стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: "А як не бачиш того лиха, то все здається любо й тихо..." (с) Фото не передає реальної картини: штормовий вітер й крижані схили. Тай до Пікуна й Поленського ми не дійшли. А там кішкі й льодоруб явно би знадобилися!
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Хребет Добошанки ]
    додав(-ла) german 10:54:20 03/02/2009
    "А як не бачиш того лиха, то все здається любо й тихо..." (с) Фото не передає реальної картини: штормовий вітер й крижані схили. Тай до Пікуна й Поленського ми не дійшли. А там кішкі й льодоруб явно би знадобилися!
    • [ Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) climber 11:30:51 03/02/2009
      опису маршруту не знайшов. ще таке питання - чи можна вписатися в 3 дні по Добошанці зимою і чи доцільні лижі на підходах.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 16:50:44 03/02/2009
        Люди!!! Схаменіться! Якшо треба льодоруб і кішки, то це ше не означає, шо маршрут 2Б, тим більше альпіністський. Він взагалі пішоходний! Нема там ніц складного, абсолютно! В карпатах взагалі альпінстські маршрути, і то дуже теоретично можна найти на Мармах, якщо схотіти! Якась 2А-2Б! А і забув Петросівський кулуар, для камікадзе, вроді в народному класифікаторі шось середнє між 2Б-3А! Альпінізм, як такий в українських карпатах, це маразм!!!
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Strange_R 19:10:56 03/02/2009
          Друже, ти занадто категоричний )
          але за "народний класифікатор" і "середнє між 2Б і 3А" дякую, повеселив )))
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Sunrise 19:16:27 03/02/2009
            та чого... є глузд в його словах
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Strange_R 22:14:36 03/02/2009
              Глузд є. Але хочу уточнити:
              Категорійні альп. маршрути в Карпатах виключно снігово-льодові, відтак - особливо залежні від погодніх умов. Якщо дуже поталанить, то й на Говерлі можна попрацювати не тільки з льодорубом\кішками, але й з бурами і перилами.
              а в плані підготовки до високих гір зимові Карпати - то є надзвичайно корисно, бо альпінізм - значно ширше поняття, аніж висота, ходьба в кішках чи лазання по скелях...
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 01:09:30 04/02/2009
                Згодний, як тренувальний майданчик для сніжно-льодових занять для новачків зимові Карпати незамінні!! І я починав з говерляни))) Весело Було)) Але сходивши в карпатах "народну" 2Б я б, бувши новачком не став хвастатися на якихось альп. зборах в великих горах, що ходив двійку)) Не та то двійка! Абсолютно! За альп. маршрутами треба їхати: скельні - Крим; льодово-сніжні, скельні, мішані - Кавказ, Алай і далі поки стане грошей) А про те твоє визначення альпінізму як широкого поняття: згоден на 200%))
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) german 11:08:32 04/02/2009
        От завдяки таким горе-критикам український альпінізм і є в занепаді. Цю класифікацію не любителі видумали, а федерація альпінізму, але через насміхання та суперечки так і не затвердили. Водночас, у російських довідниках є затверджені альпіністські маршрути у зимових Карпатах. Тож, якщо якісь москалі приїдуть у наші гори, то їм це буде зараховано, як альпіністська категорія, а своїм українцям - зась: їдьте до москалів на Кавказ та й ходіть на категорію!
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Sunrise 11:53:50 04/02/2009
          Не думаю що хтось заради якоїсь одинички чи навіть двійки "а" приїде в Карпати аж з іншої країни :)
          Всі ці маршрути карпатські дійсні і у ФАіС України, отримують ж значки тут.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 12:06:26 04/02/2009
          Для тих, хто мріє про звання альпініста - справжній альпінізм починається вже після отриманого 2 розряду, або хоча б трієчки + висота більше 4 тисяч. До цього моменту - це розминка, підготовка і задоволення власних амбіцій.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 12:09:29 04/02/2009
          "От завдяки таким горе-критикам український альпінізм і є в занепаді" - вже надто просте визначення серйозної проблеми.
          Несерйозний коментар.
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 22:59:11 04/02/2009
            Так, значок я теж отримував тут, під Говерлою! на заросляку, і перше сходження в звязці робив на Пожижевській, і спирт з льодоруба тут пив, і кішки перший раз тут вдів! Але наголошуй ПЕРШИЙ РАЗ ТУТ! Після кавказької двійки, наші здаються не те шо одиничками, а якимись (-1). Український альпінізм є в занепаді! Бо порозвалювалися клуби! А федерація, сама, нічого не може зробити! Тим більше фінансувати цей, мяко кажучи, недешевий спорт!
            Можливо так сильно критикую, бо три роки підряд їжджу на Кавказ, і минулого року сходив першу 4А! Було важко! Можливо тому Карпати й здаються ніякими, щодо альпінізму!
            Те, що вони досить лавинонебезпечні, згодний, але якшо притримуватися мінімальної техніки безпеки при підйомі(спуску) по лавинонебезпечному схилу, а бо просто не заходити на них, то вся небезпека зникає, а з нею і складність, бо саме через небезпечність сходження лавин, селів Карпатам дають альпіністські двійки, трійки))
            Займайтеся люди!!!!! Альпінізм це здорово і круто)) Хоч і небезпечно!)))
            Цитата: "Скелелазання, це небезпечний вид спорту, який може привести до важких травм, чи навть летальних випадків............. Ну й шо з того"))) Ходіть в гори)
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Strange_R 00:24:50 05/02/2009
              Я не хочу придиратись до слів, але порівнювати треба явища одного порядку. В порівнянні з "одиничкою" - хоч на Говерлу, хоч на вдвічі вищий пік Брно, - двійка (тим більше перша в житті, тим більше "Б") буде яскравим откровенням. Тим більше, скельна двійка в порівнянні з зимовою карпатською одиничкою.
              Я не знаю, чи переглядали останнім часом класифікатор, але "трійок" в Карпатах не було. Але, що заважає тобі з досвідом 4А сходити зимову карпатську 2Б, а тоді вже проводити паралелі з високими горами. А то виходить, що маршрут є, а альпінізму чомусь нема.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 00:40:38 05/02/2009
                В даний момент?! Катастрофічна нестача часу! а спробувати звичайно можна! Мене вже навіть зацікавив цей маршрут! Зимою там не був) Тре буде якось спробувати. Може й справді то шось класне.) Дякую за пораду) І прошу вибачення якшо когось образив своїми дописами, схожу, подивлюся, і тоді буду казати шо на мою думку то є!
                Але в великих горах все якось простіше з класифікацією: Джан-Туган як був 3А 40 років тому, так і лишився! А сідловина Ельбруса як була 2А, так і тепер така сама, тільки те шо більш, вибачте на слові, засрана!
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 09:57:22 05/02/2009
              <Бо порозвалювалися клуби! А федерація, сама, нічого не може зробити!>
              А чому в інших країнах немає федерації, а альпінізм є ? :).
              Чому в інших країнах немає федерації туризму, а туризм є :).
              Клуби можна створювати і без федерацій, але треба, щоб
              1. Захотілось обєднатись для досягнення спільних цілей в клуби.
              2. Підтягнути та навчити молодих
              Причина в людях, які створюють самі собі та іншим життя, а не федерації. Федерації для тих, хто хоче управляти і тому створює таку систему. Було б менше наверху керівників стало б можливим через легалізовані офіційно клуби звертатись до держави (відомства, міністерства, адміністрації) напряму і отримувати кошти на конкретні справи, а не взагалі. Тому що взагалі - то бездонна бочка. Маєш добру обгрунтовану ідею- подавай і отримуй на це кошти - так має працювати система.
              Просто стара система розвалилась, а нова не сформувалась - бо нікому то поки не потрібно - ані вверху, ані внизу. Внизу ще немає критичної маси тих, кому це потрібно і вони не готові впроваджувати нову систему. Плюс людська лінь та очікування халяви - а може само щось чи якось впаде?!
              Щодо альпінізму в Карпатах - на мій погляд, тут має співпасти дуже багато умов, щоб можна то назвати альпінізмом для розряду. Значки - то для заохочення і не більше. В більш високих горах переважно не сезонна кваліфікація! Тому там є альпінізм. В Карпатах - карпатизм :).
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Roman 10:40:54 05/02/2009
                До всіх: панове, у вас настільки багато ентузіязму :)
                Адже всі були в Карпатах і не раз і в різні пори року. І всі виділи, що воно таке. Ну яка різниця, чи то назвати "одиничкою", чи "двійкою", чи "шестіркою"? :)
                Ну яка різниця, чи нас назвати туристами, чи альпіністами, тим більше шо (спостерігаючи за тенденціями вмирання української мови) ті слова і так вмруть за кілька років. Натомість будуть "трекери", "бакпакери", "клімбери", тощо... :)
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) fin1989 22:57:45 05/02/2009
                  Та так, головне шоб люди ходили! І хай краще будуть туристами чи альпіністами, ніж матрацами) Я тільки за! а Карпати, це дуже класно) Добре шо є! Бо звичайно шо далеко не в кого було б бажання чи змога їздити кудись за тридевять земель, шоб побачити сніг в червні))) Хай живуть Карапати!
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) ya_borman 22:53:28 05/02/2009
                це точно.
              • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 18:10:47 10/02/2009
                до vasyl: дещо не погоджусь з тобою щодо федерацій. Вони є за кордоном.
                Проводяться числені змагання по льодолазанню, скалелазанню, гороходженню - це все прерогатива федерацій котрі виробляють правила, стандарти, несуть відповідальність. Багато відомих виробників спорядження співпрацюють з такими федераціями, так як останні виробляють стандарти, і просто дають поради щодо покращення технічного спорядження: мотузки, карабіни, щлямбури, льодобури, кішки, льодоруби і т.д.
                Аби не бути голослівним ось сайт міжнародної федерації UIAA http://www.theuiaa.org/ по cкалелазанню-гореходженню членом котрої окрім української федерації горопідкорювачів Ukrainian Mountaineering Federation (UMF) є ще близько 70 інших національних федерацій, асоціацій, клубів.
                ось список: http://www.theuiaa.org/federat ions.php
                • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 20:47:40 10/02/2009
                  Зустрічні запитання - на якій основі вони працюють і щось я не чув у нас федерації горопідкорювачів. Була альпінізму, туризму, а горопідкорювачів? Я можу погодитись, що вони потрібні, але виникати мають через потребу знизу - клуби обєднуються та делегують їм певні повноваження, які перевіряються час від часу. У нас все створювалось у зворотньому порядку, власне як і вся владна вертикаль. Повноваження делегуються, але про відповідальність відразу забуваються :(. Я навіть чув, що посада коштує певних грошей - так можна довести будь-яку хорошу ідею до абсурду.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) vasyl 20:59:11 10/02/2009
                    То таки федерація альпінізму, а не горопідкорювачів в Україні. А це далі без коментарів, здогадуючись про реальний стан речей...
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 21:12:26 10/02/2009
                      на заході слово alpinism для альпінізму вживається дуже рідко, це слово в більшості використовується на пострадянському просторі.
                      В більшості використовоється Mountaineering, Mountain climbing, Hiking.
                      Дослівно Mountaineering я переклав у попередньому пості.
                    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 21:27:50 10/02/2009
                      Питання функціонування федерацій, асоццацій, клубів то вже інше питання. І у кожній країні є свої нюанси/проблеми що до цього. В той же час такі організації існоють не лише в Україні чи у країнах бувшого СРСР.
                  • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Хребет Добошанки ] відповів(-ла) Astrik 21:00:26 10/02/2009
                    це і є федерація альпінізму і скалелазення україни.

                    НАЦИОНАЛЬНАЯ ФЕДЕРАЦИЯ АЛЬПИНИЗМА И СКАЛОЛАЗАНИЯ УКРАИНЫ - ПРЕЗИДЕНТ - СИМОНЕНКО ВАЛЕНТИН КОНСТАНТИНОВИЧ
                    тел: 234-81-96
                    електронна адреса: svk@ac-rada.gov.ua

                    Це я так переклав Ukrainian Mountaineering Federation
                    Mountaineering- ходження/лазяння по горах


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::