стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАТЕРІАЛИ / Преса / Чи ходитимемо на Чорну Гору? :::

Чи ходитимемо на Чорну Гору

Саме під такою назвою з'явилась стаття в рубриці "Б'ємо тривогу" в Верховинській районній газеті "Верховинські вісті" № 4 від 20 січня 2006 року.

ЇЇ автор - Василь Кобилюк піднімає актуальне питання, до якого не можуть бути байдужі шанувальники Карпат, особливо Чорногори, а якщо точніше ті хто часто подорожує з Дземброні до гори Піп Іван (2028м.) Під статтею підпис і депутата Івано-Франківської обласної Ради, голови всеукраїнського товариства "Гуцульщина", редактора вищевказаної газети Дмитра Ватаманюка.

Тему, яка є вкрай актуальною зараз пропонуємо обговорити відвідувачам центрального карпатського сайту. Друзі, Ваші відгуки та коментарі даної проблеми зможуть змінити становище, що склалося, бо ми з Вами громадськість і не прислухатись до нашої думки ніхто не посміє. Тож запрошуємо перечитати даний матеріал і висловити свою думку кожному. Тільки коректно, цензурно і зважено, бо з Вашими відгуками мені прийдеться зайти не в одні чиновницькі двері. Ще не пізно щось змінити. Група однодумців в Верховині вже сформована, вони обіцяють допомогти, але нас мало, а проект що вимальовується - грандіозний.

Статтю передруковуємо без змін в повному обсязі.

З повагою до всіх Вас автор



Чи ходитимемо на Чорну Гору

У зв'язку з запланованим будівництвом на території с. Дземброня гірськолижного курорту фірмою "Сімекс", починається масова приватизація земель від центра села в напрямку до г. Піп Іван.

Проблема в тому, що саме тут проходить один з найцікавіших карпатських туристичних маршрутів: с.Дземброня - г. Вухатий Камінь - г. Піп Іван - г. Смотрич - с. Дземброня. Якщо земля місцевими жителями і громадянами, які проживають за межами сільської ради буде приватизована, а пізніше продана "Сімексу" чи іншій комерційній структурі, здійснити кількаденну подорож до Чорної гори стане нереальним. То чому ніхто не турбується про виділення спочатку землі для туристських стоянок, доступу до джерел води? А можливо приватизують навіть саму стежку?

Люди на Піп Іван ходили вже не одне століття і в майбутньому ще більш активно підніматимуться до "Білого слона", але такі подорожі можуть максимально ускладнитись. Серед мандрівників немало як іноземців, що складає престиж Верховинщині, так і жителів району, для них таке сходження вже стало традиційним. Але з часом на цьому традиційному маршруті мандрівники можуть побачити таблички з написом: "Прохід заборонено, приватна власність", а може і наткнутись на воєнізованих охоронців, які будуть зривати туристські намети з приватної землі, гасити вогнища туристів і т.д. Тому поки не пройшла приватизація і власники не одержали приватизаційні акти на землю, потрібно визначитись і зробити так, щоб вся туристська стежка проходила по землях, які не відноситимуться до приватної власності. Враховуючи те, що по такій складній місцевості важко мандрувати одноденними походами, потрібно залишити в розпорядженні для мандрівників ділянки, де туристи зможуть встановлювати намети, влаштовувати бівуаки. Вони повинні мати доступ до джерел води. І взагалі недопустимим є те, коли приватизують землю, якою проходитиме сама стежка як до Чорної гори, так і до інших вершин: Смотрич, Вухатий Камінь, Дземброня, Менчул і ін. Тобто приватизація земель і будівництво самого курорту в Дземброні повинно вирішуватись не на шкоду туризму, який саме на цих теренах чи не найкраще розвинений.

Гора Піп Іван Чорногірський (2028м.) - є чи не найпопулярнішою вершиною в Українських Карпатах після Говерли ( 2061м.) і до неї повинен бути вільний доступ усім - і іноземцям, і українським туристам, і нашим гуцулам, які люблять гірські подорожі і регулярно піднімаються до руїн старої обсерваторії.

Отож сільська і районна влада мали би не допустити непоправимої помилки. Всіх небайдужих до цієї проблеми просимо відгукнутись і запропонувати правильні варіанти виходу з ситуації, що склалася.

Дмитро Ватаманюк
депутат обласної ради,
голова товариства "Гуцульщина"
Василь Кобилюк
командир гірського рятувального підрозділу,
дійсний Член Ради з туризму карпатського регіону

 Матеріал підготував (написав):


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
wija повідомив(-ла) 24.01.2013 13:49
сумно, що взагалі дозволено таку масову приватизацію, і що в нас у країні прийнято спочатку робити, а потім думати
maxbot повідомив(-ла) 11.09.2008 15:14
Прикро за таке....
Ще гірше стає, коли розумієш, що це настане неминуче рано чи пізно. Хтось таки "знищить" наші рідні гори.
Виникає бажання - ПОТСРІЛЯТИ тих вилупків, котрі під лозунгом "з нами Вам буде добре" викупляють все найкраще, що є в країні!
П.С.: працюю у сфері нерухості і знаю, якщо хтось найшов золоту жилку - то тому ніхто з нас не зарадить! Тим більше депутати (будь-якого рангу) - власний досвід!
smaggot повідомив(-ла) 08.12.2007 12:39
гм.....жах твориться в нашій країні. як то так можна в недоторканих віками горах все знищити за паро років незалежності???для мене це найстрашніший сон.я проти будь яких круортів, комплексів іт.д на території будь-якого Карпатського масива, навіть найменшого.
Volya повідомив(-ла) 01.11.2007 17:21
Чорну Гору в приватну власність та під забудову новими туркомплексами??? Люди, майте совість, лишіть ковток свіжого повітря в цій країні! Коли бачиш на державному багатстві надпис "приватна власність" - одразу втрачаєш відчуття, що ти у власному домі, на рідній землі. Така табличка у підніжжя Попа Івана - удар нижче пояса. Давайте дамо здачі!
murdersdept повідомив(-ла) 02.11.2006 17:50
мяууу!! :-))
kulay повідомив(-ла) 10.08.2006 00:28
Тиждень тому ми проходили Свидовцем, бачили, як будується паркан просто через вершину г.Стіг. Бачили неподобство, що називається Драгобрат. Розрили гору по живому, проклали дорогу, почалася ерозія грунту, частина дороги вже перетворилася на рівчак (треба ж воді якось бігти донизу). На Драгобраті - скрізь сміття. Скупчення будівель аж ніяк не милує око, бо , скоріш за все, там немає генерального плану забудови, а господарів десятки, і кожен проектує і будує "як Бог на душу положить".На "елітному курорті" - напіврозвалені стайні, кізяки, горлає динамік з fm-музикою.
Болить душа за те, що таке ж зроблять і з горою Піп Іван. Говерла - вже суміш місячного пейзажу і смітника.
Бог сотворив деякі місця в світі важкодоступними, не кожному дав сили туди дійти, мабуть для того, щоб вони залишалися такими прекрасними, якими були мільйони років тому, але людська зажерливість не має меж.
Шановні панове буржуї (вибачте, "інвестори")! Чому ви живете на своїй землі так, наче ви є останнім поколінням і після вас хоч потоп? Подумайте хоча б про своїх власних дітей і онуків. Ви передасте їм свої мільйони, будинки, заводи, лижні курорти, але чим вони будуть дихати, що будуть пити, і що їсти, крім продукції хімічної промисловості? Люди не роботи, і вони не виживуть у стовідсотково техногенному середовищі. Всі розвинуті країни вже давно зрозуміли важливість єднання людини з природою ( бо ж людина -її частина), а ви прихватизуєте і нищите все, що дозволяють ваші гроші. Любите гучну музику? То й сидіть в столиці в своїх нічних клубах, а не тягніть їх за собою в Карпати. Любите жити на смітнику? То зробіть його в своїй квартирі.
Не можу зрозуміти, як приватизуються землі Лісового фонду, Національного парку, заповідників і заказників. Як можна обгородити гору Стіг, адже це не земля сільськогосподарського призначення?
Ми по-справжньому любимо Карпати, тому і я, і моя сім"я повністю підтримуємо Дмитра Ватаманюка і Василя Кобилюка.
kravets повідомив(-ла) 21.07.2006 17:08
to eres
Моя думка:
Діло не в тому, що пропаде ліс - пропаде цілий хребет :( З одного боку Говерла затоптана вздовж і в поперек а з другого Піп Іван.

Саме так - викупили у них землю і копнули під зад. Ви помилились їздять не ті що продали землю, а ті що її купили!!!! Не треба забирати у них те на чому вони можуть самі гроші мати. Треба сприяти, щоб селяни самі щось робили. Якесь кредитування... чи щось таке.

to habik:
Моя думка 2:
По наших Карпатах бродять закордонні туристи (а особливо поляки, хто мандрує той знає) не тому що у нас розвинені туристичні маршрути. А ТОМУ ЩО ЇХ У НАС НЕМА!!! Дикі місця.

А тут виникає конфлікт між різними людьми. Люди яким потрібно подалі від цивілізації. Другим потрібно затягти, цивілізувати своє селище. Інші не в міють віддихати без умов, їм подавай лише турбази.
habik повідомив(-ла) 14.07.2006 17:51
У нас в Чехії велика частина гір приватизована, але немає жодних проблем стосовно проходу туристів, тому що у у нас дуже розвинена мережа туристичних шляхів (кажуть,що одна з кращих в Європі) і шляхи йдуть через приватні ділянки, а власників це не турбує. Бо туристи ходять тільки по шляхах і ночують на визначених місцях...На Україні мені бракує таких шляхів. Замість того будуються дорогі готелі під горами, в яких пересічний любитель гір ніколи не може позволити собі ночувати....
eres повідомив(-ла) 11.07.2006 12:02
Я вважаю, що туристична база "Смотрич" необхідна для місцевого населення, адже: 1) людям за землі платять не малі кошти, і ті хто їздив на конях тепер гонорово катаються на всіляких джипах, із старих занедбаних хат-гражд переїзджають в нові квартири в Івано-Франківську; 2) Коли побудують цей туркомплекс (а його побудують) то з’явиться чимало робочих місць як для місцевого населення, так і для приїзджих.
Звичайно жалко того лісу який вирубають для будівництва підйомників, але рано чи пізно місцеві жителі добралися б до тих смерек і зрубали б їх, адже потрібно грошей, голодні діти, а це єдиний реальний спосіб заробити гроші в горах.
P.S.Тому давайте не будемо мішати компанії "Сімекс Холдінг" будувати ТК "Смотрич", адже від цього всім стане жити краще
chuk повідомив(-ла) 12.05.2006 21:20
на мою думку не можа віддавати землі в таких районах нівякі руки. Це є скарб українців. Причому всіх. І взагалі важко уявити відпочинковий комплекс в ЗАПОВІДНИКУ!!! Хоча в нас все можливо:( Я ПРОТИ цього.
Матраси в Гребенів. в ліпшому випадку в Славське, Тухлю тощо.
А на Піп-Іван зась! Вже Говерлу загадили! Мало??????????7
Oprishok повідомив(-ла) 15.04.2006 20:22
Для Kravets: дуже розумно пишеш, Твої слова і кому требв в вуха
Oprishok повідомив(-ла) 15.04.2006 20:18
Пережили татарів, австріяків, поляків, німців, жидів, совєтів - думаю що й "Сімексу" роги облвмаємо, ми ж ГУЦУЛИ!!!!!
Dmytro-Rock повідомив(-ла) 13.04.2006 13:25
To Vasyl:
Твою концепцію можна почитати? Вже написав?
ok повідомив(-ла) 08.04.2006 12:12
2 Булба "На рахунок СУХОЇ - підкреслюю - СУХОЇ гілки - не згоден. До речі,іноземці і їдуть в наші гори, тому що вони "дикі", а не асфальтові доріжки, таблички, ятки, як в них."

У нац парку не можна чiпати нiчого, у тому числi и сухi гiлки. И це , IМHО, правильно. Навiшо вам гiлка, якшо ватру розпалювати не можна? Тим бiльше, якшо вам подобаэться недоторкана природа... А зв'язку мiж забороною збирати гриби, ягоди, гiлки и наявнiст джипiв та базарчiка взагалi немаэ нiякого.
ok повідомив(-ла) 08.04.2006 12:01
2 VVS (Київ)
Це. перепрошую , вас хтось налякав - на рахунок "клятого совєтського минулого ..." В Карпатах ми ходили кожен уикенд де завгодно и коли завгодно. До того-ж i хати були цiлiсiньки, панкiв в горах не було, и вирубували лiс менше :-)
Що-ж до будiвництва усiляких Буковелей - то це для мiсцевих там, у горах, порятунок .

slouko повідомив(-ла) 31.03.2006 00:40
По-моєму, наші бізнесмени взагалі аже довбонулися!!! Їм що, мало місць для вкладання коштів? Може, скоро асфальтовану дорогу по цілій Чорногорі прокладуть, на Говерлу якийсь ліфт організують. Люди добрі, я коли прочитав цей пост про приватизацію, мало зі стільця не впав. Так дбати про своє надане природою багатство можуть тільки "справжні" українці. Куди ми котимось? Скоро не буде де порядному туристу вихідні провести. Жах!!!!!!!!
vasyl [guest] повідомив(-ла) 27.03.2006 18:25
Я розумію, що ти хлопець з фантазією, але чи ти знаєш, скільки треба пройти інстанцій, щоб поставити той підйомник?
Робиться все просто - приймається одна Програма розвитку гірськолижних курортів, в якій вказується - там-то і там можна ставити і все. Крапка. Даний документ передається в земельні відділи і екологію. І далі, щоб власник щось захотів змінити, він змушений буде виносити то питання на обласну раду, так як всі землі за межами сільської ради в її компетенції. Навіть на території сільради здається потрібен дозвіл районної. Почитай земельний кодекс і не пропонуй возити селян, бо получиш від них вили...
kravets повідомив(-ла) 27.03.2006 16:30
...Щодо будівництва суто підйомників в селах (без
...будівництва нових туркомплексів на кшталт Буковеля) -- повністю
...підтримую. Це дозволить працевлаштувти мешканців сіл взимку.

З одного боку, якщо засунути 50 підйомників на одну гору та зробити їх якісними все вирубати, то пропаде одна гора. (Чесно кажучи мені Тростян не жаль, якщо б дали ліцензію всім бажаючим щоб облаштувати цілу гору.) Якість обслуговування буде збільшуватись якщо буде конкуренція серед цих підйомників, тобто кожен підйомник повинен мати окремого власника, а не одного ПП - Як на Тростяні.

З другого боку, якщо будувати підйомники в кожному селі. можна знищити екологію Карпат, якщо на кожній горі буде підйомник. Вже тоді краще хай знищуть один район ніж всі райони по трішки?

Можливо такий закон ЗАБОРОНА БУДІВНИЦТВА ПІДЙОМНИКІВ В НОВИХ МІСЦЯХ поміг би. А то якщо Сімекс хоче будувати то вони таки когось тай і підкуплять!!! Або викуплять у селян якийсь підйомник. І його розбудують. до Рівня Буковеля. Хоча селяни в далеких місцях пропадуть. МОЖНА ЇМ ОРГАНІЗУВАТИ ДОЇЗД НА РОБОТУ У ДАЛЕКІ ГІРСЬКО-ТУРИСТИЧНІ КОМПЛЕКСИ. За одно з селянами що їдуть на роботу одночасно можуть їхати і Туристи що ночували в ти віддалених селах. Якщо буде стабільний довіз тоді туристи зможуть бути і в сусідніх селах.
Наприклад Охорона в Славську що пропускає на витяг цієї зими доїзджала з Тернополя!!!

Що скажете на таке?
Тобто всіх крутих інвесторів заганяти в Буковель та біля Буковеля? У Славськ та той же Торстян. і тд. Хай травлять лише ці райони а решта виділити для "екологічного туризму"?

Ігор
Dmytro-Rock повідомив(-ла) 25.03.2006 10:46
Василь, я писав про відпочинок влітку лише тому, що не дуже знаюся на всіх тонкощах зимового відпочинку в Карпатах (я сам з Житомира).
Згоден з тобой, що туристичний сезон має бути неперервним, цілий рік. Щодо теми з підйомниками можу додати трохи власних спостережень і ідей. Колись давно я був на гірськолижному курорті в Чехії, потім побував на деяких наших гірськолижних комплексах (не в Буковелі, в "старих" був). Що відразу кидається в очі -- це порівняно мала кількість трас (і підйомників також) на наших існуючих турбазах. якщо не помиляюся, Буковель має найбільшу кількість. Я думаю, що перед тим, як приймати рішення про будівництво нових турбаз, тре спочатку підвищити ефективність вже існуючих комплексів: обладнати траси, поставити додаткові підйомникі. Можліво, це вирішить частину проблем.
Щодо будівництва суто підйомників в селах (без будівництва нових туркомплексів на кшталт Буковеля) -- повністю підтримую. Це дозволить працевлаштувти мешканців сіл взимку.
YuriY [guest] повідомив(-ла) 24.03.2006 22:47
Moji vitannja vsim, komy dijsno ne bajdyzha dolja Karpat! Chutajychu material, i osobluvo te, wcho puwyt` v komentarjah... tse prosto maje bytu vstudno vsim! Ja bagato derzhav objizduv, byv v riznuh girs`kuh masuvah rozvunenuh derzhav, i nigde takogo bezporjadky nemaje!
Ja na danuj moment pratsjyjy v Velukobrutaniji, i napruklad, byv v Wotlands`kuh gorah, vuvchav polituky tyruzmy tijeji derzhavu, i dijwov vusnovky, wcho dijsno nam taku potribno ne odne pokolinnja perezhutu, wchob hochabu dijtu do togo rivnja rozvutky tyruzmy i polituku tyruzmy! Tyt mozhna bagato govorutu, ale vono nicho daje!
V nas nebylo, nema, i ne skoro byde wche porjadky v derzhavi, v tomy chusli i z girs`kum tyruzmom...
Ja protu ljybogo pruvatuzyvannja v Ykrajini, osobluvo, jakwo tse stosyjet`sja v gorah, bo v nas ne tak vukorustovyjyt` tsjy spravy, til`ku v svojih interesah, ne vrahovyjychu interesu zhuvoji prurodu!
vasyl [guest] повідомив(-ла) 24.03.2006 18:53
Дякую, це все відомо, то класика жанру. Але все не так просто, як ти пишеш. Ти запропонував виключно літній відпочинок. В такому випадку
господар змушений буде дерти з тебе гроші, бо сезон-то короткий. А поставлений підйомник зможе цей сезон розтягнути.
ятд, підйомники можуть бути в кожному селі, але не багато. Але я проти ТУРКОМПЛЕКСІВ типу Буковеля і пропоную обмежити будівництво таких баз районом Яремчі-Ворохти - нехай так званий середній клас там гуляє і залишає свої гроші. Тому гірську частину області я пропоную розділити на категорії.
В цю суботу-неділю сідаю писати концепцію.

Dmytro-Rock повідомив(-ла) 23.03.2006 20:47
Вважаю, що центрами зеленого туризму мають бути не турбази (в традиційному розумінні цього слова), а села. Нових турбаз будувати не потрібно -- турбази, що вже існують, не використовують всіх своїх потенційних можливостей. Крім того, будівництво нових турбаз в наближених до заповідників місцях буде спричинювати соціальне напруження.
Тому села в концепції зеленого туризму (не тільки сільского туризму) мають бути своєрідними центрами, які виконують багато функцій. Така постановка питання вигідна по-перше тому, що села вже мають певну інфраструктуру -- шляхи, електроенергію, лінії зв’язку і всю цю інфраструктуру не треба будувати з нуля. По-друге, це вигідно тому, що надасть можливість працевлаштування мешканцям гірських сіл, які є як відомо, найбіднішими в Україні.
Крім того, зелений туризм, сільский туризм і традиційний для Карпат спортивний туризм добре співіснують в концепції зеленого туризму.
Тому пропоную таку стратегию:
1. Привести в належний стан оселі для того, щоб в них могли проживати на час відпочинку туристи (як люди, які приїхали по програмі сільского туризму, так і по програмі зеленого, екологічного, спортивного і подібних видів туризму).
2. Вирішити проблему телефонного зв’язку (хоча б кілька стаціонарних телефонів в кожному селі).
3. Привести до ладу всі популярні туристичні маршрути в районі. Тобто замаркувати, впорядкувати маршрути так, щоб туристи не мали проблем з орієнтуванням на маршруті та можливому приюті на випадок поганої погоди чи аварійної ситуації. Також привести до ладу історичні місця, які можуть бути на маршруті.
4. Організувати відпочинок таким чином, щоб туристи мали можливість жити в селі, звідки робити радіальні походи по місцевим маршрутам. При цьому мешканці сіл могли б працювати провідниками в горах.
5. Створити в селах пункти, де туристи могли б придбати (або взяти напрокат) необхідне туристичне спорядження, при необхідності зарядити акумулятори, мобільні телефони, газові балони.
Думаю, що при така стратегія буде вигідною і для туристів, і для сільских мешканців.
vasyl повідомив(-ла) 22.03.2006 09:46
Я давно пропоную це зробити. Але що таке "відкритий лист". Збирається група громадян і ставить свої підписи під зверненням. З адміністрації наш відкритий лист відправлять в ОДА, далі піде в управління туризму (тому що буде проглядатись слово ТУРИЗМ) і там напишуть чергову відписку наверх, бо вони не займаються земельними питаннями. Повірте, ніхто не кинеться відразу вирішувати наші з вами проблеми.
Набагато дієвим я бачу лист від гром.організації, хоча після комсомолу у більшості негативне відношення до об'єднань. Я готовий написати це від "КС" і це не зобов'язує всіх вас записуватись до нашої організації - для цього варто тільки РЕАЛЬНО допомагати і тоді можете вважати себе її учасником.
Управління туризму ОДА збирає пропозиції до 5 квітня <http://piar.org.ua/article/?art9337> щодо розвитку в т.ч. ЗЕЛЕНОГО туризму, тобто екологічного. Поняття дуже широке і написане воно швидше по звичці, так як раніше сільський зелений було нерозлучним словосполученням.
Якщо переважна більшість тут є прихильниками сталого (екологічно врівноваженого) туризму, давайте спільно надавати пропозиції.
Я вже маю напрацювання по даній тематиці, але прошу вас ЩЕ РАЗ - надсилайте ваші пропозиції мені або в управління туризму ОДА. Але потрібна КОНКРЕТИКА, а не просто балаканина, що то погано. Під листом я можу написати прізвища всіх, хоча краще вказати просто кількість чи зіслатись на карпати.сом.уа. Наприкінці наступного тижня я спробую то виставити для обговорення на декілька днів і до 5 числа їх подам. Але, одночасно, через лист до голови ОДА та медіа звертатимусь з пропозицією про організацію громадських слухань з питань розвитку туризму в області в КВІТНІ, коли вже закінчуться ті вибори і прийдуть нові (чи старі) команди.
Dmytro-Rock повідомив(-ла) 21.03.2006 15:12
Народ, з цим треба щось робити, а не просто балакати на форумі.
Я пропоную написати відкритого листа Президенту, якого направити до Секретаріату Президента.
Бо поки ми тут балакаємо на форумі, хтось вже бігає по кабінетах за дозволами на будівництво. А коли ті дозволи будуть в них на руках, потім буде майже неможливо щось змінити.

akorud повідомив(-ла) 20.03.2006 10:27
2 kravets - нема проблем, поділюся, пропоную приватно щоб не зассічувати тут, тільки дай працюючий email, бо той що в профілі відфутболює.
Андрій [guest] повідомив(-ла) 20.03.2006 09:44
Абонимент за 50грн. це добра ідея, особливо його продаж на місцях:-).
І всі "правильні" чи "дикі" туристи відразу його придбають, ще раз :-). Тут практично в кожному репортажі про походи є кілька абзаців як поменше заплатити, в тому чеслі як героїчно обійти КПП.
Скажу коротко. Поки бізнес не загнав диких туристів у резервації (Горгани, Мармароси), треба його загнати у ці резервації. Карпатам потрібні місця для масового туриста, бо це можливість заробити для аборигенів, держави і т.д. Держава має попіклуватися про розташування таких резервацій пропорційно в різних регіонах Карпат, так щоб залишилися заповідні неціловані місця. Ще раз наголошую, щоб ми не казали, як би не обурювались, але бази і турцентри будуть утворюватись в Карпатах, бо це гроші, які завше там де є користь, і цього не спиниш. Залишається лише контроль над їх концентрацією.
А якщо створювати асоціації аборигенів, то на диких багато не заробиш, а цивілізований туди не поїде, от і будуть далі рубати ліс. І стане легко мандрувати горами, бо будуть без лісу, дуже зручно для орієнтації.:(
Що сподобалось, то про рейнджерів. Непогано, нераз запреш дідько знає куди, а тут ні маркування ні людей і так другу добу. Це цікаво, але зустріти такого рейнджера булоб не зайвим.

kravets повідомив(-ла) 20.03.2006 00:30
To akorud:
:2 роки тому випадково мене занесло в сусідню Польшу...

Мені не дуже відомо про ситуацію в Польщі. Був би вдячним, якщо б ви поділилися тим на скільки все відрізняється від того що в нас. Чи варто нам рухатись в цьому напрямі? Які ви помітили мінуси.
:)
akorud повідомив(-ла) 19.03.2006 02:12
Ех, можна я буду на ти? Видно я недостатньо іронічно написав... це був жарт. Думаєш не люблю Карпат? - глянь мої фотки в галереї. А щодо грошей. Віриш - я їх з радістю витрачаю в Карпатах, тільки от чомусь ніхто їх брати не хоче. Тобто брати може і хочуть, тільки от нічого взамін не пропонують - бізнес по-українськи (чесне слово, Татри дешевші). 2 роки тому випадково мене занесло в сусідню Польшу, я тут осів, поїздив трохи по горах і зрозумів, що можна зробити так щоб всім було добре. Якщо хтось хоче - можу подискутувати на цю тему стоячи на позиції "туриста" цивілізованого, котрого тут всі так не люблять. Для довідки - в Альпах не був і найближчим часом дозволити собі не можу (власне з міркувань фінансових).
P.S. я тут активно популяризую Україну, і як правило всі мої агітації закінчуються проханням дати якийсь сайт з недорогими ночівлями - і що я маю відповісти??? викручуюся як можу (дякуючи фірмі Техноград), але не завжди вдається.
kravets повідомив(-ла) 19.03.2006 01:21
:Слухайте, а звідки така ненависть до людей що мають гроші???
Ви так думаєте? - Помиляєтесь. Якщо я зле висловився тоді сорі. Мені жаль тих людей, які почали давитися від кількості їхніх грошей та тих, хто зі заздрістю дивляться на багатих. Люблю тих людей, яких гроші не змінили.

:Отак почитаєш коментарі - просто на всі сторони бризкає, прямо як колись на радянських
:плакатах про буржуїв...
Видно і на вас трішки бризнуло... :) що увагу звернули. Он Василь все зрозумів що і до чого, і з гумором відповів, а ви ворога вишукуєте.

:Ото в мене також назбиралося з півкіло дріних монет і "кошельок"
:в кишеню не влазить - то мені шлях в Карпати закритий? :-)
Я таке казав? Приїжджайте, ваші гроші підтримають розвиток наших Карпат, а не викидайте їх на Гаваї, наші Карпати кращі. АЛЕ ВИ ХОЧЕТЕ РОЗВИНУТИ ТУРИЗМ, ТА ДОПОМОГТИ ЖИТЕЛЯМ, ЧИ СКОРИСТАТИСЯ БІДНИМИ ЖИТЕЛЯМИ І ВКРАСТИ ЇХНЄ МАЙБУТНЄ?

Гаманець в мене теж нівроку… та близько 30% я витрачаю на Карпати.

akorud повідомив(-ла) 18.03.2006 21:23
Слухайте, а звідки така ненависть до людей що мають гроші??? отак почитаєш коментарі - просто на всі сторони бризкає, прямо як колись на радянських плакатах про буржуїв... "ТУРИСТИ З ТОВСТИМИ КОШЕЛЬКАМИ ..." - я вже навіть не знаю сміятися чи плакати. Ото в мене також назбиралося з півкіло дріних монет і "кошельок" в кишеню не влазить - то мені шлях в Карпати закритий? :-)
vasyl [guest] повідомив(-ла) 18.03.2006 20:15
1.Ліцензію на дикий туризм... Які б роз’їзджали на конях наприклад основними маршрутами.

Розсмішив - ковбої в диких Карпатах+ напевно чорний альпініст.Ох бідні будуть туристи.
Супер ідея але малореально
2. На державному рівні створення ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БАЗИ ВЕБ СТОРІНОК СІЛ. Створення бази доручити районним центрам.

Це ДОРУЧИТИ НЕМОЖЛИВО, до цього треба йти поступово і свідомо через створення інформаційних центрів
3. Допомогти створенню СПІЛКИ ВЛАСНИКІВ аборигенів.

Де 2 бідних українських аборигена, там витягу не буде.
Я майже закінчив написання свого бачення і десь в квітні його покажу для всіх.

kravets повідомив(-ла) 18.03.2006 13:44
На рахунок емоцій - то їх дійсно багато, а якщо по ділу, тоді такі роздуми:

Розглянемо всі зацікавлені сторони:
1. ФІРМА "СІМЕКС" – має гроші, хоче мати ще більше, нажаль їй байдужа екологія Карпат.
2. так звані АБОРИГЕНИ – природа їх не цікавить, їм потрібна робота, для того щоб вижити.
3. ТУРИСТИ З ТОВСТИМИ КОШЕЛЬКАМИ – не мають де гроші потринькати. Їм Карпати не потрібні – мріють про Альпи, Гаваї їдуть на природу щоб повимахуватись.
4. СМЕРТНІ ТУРИСТИ – потрібна чиста неторкана природа.
5. ДЕРЖАВА – думає де взяти гроші для пільговиків, та вчителів, …

ОДНЕ МОЖЛИВЕ ОБ’ЄДНАННЯ – Сімекс + туристи з товстими кошельками і типу плюс за словами Андрія аборигени, бо їм цивілізацію принесуть.
МОЯ ДУМКА:
1. (ПРО АБОРИГЕНІВ) Чому це про тих аборигенів в цьому селі так почали дбати? Чому не можуть подбати про аборигенів з мого рідного села? Там теж, 10% населення мають роботу, а решта ні. А НАСПРАВДІ АБОРИГЕНІВ ЯК ЗАВЖДИ ВИКОРИСТАЮТЬ І ДАДУТЬ ЇМ ЗАЛИШКИ ЗІ СТОЛУ. Так вони будуть мати трохи роботи, але хто реально буде мати дохід? – ОДИНИЦІ і не аборигени це точно!!! Їх використають дадуть по 1000 зелених і все. Для того щоб продати лижникам чай – місцеві аборигени повинні платити оренду за маленький столик що вони поставили на чужій вже не їхній землі.
2. (ПРО СІМЕКС) Буде мати над прибутки – буде монополістом в тому районі, буде байдуже до екології, подумаєш купа відходів … А хто власник – де він катається на лижах – впевнений що в Альпах!!! А що там обгиджені Карпати, навіщо йому здалися?

ПРАВИЛЬНЕ ОБ’ЄДНАННЯ – Смертні туристи + Держава + Аборигени.
МЕТА : Зберегти “дикий” туризм.
ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО: Щоб він став вигідним у фінансовому плані для держави та місцевих жителів!!!
ЩО ЗРОБИТИ:
1. Ввести плату за туризм. Але я вибачаюсь не так як на Говерлі – 5 грн. на пляшку п’яному КПП-їшнику і все. А ОФІЦІЙНО!!!
Приклад – Купляєш за 50 грн. Ліцензію на дикий туризм на рік часу на подорож Українськими Карпатами. Але не у Львові, Івано-Франківську, а у районних центрах Карпат. У кого купляти ліцензію? Рекомендував би створення такої організації як “КАРПАТСЬКІ РЕЙНДЖЕРИ” з місцевих жителів. Які б роз’їзджали на конях наприклад основними маршрутами.
2. На державному рівні створення ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БАЗИ ВЕБ СТОРІНОК СІЛ. Тобто – опис що за село, історія, визначні дати, ТЕЛЕФОНИ ПРИВАТНИХ ОСЕЛЬ ЩО ПРИЙМАЮТЬ НА ПРОЖИВАННЯ ГОСТЕЙ, ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ, НАЯВНІСТЬ ГІРСЬКОЛИЖНИХ ВИТЯГІВ. В тому числі РОЗКЛАДИ РУХУ АВТОБУСІВ, ЛОКАЛІЗАЦІЯ СЛУЖБ ПОРЯТУНКУ… Створення бази доручити районним центрам.
3. НА РАХУНОК ВИТЯГУ (Якщо він неминучий): Допомогти створенню СПІЛКИ ВЛАСНИКІВ аборигенів. Держава надала б певний КРЕДИТ СПІЛЦІ ВЛАСНИКАМ НА БУДІВНИЦТВО ВИТЯГУ. Тягти його не вище відмітки 1300 м. Що допомогло б залишити природу незайманою, хоч трошки.
4. … ще щось надумаю напишу.

Лише не кажіть що це Утопія.
Андрій [guest] повідомив(-ла) 16.03.2006 11:02
Скільки емоцій!
Більшість однодумці, бо ходять в гори заради гір. Але зважте про другу сторону, яка тут не представлена і не може бути представлена - це аборигени. У тих краях, про які тут суперечка суцільна бідося. Люди живуть на томуж рівні як їх прадіди та ще далі. Можливо розвиток туризму не дикого а цивілізованого це останній шанс, остання надія вирватися з приреченості і подарувати надію дітям на гідне життя.
Може тут є дописувач з Ільців, Зеленого, Шибеного? НІ, бо місцеві мабуть і не знають що це таке інтернет. А ми тут проти всього, що зазіхає на наші захцянки відпочивати від цивілізації.
Так, я хожу в гори подалі від людей, бо втомлююсь від них і хочу втікти від цивілізації. Але як згадаю добирання туди та повернення назад, часом стає моторошно. Зашмальцьований дизель, швидкість пересування якого не міняється 100 років, маленькі міжміські мерседесики, непристосовані для перевезення людини з наплечником, які крім того щей нерегулярно ходять, та приватний транспорт по 3-5грн. за км.
Знаєте легше пройти Чорногору туди і назат ніш подолати відстань зі Львова до Шибеного. Мене це трафляє. Тут зараз заперечать, щоб їздив власним автом, або платив файні гроші і наймав собі таксі. Файна прпозиція, але треба зважувати можливості з бажаннями.
Отже, має бути якийсь розумний компроміс між розвитком цивілізації і збереженям природи, бо просте протистояння цивілізації не збереже природу Карпат.
akorud повідомив(-ла) 15.03.2006 20:15
Такий висновок без проблем будь-хто зробить і це натуральна річ. А що ти можеш запропонувати для розвязку того. Перестріляти тих для кого це престиж, а туристів вивести в ранг національних героїв і записати до червоної книги?
kravets повідомив(-ла) 15.03.2006 14:08
Мені достатньо знати що сталося з вершинами Карпат, після того як на них зробили підйомники, та вивели дорогу під вершину.

НАЙБРУДНІШІ ГОРИ - Говерла, Тростян, ... (Де легкий доступ на вершину)

НАЙБРУДНІШЕ ОЗЕРО - Синевир. Для того щоб заночувати біля цього озера тепер треба виставити пяному охоронцю.

НАЙЧИСТІШІ ГОРИ - Горгани. (Слава БОГУ що там нема Крутих підйомників та матрасники не вивели дорогу під кожну вершину)

ЩО ДАРОМ ДАЄТЬСЯ - ТОГО НІХТО НЕ ЦІНУЄ!!!

Проблема в тому що є матрасники які мають гроші та владу, а є туристи що мріють побачити неторкану природу.
Матрасники їдуть в Карпати з метою -
1. Виставити пузо на сонечко
2. Побухати
3. Престижно мати в Мислівці свою дачу з Вертольотною площадкою?
4. Їм потрібна траса Київ-Говерла на яку за пару баксів можна виїхати на джипі. Або на підйомнику. Головне щоб для пуза було зручно.

ДІЛО В ТОМУ ЛЮДИ ПОДІЛИЛИСЬ НА ТИХ ДЛЯ КОГО КАРПАТИ - ЦЕ ПРИРОДА І НА ТИХ ДЛЯ КОГО ЦЕ - ПРИСТИЖНО.

орест [guest] повідомив(-ла) 14.03.2006 19:33
так дуже прикро що таке відбувається . і якщо не притримати цього процесу, то насправді дуже швидко опинимось в ситуації, коли буде тільки одна стежка для мандрів поміж парканами приватної власності - віртуальні мандри. але це природній процес приватизаціі і почуття власності та користі і наживи - така наша природа... ні щоб мати щось у загальному користуванні ... все одно не забереш у труну, ... але матеріальне переважає все одно... шкода. маємо приклади з інших суспільств, до чого веде така політика. треба щось робити - щоб хоч щось лишилось для загального користування, або так можна і Бога приватизувати, не помітивши абсурду цього.
ZAN [guest] повідомив(-ла) 13.03.2006 13:08
Дізнався сьогодні, по чому "сотка" у Дземброні - 1200 у.о.
А ще восени була по 350!
А будівництво "Буковеля-2" У Дземброні поки що нічим не підтверджується.

Ось Вам бізнес по карпатськи!

Astrik повідомив(-ла) 13.03.2006 06:59
В США у кожному штаті і в кожному парку є свої правила, і ці правила стосуються, як приватної землі так і того, що і де може розміщуватись, навіть на приватній території. Наприклад у парку Catskill у штаті НюЙорк є обмеження на приватну землю вище 4000Ft (близько 1200м). Тобто вище якоїсь межі територія не продається. У інших парках і в інших штатах ця планка може коливатись в ту чи іншу сторону. Якщо стежка знаходиться на приватній території то власник звісно не має права на стежку. Але і для туристів в такому випадку є обмеження не можна розпалювати багать на приватній території, та й намет ставити не бажано.
Так, що в нашій ситуації з Карпатами чи Кримом треба підходити до цієї проблеми якось комплексно, щоби були враховані і ті і ніші інтереси.
Наприклад обмежити приватну-промислову діяльність вище 1200-1300м, нижче нехай будують підйомники і розвивають інфраструтуру. Окрім того потрібно було б зобовязати фірми чи приватні структури котрі розвивають бізнес у туристичній чи промисловій сфері обовязково дотримання умов екології.
Неможливість приватизації територій (приклад1-2км) поблизу відомих історичних чи природніх памяток: скель, водоспадів, тощо.
Неможливість приватизації мостів, стежок, доріг.
Само-собою неможливість приватизації будь-чого у заповідниках, заказниках.
Можна було б ще щось додати, і для того потрібно булоб скласти реєстр-каталог от того всього що попадало б під заборону приватизації.
Але я щось дуже мало вірю, що все це буде саме так розглядатись. Влада сильно корумпована, країною керують гроші, а не закони. Якщо навіть є закон, створюється підзаконні акти, котрі блокують ті закони. Хоча ми проголошуємо свій напрям до європи, насправді ми ще дуже і дуже далеко до того, і не стільки в економіці скільки у своєму відстоюванні чогось цінного: своєї землі, свого краю, історичних чи природних цінностей, держави.
Щось у мене дуже песимістичний настрій сьогодні :(.
Але щось дійсно потрібно робити, та незнаємо як, і з чого почати.

akorud повідомив(-ла) 12.03.2006 14:03
До Сергія (київ) - запропонуй варіант як не пустити в українські карпати сотні тисяч людей які через кілька років туди поїдуть? Фінансово - плата за вхід? Організаційно - видавати лімітовану кількість дозволів? А якщо пустити, то можеш уявити собі як буде виглядати район скажімо говерли якщо туди приїде кількадесять тисяч людей на вікенд? З них чоловік 200 заблукає, людей з 50 попадає так що їх треба буде виносити, хтось не розрахує свої сили і йому вже нічого не допоможе (це все реальні цифри з Польських Татр) - хто цим буде займатися? рятувальники? на чому? за які гроші? Держава? та вона то десь має... навіть в напів-цивілізованій європі якою є Польша. Наприклад єдиний номер для КРС в одного з операторів мобільного звязку виміняли на дозвіл поставити БС на схронісках. На вертоліт - скидалися всі дружно (і назбирали). Одяг і спорядження для рятувальників - нема проблем, виробники безкоштовно нададуть, тільки дозволь повісити кілька реклам в схронісках, і так далі. Так що моя особиста думка - без бізнесу нікуди не дінешся, але держава повинна встановити чіткі правила гри і стежити за їх дотриманням.
P.S. Запитайся навіть тут на сайті, в який КРС (не кажучи вже про номер телефону) дзвонити скажімо якщо зламав ногу на Пікуї?
cherry odesa [guest] повідомив(-ла) 11.03.2006 22:43
"Буковель"-це супер. Завдяки йому за останні роки піднялося Яремче і навколишні села. Якщо гірськолижний комплекс у Дземброні буде буковельського рівня- я двома руками "за". Бо сьогодні "незайманий" Верховинський район, як і сусідні є резервацією для злодійського вирубування лісів. Все інше -розруха. Не вірите - спобуйте заїхати у Дземброню легковою машиною, якщо вам її ніц не шкода. І не треба протиставляти туризм і гірські лижі. І те і інше хороша штука. А екологічна культура гуцулів, чи ,правильніше, її повна відсутність - окрема тема; чого варта звичка "кидати смітє у бердо", бачили завалені пластиком і всяким лайном береги карпатських потічків? Так, що боротися треба з лісовим злодійством і рагулізмом декотрих аборигенів, а не здіймати істерику з приводу будівництва гірськолижного комплексу.
Dmytro-Rock повідомив(-ла) 10.03.2006 12:09
Я так думаю, що хождіння по кабінетах місцевих чиновників ніякого результату не принесе. Дуже ймовірно, що деякі місцеві посадові особи пов'язані з тим будівництвом.
Вважаю, що ефективним може бути звернення до приймальні Президента (є їх офіс у Франківську), або ж до Секретаріату Президентка в Києві (в цьому випадке можна підключити до цього і туристів-киян).
Щодо "кількості людей, які ходят щороку на Піп Іван" -- то не є проблемою це з'ясувати. По-перше, певну інформацію можуть дати рятувальні загони, Василь Кобилюк особисто може знати. Крім того, можно взяти записи на КРС -- більшість зареєстрованих груп туди ходять.
akorud повідомив(-ла) 10.03.2006 00:57
А щодо "цивілізації" - я за в правильному розумінні цього слова. Не далі як 2 тижні тому, в Татрах я сам (соло) поперся на вершину по свіжому снігу, без протоптаної стежки. І при тому був абсолютно спокійний, бо: знав куди дзвонити в разі чого (єдиний номер, його дітям з першого класу вбивають в голову), знав (з досвіду), що якщо я записався в журнал - то мене будуть чекати, знав що в рятувальників є справний гелікоптер, мав на руках карту яка відповідала місцевості з точністю до десятків метрів. І за таку цивілізацію я з радістю і білет вхідний купив, і принаймі 100% переплатив за пиво на спуску, і мабуть скерую частину свого податку в бюджет рятувальників (тут ти маєш право сам вирішувати куда скерувати частину свого податку, якщо є таке бажання).
akorud повідомив(-ла) 10.03.2006 00:14
Цікаво яка була б реакція на прийняття в Україні цілком європейського закону, що дозволяє державі "забирати" приватну землю в її власників для організації туристичної діяльності (стежка, лижний спуск) виплачуючи компенсацію в розмірі середньоринкових цін на оренду землі. При чому власника ніхто особливо і не питає подобається йому це чи ні.
Сергій [guest] повідомив(-ла) 09.03.2006 14:10
Взагалі якщо егоїстично, то я також за те щоб наші Карпати, особливо район Верховинщини і, зокрема Дземброні, були "без цивілізації". Але давайте подивимось з іншого боку. За кордоном гори відкриті і доступні для всіх. З одного боку це дратує, бо втрачається смак "натури", але з іншого порядна інфраструктура і організація туризму зробила доступним гори для маси народу. Навіть старі бабусі по 80 років ходять стежками гір. Ходять тому, що вони облаштовані, є широка пропозиція на різні смаки. Ще інша "сторона цієї медалі" - це справді те, що наступ цивілізації є неминучий. Тому є два варіанти - робити ці території заповідними, але тоді вони будуть недоступнинми для всіх, або спрямувати їх розвиток у правильне русло. І от тут якраз потрібне широке коло громадськості. Я не є активним відвідувачем цих форумів, але тут класна тематика і бачу що є багато небайдужих людей, обєднаних спільниим інтересом збереження Карпат. Але чому ви не виносите свої ідеї назовні? Чому не обєднуєтесь для просування своїх ідей. Може краще "всім гуртом бити батька", а не лише клацати на компі і агітувати у форумі за збереження Карпат або розпускати соплі? Як каже В.А.Ю. - "Не словом, а ділом!"
Хто, як не ми?
Віктор [guest] повідомив(-ла) 09.03.2006 13:12
Таке свавілля не може творитися без відома місцевих "сильних світу цього", вони поспішають "прихватизувати" землю тому що знають що ось-ось вибори і, можливо, хтось полетить шкереберть, так хоче хоча б "хатинку", тобто місце під неї започаткувати. Моєю порадою для небайдужих було б - зхвернутися за допомогою до опозиційних нинішній владі сил. Тому що просити щось у тих хто зараз творить це свавілля безглуздо, вони і є ті самі бандити, якими лякали людей, тільки вони не "донецькі", а місцеві, але від того сутність їх аж ніскільки не змінилася. Важливо зараз, поки ще не пройшли вибори, спробувати отримати хоч якусь обіцянку вірішити проблему у тих, хто прийдуть (я говорю про рівень Києва, на місцях скоріш за все залишаться ті ж самі "любі друзі", що розтягують нашу землю у приватну власність з осені 2004 року) Після виборів коли опозиція стане владою, то випросити якісь обіцянки буде значно важче, ми цих теж знаємо :)
Ruslyan [guest] повідомив(-ла) 06.03.2006 18:14
Wybachte shcho pyshu latynskymy literamy, ale ukrayinski des v mene na kompyuteri zahubyvsia!
Ce sprawhnij skandal - prywatyzuwaty zemlyu, kotra znakhodytsya w Pryrodnyomu Zapowidnyku Karpat, a shcho hirsze unemozlywluwaty turystam hodyty na prekrasnyj Pip Ivan. Ja nadyuus shcho z cyeyi prywatyzaciyi, prynajmiy na jakyis chas, nichoho ne bude, ale jak tak pide dali, to my mozhemo na zhal dochekatysya "hirsko - lyzhnoho kompleksu" na Popi Ivani, a shcho hirsze na samij Hoverli. Ja zbyrayusya v cey rehion sela Dzembroni cyoho lita i khochu pidiyty na Smotrych i Pip Ivan, a zvistka pro prywatyzacyu ciyei terytoriyi mene duzhe zasmutyla. Mozhe treba bude zvernutysya do samokho Viktora Jushchenki - vin duzhe lubyt' ukrayinski Karpaty, stane v oboroni chudowoho, zelenoho kutka Ukrayiny, shcho zvetsya KARPATY! Nadiyus na dobre zakinchennia ciyei sprawy. Ja pidpysuyusya pid ciyeju trywohoyu! Z Bohom!
Pickard:) повідомив(-ла) 05.03.2006 01:11
Люди добрі, ті від хто на посадах, ті хто має владу впливати на пряме вирішення "так" чи "ні" - прошу Вас не продайте на цей раз себе та інтереси нас українців-туристів...подумайте на цей раз не про кошти, яких всеодно невистачає постійно, скільки б їх не було; а подумайте про життя, яке не вічне, бо людина всеодно помирає, залишаючи всі скарби на Землі; подумайте люди про Бога - він все бачить і кожному воздасть по ділам його...Будьте благорозумні Ви - депутати, чиновники, лісники, прості місцеві люди; не продавайтесь за нікчемну сіру грошову масу, яка всеодно Вас не порадує...Да прибуде Бог з Вами
vasyl повідомив(-ла) 04.03.2006 12:47
Щоб дискусія стала такою, необхідно відразу визначати рамки - ми просто говоримо чи намагаємось визначити пріоритети і працювати на результат. Пріоритети ми визначили, але на цьому може все так і закінчитись. Необхідно щоб наші пропозиції були почуті. Але зараз владу цікавлять тільки вибори, тому необхідно взяти паузу.
А знаєте, як виглядає написання стратегії та програм розвитку туризму - кожна нова влада пише свою, залучаючи до цього своїх же науковців (за непогані суми). Саме, так звана, ЕЛІТА НАЦІЇ визначає як ми маємо далі жити. До цього не залучається ГРОМАДСЬКІСТЬ, для якої то все ніби-то робиться, але саме вона може надавати пропозиції БЕЗОПЛАТНО. В цьому найбільша проблема.
Маючи 5 річний досвід спілкування з владою, власниками сільських садиб (організовував семінари в гірських селах), турбізнесом та звичайними мандрівниками (в тому числі і на цьому сайті) я не маю можливості донести НАШІ пропозиції до керівництва області. Більшість з них направляється в нижні ланки управління і просто хериться (вибачайте, але це найбільш вдале слово). І далі, на кого скаржишся, до того й повертається.
Детальніше про це можете прочитати на <http://www.karpaty.net.ua/konkurs/l&g_guty ryak_vasyl.php>
Я дуже не хотів би, що це сприймалось як самовихваляння. Це тільки частина того, що ми пропонуємо. Я поки не залучав інші медіа, але бачу, що без цього не обійтись. А депутати, як правило, переживають в основному виключно за свої райони, хоча проблема є загальною.
Можливо саме перед виборами і треба піднімати ці теми, але в такому разі менше шансів на результат - небагато людей йде у владу щоб щось зрушити в цьому напрямку. Тому нам за це треба боротись ПОСТІЙНО, інакше в ці проміжки між виборами вони можуть такого накерувати...
Європа живе так, тому що більшість людей відстоюють свою громадянську позицію не тільки напередодні виборів.
Kallidon повідомив(-ла) 04.03.2006 11:58
Я взагалі проти цієї приватизації у буль-яких межах біля гори Піп Іван. По перше: навіть якщо туристам дозволятимуть ходити на Чорну гору це буде не відпочинок від цивілізаціЇ (що є головною метою багатьох походів), а навпаки ходити прийдеться попри "туристів-буржуїв", які будуть жити на цій базі, а самі навіть вогню розвести не вміють, і ходитимуть зглядатимуться на порядних уристів як на клоунів. По-друге: ця приватизація приведе до знищення великої площи природних лісів, флори та фауни. По-третє: ці території знаходяться недалеко від заповідника. По-четверте: я взагалі проти будь-яких приватизацій Карпат, бо скоро всі Карпати приватизуюють, і тоді прийдеться туристам-українцям або платити гроші за похід в Карпати або їхати за кордон!!! Приватизуйте собі землі біля Яремче, Ворохти: нижче від пішохідних маршрутів туристів, там ж також є непогані схили для катання на лижах, і краєвиди там теж гарні, а головне ми збережемо красу Карпат!!!
Тарас. Тернопіль
Сергій [guest] повідомив(-ла) 03.03.2006 19:45
Гарна дискусія. І головне - правильна. Від комерціалізації ми нід не втечемо. Логіка розбудови лише в тому, щоб інвестиційні ресурси використати розумно. Для цього має бути єдина стратегія і програма розвитку туризму і туристичної інфраструктури, аргументована, з врахуванням максимального навантаження на ці та інші території. З врахуванням, що ці території у (біля) КНПП. Сама ідея розбудувати той куток Верховинщини, як на мене, нормальна. Може з часом це відродить і славетні Буркутські джерела, бо вода там ще від часів перебування Лесі Українки тече майже без користі. Головне щоб всі наші проекти творилися з загальним баченням і врахуванням інтересів усіх, бо розумний підхід зробить наші Карпати ще більш доступними, облаштованими і охайними.
vasyl повідомив(-ла) 28.02.2006 19:31
Звернутись ти можеш, але швидкість відповіді буде залежати від суми пропозиції:). Насправді в лісовій зоні такі речі збудувати досить важко - в лісовому господарстві далі панують старі порядки. Як варіант, можна спробувати взяти в оренду будиночок, але мені то пропонували як керівнику гром.організації, а не приватній особі.
Думаю, що твій ентузіазм душе швидко охолоне.
Виклади пропозицію мейлом
martyshko повідомив(-ла) 28.02.2006 14:20
Товариство, питання не зовсім по темі: хтось знає з ким треба вирішувати питаня про будівництво притулку (схроніска) на території Карпат, місцевість довільна. Буду вдячний за всяку інфо.
Семен [guest] повідомив(-ла) 27.02.2006 21:55
В нас подібна ситуація з печерами : зібрались і подумали тобі Озерка а мені Оптимістична , ось ато що Озерку затоплює ніхто тим можновладцям не сказав ,а то що то заповідник то не є перешкода.
Так буде і з карпатами ,по закону вони мають право створювати Туристичні стежки (платні) а щоб не ходили де хочеться то будуть штрафувати повірте будуть то їх гроші.
VVS (Київ) [guest] повідомив(-ла) 27.02.2006 15:33
Контраргументи Сергію (Київ) який лякає Європою і її порядками в горах на прикладі Слвачинни:"...Якщо ж ми твердо будемо іти "в Європу", то повинні змиритися з тим, що Карпати приватизують, а туристів загонять у "резервації" бо так живе Європа. Хочете жити по-європейськи? Якщо ТАК, то звикайте до "європейського життя" і не треба жалітися за залишками "клятого совєтського минулого ..."

Наскільки я памятаю в советскому минулому піти в гори дикуном не було практично ніякої можливості - тільки через офіційні турклуби і т.д. Так просто захтів-поїхав було практично не можливо, ще навіть в 1991 році в Криму був затриманий за порушення паспортного режиму.

Про Європу зі власного досвіду
в Румунії і Болгарій ніяких супер заборон нема, навіть в заповедніках можно ходити, не можна як і всюди - рвати квіти, ламати, смітити, розводити багаття (а там і так всі користуються газ балонами)
якщо це не Європа тоді
у французьких Альпах - додатково ще тільки забороняється ставати бівуаком - тобто як пояснюється тільки ввечері можеш ставити палатку а ранком повинен її прибрати - не памятаю чи конкретузувались коли вечір та ранок починається/закінчується -
а ще пишуть на початках маршрутів застереження щось на зразок - далі небезпечно будьте уважні, можете іти куди заманеться але за своє життя ви самі несете відповідальніть
vasyl повідомив(-ла) 26.02.2006 17:52
Я залишаюсь при своїй думці, що дане питання насправді не є проблемним. Хіба в Буковелі є проблеми проходу його територією далі в гори?
Що може бути насправді, то це можуть поставити ще один пункт для збору грошей за вхід в КНПП в Дземброні, але це не змінить ситуацію в самому парку. Найбільша проблема в тому, що даний бардак є всім вигідний - кожний показує, що щось робить, пишуться стратегії, проводяться зустрічі, туризм пропагується, а результат ми бачимо тільки в своїх гаманцях. Платити ми стали за все більше, хоча чогось кращого нам не запропонували. Вже 9 місяців я пропоную новим керівникам зібратись і обговорити проблеми туризму, але поки що в повідомленнях тільки чути, що мало рубаємо лісу. Ви тут за стежинки переживаєте, а тим часом 24 лютого нарада з питань лісового господарства за участю Президента і знову голова ОДА просить гроші вже на створення П'ЯТЬ ТИСЯЧ КІЛОМЕТРІВ лісових доріг та 80 млн.грн на відновлення інфраструктури лісового господарства. http://piar.org.ua/article/?art9108
На щастя Президент їх трохи обломав і запропонував писати дорожню карту, але чи то надовго.
В даному плані я задумав одну акцію провести, але вона стане актуальною приблизно за місяць, як зійде сніг в низинах та закінчаться ці всі піар-кампанії.
Tasic повідомив(-ла) 24.02.2006 17:08
Цікаво, скільки реально до місцевих бюджетів надходить коштів від одного закладу подібного типу? Хоча би приблизну цифру. Тільки не у масштабах держави. І скільки людей отримують там роботу
vkapak повідомив(-ла) 24.02.2006 15:33
Браво ! Погоджуюсь повністю !
Bulba повідомив(-ла) 24.02.2006 15:25
Я так вважаю, якщо дерево альпійки сухе, воно вважається дровами і заслуговує на спалення. Так як і будь-яка суха гілка, неважливо, чи вона лежить під ногами, чи висить на дереві(так званий сухостій). Думаю, природі від цього шкоди жодної. Головне, щоб живе не чіпали і не калічили дерева. І це не порівняти з плановими і неплановими вирубками лісу... Правда, від нас це не залежить і змінити хоч щось ми не можемо. А фейс-контроль - то цікава їдея, тільки їх треба встановлювати не на КПП, бо через КПП переважно ходять люди, які природі шкоди не роблять, а на в"їзді в курорти, бази, підйомники, крісельні дороги та інші будови, що приймають широкий загал; накакано найбільше біля них, це факт. Тому я не в захваті від будівництва різних таких споруд, хоч і не проти, зважаючи на підвищення матеріального стану населення і місцевого бюджету.
Як сказав Сергій (Київ)" Головне - не допустити варварської комерціолізації Чорногори ". А то завтра буде так- все приватизували, і робимо все, шо хочем, і думаю, про природоохорону тоді забудуть.
Tasic повідомив(-ла) 24.02.2006 15:19
Ніяк не можу второпати, навіщо добровільно здихуватися всього, що становить цінність...
Невже немає людей, у посадові обов’язки котрих входить стежити за природою?
Інша справа, що вони нічого не роблять (облишмо поки, чи їм за це платять і скільки). Але це питання держави. Може спочатку навести з тим порядок і розвести у різні боки необхідність тотальної приватизації і природоохоронну діяльність, аби не плутати поняття.

vkapak повідомив(-ла) 24.02.2006 14:33
Хочу зауважити , що сьогодні одна суха гілочка а завтра дерево альпійки . Не всі люди , які ходять у гори СВІДОМІ того , де вони знаходяться . Я не хочу образити жодного з відвідувачів цього сайту . Певен , що люди які читають це дбають за природою . Але на жаль на КПП неможливо встановити фейс-контроль ... :-(
Bulba повідомив(-ла) 24.02.2006 14:07
На рахунок організації -згоден.На рахунок місцевого населення -згоден.На рахунок сміття і вcього іншого - також згоден.На рахунок СУХОЇ - підкреслюю - СУХОЇ гілки - не згоден. До речі,іноземці і їдуть в наші гори, тому що вони "дикі", а не асфальтові доріжки, таблички, ятки, як в них. Я б особисто такого в горах бачити в жодному разі не хотів би, і як таке було б - ходив де-інде. Уявляєте, виходите на Піп Мармароський - а там - група будиночків до яких веде асфальтова доріжка, безперебійний потік туристів, деяких "крутих" на джипах катають, кого на конях, сморід стоїть, бабульки як на базарах "хачапурі, кому з сиром, кому з грибами...", шум, гам, рядом базарчик з сувенірами... Тікав би і не оглядався, а як би приснилось, то певно б тої ночі і не спав. Тоді - чого б в гори ходити, коли можна з таким же успіхом пройтися по трасі, наприклад Косів - Верховина, Яремче - Ясіня. Але що "Повинні бути марковані шляхи , повинні бути обладнані місця для стоянок , повинні бути і підйомники " згоден на всі сто. Але теорія - то добре, а от практика в нас...трохи того... І маємо то, що маєм.
"Не потрібно боятися бізнесменів чи можновладців . Боятися потрібно бідності , злиденності місцевих мешканців" Я б сказав так: потрібно боятися бізнесменів чи можновладців, які грають на злиденності місцевих мешканців. Не від хорошого життя рубають ліс, тільки щоб потім за це отримати копійки, а сам ліс за безцінь (бізнесмени чи можновладці) продати за кордон і на ті гроші побудувати ше одну дачу в тих же Карпатах. Маємо там багато таких дач, Суркісів, Медведчуків і т.д.

vkapak повідомив(-ла) 24.02.2006 12:37
Питання не в лісорубах чи туристах ( поганих , хороших ). Питання в тому , як все це буде організовано . В даному випадку головним чином все залежить не від нас . Все залежить від місцевого населення , особливо вельмишановного представника облради , а також від тих бізнесменів які будуть там " РУБИТЬ БАБКИ " . Коли ми йшли літом з колегою з Говерли після дощу назбирали чотири величезних пакети сміття . Люди які йшли за нами підсміювалися . Але коли ми зійшли вниз то виявилось що викинути це сміття немає куди . Питання : беруть гроші на КПП лісники і сидять там , а одна бабулька бігає по схилах з мішком , збирає сміття . Чому в Іспанії мої знайомі заплатили штраф у розмірі приблизно 100 євро за те , що зламали суху гілку над землею для вогню . До них підійшли і спитали чому вони не попросили ще дров у лісника , а самовільно зламали СУХУ
гілляку . Повинні бути марковані шляхи , повинні бути обладнані місця для стоянок , повинні бути і підйомники для лижників або бажаючих милуватися красою . А також повинні бути ШТРАФИ за невиконання встановлених правил . Штрафи для всіх без винятку !!! Перш за все штрафувати організаторів масових сходжень на Говерлу за неналежну організацію і ігнорування порад рятівників . Не потрібно боятися бізнесменів чи можновладців . Боятися потрібно бідності , злиденності місцевих мешканців . Не такі вже вони тупі , як ми собі думаємо ! Зауважу - ЦЕ МОЯ СУБ'ЄКТИВНА ДУМКА .
Bulba повідомив(-ла) 24.02.2006 12:04
І вибачте, що не по темі, але одне запитання: я сам проти будь-якого вирубування лісу, але ... чи за один рік туристи вирубають більше альпійки, ніж лісоруби лісу?
Bulba повідомив(-ла) 24.02.2006 11:56
Зараз - можливо. Але не раніше, де вночі пускали до хати цілу групу, пригощали вечерею, клали спати у своє ліжко, а самі спали хто зна де, випрали і висушили наші речі (носки, бахіли іт.д., які ми, соромно казати, лишили на вулиці в досить брудними), зранку дали поїсти, і за те - НІЧОГО не хотіли брати. Ото завжди вражає - людська гостинність, і мені було досить незручно, що я нічим не зміг віддячити, чи грошима, чи чимось іншим. А попробуйте отак попроситись десь біля великих скупчень баз, підйомників і т.д., тоді буде - не добрий день, ні на...р мати, а "кілько вас", і "то буде коштувати стільки". Тобто мова йде про людяність і привітливість, гостинність і доброту. Відношення за гроші не купиш, нє?
А на рахунок сміття - туристи за собою сміття не залишають. Я маю на увазі тих, хто ходить горами заради гір, а не тих, хто туди їде "пагулять" і "атарватся". І можу сказати, що НІ ОДНА група туристів, яких я знаю, ніколи не залишала за собою хоч маленької купи сміття. Але біля підйомників і баз зовсім інша категорія туристів.
Як сказав один дядька, що займається налагодженням бугеля під г.Високий Верх - " тут грибів і ягід вже не буде, та і ліс зас..ть...".
Але все вище сказане мною сказано заради висновку: труднощі, з якими можуть зіштовхнутися туристи після приватизації земель та побудови баз, зокрема ті, що описані авторами, в майбутньому цілком реальні, а з деякими :"таблички з написом: "Прохід заборонено, приватна власність" та з " воєнізованими охоронцями" дехто з моїх друзів вже мали справу (правда, в іншому районі). І про те вартує подумати наперед, а не робити так, як в нас усе робиться - спочатку робимо, потім думаєм. І якими б не були причини написання цієї статті чи до пропозицій в ній, головне - наслідки, а я вважаю, що вони будуть однозначно позитивні.

vkapak повідомив(-ла) 24.02.2006 11:02
А зараз Вас не сприймають як гаманець ? Завжди було так , що один щось продавав а другий купляв . Нехай краще як гаманець . Не думаю що буде краще якщо місцеве населення буде жити з заготівлі лісу і розставляння капканів на стежках . Нехай краще думають як добре нагодувати того туриста і дати йому відпочити ( за гроші звичайно , інакше не буде ) , а також підготувати йому лижі на прокат і щоб туристам було приємно бути у них в гостях . Хто з нас дуже любить непроханих гостей без подарків , які приходять щоб подивитися як ми живем і залишити після купи неприбраного сміття ?
Bulba повідомив(-ла) 24.02.2006 10:48
Нові робочі місця - це, звичайно, добре, але гроші псують людей, особливо в наших краях. Я тільки за, щоб вони мали змогу заробляти більше грошей, але з часом виникне така ситуація, наприклад, як у Славську, Яремче і т.д. , коли гіперрозвивається жадібність і тебе вже сприймають як гаманець, а не як людину. Навіть часом доходило до смішного, за збирання в лісі хмизу вимагали по гривні, бо то "моя хата недалеко" і "я з тими патичками кохаюся"... Як кажуть - було б смішно, як би не було так сумно... В мене було досить багато подібних випадків, думаю, і у вас також.
Але, на щастя, то не всі такі...

ksanka повідомив(-ла) 23.02.2006 12:12
Пригадалось, як ми з чоловіком ходили в напрямку Довбушанки через Буковель. Добрались досить швидко (маршрутки ж ходять), потім від зупинки з рюкзачками, в кросівках пішли прямо через буковельські викладені плиточкою доріжки в напрямку мосту. Ніхто нас не зупинив, ми ще й помилувалися будиночками. Ніяких проблем нам, як туристам, при проходженні не виникло.
Я не маю чіткої позиції щодо того, можна чи не можна робити те, що збираються робити в Дземброні. Лише викладаю факти.
vkapak повідомив(-ла) 22.02.2006 15:56
Хотів би заперечити про Буковель персоналу з Франківська мало в основному всі місцеві , а це означає нові робочі місця . Пару хвилин тому говорив з представником місцевого населення з Богородчанського району . У них така сама ситуація з підйомником
але є розуміння ситуації з новими робочими місцями , з грошима які ідуть в місцевий бюджет і їх хочуть використати для розвитку села , так званий "зелений туризм" попри який тільки ліниві люди не хочуть заробляти гроші , прокат спорядження , харчування і т.д. , а саме головне є розуміння того : ЩО ПОТРІБЕН КОНТРОЛЬ за людьми які будуть це здійснювати і за ТУРИСТАМИ - РОМАНТИКАМИ , які так і не навчилися забирати за собою плащі-дощовики після дощу з Говерли і які замість того щоб використати на приготування їжі газ
вирубують НЕЩАДНО АЛЬПІЙКУ . Хтось думав над тим на скільки таких туристів вистачить альпійки наприклад на оз. Бербенескул ? Невже дійсно актуальний вираз : "ЧОМУ ДУРНИЙ БО БІДНИЙ ! ЧОМУ БІДНИЙ БО ДУРНИЙ !" Вибачте , якщо я когось образив !

Zoryana повідомив(-ла) 21.02.2006 20:48
Якщо там приватизація є законодавчо дозволеною, то як не крути це буде економічно вигідним для регіону і сприятиме його розвитку. Не думаю, що це ускладнить можливість проходження туристичними шляхами.
yhirnyak повідомив(-ла) 21.02.2006 10:40
додам:)
таки не розумію. Місцева влада якраз повинна б надавати максимальне сприяння таким проектам, звичайно за умови дотримання законодавства (заповідники, природокоримтування, ...)
Це нові робочі місця не лише для безпосередніх працівників курорту, а заробіток для всього регіону.

Може б почали менше ліс рубати, може хтось найшов би більш прибуткове і спокійне заняття ніж розставляти капкани
yhirnyak повідомив(-ла) 21.02.2006 10:28
вважаю себе особою досить раціональною, але зараз суто емоційно важко сприймати природолюбні сентименти представника Верховинської ради через одну таку дрібничку - неймовірну засміченість Чорного Черемошу в самому центрі Верховини.
просто не можу повірити, що хтось з місцевої влади переймається "престижом Верховинщини". Може йдеться про якісь бізнесові суперечки? Як на мене - місцевий люд мав би трохи більше піддаватися впливу цивілізації, і курорт тут сподіваюся допоможе.
Tasic повідомив(-ла) 20.02.2006 21:14
Мабуть, заради об’єктивності, слід подивитися на цю проблему і під іншим кутом.
Є 4 категорії зацікавлених:
1. власники гіпотетичного закладу;
2. місцеве населення;
3. туристи у класичному європейському розумінні;
4. туристи у розумінні більшості тих, хто відвідує цей сайт.
Ми розглядаємо питання з точки зору партизанів-романтиків, що перебираються від колиби до колиби, ходять за азимутом і навіть деколи потрапляють за ним туди, куди хотіли.
Турист у європейському розумінні – це людина, що також ходить з наплічником, тільки від більш-менш цивілізованого місця до такого ж на відстані денного переходу за стрілками, знаками і табличками. Спрощую, але суть зрозуміла. Це також має право на життя.
Такий турист тільки вітатиме створення нового закладу.
Місцеве населення – вже згадував, що в більшості воно якогось конкретного ставлення до питання не має. Раді будуть жителі сіл від Ільців до Дземброні, бо може покращиться добирання (хоча сподіватися на те, що приватник покладе 9 + 4,5 км асфальту - сумнівно). Інша справа – зацікавлені у продажі землі. Але знову ж, якщо юридичне право на здійснення операції існує, то ніхто не може формально осуджувати їх.
Далі, якщо право купити землю існує, то ніхто не може засудити покупця. І якщо закон дозволяє будівництво подібного у цій місцевості, то реально перешкодити йому способів немає. Окрім одного – викупити землі самим :)
Справа райради і причетних до цього – забезпечити дотримання законності і не допустити утисків прав місцевого населення та відпочиваючих, котрі йдуть на гору повз курорт. А тут вже за справу може взятися і громадськість.

vasyl повідомив(-ла) 20.02.2006 20:03
Поки дискусія остаточно не переросла в балаканину в передвиборчому стилі - "краяни, які люблять подорожувати Карпатами і насолоджуватися красотою квітучих полонин, чистих рік, високогірних озер, величних гірських вершин і іншою красою, яку нам дала матінка природа, не дозволимо "крутим" олігархам опанувати нашу землю, будувати підйомники, бази, котеджі і інші споруди", пропоную задуматись над тим, а за які засоби повинні існувати місцеві мешканці. Чи може, як сотні років - займатись вівчарством, рубати далі ліс, продавати пиломатеріали і т. п. Вівчарство, народні промисли - супер. Але чи Ви готові їм доплачувати за це, бо на життя того ледве вистачить. ХВАТИТЬ ПРОСТО ТРИНДІТИ, ЗАПРОПОНУЙТЕ ЩОСЬ РЕАЛЬНЕ ВЗАМІН. Навчіться співіснувати з іншими, а не думати тільки про себе і про те що Ви хочете бачити. Життя складається з компромісів, які треба ШУКАТИ і поєднувати інтереси як бізнесу, так і місцевих мешканців і вільних мандрівників.
Ромік [guest] повідомив(-ла) 20.02.2006 19:35
Шановні друзі, не повірю що Ви, прочитавши статтю Василя Кобилюка "Чи ходитимемо на Чорну Гору", не зробите крок на спасіння найдорожчого що у нас є - волі і незайманості нашої землі. Погляньте, що зараз у с. Мислівці, все обнесене височезними парканами з охороною, вертолітні майданчики, сауни, бані, котеджі і для кого це все, не переживайте не для нас - це точно. А скільки таких подібних маєтків мають кияни в Карпатах, між іншим "Буковель" теж київських олігархів. Дорогі краяни, які люблять подорожувати Карпатами і насолоджуватися красотою квітучих полонин, чистих рік, високогірних озер, величних гірських вершин і іншою красою, яку нам дала матінка природа, не дозволимо "крутим" олігархам опанувати нашу землю, будувати підйомники, бази, котеджі і інші споруди. Запропоную увазі одну думку: куди діваються природні потреби громадян, які відвідали туалет? Зрозуміло, що на все є проект, який коштує чимало, зрозуміло, що документи на початок роботи теж хтось підписав не за дармо, а насправді - очисних споруд немає, отже все "добро" дощем, талими водами змивається або просто тече в чисті потічки, ріки, з яких вживають воду українці. Ще одне питання: скільки потрібно цих гірськолижних баз? Скоро всі Карпати будуть в базах. Ніхто не хоче вкладати гроші у відновлення величної пам’ятки історії "Білого слона", тому що з цього нічого не будеш мати окрім затрат, а з гірськолижного курорту попливуть грошики на банківські рахунки. Пан Василь правду каже, коли земля буде приватна, то вже ці псевдо власники, або будуть брати платню за розкладення намету, розпалення вогнища, або просто будуть зривати туристські намети з приватної землі, гасити вогнища туристів і т.д. Знаю точно, що якщо б плата за тисячі гектарів приватної землі нараховувалася законним шляхом, то ні одному "крутому" не було б вигідно її мати. На закінчення хочу побажати Дмитру Ватаманюку - депутату обласної ради, голові товариства "Гуцульщина" та Василю Кобилюку - командирові гірського рятувального підрозділу, дійсному Члену Ради з туризму Карпатського регіону сили та витримки у боротьбі за наші права. Кажіть, чим можемо допомогти, які повинні бути наші дії.
Андрій [guest] повідомив(-ла) 20.02.2006 18:26
Мій викладач любив повторювати, що гроші завше течуть туди - де їм вигідно. Це простий закон життя і на то нема ради. Інша справа законодавство, чи можна заборонити ходити там, що є національним парком і відповідно "достоянієм народа"? Я не юрист, але думаю, то не так просто приватизувати і тим більше заборонити. Може не все так страшно? А може ще грім не вдарив?
Треба поспішати облазите як можна більше Карпати, поки то дійсно можна.
А як заборонять, приватизують, будуть ловити, стіляти, штрафувати, то до звичайного туризму додасться суттєво екстріму, всі ті заборони і пастки минати. Але то так, чорний гумор, мабуть від безсилля щось путнє зробити, окрім простого обурення.
yhirnyak повідомив(-ла) 20.02.2006 18:13
може ситуація дійсно несправедлива чи загрозлива, але якщо чесно в статті не бачу аргументації.

"..здійснити кількаденну подорож до Чорної гори стане нереальним.." - тобто?

".. приватизація земель і будівництво ... повинно вирішуватись не на шкоду туризму" - а зараз на шкоду? з проектом знайомі?

вид воєнізованих охоронців які зривають намети і гасять вогнище (самим зухвалим чином) - це звичайно жахливо

але з чого автор має враження, що це все відбуватиметься?
можна фантазувати й в іншу сторону. буде курорт, для максимізації прибутків ненажерливі власники будуть змушені завантажити його і влітку. чим? напр. екскурсіями на ПІЧ. бачу пряму зацікавленість для них навести там елементарний порядок. поки що ні туристи, ні гуцули, які так люблять "слона", особливої чистоплотності не демонструють.

інше - може полегшитися добирання і вибирання з Дземброні.

щодо долини річки. чи не добрі гуцули вже століттями сміття викидають в річку? колись воно звичайно перегнивало, але зараз.. сильне враження що гості гір набагато більше цінують чистоту і недоторканість тих гір ніж місцеві (в середньому). може той самий курорт прибере околиці.

ще-порядний курорт може бути зацікавлений підтримувати рятувальну службу.

збудували Драгобрат. комусь ускладнився доступ на Близницю?? є певні незручності, але чи критичні?
Tasic повідомив(-ла) 20.02.2006 13:34
Що покричимо на сайті і після виборів все затихне – то ясно.... Тут Василь правий.
А якщо філософськи, то виглядає, ніби комерціалізація – невідворотний і об’єктивний та всеохоплюючий процес і ми маємо продати/віддати все, що ще не продано.
Інки загинули, бо вважали, що іспанці закинуті їм небом і так і має бути. Тому не опиралися навіть.
Дивлячись на Європу, ми маємо тупо все скопіювати? Та нас там ніхто і бачити не хоче. Або ми поки що неспроможні. Нам ще дуже далеко до них і багато і чому. І чи варто копіювати все?
Мона позаздрити станові автошляхів у сусідній Румунії. Але гидко дивитися на тонни сміття, скиданого біля рефуджій там же. Багато у чому свобода перейшла у вседозволеність. Думаю, що поборники трамваю „на Говерлу” скажуть інакше, коли їм при виході на Піп Іван запропонують заплатити ті ж „250 грн” типу за те, що вони підпирають стіни обсерваторії. Це щось подібне до того, як у Яремчі ввели плату за перехід дерев’яної кладки, бо „вони там дошки помінєли”.
Справа не у тому, що хтось хоче щось побудувати. Справа у тому, що хочеться побудувати поближче до ласого шматочки і мати всіх за дурних. Тре просто покраще вкласти гроші.
Як приклад (не сприймати як рекламу) можна взяти „Легенду Карпат” у Старих Кутах. Знаю ту місцевість дуже добре – півдитинства пройшло у сусідніх Кутах у бабусі з дідусем. Коли велося будівництво, усі думали, навіщо їм це? Поблизу нічого цікавого немає, просто ліс. Побудовано попри дорогу. Коли запрацювало, дивувалися: коні, літаки, а до гір – возять автобусом. І вівці цілі, і вовки ситі.
Сьогодні є шанс зберегти щось таке, чого багато де вже немає. Іноземці їдуть до нас, бо в них цього вже не побачиш. А в нас так: бухнути відпочинковий комплекс де хочу – можна, а зійти зі стежки (прагнемо цього) – ні.
ПеСик: що на Попа не пустять - то в це віриться мало ...

Сергій (Київ) [guest] повідомив(-ла) 20.02.2006 12:26
були протягнуті канатні дороги, щоб всі охочі могли помилуватися красою Карпат, в Білому слоні працював гірський притулок, де туристи могли б сховатися від непогоди та отримати допомогу, стежки були викладені камінням, ретельно промарковані, на кожному роздоріжжі стояли вказівники з відстанню та часом, який необхідно витратити на те, щоб потрапити до того чи іншого місця (як в Татрах), але при умові надання певних вольностей диким туристам. Але треба подивитися правді у очі: без залучення інвестицій лише за кошти держави здійснити це буде нереально. Треба просто зробити вибір і визначитися з тим, що ми хочемо бачити на Чорногорі і бути готовими заплатити за це або просто залишити все так як є (що майже нерально в сучасних умовах). Головне - не допустити варварської комерціолізації Чорногори, не дати певним силам як то кажуть "тупо рубить бабки" паралельно знищуючи те, заради чого на Чорногору взагалі їдуть люди.
vasyl повідомив(-ла) 20.02.2006 12:19
Вибач Василю, але перше враження - передвиборча стаття, лишень не вистачає дописати від якої партії балотується гол.редактор та член шановного товариства (до тебе ставлення інше).
Мені здається тут більше накручень, аніж реальних проблем.
1. Якщо не помиляюсь, Дземброня лежить в межах Нац.парку, в якому повинні бути облаштовані тур. маршрути
2. В Європі більшість земель є приватними, я питав іноземців, як це у них - жодних заперечень від власників не може і бути.
3. Тур.стежки є пріоритетом і захищені Законом, але ЗНАКОВАНІ туристські маршрути, а не де ходить Петя, Ваня, Маша тощо, які вважають себе туристами і ходять де їм заманеться. Такого немає, тому і в капкан шансів попасти мало (згоден, що це неподобство і з цим треба боротись, але це самодіяльний туризм і юридично, мені видається, туристу важко буде щось доказати, якщо не застосувати інші юридичні важелі)
4. Громадськість стає громадськістю, якщо це не просто конкретні імена, а коли вони обєднані в організацію і відстоюють свої права КОЛЕКТИВНО. Мій лист на імя голови ОДА від гром.орг. вже 3 місяці на контролі у відділі звернень і я можу зробити скандал, якщо захочу, так як всі терміни пройшли. І це заставляє певні органи влади хоча б думати, що відписати. Якщо відповідь буде просто відпискою, тоді вже маємо право застосовувати інші методи.
4. Хоч Рада з туризму і є переважно обєднанням бізнес структур, але пошуміти вона може значно сильніше, аніж люди із сайту, якщо це не журналісти центральних видань. Тому напередодні виборів можна добре пошуміти в опозиційних ЗМІ, але чи голов.ред. цього добивається?
5. Є підписана Програма розвитку тур.маршрутів в області, в якій, за Василевим поданням, дані маршрути відображені. Тому районна влада зобовязана рахуватись з розпорядженням голови ОДА і земельний відділ не має право давати дозвіл на приватизацію певних відрізків, або давати застереження.
6. В недавній нашій розмові з Василем я запропонував вихід - створення Громадської ради з туризму при Обласній Раді, в яку б входили представники різних ГО області. Але це вже треба буде робити при новообраній Раді.
7. Але найбільша проблема в нас самих. Ну покричимо тут на сайті, ну візьме Василь ті слова і покаже. А чиновник покаже інші. Ще можемо зробити популістський референдум, а толку. Треба створювати сильні гром. організації, які б відстоювали думку громади, не тільки коли захотілось покерувати (як партії напередодні виборів), а на постійній основі. Але народ боїться чергового "комсомолу", а також живе за принципом "моя хата з краю".
8. Закінчуться ті вибори (як вони вже достали!!!) і будем далі працювати і буде там знакована стежка і тоді хай попробують не пустити!
Сергій (Київ) [guest] повідомив(-ла) 20.02.2006 12:09
Я восені був у Словацьких Високих Татрах "дикуном". Можу тільки сказати, що якщо Україна йде в Європу, то повинна підкорюватися європейським законам та реаліям. Якщо ми не хочемо приватизації гір та будівництва там курортів, хочемо залишити на Чорногорі справжній недоторканий заповідник, то треба відкинути бездумне кидання в Євросоюз заради галочки та сліпе копіювання всього європейського. Треба зробити вибір. Якщо ми хочемо залишити на Чорногорі "статус кво", то треба залишитися на тих позаблокових позиціях, на яких Україна стояла останні 15 років і вибрати власний шлях розвитку. Якщо ж ми твердо будемо іти "в Європу", то повинні змиритися з тим, що Карпати приватизують, а туристів загонять у "резервації" бо так живе Європа. Хочете жити по-європейськи? Якщо ТАК, то звикайте до "європейського життя" і не треба жалітися за залишками "клятого совєтського минулого".

Наприклад Високі Татри - національний заповідник, на територіїї якого СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: ставити намети, розводити багаття, ночувати, сходити з маркованих стежок (шаг в сторону считается побегом :)), топтати полонини, зривати та торкатися будь-чого, залишати залишки перебування та шуміти. За дотриманням цих "драконівських" з точки зору нашого туриста правил стежать спеціальні озброєні лісники і у випадках виявлених порушень накладається штраф десь від 300 грн. При цьому на території заповіднику впродовж всього підніжжя гір натикані елітні пансіонати та курорти, проходять асфальтовані дороги, ж/д колії, по яким розвозять туристів гірські трамваї, схили "заповідних гір" вкриті гірськолижними трасами. Ночувати бідному туристу можна тільки за межами заповіднику, тобто в Підтатранській
долині в численних кемпінгах для розкладання наметів (від 30 грн за намет в добу), або в городах-супутниках долини, добираючись до гір кожен день на електричці (десь біля 1 години), або в самих курортах на території заповідника (від 80 грн. за добу), або в гірських притулках на висоті від 2000 до 2400 м над рівнем моря (біля 40-60 грн. за добу). Можна піднятися на вершину Ломницького штіта (2500 м.) на канатній дорозі якісь жалюгідні 250 грн (пішки прохід туди заборонений або тільки з найнятим провідником). І це ще божескі ціни та умови, бо в старій Європі вони в кілька раз вищі.
З одного боку це дуже "напрягає", відчуваєш себе обмеженим, за кожний крок платиш, але з іншого - ніде в Українських Карпатах я не відчував себе в такій безпеці і комфорті. Якщо узагальнити, то в Україні в гори ходять за екстримом, недоторканою природою та безмежною свободою, а в ЄС - заради комфортної прогулянки, краси та задоволення.
На мою думку в Україні мають право бути заповідники такого класу, але без хохляцького колориту, коли за скажені гроші годі розраховувати на хоч якийсь комфорт чи безпеку. Було б непогано, якщо по підніжжю Чорногори ходили гірські трамваї, на Говерлу чи ПІЧ
gghost повідомив(-ла) 20.02.2006 12:00
1. Зібрати інформацію про кількість туристів що хотядь чими стежка.
2. Визначити всі поширені туристичні стежки.
3. Якось домовитись з владою щоб не давали дозвіл на приватизацію визначенних туристичних стежок.
Zheka повідомив(-ла) 20.02.2006 09:54
А ця земля часом не є заповідною?
У такому разі приватизація її була б просто заборонена.
Принаймні, вона ж має статус національного парку?
Здається, були ж відмінені свого часу рішення про приватизацію деяких ділянок Ялтинського заповідника.

Tasic повідомив(-ла) 20.02.2006 09:02
Тиждень тому поверталися із Шибеного і з годину спілкувалися в автобусі із міліціонером з тих країв.
Він висловив дві думки:
1. багатий туризм їм не потрібен.
2. На Піп Іван мало хто ходить.
Коли йому розповів про капкан, то мене спитали:
3. а якими стежками люди йшли: мисливськими чи туристськими?
З першим важко не погодитися. Бо ціни у Верховині на базарі злетять космічно і навряд чи багато хто виграє від "Буковеля-2".
А от з другим можна посперечатися. Якщо районна влада не володіє інформацією про хоч приблизну кількість туристів, що відвідує цю місцевість, то рівно стільки ж грошей вона і втрачає. Бо найближче місце, де їх можна залишити - це Верховина. Дземброня залишається осторонь зі своїм вічним весняним болотом.
Щодо капкана і стежок - не згоден. Поки що ніхто свободу пересування не обмежував (поки діє Конституція). А якщо так, то треба на кожному повороті поставити таблички: ти сюди не ходи, ти сюди ходи.
Розмовляли ми у автобусі доволі голосно. Бо хотілося дізнатися, що з цього приводу думають місцеві мешканці. Усі визнавали, що почалася масова приватизація земель, але це їх мало хвилювало. Прості люди, котрі їздять автобусом "Верховина-Шибене", живуть не так вже і багато, тому хтось думає, що прихід заможного дядька хоч якось змінить їхнє життя. Навряд чи багато з них отримають роботу у новому закладі (якщо його побудують), бо і на Буковелі частина персоналу (в т. ч. офіціанти) - не місцеві, з Франківська.
Роз'яснювальна робота із жителями Дземброні на предмет заслону будівництва навряд чи допоможе, бо їм запропонують суми, від яких вони не зможуть відмовитися. Єдине, що вони можуть зробити за таких обставин - це відвоювати у забудовників прохід для туристів і місця для стоянок, бо це - саме їхні гроші, це ночівлі і вечері по нн грн, чого ніколи не запропонує орієнтований на згрібання коштів заклад. Але знову ж таки: якщо людина зацікавлена у тому, щоб продати своє майно, то її мало цікавитиме, що там буде після продажу. Це - реальність.
Якщо немає законних перешкод, то будівництво таки почнеться. Із сумом згадується, як уночі з вершини Хом'яка, попри фантастичні краєвиди на освітлені села, було чути гупання басів у Буковелі. Там, мабуть, вже жодної нормальномислячої тваринки не залишилося.
Якщо будівництво неминуче, то документально, ще до його початку, слыд було би затвердити ставлення забудовників до туризму. На цьому можна наполягати і отримати вигоди для села.
І куди виведуть каналізацію з комплексу - у Черемош? Поки шо там можна випити води, зачерпнувши її з річки. Шкода згубити такий скарб.
До юристів: а чи існують юридичні способи обмежити приватизацію у тій місцевості?


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::