стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Петрос Мармароський ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Хто ходив взимку від Богдана через Радомир-Грунь на Петрос Мармароський і далі на Лисичу? Цікавить як шлях через вершину, так і обхідний варіант східним схилом Петроса, що позначений на багатомовній карті "Східні Карпати".
Чи варто взагалі туди суватись? Яке може знадобитися спорядження, який час закладати?
Все спілкування на дану тему
  1. [ Петрос Мармароський ] додав(-ла) Zheka 17:04:19 08/12/2011
    Хто ходив взимку від Богдана через Радомир-Грунь на Петрос Мармароський і далі на Лисичу? Цікавить як шлях через вершину, так і обхідний варіант східним схилом Петроса, що позначений на багатомовній карті "Східні Карпати".
    Чи варто взагалі туди суватись? Яке може знадобитися спорядження, який час закладати?
    • [ Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 15:46:59 09/12/2011
      Ходив багато разів улітку та узимку. Стрімкий підйом, особливо за другою полониною. Узимку 2006-го на Новий рік, здається, ми (5 чоловік) 3 доби йшли той Петрос. Снігу було до 3 метрів, йшли на снігоступах і провалювалися по коліна. Якби не мотузка та системи - не пройшли б. Особливої уваги заслуговує гребінь. Він вузький, коли снігу багато - там надуви. Йти потрібно боком. Можна кинути мотузку. Ми йшли уночі, тому зі шнурком. Якби удень - то простіше. Обхідний шлях траверсує, усі траверсні стежки засипані снігом (коли він є). З цієї ж точки зору дорогу від Лисичої до г. Жовта одразу відкидаю як варіант для машруту. Хіба що снігу нема зовсім.
      Іншим роком узимку той же Петрос було пройдено за день з добиранням на Лисичу вже уночі.
      Взагалі, якщо обережно, там нічого особливо складного нема. Але якщо легковажити - .. :)
      Удачі!
      • [ Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 16:32:07 09/12/2011
        <З цієї ж точки зору дорогу від Лисичої до г. Жовта одразу відкидаю як варіант>
        Прикордонники взимку взагалі не пускають на гори Піп-Іван в частині ПІМ-Щербань-Жовта, вже двічі пробував -тільки оце влітку дозволили цю нитку, інакше однозначно вказують йти долиною Білого на Лисичу а не гребенем через Щербань.Кажуть на траверсі після Щербаня до Полонинки взимку такі надуви що так само небезпечно як на хребті десь, хоч то в зоні лісу і внизу
        • [ Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 18:01:21 09/12/2011
          Куди вони там не пускають - то таке. А не пускають тому, що надуви на дорозі можуть злетіти і впасти на того, хто йде знизу. Але то треба постаратися і йти не дорогою, а під нею ) Аби не повторилося те, що було під Хом’яком на полонині. Тільки надуви ті трохи перебільшені :) На Шербані - так. вони там є і нагорі не дуже широко. Хоча то як кому.. У них узагальнений підхід
    • [ Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) white 16:27:14 09/12/2011
      http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1092/
    • [ Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Shteel 17:21:04 09/12/2011
      Тасік, Привіт! слухай, мене цікавить ваірант підйому на хр Радомир Грунь. (в лоб на південь, по східному схилу від річки Квасний на верх, по західному схилу. Завали, стан тропи/дороги. скільку часу у тебе витрачалося до виходу на сам хребет?)??
      тепер стосовно обходу вершини трверсом. по східному схилу не йдеш тому що на дорозі повно снігу? і не зручно та тропиш, чи тому що завалена? чи тому що на НГ там лавин повно?
      Знаю, що є стежина по західному схилу, по лісу. ходив нею? давно?
      • [ Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 17:58:17 09/12/2011
        Від Квасного можна вийти на пол. Квасну. Там - дорога. Потрібно йти від http://www.karpaty.com.ua/gps/ list.php?mpoint=280 . Я завжди ходив верхом, починав з точки http://www.karpaty.com.ua/gps/ list.php?mpoint=69 . До початку підйому на пол. Квасна з Богдана - десь зо 15 км (+/-). Там можна заночувати і наступного дня, якшо вийти зранку, то увечорі можна бути на Лисичій. Ми йшли, коли трохи снігу було так (по коліна десь). Чому ходжу чітко грунем - бо коли є сніг, то траверси засипані, їх не пройдеш. Обвітрені боки стають льодом і там хіба бавитися з кішками, але злетіти - раз плюнути, а падати - далеко. Грунем - простіше. Чи є великий сенс йти на Квасні - складно сказати. Далеко і постійно у лісі. Але, якщо нагорі багато снігу - то цей варіант - надійніший. Треба вважати - там повно ведмежих слідів. Мішки узимку чомусь не сплять зараз..
    • [ Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Liber72 18:55:00 09/12/2011
      Люди я вас правильно зрозумів?? на ПІМ через Жовту взимку не пускають??? А чим аргументують, хто має поради щодо вирішення питання пишіть, бо якось не дуже хочеться потоком пхатись :(((((
      • [ Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 19:15:32 09/12/2011
        Конкретно застава в Діловому на ПІМ через Щербань по верхній дорозі з Жовтої не випускає.Може сильно своїх сильно місцевих..якось...При тому що попередня нитка описана у факсі затверджена ними ж, а не випускають вже на місці, злії Діловії погранці, в салатовому схроні(((.
        Єдина можливість побачити Щербань взимку, імхо -виходити на Мармароши з двома дозволами (Чернівецька та Закарпатська) з застави в Зеленому.Тим фіолетово кудою ви пхатиметесь, але майте на увазі -підхід на Щербань влітку крутий та жосткий через тунелі жерепу та скелі, а взимку з надувами..чи варто?А дорога після Щербаня обходячи деякі гори місцями являє собою тонкі смужечки понад прірвою з іншого боку стіна або буреломи(забув навколо якої гори я то йшов цього літа), які якщо засипані снігом то йдуться нєрвно.
        З боку ПІМа останній вихід після скель на передвершину Щербаня з траверсом крутого схилу гори можна пройти поки не наросли карнізи та надуви.Все імхо -взимку то не ходив.
        • [ Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 19:16:30 09/12/2011
          Liber72, вибачте але ми оффтопимо про ПІМ в темі про Петрос Мармаро...
        • [ Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Shteel 13:17:27 10/12/2011
          хм... а навыщо вам та г Жовта змою? а я кзо в Білого звернути по дорозі вздовж Яворникового потічка і вийти на полонину під Щербанем? або звернут раніше і піти по хребту в сторону г Прилука до полонини Гальчинка і потім по дорозі? або звернути пізніше і піти до пол Струмки а звідти по кордону або на щербань і по кордону?
          • [ Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 08:34:11 11/12/2011
            Та власне. Жовта і улітку не так, щоб дуже потрібна була. Я її згадав просто як кінець траверсної дороги від Попа. Ще щось не дуже ясно з коментів, де той злосний жереп на Шербані. Там же стежка. Ну хіба що влоб брати ) А якщо для когось стежка Шербанем виглядає як тонкі смужечки над прірвою, то Петрос М буде відкриттям, коли йти Радомиром )
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 11:15:47 11/12/2011
              <Та власне. Жовта і улітку>
              Та вродє мова про зимовий похід -з чого і я виходив, када писав про дорогу з Щербаня, яка попід однією горою в`ється буреломною стежкою і взимку при надувах може бути небезпечною.Жовта нічим не приглядна -вигляд на Ділове та Румунію отримаєте і з траверсу попід Жовтою, на яку ще дертися тра.
              Жереп не на Щербані, а перед ним, (я ж писав!)-кілька фрагментів тієї стежки я пролазив в тунелі,взимку буде важче-ібо жереп не дає снігу зфірнуватись -а обійти нема де -круті схили взимку будуть небезпечні.Додаю для топікстартера фрагмент-вирізку виду на Щербань з передвершини ПІМа з однієї панорамки з літнього походу
              http://mokrizzonni.org.ua/Uzha sy%20Shcherbanya.jpg
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Tasic 15:39:53 11/12/2011
                Взагалі, не Щербань, а - Шербан (Sherban). Не лякайте людей. Там, де є жереп - ходять тоді, коли він засипаний снігом і зверху - твердо. Де Ви там знайшли Uzhasy Shcherbanya - не доберу. Ніяких тунелів там не треба проходити, від Попа до дороги під Полонинкою йде стежка через вершини. Спуск під Полонинку - трохи крутий, але не такий страшний, яким він виглядає знизу. Він виходить на сідло, рівень якого співпадає із висотою дороги. Звідти ж піднімаються на Шербан, а не влоб. Дорога траверсна - відносно чиста. Є там пару завалів, але вона не така вже і буреломна. Ще раз: траверсом узимку не ходять! За мінімальної кількості снігу дорога виглядає, як бобслейна траса на повороті зі значнми кутом зафірнованого надуву. І йти доведеться, закручуючи гаки ) А коли снігу нема- то не зима
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 17:42:19 11/12/2011
                  <Взагалі, не Щербань, а - Шербан (Sherban)>
                  Я користуюсь генштабом.І я не краєзнавець Карпатського краю -шо ви хтіли цим сказать??
                  <Там, де є жереп - ходять тоді, коли він засипаний снігом і зверху - твердо.>
                  Або ви не ходили гребені з жерепом взимку(особливо на початку) або свідомо мене перекручуєте -жереп збирає сніг, але через гілчастість свою-сніг в жерепі не зфірновується -там не буває твердо в грудні то точно( смайл з язиком).
                  <Ніяких тунелів там не треба проходити, від Попа до дороги під Полонинкою йде стежка через вершини.>
                  Запевняю вас, шо я пролазив на стежці що йде гребенем кілька тунелів зарослого жерепа цього літа.І взагалі стежка поступово заростає -жереп шкрябав мене за лосіни.Із снігом там буде не дуже легко йти -згадую аналогічний гребеневий траверс від Шешульської безіменної вершини до Петрос Чорног.
                  <Звідти ж піднімаються на Шербан, а не влоб. >
                  Я не писав про підйом в лоб із дороги попід Щербанем...вам скушно, колега?
                  <Дорога траверсна - відносно чиста. Є там пару завалів , але вона не така вже і буреломна. >
                  Те саме..знов.І я писав про лиш одне місце буреломів (!) попід однією горою. а не всі надцять кілометрів її
                  <Ще раз: траверсом узимку не ходять! За мінімальної кількості снігу дорога виглядає, як бобслейна траса на повороті зі значнми кутом зафірнованого надуву>
                  І я про це ж писав (!), правда лиш передбачаючи такий характер траверсу ібо взимку там не бував, але на мєсності до цього бобслею бачив всі передумови
                  Колєга -шо ви доціпались, простітє? Відпадає всяке бажання писати коли я знаю шо можу чимсь допомогти -зорієнтувати.Нафіга мені ваші екзамени, да я чайник -не скриваю -але пишу то шо ходив і бачив і лиш на рівні власного досвіду!
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) white 17:52:57 11/12/2011
                    Яким генштабом ви користуєтесь?
                    На Л-35-001 я Щербаня не знаходжу... Шербан є.

                    пес. Раз вже є тунелі, значить скоро пустять метро! ;)))
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 19:28:59 11/12/2011
                      Друзіа, ну шо ж ви? Ну помилився з навзвою, да..не знаю навіть звідки в мну засів цей "Щербань"....таки на картах нема такого-уж простітє старічка ))
                      Але ж мова то не про то ;) .і вобсче -я все сказав
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 21:35:04 11/12/2011
                    Ну для мене, вже не так все однозначно з цією назвою, хоч румуни і кажуть щось близьке до (Шербан) а також дивлячись на числені мапи.
                    Що може означати назва Шербан на числених радяньских чи австрійських чи Жербан як от на польських мапах. Наразі пробував знайти у тих мовах значення чи якісь близкі слова що мали б зміст та давали б якесь пояснення значення цього слова. Наразі в мене нічого путнього не вийшло. Цілком приймаю думку, що або погано шукав, або, що так і є, погано або взагалі не знаю тих мов.
                    З іншої сторони, якщо прийняти думку що походження назви тієї гори "наше" тобто якась варіація української мови. То в українській мові є слово щербатий, надщерблений. Взагалі, практика давати назви обєктам за їхніми характерними візуальними чи іншими ознаками є не рідкістю, можливо то навіть є типовим. І дійсно ця гора з багатьох сторін є ніби щербата, надщерблена численими скельними утвореннями.
                    http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=833
                    http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=338
                    http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1934
                    і ін.

                    Крім того власне назва (Щ)ербан присутня на деяких військових мапах 30х років де вказано Scerban з зачком "v" над (S) і (c) що з чеської власне читається як Щ.
                    Ще однією навіть більш цікавою мапою може буте одна угорська мапа аж 1769 року де згадується Schorban. Правда тут я не впевнений за буквосполучення Sch. Але по аналогії з іншими мовами виглядає як Щ.

                    Все це, принаймі мене, дещо заставляє задуматись що до походження і власне вимови назви цієї гори.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 22:03:42 11/12/2011
                      http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=833
                      http://www.karpaty.com.ua/phot os/photoview.php?id=338
                      http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1934
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) MOKRIZZONNI 15:53:27 12/12/2011
                      <Крім того власне назва (Щ)ербан присутня на деяких військових мапах 30х років>
                      Уррааа....я знову бєлий і пушЫстий:)) А то загнали як кабана.
                      А тєрь по суті: кассно прагматичності підходу наших предків до присвоєнь назв власних географічним одиницям -так це факт однозначно доказаний вченими, якщо хтось думає шо наші предки були настільки романтичні люди, що присвоювали такі красіві на перший погляд назви урочищам-горам-озерам то він сильно помиляється.Люба географ. одиниця мала одну або кілька відмінностей чи функцій-що яскраво та точно її описували що давало змогу точно орієнтуватися предкам на мєсності.Про це більше читайте десь, от в статті-передмові до "Топонімічного Словника України" -той шо великий років десь 60-70хх.
    • [ Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 20:09:10 11/12/2011
      Також якось довелось побувати на Петросі, або як ще старі люди кажуть в тій місцевості - Петрос Квасний. В січні 2008. Піднімався на Петрос хребтом, з місця злиття п.Квасний і п. Радомир.
      Фактично шлях від злиття цих двох потоків майже не має тривалих горизонтальних ділянок, тобто доведеться постійно йти вверх і вгору :). Завали також присутні, і з січня 2008, навряд чи там стало краще. Зимою, звісно то все ускладнюється снігом, а після верхньої полонини- фірном, навіть місцями льодяною шкіркою, сніговими карнизами і можливими лавинами.
      Після верхньої полоннини зимою є складнощі в орієнтуванні. До верхної полонини все досить просто, колись там можна було проїхати возом тому можна орієнтуватись по більше-менше відсутності дерев на осоновному шляху. Завали звісно доводилось обходити, але на загал напрям можна тримати навіть без компаса і карти.
      Після верхньої полонини стежки вже вузькі і мало примітні і факитчно питляють у "дикому" лісі. Коли ті стежки засипані снігом то дуже часто не зрозуміло кудою саме йти. Зрозуміло, що тримаючи напрям весь час вгору, в решті-решт десь та вийдеш на хребет чи на вершину. Але питання стоїть як то зробити найбезпечніше та витрачаючи на це якомога менше сил. Тому якщо збираєтесь зимою я б радив взяти з собою ГПС і по можливості готовий трек.
      Після верхньої полонни також досить помітно зростає і кут підйому. Піднімаючись я не раз помічав міні лавинки, такі собі клубочки снігу, котрі числено скочувались на багатьох стрімких схилах, після того як сніг обпадав з гілок чи навіть під час нашого "топтання" стежки і все це в межах лісу.
      Доходячи до головного хребта, хребет звужується а кут підйому ще більше зростає, місцями навіть до 45грд, а може і більше. Ближче до хребта і на самому хребті зявляються снігові карнизи, фірн, навіть жорсткий фірн з льодяною шкіркою. Правда все це залежить в періоду зими. Як правило від січня до березня зі всім вище згаданим можна там стикнутись.
    • [ Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 20:24:40 11/12/2011
      (Продовження)
      Вже десь після висоти 1680-1700 хребет стає дуже вузким і скелястим З численими дуже вузькими камянистими і досить крутими західними відрогами. Взагалі східні і західні схили досить круті. За поганої погоди і видимості там особливо пітрібно бути обережним. Бути здутим чи зірватись досить легко. Тому на всяк випадок радив би брати мотузку, кішки, і хочаб палиці. Ну звісно вміти тим всім користуватисю :)Також не радив би йти східним траверсом. Східні схили дуже круті і підрізати сніг там "раз плюнути". Я б не ризикував йти східним траверсом коли вже є значна товщина снігу.
      Про західну стежку- треверс Петроса, чув і навть бачив на старих мапах, але чи вона зараз існує і чи прохідна - не знаю.
      Спуск з вершини в сторону пол.Лисичої простіший, але на початках спуску також є декілька крутих місць.
      Нижче дві фотографії з того походу, є багато інших котрі ніде не виставлені, але при потребі, аби більше уявити район, можу десь та виставити.

      http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1562
      http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1549
      • [ Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 21:58:29 11/12/2011
        виправлені посилання
        http://www.carpathian-photo.co m/ua/photo;1934
        <http://www.carpathian-phot o.co m/ua/photo;1549>
      • [ Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 00:07:27 12/12/2011
        Забув додати про час:
        Від Богдана через вершину Петроса потім через Круглу і через вершину Берлибашки на полонину Лисича зайшли за два дня. Темп був "без фанатизму" втомились -зупинились, "почесали" язиками, пофотали, знову пішли. Дещо помогли, як потім виявилось, сліди Tasika котрий йшов в зворотньому напрямку тижнем чи двома раніше. Тоді ГПСів ще не мали, тому трохи часу зекономили на орієнтуванні.

        На загал, за день, и при сприятливих погодніх умовах і снігу реально зайти від злиття двох потоків на вершину Петроса і там зааночувати.
        • [ Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Shteel 04:29:10 12/12/2011
          заночувати на вершині петроса??? ой нє... а спуститися до Лисичої, чи полонини Квасний?
          • [ Re: Re: Re: Re: Петрос Мармароський ] відповів(-ла) Astrik 07:45:58 12/12/2011
            А що такого? якщо нормальна погода то краще ночувати на вершині чим пробиратись по глибокому снігу, в темноті, до Лисичої. Сил може не вистарчити за день вийти на вершину Петроса і потім ще спуститись.
            В принципі в нас група розділилась. Частина Вийшла на вершину і таки там заночувала інша залишилась на верхній полнині . Наступного дня ті що на вершині довше спали:) і фотали неймовірний схід сонця інші сраня рвонули доганяти тих що на вершині. На дванадцяту дня, групи обєдались і далі йшли гуртом.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::