо куска Нижняя Передняя - Синевир пошли на Немецкую Поляну - Попадю - по старой границе - Гыча - Слобода - Синевыр. Что такое полонына Смерек - так и не поняли. На картах, как бумажных, так и GPS, нарисована дорога-турмаршрут через хребет Смерек. Реально там нет ни дороги, ни тропы. Видны еле заметные следы по вершине хребта, местами сильные завалы и сплошной ежевичник. Оставил лагерь на высоте 1250 м и прошел налегке в разведку, не дошел до высоты 1421 м примерно метров 900. Кто знает, есть ли дорога/тропа за этой вершиной - по карте есть развилка, тропа продолжается по хребту, боковая уходит в урочище Смерек? Потеряв полдня, спустились и ушли через Голятин по трассе.
nick35 повідомив(-ла) 25.12.2009 15:48
Якщо є сили і звичайно бажання то маршрут можна продовжити від Шипітського водоспаду далі! Піднімаємось стежкою вверх і виходимо на хребет Боржава, далі за годинку ходу перед нами г.Великий Верх, яку ми траверсом обходимо зправа, далі за годину ходу ми на вершині г.Стій - 1681м, де колись була за Союзу радарна станція дальнього знаходження літаків НАТО. Далі з вершини два варіанти. Перший повернутись до г.Великий Верх і тримаючи праворуч по серпантину зійти у с.Воловець прямо на залізничну станцію - тривалість 3,5 - 4 години, залежно від фізичного стану і ваги наплічників, або з гори Стій по грунтовій дорозі зійти у Сваляву, це десь по карті буде 20 - 25 км. Я колись ще спускався на станцію Оса, бо по карті там мала бути непогана принаймі стежка. Реально там її немає. розмило все дощами, і скоріш за все нею , чи її залишками крім мисливців, чи збирачів ягід ніхто некористується. Йшов потоком - напролом, вже вкінці вийшов на нормальну дорогу, але після пережитого єкстріму радості було мало. В Осі стають тільки приміські електропотяги на Лавочне і на Мукачів, так що вибратись звідти проблематично, як і звичайно попасти! Але місця там гарні, природа дика і первозданна, хто невірить - може сам перевірити! Буду радий отримати коменти на моє повідомлення.
mosaster повідомив(-ла) 29.08.2007 17:59
шановний автор, а цей маршрут є на карті "Центральні горгани"?
артём [guest] повідомив(-ла) 07.10.2004 19:24
если кто то хочет можем пойтив поход в карпаты
если кто заинтерисовался
пишыте на мыло
d-mytro повідомив(-ла) 25.05.2004 17:40
>>З полонини Шаса стежка виводить на лісову дорогу, яка одним з відрогів спускається в долину р.Яблуниці. Вона виводить в с.Лопухів.
А як, розкажіть, будь ласка, зайти на Шаса знизу? Точніше, заїхати на велосипедах? У серпні 2003 довелося пхатися з байками "в лоб" години 1,5:(
амазонка [guest] повідомив(-ла) 26.05.2003 15:59
спробую сходити цим маршрутом в кінці червня....
ммм.....
подужаємо! мі завзяті!!!!!!!!!
потім обіцяю детальний звіт)))
Anatoliy [guest] повідомив(-ла) 20.08.2002 17:45
Вперше потрапив на цей сайт і вражений. Я сам також закоханий в Карпати, але буваю там лише зимою (катаюсь на лижах у Славсько). Хотів би потрапити в гори восени, якщо хтось з відвідувачів сайту збирається у турпохід я радий буду приєднатися. Пишіть AnatoliyPoronnik@ukr.net

--------------------------------------------------------------------
-------------- СТАРІ ПОВІДОМЛЕННЯ (до 30.07.2002) ------------------
--------------------------------------------------------------------
Fima повідомив(-ла) 10.06.2002 01:06
Хлопці , мабуть десь 1-2 серпня ми збираемось пройти по цьому маршруту, нас 4-ро! Хто хоче приеднатися пишіть на e-mail: dima@baak.com.ua

ivo повідомив(-ла) 10.05.2002 15:39
Дійсно, непогано би було організувати групу на літо. Десь в серпні.
Leonid повідомив(-ла) 30.04.2002 08:13
Ya b hotiv zapytaty,cy organizovuye hto-nebud grupu po cyomu marshrutu,abo yakomus inshomu do yakoyi mozna bulo b prystaty.
Dyakuy.
ombre повідомив(-ла) 04.03.2002 13:26
Да...Обкатал я этот маршрутик года 2 - 3 назад...Здорово было...Жаль, тогда у меня не было такого подробного описания ))))
irynka повідомив(-ла) 25.02.2002 19:40
Ya b hotila zapytaty, chy ye marshrut po Chornohori, pochynayuchy des z sela Dzembroni, abo des skorishe do h.Hoverly. Dyakuyu.


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::