стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Походи"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів ::: перейти в

[ Re: Re: Re: Піп Іван ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: to zmey and all other potential users of GPS:

на счёт ЖоПСа наверняка знаю, на потяжении нескольких десятков походов пользуюсь, здорово помогает ориентироваться, особенно в полной Ж... . ...хотя, как видно выше, тех 400м до обсерватории GPS так и не смог протропить им путь , но за последнее в лицензии на прибор ничего не сказано, в остальном поставленную ими задачу девайс выполнил (иначе откуда они узнали про оставшиеся 400 м?)
Все спілкування на дану тему
  1. <<< до початку теми <<<
    [ Re: Re: Re: Піп Іван ]
    додав(-ла) Ed.ua 07:38:28 24/02/2010
    to zmey and all other potential users of GPS:

    на счёт ЖоПСа наверняка знаю, на потяжении нескольких десятков походов пользуюсь, здорово помогает ориентироваться, особенно в полной Ж... . ...хотя, как видно выше, тех 400м до обсерватории GPS так и не смог протропить им путь , но за последнее в лицензии на прибор ничего не сказано, в остальном поставленную ими задачу девайс выполнил (иначе откуда они узнали про оставшиеся 400 м?)
    • [ Re: Re: Re: Re: Піп Іван ] відповів(-ла) Sash_net 09:33:21 24/02/2010
      Проблема была с картой а не с девайсом, на месности дорога представляет собой зигзаги и повороты, на карте же она ссоставляет ломаную линию из прямых отрезков. Использованная карта - та которая карпаты из 4х частей, на подходах к обсерватории там дорога поворачивает полностью на запад, вот это продолжение дороги мы и не смогли найти. (хотя и особо долго не искали, погода не способствовала)
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Піп Іван ] відповів(-ла) Tasic 10:43:17 24/02/2010
        Про всяк випадок (а може, Ви то і знаєте). Якщо ще не користувалися програмою gpsmapedit - спробуйте потестувати. Доступна і безкоштовна версія (буде трохи обрізаних функцій, але не критично). Лист генштабу можна поставити як фон, а зверху малювати лінії, полігони тощо. То як конструктор. Дані SRTM також доступні безкоштовно. Ізолінії висот можна зробити за допомогою Global Mapper, наприклад. Свій трек можна додати до мапи одним кліком і буде дорога. Додаєте вейпойнти - і будуть точки на мапі.Компілюється за допомогою компілятора cGpsMapper, який також має безкоштовну версію. Там буде відсутній автороутинг, але то таке.
        З нуля карта під маршрут походу +/- можливі лосячі відступи по 5-10 км робиться за півгодини
      • [ Re: Re: Re: Re: Re: Піп Іван ] відповів(-ла) climber 11:46:06 24/02/2010
        люди - беріть з собою лижі - і не треба буде вам ніяких доріг, а лише снігу, погоди і здорового глузду. Лижі - це свобода в виборі маршруту.
    • [ Ed.ua: to zmey and all other potential users of GPS. offtop ] відповів(-ла) zmey 12:49:47 24/02/2010
      2 Ed.ua:
      ...ну и на сколько эта информация им помогла?))) идёт не жопс, а человек)
      На счёт "potential users of GPS" - это пока вряд ли)
      Нет, я не спорю, - вполне возможно, что жопс в условиях жопы помогает сориентироваться, тем более там, где ты впервые идёшь и местности не знаешь, НО...
      последние лет пять я смотрю что народ довольно-таки активно начал пользоваться данным девайсом, как взрослые, так и пионеры. В первом случае я ещё могу понять: народ бывалый, своё уже отходил, и опыт топтания земли без электроники приобретён. Т.е. жопс используется просто как дополнительная подстраховка (хотя по-моему карта надёжней). Во втором же случае... мне это напоминает времена союза, когда появились калькуляторы, и дети в школах повально начали ими пользоваться, в результате чего, перестали считать в уме. ...как по мне, то если тебя накрывает пятой точкой, то лучшая ориентация - по рельефу. При чём, чем более сложная структура горы (хребта, отрога, кулуара и т.д.), тем легче ориентироваться. Жопс и карта в данном случае могут только мешать, имхо(!). Ну,например, дадут направление, а там фиг пройдёшь с груженым рюкзаком без подготовки или спец.снаряги. К тому же карты показывают ЛЕТО(!), а не зиму. - нет дорог, троп, нет большинства траверсов, не в каждом лесу пройдёшь зимой, не каждый клон подрежешь, не везде спустишься и т.д. и т.п. Они хороши на больший плоскости, т.е. если ты зимой попал в облако на чуть ли не ровной поверхности площадью в кв.км. и куда бы ты не шёл - рельеф везде одинаковый, то да, тут карта или жопс могут помоч.
      Имхо)
      ...ну не знаю, возможно, я в этом смысле старомоден)) брать электронику зимой в горы... а если намокнет, треснет, замёрзнет?) ...у меня пару раз (давно) компас глючил, и не только в карпатах. что тогда говорить про жопс?)
      ...я зимой как-то больше по-старинке - по звёздам, по мху)))
      • [ p.s. offtop ] відповів(-ла) zmey 12:56:03 24/02/2010
        з.ы. (не для Ed.ua)
        что же касается Смотрича и его леденящих душу обрывов... если голова на плечах есть и соображалка работает, то лЁхка проходиться даже в городских ботинках при сегодняшней погоде (факт) и меньше физухи, чем через Маричейку.
        И забегая вперёд (отвечая на возможный "вопрос") скажу: Вообще, с точки зрения здравого смысла, безопасней лежать на диване (при чём, не очень высоком), а возле него, на всякий случай, ковёр в 3-4 слоя. - не забывайте как про тематику сайта ...так и про корректное отношение к собеседнику, без понтов, гнутых пальцев и без возвеличивания себя (великого и опытного) путём опускания других. ...ну, эт так, из моих наблюдений за форумом, за 7 лет.
        удачи)
      • [ Re: Ed.ua: to zmey and all other potential users of GPS. offtop ] відповів(-ла) climber 16:13:41 24/02/2010
        зразу скажу - в поході GPS-ом користуюся не частіше 1 раз в день-два і то коли нема орієнтирів (ліс, туман). Але активно використовую GPS в зимових походах в Карпатах навіть за хорошої погоди, щоб вибрати точно місце спуску з хребта, якщо не видно що за сніжним надувом.
      • [ Re: Ed.ua: to zmey and all other potential users of GPS. offtop ] відповів(-ла) Ed.ua 22:09:14 24/02/2010
        "2 Ed.ua:
        ...ну и на сколько эта информация им помогла?)))"-думаю помогла (деталі довго пояснювати) і ще більше поможе в майбутньому треком, що був записаний.
        "идёт не жопс, а человек)"-прописна істина, бо і карта не килим-літачок і компас не гусеничний снігоход , самі на ПІЧ не вивозять:)))
        Ваш скепсис стосовно GPS мені не зрозумілий.
        Що заважає Вам поєднати своє уміння ходити по старинці (за зірок по мох) із плюсами GPS-у.
        Так простіше, швидше, легше, правда втрачаються одні навики (не пригадую коли останній раз компасом користувався), набуваються інші, а нічого не поробиш з цим, GPS- є продукт НТ прогресу, було б дивним, якби людство намагалось погіршати собі життя. Все це не означає що з ЖоПСом не потрібно думати, навпаки, навіть його освоїти не кожному дано.
        А же я не второпав за карту, котра заважає орієнтуватись в рельєфі. Вибачте , а про рельєф ви з ДНК дізнаєтесь?


до початку форуму ::: список форумів ::: перейти в


 


Пошук



 
 ::: головна сторінка ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::