стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: «А земля все ж таки обертається» сказав… Ви вмієте находити точні і беззаперечні відповіді на спірні питання, п. Tasic.Дякую за Правопис.Думаю, що багатьом буде потрібен, як і мені. Так, що п. Ed.ua відміни Фореском і Фореска і Форещанки і Форещанці – за правописом. Відносно позначення п. Форещенка в ур. Бабина Яма на польській мапі. Мапи WIG дуже точні і інформативні, але і на старуху буває проруха. Я вважаю, що називати треба так, як кажуть лісники: п. Форещанка протікає вище форельного господарства, а в ур. Баба Яма є лише ур. Форещанка. І всі назви від спокусливої смачної форелі, яку давно винищили в цих потоках ті ж лісники трелюванням лісу тими ж потоками.
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ]
    додав(-ла) vsobasko@rambler.ru 22:01:11 01/02/2009
    «А земля все ж таки обертається» сказав… Ви вмієте находити точні і беззаперечні відповіді на спірні питання, п. Tasic.Дякую за Правопис.Думаю, що багатьом буде потрібен, як і мені. Так, що п. Ed.ua відміни Фореском і Фореска і Форещанки і Форещанці – за правописом. Відносно позначення п. Форещенка в ур. Бабина Яма на польській мапі. Мапи WIG дуже точні і інформативні, але і на старуху буває проруха. Я вважаю, що називати треба так, як кажуть лісники: п. Форещанка протікає вище форельного господарства, а в ур. Баба Яма є лише ур. Форещанка. І всі назви від спокусливої смачної форелі, яку давно винищили в цих потоках ті ж лісники трелюванням лісу тими ж потоками.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ] відповів(-ла) Ed.ua 22:15:23 01/02/2009
      "Вік живи, вік учись" :). Дякую за вичерпну відповідь.
    • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ] відповів(-ла) vasyl 10:00:36 02/02/2009
      <Я вважаю, що називати треба так, як кажуть лісники>, <на старуху буває проруха> - надто категорично і не виглядає професійно, як на Ваші попередні дослідження у краєзнавстві :). Не хочете копнути глибше? На польській мові форель - пстронг. Чув місцеву назву - пструг. Звідки ж тоді взялась основа "форе...", просвітіть, бдл.
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного походу ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 12:50:46 02/02/2009
        «надто категорично і не виглядає професійно». Навіть більше, на перший погляд не зовсім логічно: якщо ур. Форещанка знаходиться у Бабиній Ямі, то там же повинен бути і п. Форещанка. Але що робити, ящо лісники називають інакше? Що важливіше,де істинна назва? Я вважаю, останнє слово за лісниками. Краще від них ніхто на знає місцевості.
        Ви маєте факти , що назви «форель» не було? Я цим не цікавився, висловив лише здогад.
        • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного поход ] відповів(-ла) vasyl 16:18:48 02/02/2009
          Назвами особливо ніколи не цікавився - без того є чим зайнятись. Але посилання на лісників як першооснову теж не можу сприйняти. Основу можуть складати задокументовані назви, а не слова лісників, які можуть з часом перекручуватись - то може залежати і від наголосу та інших факторів
          • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижного п ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 23:27:30 02/02/2009
            «Основу можуть складати задокументовані назви, а не слова лісників»… Назви задокументовані і на мапах. Але при вивченні радянських мап знайдете до 80 відсотків русифікованих назв. Використовуєте їх, чи народні назви (назви лісників)?Конкретно для згаданого району: на радянських мапах мірила 1 км\см і 0,5 км\см нема урочищ Форещанка, Бабина Яма, Джурджі, нема назви потока, що вище форельного, полонини Козьмеської Повхової.Їх не існує, бо нема в радянському документі?!Як бути – не називати їх?А лісники і місцеві жителі називають.До речі, дехто вважає, що Форесок походить від румунського foraesc-шептати, шуміти, або має значення таємний (М. Габорак. Назви гір Івано-Франківщини.Словник-дові дник.Ів-Фр.,2005, 350 стор.). То як всетаки називати – як лісники і місцеві жителі, чи як на мапах?
            • [ Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: повернулись із лижно ] відповів(-ла) vasyl 09:50:41 03/02/2009
              Я не є прихильником використання назв з радянських мап, але раніше за Вами таке було помічено :). Може тому і згадуєте це як контраргумент. Але також не сприймаю не аргументовані Ваші, як і будь-які інші. Я так хочу - то не для географії :).
              "foraesc-шептати, шуміти, або має значення таємний" - оце нормальна відповідь, а то "лісники кажуть". Щодо форещАнка - форещЕнка, то факти поки що кажуть за другий варіант, але то напевно питання до § 112. Відмінювання географічних назв, а не до лісників :).
          • [ Staruxa-Proruxa ] відповів(-ла) zanuda 07:34:45 03/02/2009
            На старуху, без сумніву, буває проруха. Але не на трьох одночасно.
            Генштабівки можна звинувачуати в тому, що вони неправильно передрали назви з WIG-овських або австро-угорських карт.
            АЛЕ! WIG-овські карти (перша половина 20 ст.) і 3-ій топографічний вимір Австро-Угорщини (1880-ті роки) -- це абсолютно незалежні виміри.
            http://www.flickr.com/photos/3 3689026@N08/3249902234/sizes/o /
            А назва-то збігається :(
            Звідси висновок - старуха в даному випадку лісники, на котрих ви посилаєтесь.
            Між іншим, а чи можете виставити планшет відповідних лісових угідь? Це зовсім не секретний документ. Бо, власне, згідно цього документу лісники і називають потік так чи інакше.
            • [ Re: Staruxa-Proruxa ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 22:49:11 03/02/2009
              Я не лісник, постороння людина, якщо дозволять зфотографувати - дам на форум.
            • [ Re: Staruxa-Proruxa ] відповів(-ла) vsobasko@rambler.ru 14:10:52 04/02/2009
              Закон України дозволяє виявляти, уточнювати і встановлювити географічні назви шляхом опитування населення. Приводж вирізки із цього закону.
              З А К О Н У К Р А Ї Н И
              Про географічні назви
              …………………….
              Встановлення географічних назв включає виявлення існуючих або відомих у минулому історичних географічних назв, найменування та перейменування географічних об’єктів.
              Географічні назви виявляються документами відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також картографічними, статистичними, архівними, енциклопедичними, довідковими та історичними джерелами.
              Виявлення географічних назв, не зафіксованих у документах чи історичних джерелах, здійснюється шляхом опитування, у тому числі за допомогою засобів масової інформації, населення, яке проживає на даній території, краєзнавців, географів, істориків та інших фахівців, під час картографування території або проведення топонімічних досліджень.
              Пропозиції щодо найменування та перейменування географічного об’єкта з необхідним обґрунтуванням, картографічними матеріалами, розрахунками та кошторисами витрат, пов’язаних з таким найменуванням та перейменуванням, у межах, визначених законом, можуть вносити органи влади, підприємства, установи, організації та громадяни України.
              ………………….
              Назви географічних об’єктів, що знаходяться на території України, утворюються і передаються державною мовою…
              …………………..
              Голова Верховної Ради
              України В.ЛИТВИН

              м. К и ї в
              31 травня 2005 року
              № 2604&#61485;ІV
            • [ Re: Staruxa-Proruxa ] відповів(-ла) zanuda 07:38:39 06/02/2009
              Ну й дя чого така довга цитата?
              Перед тим як "уточнювати і встановлювити" необхідно спочатку "виявляти".
              Між іншим, як WIG-ська, так і австро-угорська 75-ка - це були "документи державної влади", де назви встановлювались не в останню чергу через опит місцевого населення. Можливо, тих же лісників, тільки більш освічених і тверезих.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::