стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ погода у чорногорі ] повідовив(-ла)
Текст повідомлення: Привіт all!
Настроївся я в чорногору йти на вихідних. Все ретельно спланував. А тут новини про землетрус у Румунії та й погода тільки гіршає. Може хто слідкує за погодніми умовами в районі чорногори. Що скажете.
Все спілкування на дану тему
  1. [ погода у чорногорі ] додав(-ла) narko 11:38:20 14/08/2002
    Привіт all!
    Настроївся я в чорногору йти на вихідних. Все ретельно спланував. А тут новини про землетрус у Румунії та й погода тільки гіршає. Може хто слідкує за погодніми умовами в районі чорногори. Що скажете.
    • [ Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) Alex [guest] 11:47:55 14/08/2002
      Прогнози в цілому - від 17 до 21 серпня покращення погоди. Але Чорногора- то Чорногора, тому треба бути готовим до всього, особливо до туману після обіду.
      Землетрус - то фігня, краще в наметі на Чорногорі, тільки під каміння не ставити, ніж в будинку в Львові.
      • [ Re: Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) narko 12:11:07 14/08/2002
        здається мені що кращий час для мандрівок чорногорою то є вересень. пригадується позаминулорічне сходження на Петрос та Говерлу. А погоду в Рахові кажуть на www.accuweather.com. Прогноз дійсно оптимістичний.
        • [ Re: Re: Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) Alex [guest] 12:15:47 14/08/2002
          Кому що подобається. Мені - перша половина червня, коли ще є сніжники і цвітуть рододендрони, а трава ще не вигоріла.
      • [ Re: Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) narko 12:20:57 14/08/2002
        Туман після обіду? Цікаво. Чи є ще якіь особливості тутешньої погоди
        • [ Re: Re: Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) Alex 12:26:04 14/08/2002
          Часто трапляється так, що зранку, коли хмари ще не піднялися з долин, на хребті повітря чисте і прозоре, але до обіду хмари піднімаються і роблять туман, який тримається в залежності від їх висоти і наявності вітру.
          Може бути так, що на Франківщині хмари і дощ, а на Закарпатті погода. А решта особливостей зумовлені високогірям.
          Є такі місця, де майже постійно туман і дощ, незалежно від погоди.
          І взагалі, Чорногору називають "кухнею погоди"...
    • [ Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) avatorl 10:23:13 15/08/2002
      Був на Чорногорі 5-8 серпня (Луги-Ворохта). Супер-екстрім тур Чорногорою! 5-6-го - після обіду дуже сильні зливи, вночі - безхмарно, з 6-го на 7-ме ночували на вершині Піп Іван в наметах. 7-го все в тумані, видимість обмежена, сильний вітер через хребет з Франківщини на Закарпаття, вночі і весь наступний день - туман, дощ. Температура на рівні метоостанції на схилі г. Пожижевська +11.
      Туман, дощ - усе це було, проте який кайф! На західному схилі Піп Івану в лісі повно білих грибів та жовтих лисичок. 7-го купався в Несамовитому озері, але це на любителя, з декількох десятків присутніх, я один на таке наважився. Детальний опис з фотографіями надішлю найближчими днями, думаю також зібрати докупи деякі поради, як готуватись до походу, щоб "вижити" за будь-якої погоди.
    • [ Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) avatorl 10:53:13 15/08/2002
      Заплановано було пройти усі 6-ть 2000-ків, але, через погоду, після Піп Івану, всі інші різали траверсом, на Говерлу і Петрос також не пішли.
      Поки що коротко деякі поради:
      1) купіть штук сто звичайних продуктових поліетиленових пакетів, це вам обійдеться лише в пару гривень. Пакуйте всі свої речі в окремі пакети, залишок пакетів візьміть з собою. Бажано мати: 1-2 пари шерстяних шкарпеток, 3-4 пари звичайних, спортивний костюм, джинси (не так липнуть до ніг, коли мокрі), 2 пари взуття (на суху погоду кросівки і на дощ ботинки), накидку від дощу (можна поліетиленову, але найзручніше, не зважаючи навагу, - брезентову офіцерську, якщо можете дістати). Завжди бережіть сухі речі (пару шкарпеток, спорт. костюм) на ніч, вдень можна вдягати мокрі, все одно змокнете.
      2) не сподівайтесь, що зможете щось висушити, якщо не буде сонця. На хребті вище лісу дров практично немає, а на мокрому жерепі ви мало що висушите. Дістаньте бензиновий примус, щоб завжди мати принаймі гарячий суп та чай (!!!).
    • [ Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) avatorl 11:24:04 15/08/2002
      3) візьміть старий туристичний килимок, виріжте прямокутник за розміром "місця на якому сидять", пришийте резинку та надіньте на себе. Тепер ви можете без проблем на привалах сідати прямо на мокре каміння чи траву. Надзвичайно корисна річ.
      4) на групу візьміть достатньо велику поліетиленову плівку (тримайте десь зверху, щоб можна було дуже швидко дістати і розгорнути). У випадку перших ознак наближення зливи (можете не встигнути, бо звичайно буває так: щойно було сонце, а через хвилину як лине!) сідайте усі разом на відносно високому місці, куди не буде стікати вода і накривайтеся разом з наплічниками. У випадку затяжного дощу доводиться ідти, але під час короткочасних сильних злив ідти практично не можливо, до того ж змокнете так, що вже навряд чи висохнете до кінця походу, тому краще перечекати.
    • [ Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) avatorl 11:37:04 15/08/2002
      5) не ставте намети дуже близько до річок (враховуйте, що вода під час зливи може піднятись у кращому випадку на декілька десятків сантіметрів, у гіршому (якщо злива не припинятиметься годинами) - декілька метрів, можливе руйнування берегів. Не ставте намети під схилами, де є ознаки розмивання грунту. Вибирайте відносно високе місце для намету, бо в пониженнях швидко збиратиметься вода. Візьміть саперну лопатку та повикопуйте рівчаки навколо наметів для стоку води.
      (Якщо ви не бачили наскільки катострофічними можуть бути наслідки сильної зливи у горах, пройдіться вздовж річки Свидовець. Там до 2000 року було кілометрів десять дороги показаної на картах як покращена грунтова, з залізобетонними мостами та придатної для їзди на будь-якому автомобілі. Тепер там пройти важко. Від дороги хіба що пару метрів лишилось, а місцевість настульки змінилась, що впізнати практично неможливо, якщо точно не знаєш, що це те саме місце де ти був декілька років тому...)
      • [ Re: Re: погода у чорногорі ] відповів(-ла) Юрко [guest] 12:32:08 15/08/2002
        Яко тебе надихнуло... Візьми то всьо докупи і напиши монографію "Що я зробив, щоб менше мокнути в Карпатах". А взагалі твої емоції мені відомі. Тобі ще дуже пощастило. Я згадую розповідь Гетьмана, як він в якомусь-то 1988 р. ще пацаням пройшов в 10денці Свидовець від Рахова, непросихаючи від дощу (кожна ніч - мокрий спальник, кожен день - мокрому одяг, а зверхи добре сипле карпатська негода). На майбутнє дружня порада: плануйте походи на червень, кінець липня... (Ще краще - травень, хоч і сніг). Серпень - погода завжди гірша. Доведено екпериментально.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::