стрибнути на головну сторінку  
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::
Українські Карпати
РЕГІОН 
ТОПОГРАФІЯ 
ГІДРОГРАФІЯ 
КЛІМАТ 
ФЛОРА 
ФАУНА 
ОХОРОНА ПРИРОДИ 
ПРО КРАЙ 
Карпати туристські
МАТЕРІАЛИ 
ТРАНСПОРТ 
КАРТИ 
СПОРЯДЖЕННЯ 
МАРШРУТИ 
РЕПОРТАЖІ 
ВИПАДКИ 
ВІДПОЧИНОК 
ПОГОДА 
РІЗНЕ 
Друзі та партнери


   ::: ГОЛОВНА /
 
>>> ФОРУМИ > "Загальний"   
 
Увага! Старайтеся розміщувати свої повідомлення у форумах, які співпадають за тематикою (не розміщайте, наприклад, оголошення про купівлю-продаж у загальному форумі). Повідомлення: невідповідні тематиці форуму чи сайту, рекламно/комерційні, образливого змісту, які містять ненормативну лексику, будуть витиратися адміністратором без обговорення.
Умовні позначення:
     нові повідомлення:  - свіжіші за дві доби;  - одну добу;  - 6 годин
      - старе повідомлення.


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в

[ Re: Re: До знавців Горган. ] повідовив(-ла) -
Текст повідомлення: Про осмолодську Грофу існує цікава романтична легенда. У ній розповідається, що одного разу два брати, угорські графи, полюючи в цих місцях, викрали славну на вроду перегінську попадю. Але та попадя мала коханця, парубка, який, довідавшись про викрадення, зібрав гурт товаришів і пустився в погоню за викрадачами. Графи, прагнучи уникнути погоні, втекли на світанку. Але коли почули наближення переслідувачів, вирішили, щоб один з них утікав з попадею, а інший став до поєдинку. Коли перший з братів упав від кулі, другий, посадивши попадю на коня, помчав далі. На одній з вершин загинув під ним кінь, і вже далі попрямував пішки. Але, побачивши на другій вершині, що не зможе вирватися, виршив збезчестити свою жертву, Та, обороняючись, пробилася ножем. На треій вершині переслідувачі догнали графа і вбили його. Так першу гору назвали Кінь Грофецький, другу Попадя, третю - Грофа .(Габорак М. Назви гір і полонин Івано-Франківщини. Словник-довідник. Видання друге, доповнене, уточнене. – Івано-Франківськ: Місто НВ,2008. – 500с.)
Все спілкування на дану тему
 1. <<< до початку теми <<<
  [ Re: Re: До знавців Горган. ]
  додав(-ла) джек [registered] 12:44:16 12/07/2012
  Про осмолодську Грофу існує цікава романтична легенда. У ній розповідається, що одного разу два брати, угорські графи, полюючи в цих місцях, викрали славну на вроду перегінську попадю. Але та попадя мала коханця, парубка, який, довідавшись про викрадення, зібрав гурт товаришів і пустився в погоню за викрадачами. Графи, прагнучи уникнути погоні, втекли на світанку. Але коли почули наближення переслідувачів, вирішили, щоб один з них утікав з попадею, а інший став до поєдинку. Коли перший з братів упав від кулі, другий, посадивши попадю на коня, помчав далі. На одній з вершин загинув під ним кінь, і вже далі попрямував пішки. Але, побачивши на другій вершині, що не зможе вирватися, виршив збезчестити свою жертву, Та, обороняючись, пробилася ножем. На треій вершині переслідувачі догнали графа і вбили його. Так першу гору назвали Кінь Грофецький, другу Попадя, третю - Грофа .(Габорак М. Назви гір і полонин Івано-Франківщини. Словник-довідник. Видання друге, доповнене, уточнене. – Івано-Франківськ: Місто НВ,2008. – 500с.)
  • [ Re: Re: Re: До знавців Горган. ] відповів(-ла) Ed.ua 21:07:31 12/07/2012
   >>[ Re: До знавців Горган. ] відповів(-ла) Юрко 12:45:01 07/07/2012
   <http://www.karpaty.com.ua/ ?cha pter=21&item=230> <http://karpatia.org.ua/old /peo ple_nature_main.htm>
   Про осмолодську Грофу існує цікава романтична легенда. У ній...
   Оповідають, що одного разу два брати, графи угорські, полюючи в тих місцях, викрали славну на вроду попадю перегінську. Але та попадя мала коханка, парубка, який, довідавшись про викрадення, зібрав гурт товаришів і пустився в погоню за викрадачами.
   Графи, прагнучи уникнути погоні, втекли на світанку, а врешті, бачачи загрозу небезпеки, вирішили, щоб один з них утікав з попадею, інший мав стати до поєдинку.
   Коли один з братів поліг від кулі, другий, посадивши попадю на коня, втікав далі. На одній з гірських вершин загинув під ним кінь. Утікав він далі пішки, а, побачивши на другій вершині, що не втече, вирішив збезчестити свою жертву. Та, боронячись перед зганьбленням, пробилася ножем. На третій вершині догнали графа і там його застрілили.

   ЛЕГЕНДИ ТА ПЕРЕКАЗИ ПРО ОСЕЛІ

   © Василь Сокіл "Писана криниця"

   (частина 3)
   Матеріал підготував (написав): Мирослав Зубрицький

   Джерело інформації: © Василь Сокіл "Писана криниця"
   http://www.karpaty.com.ua/?cha pter=21&item=230
   Украънські Карпати, 2005


до початку форуму ::: список форумів :::
перейти в


 


Пошук

Вебкамера
Верховина


 
 ::: головна сторінка ::: про сайт ::: форуми ::: мапа сайту ::: статистика ::: відпочинок :::