стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА / МАТЕРІАЛИ / Рятувальні служби / Липень 2005 - Тривожна ніч в Чорногорі. :::

Тривожна ніч в Чорногорі.

 

За те, що гірські рятувальники в екстремальних погодних умовах
з ризиком для власного життя рятують нерадивих туристів,
не одержуючи по 3-4 місяці зарплати їм вирішили віддячити –
скоротити штат і ліквідувати службу.
Ви спитаєте хто? Підрозділ Міністерства з надзвичайних ситуацій України
на чолі з тимчасовим керівником ДСВАРСу Ігорем Федоровичем М'ягким.

Подробиці читайте нижче.

 

Дзвінок від потерпілих про допомогу завжди схвильований і благаючий. Так було і цього разу. 8 липня о 15 год. 30 хв. Наталія Гаук додзвонившись до командира Верховинського рятувального підрозділу благала, просила врятувати її чоловіка. Група молодих киян попала в екстремальні погодні умови на найвищому щиті України – в Чорногорі. Від переохолодження під мокрим дощем її сужений Андрій знесилився, впав і почав втрачати свідомість. У хлопця розширились зрачки, пішла піна з рота а до найближчого поселення більше десятка кілометрів і то по стежках, які під силу не кожному. Рятувальники Верховинського і Ворохтянського рятувальних підрозділів були оповіщені за 3 хвилини. Всі зрозуміли, що їх чекає непроста ніч в Чорногорі, де вже третю добу безперервно лив холодний осінній дощ і температура повітря трохи недотягувала до нульової позначки. Розуміли всі і те, який складний маршрут чекає на них в горах та ще й вночі. Не розуміли того тільки туристи, які щогодини телефонували і тремтячими голосами просили допомоги. Мені миттєво стало зрозуміло з їхнього опису місцевості що туристи знаходяться на північно-західному схилі шостої вершини України – г. Ребра (2001м.).

Було також зрозуміло, що на двохтисячній висоті наскрізь промоклі та ще й на вітряному закарпатському схилі без намету (його туристи не змогли встановити з-за ураганного вітру) до ранку можуть не дожити. Все вирішував кожен десяток хвилин.

Верховинська пошуково-рятувальна група виїхала на власному автомобілі рятувальника купивши бензин за свої гроші і прихопивши власне туристське спорядження вже через 20 хвилин після одержання тривожного сигналу. Пізніше реально усвідомивши ситуацію я зрозумів, що підйом з верховинської полонини Гаджина по крутих мокрих скелях та ще й вночі загрожує життю самих рятувальників і група повернула до підніжжя Говерли, щоб звідти через пол. Пожижевська і озеро Несамовите дійти до потерпілих більш безпечним і легшим хоч і довшим маршрутом. Тут верховинці зустрілися в ворохтянськими рятувальниками. які приїхавши службовим УАЗом крім добротного спорядження прихопили ще й ноші для транспортування і професійного лікаря.

О 19 год. велика об'єднана пошуково-рятувальна група в складі 10 чол. вирушила від біостаціонару на Пожижевській в напрямку до гори. Всі розуміли, що мова йде про порятунок молодої людини і ніхто не шкодував ні своїх сил ні свого здоров”я. Миттєво в Ворохту з Івано-Франківська прибув командир пошуково-рятувального взводу Олег Ковтун, який і координував проведення робіт, на під страховці на двох стаціонарних радіостанціях працювали в кругло добовому режимі чергові АРП – командири Ворохтянського та Верховинського АРП, а на полонині Пожижевська переговори рятувальників ретранслював Юрій Головін, який постійно сприяє рятувальникам в пошуку і рятуванню туристів в горах, інколи долучається по пошукових груп.

На Несамовитому озері рятувальників застала ніч. Далі потрібно було набирати висоту – понад 300 метрів. На хребті вітер і дощ посилилися, всім було зрозуміло що відчувають туристи на цьому вітрі не рухаючись. Була вже одинадцята вечора. Черговий дзвінок від Наталі сповістив, що погано стає вже іншому туристу – Сергію Потапенку. Обом хлопцям було по 22 роки, дівчині ж 24. Рятувальники і туристи вже були десь близько один від одного, але в тумані, на вітрі і в дощ не так легко було знайти групу. На щастя туристи не зійшли з маркованої стежки і на ній залишили орієнтиром рюкзак.

Нарешті об 23 год. 30 хвилин туристів знайшли. Лікар Бегар Володимир Родіонович разом з рятувальником фельдшером Тарасом Яворським надали першу медичну допомогу потерпілим і не засиджуючись туристів спровадили вниз. Їм допомагали йти всі до самого автомобіля. Тільки о третій годині ночі стало зрозумілим, що ця історія матиме щасливий кінець.

Доставивши групу в Ворохту о пів на п'яту ранку рятувальники полегшено зітхнули, туристи ж відійшовши від розгубленості, страху і холоду вирішили більше не жартувати з Чорногорою і чекати потяга до Івано-Франківська, щоб якнайшвидше доїхати додому.

Перед розставанням вони подякували своїм рятівникам, а ті на більше і не розраховували.

На пошукові роботи вийшли всі і ніхто не просився відсидітись в автомобілі чи бути черговим на пункті. Їм було важко, але приємно, бо всі розуміли, що без їхньої допомоги ця історія мала мати інше завершення. І перед виходом в нічну Чорногору ніхто не згадав, що зарплата йому не виплачена ще за квітень місяць, а декілька днів перед цим прийшло повідомлення з Києва про скорочення штату, ліквідацію посад командирів АРП і фактичну ліквідацію рятувальних підрозділів в горах. Виконуючи цей наказ в Закарпатті чиновники перестаралися і всьому особового складу служби вручили попередження про скорочення запропонувавши відпрацювати останні два місяці.

Нікого там наверху не цікавить що буде з тими туристами, яких в Карпатах в розпалі сезону десятки, а в серпні і в січні місяцях сотні тисяч. Куди зателефонує турист, якщо з ним станеться подібна історія. А такі випадки на превеликий жаль не дивлячись на великий обє ” м профілактичних робіт стаються регулярно, особливо коли в горах погіршується погода. Можливо будуть рятувати пожежники? Але тоді хто буде рятувати в горах їх самих?

Утиски гірської рятувальної служби були при всіх міністрах, особливо при Григорію Реві, коли господарями в МНС стали пожежники, але тільки коли міністром стала особа приближена до самого Ющенка прийняли рішення позбутися рятувальної служби в горах взагалі.

В Криму під ніж попала рівно половина особового складу – 19 з 38-ми, в Львівській 12 з 21-го, в Івано-Франківському пошуково-рятувальному взводі куди крім Прикарпаття входить ще й Буковина і Тернопільщина вирішили залишити аж 21 чол. на три області. Але суть ще в тому, що коли в гірській Ворохті, Верховині, Яремчі залишиться по 2-3 рятувальники. То чи зможуть вони когось врятувати. Мабуть що ні бо навіть по правилах охорони праці на пошуково-рятувальні робити має право вийти не менше 4-х чол. Але це в міністерстві прорахували. Наступним кроком з гір планують вилучити рятувальників взагалі і створити великі підрозділи десь в Мукачевому чи в Івано-Франківську. Всім зрозуміло, що то буде не рятувальний підрозділ, а така собі похоронна група. І чи зможе та група вчасно доїхати в гори коли до найвіддаленішого закутку області майже 200 кілометрів. І чи будуть ті рівнинні рятувальники так досконало знати місцевість як зараз знають місцеві... Мабуть що ні, бо щоб знати де який камінь розташований в Чорногорі треба його обмацувати по декілька раз на рік, що ми і робимо зараз.

Після завершення ПРР верховинські рятувальники поспали дві години і вже о сьомій ранку змінивши мокрий одяг на сухий знову подалися в Чорногору, на ті ж Ребра, на профілактичні роботи для того, щоб тривожних дзвінків з гір поступало якомога менше. А тим часом добре виспавшись чиновники Червоноградського регіонального спеціалізованого аварійно-рятувального загону готують для них попереджуючі листи про скорочення, бо держава немає коштів для утримання декількох десятків рятувальників в Карпатах і стільки ж в Криму, зате не шкодує грошей для розвитку туризму в цих престижних і популярних регіонах України. При цьому вона хоче побачити тут ще й іноземців.

І насамкінець хочеться подякувати рідному МНСУ за „піклування” про безпеку туризму в горах і за таке ж „піклування” про самих гірських рятувальників від яких хочеться звернутись до всіх українців і побажати їм довго жити.

 

Василь Кобилюк

Командир Верховинського АРП (поки-що)

9 липня 2005 року.

 Матеріал підготував (написав):


 
Коментарі

Коментування доступне тільки зареєстрованим користувачам.

Якщо Ви зареєстровані на сайті - введіть свій логін і пароль у формі аутентифікації нагорі сторінки (якщо Ви логуєтеся з чужого комп"ютера - приберіть галочку "пам'ятати мене" і тоді, навіть якщо забудете прикінці роботи натиснути кнопку "Вийти", Ваша автентифікація на цьому комп'ютері знищиться як тільки Ви закриєте вікна броузера з відкритими сторінками karpaty.com.ua).

Якщо не зареєстровані - зареєструйтеся.
Коментарі до цієї статті
hudson повідомив(-ла) 10.08.2010 18:28
страхування-воно обмежить деяких людей але й окультурнить карпатський туризм. повинно бути доступним для кожного
hudson повідомив(-ла) 10.08.2010 18:27
ті міністри є дикуни та нелюди, так чинити з Карпатами, позбавляючи права людей на допомогу в екстремальних ситуаціях, і залишаючи на загибель, нічого вони ще пошкодують і то на власній собачій шкурі, та чинити не можна "стануть на собою ж кинуті граблі"
oligor повідомив(-ла) 15.08.2008 09:36
хахляцка морда візьми сумку з сухарями і йди "сибирь собакам край родной"
demetron повідомив(-ла) 04.08.2007 00:42
Обидно...Жалко тех спасателей...которые и так работают за копейки которые им не платят....По сути на одном энтузиазме...А теперь их лишают работы....Правительство-сволочи!
bnadyuk повідомив(-ла) 20.12.2006 08:44
Щойно прочитав. От взяти-би декого за одне місце і змусити переночувати на холодному мокрому схилі під крижаним дощем, та ще і намет вітром з рук вириває! Не пам`ятаю хто таке казав "відмовляючись - пропонуй" (але свіже і розумне). Зараз міністром МНС призначили Н.Шуфрича (якщо він це прочитає - на Майдані я стояв, але хотілося-б вірити, що він розуміє потреби служби). Треба писати у міністерство і не один лист. Особисто я зараз сідаю писати. що і вам пропоную. Ми маєм гинути, а вони будуть на гелікоптерах "гори підкорювати"?!
Pikuj повідомив(-ла) 29.10.2006 10:55
Шановні друзі не розумію чому мовчита?!!.Бийте на сполох і женіть геть з пєдесталу всіх б"юрократів в т.ч. і Ющенківські прихвости які незнають і нерозуміють ,що таке гірська допомогова служба.Я неодноразово побував в Альпах,Татрах,але там якщо ти йдеш в гори ти мусиш мати страховку ,бо якщо щось станеться з тобою як вище описує автор-за все це треба заплатити.Тому то всіх бюрократів які взагалі незнають,про гірський туристичний відпочинок потрібно негайно вигнати ,а там посадити тих ,хто кожний день топає цими нелегкими доріжками.Держава Україна її парламент ,а тим більше тутешній Уряд і оком неморгне в бік туризму.Всяким Пінчукам,Юшченкам а їм подібним вибудували асфальтні доріжки аж до гірської хатинки-віли.А ви всі падіть в ущеля меньше буде сміття і крику в Зелених Карпатах.Ввесь світ має спеціалізовані захоронні бригади які оснащені від коробочки сірників до наймодернішшого вертольота.Прибувши на допомого двоє захранників можуть за лічені хвилини надати на місці приходи стаціонарно-реанімаційну допомогу.Все це вони донесуть з собою в спеціальних рюкзаках.На це їм виділяє кошти держава,страхова компанія,а не так як це робиться в Україні.Тому ще раз говорю потрібно всім бити на сполох і на ділі ,а не на словах приближуватись до Європи.Організація підрозділів швидкоро реагування повинна бути розміщенна ,що найближче до гір ,а не в Мукачові чи Львові ,а в Рахові,Волівці,Ворохті ...в селах у підніжжі найбільш небезпечних гір.Україна до цих пір немає як цілий світ одного телефонного номера по якому моглиб повідомити про біду.
Потрібно вчити туристів дисциплінованості,а йти тільки в сприводі досвідчених поводарів по маркірованій трасі і ні на крок ні в право ні в ліво-бо потім буде трагедія.Але і з тими доріжками на вині теж люди які займаються гірським туризмом-маркерування трас є де не де,часто незрозуміле-малоінформаційне.А це робота держави бо вона повинна бути заінтересована в тому ,щоб сюди йшли туристи.Відправте людей на навчання в Попрад де є прекрасна захранна гірська служба,яка вже не одного нашого туриста вивела з пропасті.Не гіршу службу мають поляки в татрах зі своєї сторони.
Які служби будуть приватні чи державні всюди повинен спрацьовувати принцип страхування!!!!.А це зараз задача держави.Страхові компанії будуть ,але потрібен закон!!!!!
Потрібно парламентаріям і Уряду думати про народ ,а не чуби собі пвати на своїх бізнесових полях і орати їх парламентським плугом.
А тепер до тих хто хоче піти в гори просто похизуватись це знатить заграватись зі своїм життям.В цивілізованих країнах за такий необдуманий - фраєрський виступ отримали порядний балик штрафу від патрульногірської служби і звичайно доб
OberstDan повідомив(-ла) 08.09.2006 11:19
Читал тему. Не хочу проходить мимо, так как часто бываю в горах, еще не попадал в ситуации, когда была нужна помощь, но работа спасателей очень важна и всегда хочется расчитывать, что в случае чего будут люди. которые прийдут на помощь.
По прочтении материала просто пришла в голову мысль (возможно из-за того, что знаком с работой европейских спасателей).
Почему бы вам самим не организоваться? Ведь можно же работать на частном уровне, а не на государственном. Согласовать свою работу со страховыми компаниями - предложить включить услуги по эвакуации и спасения в пакет медицинской страховки, открыть фонды. Я думаю, что скоро от государственной системы вообще ничего не останется - стоит заниматься самим. Тем более, если любите свою работу.
Смотрите, ведь туристы оплачивают взносы на проход в заповедную зону и т.д. - но это регламентируется законодательством. В данном случае сделать аналог - предложить страхование на случай ЧП в горах. Я думаю, что ответственные за свою жизнь и жизни своей группы люди потянутся к вам. Не каждый же захочет умирать под снегом и дождем в горах.
Я бы сам с удовольствием оплачивал каждый раз выходя в горы - определенный страховой взнос. При этом не разоряясь оплачиваю всю спасательную операцию. Тем более это приятно было бы, зная что все действительно идет тем людям, которым нужно за их работу, а не оседает в чиновичьих карманах.

Мы все нужны друг другу, и думаю, стоит самим заняться вопросом организации нашего спасения и вашей работы.
s_severyn повідомив(-ла) 04.02.2006 02:46
Гей там, тихіше! Чому в усьому винен Ющенко? В під'їзді напльовано - Ющенко, рятувальників скорочують - теж Ющенко. Він звичайна людина. До того ж, справді порядна (що мало кому в політиці властиво). Йому від Кучми у спадок віддано обірвану країну. Піди спробуй зробити за рік з гівна цукерочку...

Ви мені краще скажіть, нащо постійно пертися на Чорногору? Шо, екстріму по життю не вистачає?! Острих ащущєній захотілося?! Мені самому мороз йде по шкірі від одної згадки про неї... Недобра є та гора, навіть у серпні.

А рятувальникам я щиро співчуваю. Шукати по горах усяких бовдурів - невдячна робота...
BenGun [guest] повідомив(-ла) 09.01.2006 02:19
Цього літа ходив на Чорногору з другом. В поїзді з Києва їхав в одному "плацкартному купе" з "туристами": матуся, батько, бітьків друг та дівчинка років 13-ти. Батько минулим літом заплатив 200 баксів і його на джипі вивзле на Говерлу, йому там дуже сподобалося і він вирішив взяти с собою всю сімейку. В крутому магазині накупив найдорожчого спорядження починаючи з сідачок і закінчуючи комплектом алюмінієвого надлегкого посуду :)
Було це через 2 дні після Юсикового підйому з блискавками.Вже біля гори Туркул зустрічаємо наших знайомих з поїзда. Вітер був ураганний, хто в ці дні там був підтвердить, нас з ніг збиває, дівчинку тягнуть за руки. Матуся матюхає гори, чоловіка і погоду.
Не знаю як вони переночували, ми їм радили пересидіти, але вони не послухали, та мабуть в гори вони більше не захочуть.
Висновок: гарне спорядження це круто, це сухі ноги, тепло біля серця і можливість думати не про буденне. Але йти в перший похід на Чорногору не варто. Все має бути поступово, досвід це перепустка на найвищі гори України. Не спішіть туди новачки, бо не встигнете

Саша К [guest] повідомив(-ла) 20.12.2005 21:12
Неплохо было бы возле высоких вершин из местного стройматериала построить надёжные приюты, которые защитят от снега и дождя, в которых будет запас воды и, может быть, и еды.
Нанести на карту местоположения этих приютов, периодически раздавать листовки с правилами поведения в горах и картами с указанием местоположения приютов.
Punk [guest] повідомив(-ла) 18.11.2005 21:46
Я сам не раз був в горах , в тому числі проходив і Чорногорський хребет.Як на мене в цієї проблеми є фві сторони , не можна однозначно казати шо вся справа в споряджені або дурості...У нас під час проходження хребта стався неприємний випадок-один з учасників підсковзнувся і впав , просто щастя шо нічо не поламав і не потянув...А спорядження в нас було досить пристойне.Такшо і рятувальників нам треба - це факт , але і головою думати також треба (коментар до пана Романа).А щодо звинуваченяя влади...Завжди так буде і є...Але розформовувати спас загони однозначно не можна , з рештою ми як заходим на будь-яку туристично територію ми сплачуємо податки , там з палатки , вогонь і тд , куда ж ці гроші ідуть ? А ще хочу побажати щоб всі наші люди як і іноземці шанобливіши ставились до нащих Карпат , бо перепрошою на слові позасирали всі гори ...
Сергей [guest] повідомив(-ла) 27.09.2005 15:57
А касаемо расформирования спасательной службы могу добавить, что нелишним было бы организовать добровольный фонд, на средства которого могла бы работать эта самая спасательная служба. Потому что, поверьте мне, я не такой уж и "бовдур" в туризме, как высказался "многоуважаемый" пан Роман, и могу сказать - подобное может произойти с каждым, независимо от опыта и квалификации человека. Опыт скорее будет играть роль в вопросе, сумеете ли вы продердаться до прихода спас отряда или нет...
Сергей [guest] повідомив(-ла) 27.09.2005 15:51
"Уважаемый" Роман! Если вы такой обалденно умный и классный специалист по горным походам, точнее если бы вы действительно были умнысм и действительно хотя бы немного были знакомы с этой зоной Карпат, то не делали бы таких скоропалительных выводов. Прежде всего не машало бы ознакомиться с тем, что действительно произошло тогда, не по отрывкам статьи, которая, хотя я и благодарен спасателям, но должен заметить, соответствует действительности приблизительно процентов на 75, так как имеют место некоторые неточности. Это я вам говорю как руководитель той группы, попавшей в ураган, о которой идет речь. Я не хочу кидать какие-то обвинительные речи в адрес людей, вытянувших мою группу, но уж вас попрошу впрпедь следить за своим языком и не писать комментариев касаемо вопроса, о котором вы абсолютно не имеете понятия.
Vasyl Nikolov [guest] повідомив(-ла) 23.09.2005 18:25
Скорочення гірських рятувальників тільки починається! Пан міністр Рева свого часу змішав воєдино і гірничорятувальників і тих, хто рятує у горах, а названо це було "оптимізацією"(дивись також програму Ю.Тимошенко "Власність народу"- в ній суцільна оптимізація через скорочення працівників).А пан міністр Жванія надумав повіддавати гірських рятувальників в управу місцевим пожежникам ! Отже листи на підтримку наших рятувальників-горян писати необхідно.Пишемо Матвієнку Анатолію Сергійовичу, він тепер пішов з посади голови Уряду Криму та матиме час безпосередньо займатися питаннями Федерації спортивного туризму, де є президентом (!) - sporttourism@optima.com. Дивним є те, що до цих пір ні ФСТ, ні федерація альпінізму не виступили на захист гірських рятувальників!!!
Роман [guest] повідомив(-ла) 22.09.2005 23:07
Так, шановні. Годі бочку на когось котити. Тут згадували про нещасний випадок з іноземцем....а такі коли-небудь були? Не було. Справа вся в спорядженні, перепрошую. Гори - це не місце для розваг і не прогулянка в парк. Туди слід ходити готовим до будь-яких погодних умов. А то візьме, блін, спортивний костюм, сумочку з кока-колою через плече і фраєр..... Без сумніву, не кожен має можливість собі придбати хороше спорядження, принаймні можна позичити. Якби кожен з розумом підходив до походів в гори, то потреби в рятувальниках ніколи б не було. На жаль бовдурів дуже багато, отож рятувальників дійсно треба. Проте на варто відразу агресивно критикувати владу. Слід просто вести діалог. Повірте, хто стукає - тому відкриють. Ситуацію слід вивчити, знайти винних і домовитися.
Я дуже поважаю рятувальників - вони справжні герої. і я вірю, що все буде добре. Чого й Вам бажаю. З повагою, Роман.
Freeman [guest] повідомив(-ла) 19.09.2005 14:10
Спеціяльно для таких, як вельмишановний Kropa, приводжу зсилку. <http://www.maidan.org.ua/static/mai/1121808012 .html>Нехай почитають і не виправдовують владу. А на рахунок статистики - є брехня, нагла брехня і статистика. Дивлячись на себе, я бачу, що ніколи не тягнув у гори слабких на серце, малолітніх дітей і інших пасажирів, чумоданів і їм подібних. Люди в мене йшли при нормальному спорядженні, всі знали, що їх чекає. В разі чого отримували і будуть отримувати допомогу. А Подерев'янського я теж люблю, от тільки на разі цитати такої до голови не приходить, після якої мене модератор не викине ік чортовій матері, нехай вони будуть хоч двісті раз правильними.
Kropa [guest] повідомив(-ла) 16.09.2005 16:46
Спокійно люди! Для чого розвели політичні пересуди? Що вам не вистачає? Тюрми? ((С) Л.Подерев"янський). Невже так все погано в нашій державі? Ось і рятувальників не скорочуть, гроші дали, зарплату видали, походи на Говерлу - також не найгірше що в нашій державі відбувається - те що там загинули люди - а ви бачили статистику скільки в Україні гине від ударів блискавки та серцевих нападів. Всі хочуть з валити проблеми і всю вину на владу. Ви б на себе подивились ((С) Л.Подерев"янський)
SP повідомив(-ла) 16.09.2005 11:57
Це дуже прикро і страшно. Хто би що не казав про нашу рятувальну службу, але вона має бути. І бути не для декорації, якою хочуть її зробити люди далекі від цієї справи, а для продуктивної роботи по рятуванню наших і іноземних громадян. Тим більше , шо зараз все частіше в горах зустрічаються іноземні туристи. То якою вона є сьогодні вина не самих рятувальників, а державних посадовців. Люди які там працюють і так роблять свою роботу (за тих умов в які їх поставила держава) більш ніж можливо. Я не говорю навіть про спецобладнання, але хочаб цим людям платили вчасно достойну зарплатню.
dolek повідомив(-ла) 15.09.2005 12:38
Nic doda&#263; nic uj&#261;&#263; .Z tych g&#243;r mog&#261; &#380;y&#263; tysi&#261;ce ludzi ale bezpiecze&#324;stwo musi by&#263; zapewnione przez w&#322;adze
Pickard:) повідомив(-ла) 13.09.2005 19:12
Шануймося !
Рятувальники герої !
А от на тимчасового "пана" посадовця Ігоря Федоровича М'ягого треба (колективний) "гуртовий" лист написати про вимогу його відставки з займаної посади - зняти такого посадовця, щоб іншим неповадно було...а підписи в неті зібрати на таке благородне діло можна, залучити пресу, широку громадськість, тих хто відає зовнішніми (міжнародними) питаннями та туризмом і спортом, бо такі накази - це ж ЗРАДА ДЕРЖАВНИХ ІНТЕРЕСІВ ! Але якщо наказ призупинений та відмінений, то нехай ще трохи попрацює, може покаяння прийшло - Слава Богу
Останній герой повідомив(-ла) 13.09.2005 11:44
А чого Ви очікували від такої "народної влади"? Я ще перед виборами всіх вмовляв не обирати його, бо він такий же як і Кучма, тільки ще гірший. І ось подивіться: чим це обернулося для "простого маленького українця". До влади прийшли тіж самі бандити та олігархи, розбавлені революційними непрофесіоналами. Ліквідація ГРС - це не перегиби окремого чинуші, а системне явище. Такі процеси відбуваються УСЮДИ, бо до влади прийшли ті, хто або нічого не вміє, окрім галасувати, або ті, хто ще не нахапався і хоче це зробити найшвидше, поки їх не змели. Дуже прикро за такі безглузді вчинки влади, дуже боляче спостерігати за тим, як цілеспрямовано руйнують мою Батьківщину, те, що створювалося тяжкою працею напротязі 14 років. І хто? Ті хто обіцяли зовсім інше, яким Ви повірили і вибрали. Повірили їх єлейним речам та медовим обіцянкам. Розплющіть очі! Подивіться КОГО Ви своїми руками поставили при владі! Зробіть висновки і більше таких помилок не робіть. У нас ще є шанс - навесні, іншого більше не буде, далі - прірва. Хіба Ви і цього не розумієте?

botanik повідомив(-ла) 10.09.2005 21:54
як співав Володимир
Надеемся толькона крепкость рук на руки друга и вбитый крюк
и молимся чтобы страховка не подвела...
ЧОГО СОПЛІ РОЗПУСТИЛИ?
СТРАШНО ВМЕРТИ НЕЗАЙМАНИМ?
Беріть з собою памперси
І ще цитата Єльцина
Встал утром и подумал
что я сделал для УКРАИНЫ!
Freeman [guest] повідомив(-ла) 08.09.2005 11:53
І за це я плачу податки? Тре Ющика провести по заповіднику, аби він подивився на купу меморіальних каменів. Кожен із них свідчить про те, що хтось не повернувся з походу. Це між Говерлою і Петросом, як хто не знає. В одному місці вони звалені в купу (я не знаю чому, але бачу в цьому філософський підтекст). Або викинуть нову владу з літака перед погіршенням погоди із парашутом - нехай падають на хребет. Дати карту. Буханку хліба на брата і пляшку води. А потім по телефону сказати, які саме АРП розформовані, що в разі чого рятувальники з Франківська, які не знають місцевості до них будуть добиратися Бог зна скільки, та ще поки знайдуть... Але найближчий порятунок - там-то. Нехай ідуть туди-то. Але не казать, де їх викинули. Нехай самі локалізуються. Тим часом повітряний простір над Карпатами закрити для всіх. От хто виживе (дай Бог, щоб взагалі хтось вижив) - усвідомить, що не треба ображать рятувальників. І вибори слід починати саме так: зареєструвався кандидатом на пост Президента (до депутатів теж слід добратись) - і в екстремальні умови. Без підтримки. У виборах беруть участь лише ті, що вижили. Бо за одного битого двох небитих дають, як хто зна. Скоротити рятувальну службу - це злочин і перед народом України, і перед іншими державами, які втратять своїх громадян через те, що якийсь там чинуша не знає, що таке Чорногора, що гори він бачив хіба що в кіні, а нас усіх разом - у капцях в труні. Це... Я не знаю, як це назвати. Скажу от що: Ющик наслідує державну політику Буша-молодшого, в якого на весь прибережний штат (не пам'ятаю який, у фільмі Фарренгейт-911 про це сказано) 1 (один) поліцейський, робота якого - заповнення паперів. І наостанок. Я хочу задати Вам, шановні Карпатці. Одне просте питання. В ЯКІЙ ЩЕ КРАЇНІ #//ГІГАНТСЬКИМИ БУКВАМИ// ТАК НЕНАВИДЯТЬ ПОШУКОВО-РЯТУВАЛЬНУ СЛУЖБУ? Я , дурний, шукав - не знайшов. Може хтось знає? Я чекаю відповіді. Користуючись випадком, хочу передати вітання рятувальнику пану Василю із Рахова. Тримайтесь, Ви потрібні країні. На мою думку, ВСІМ рятувальникам треба при життю ставить пам'ятники. Із золота. В повний ріст. Бажаю всім процвітання, любови та удачі.
root [guest] повідомив(-ла) 07.09.2005 21:01
Гарна новина, ситуація покращилась - наказ призупинений! Рятувальні підрозділи залишуться і працюють у звичайному режимі - влада виділяє 10 мільйонів гривинь і виплачують зарплатню (вже виплатили за травень).
Yarik повідомив(-ла) 07.09.2005 18:27
Проблема будь-якої нашої влади - будучи при владі, влада бореться за владу! Тому подібні заходи як скорочення бюджетників і т.д. спрямовані тільки для досягення однієї цілі - швидко підекономити бюджетні кошти для того, щоб вчасно розраховуватися, хоча б до виборів, із пенсіонерами, пенсії яких в порівнянні з минулим роком зросли вдвоє, втроє. А пенсіонерів у нас аж 11 млн., це левова частка виборців, тому це буде "коньок" партії "НАша Україна". Ситуація із скроченнями не один випадок, є ще ревальвація гривні, зміна митного законодавства - малий бізнес потерпає, владою не задоволена більшість. Тому на захист рятувальників повинні стати громадські організації і т.д., інакше їх скоротять не моргнувши. Та пішла вона - ця влада!!!!!
root [guest] повідомив(-ла) 07.09.2005 17:55
Цей матеріал вже давно був розміщений на іншому сайті. Ви запізнилися!....
Bilyak повідомив(-ла) 07.09.2005 14:24
Тримайтесь! Прорвемся! Викладайте інфу коли треба підтримати! підписи! тощо! інекше не може бути! а хто любить Карпати все розуміє! і на 100 % вас буде підтримувати! хоча жаль шо в нас є така ситуація при новій владдді!(((( але Тримайтесь! Прорвемся!!!!!!!!!!!!
DarkOne повідомив(-ла) 07.09.2005 14:04
Я за "приватних рятувальників". Інакше в тій країні діла нібудьот. На товстожопих надії немає.
Lesley повідомив(-ла) 07.09.2005 10:18
Тут не треба бути великим альпіністом, щоб розуміти необхідність рятувальної служби у горах. І не такої, яка не в змозі буде швидко прибути на допомогу. Давайте організуємо щось - листи, підписи... Що треба зробити, кажіть - зробимо!
Мати тереза [guest] повідомив(-ла) 07.09.2005 05:29
звертаюсь до рятувальників. Я дякую Вам що ви є, я дякую Богу що такі люди є. Я хочу запропонувати свою невеличку допомогу. Маю можливість і бажання подарувати одну пару мінірадіостанції радіус звязку до 10 км. Напишіть мені куда звернутись.
З глибокою повагою.
slavak [guest] повідомив(-ла) 07.09.2005 01:00
Спочатку невеличка передмова: приблизно в тих самих числах(6-8 липня) я сам був у Чорногорі...причому довелося блуканути досить "круто": десь під Говерлою, без їжі, майже без води, без намету, з мобільним що от-от сяде, без орієнтирів(не зміг здибатись з друзями....), цілий день під дощем, промоклий, замерзлий...і все це десь о 20 годині...коротше, було "весело". На щастя, до рятівників звертатись не довелося, викрутився, але сказати хочеться таке: на жаль телефон рятівної служби не знав, але НЕ МОЖНА ЇХ ЗАКРИВАТИ, бо то є остання надія таких, наприклад, як я в тій ситуації....до речі, 7 був на оз.Бребенескул після денного переходу під дощем, і не міг в намет зігрітися десь з годину, то що казати про тих людей?! потрібні рятувальники, тай край! а влада.....їх би туди....
Шах [guest] повідомив(-ла) 07.09.2005 00:17
Вважаю за необхідність добре роздути цю ситуацію в пресі та зібрати підписи всіх, хто прибуває на Чорногору на відпочинок. Не хочу сказати, що я крутий турист, хоча внутрішній компас у мене є і я не блукав ще ніде, але якщо щось станеться, я хотів би отримати швидку та професійну допомогу від спеціалістів а не від сплячих красунь з пожужної охорони. До того ж кожен повинен займатись своєю справою. А взагалі, наступного разу не треба пускати Ющенка на Говрелу. Хай ходить по київських горбах.
Tasic повідомив(-ла) 06.09.2005 22:39
кому доводилося бачити очі напівзамерзлого, той знає, яку справу роблять рятувальники...
а отого тимчасового керівника треба на Чорногору у хуртовину
Хахляцкая морда [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 19:19
2 EOL:

А как мог Президент запускать третий год подряд на вершину Говерлы десятитысячные орды народа? Пиариться по полной программе. Здесь в Киеве, против этого третий год подряд криком кричу. Никто не слышал - все смеялись. И досмеялись. До трех образцово-показательных трупов. И ничего господину Президенту за это не было.
Frantsuz [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 18:01
Прочитав, і зробилося недобре, від нашої влади. Доки грім невдарить хлоп не перехреститься. Я розумію, що таке не можна бажати, але ситуацію змінив би випадок з іноземцем, але вже з летельним кінцем. Коли б Європа розкритикувала і би поставила їх раком. Шануйтеся! і віримо у краще! і боремся за краще!!!

на дідька - хрест, на ворога - меч!!!!
Вовкулак [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 17:38
Не хвилюєтесь друзі! З листом подібного змісту уже звернулись в необхідні інстанції. Тримайтесь!
EOL повідомив(-ла) 06.09.2005 17:26
А між іншим, наш президент такий, ніби, затятий горянин, мав би розуміти важливість моменту. Чи це все просто його гарна балаканина про альпінізм, як і багато чого іншого....?
А як МНСівці рятували людей 16-го липня, то ми всі читали.
Хаос та ентропія.....:(
Sky [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 17:02
Люди добрі!

Треба знову іти на Майдан!
Але коґо вибирати???
За рагунок нашоґо народу, так звані "бізнесмени", позалізали у Мерседеси, палаци та політику.
За кордом такі ґрошиська, як вони мають, заробліаютьсіа кількома поколінніами. А тут за кілька років або місіа^ів. І все брегнею і злочинним шліагом.

ВСІ НА МАЙДАН!

Sorry for traslit
lysyj повідомив(-ла) 06.09.2005 16:19
До Василя Кобилюка - прочитайте передрук вашого матеріалу за наведеним лінком і напишіть тут, що треба поправити:
http://www.maidan.org.ua/static/mai/1126012483. html


2 Хахляцкая морда: А когда ОСОЗНАЕМ - страдать не будем? :)
Хахляцкая морда [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 15:33
Что тут скажешь! Выть хочется и руки тянуться к этим жирным, откормленным шеям на мерсах. Похоже, прав был я год назад, когда уговаривал наших киевлян вычеркивать из бюллетней ВСЕХ! Ничему история не учит! Поменяли шило на мыло! Когда же, наконец, поймем, что ни Ющенко, ни Тимошенко, ни Янукович, ни Суркис, ни прочие "високі посадовці" не помогут Украине! Это все ОДНА БАНДА. В разных цветах. И ср... они хотели на простого работягу жидким калом! А страдать, пока НЕ ОСОЗНАЕМ ЭТО - будем все.
ksanka повідомив(-ла) 06.09.2005 14:26
Напевно, час думати про створення приватної рятувальної служби. А що ще залишається робити? Приходиться турбуватися про себе самим. На щастя, мені особисто не приходилося стикатися з рятувальниками, але все одно дуже хотілось би знати, що вони працюють. Тримайтеся!
Жеко [guest] повідомив(-ла) 06.09.2005 12:36
Жаль, дуже жаль, що у нас досі не вивелись чиновники зі смальцем замість мозку. Звичайно, легше вкрасти у мільйона, ніж врятувати одну людину.


Пошук 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::